Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Elfi, labi vai slikti
Elfi:
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 129
Viesi nevar balsot. 
FiKi
iesūtīt 09.03.2004 15:24
Raksts #1


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.02.04



Nūja, tātad elfi... Es nezinu kā citiem liekas, man šķiet, ka visiem būtu bijis labāk bez viņiem.

1.Mums elfus nevajag

1.1. Orki- Morgoth orkus no elfiem iztaisīja => nav elfu, nav orku. Nav gigantiskas armijas ne Sauronam, Ne Morgotam, Ne Sarumanam (Ja pieņemam Tolkīna 1. domu gājienu par orku izcelsmi)

1.2. Silmarilli- labi, iznāca labs stāsts, bet: Labi, viens "pacans" uztaisa fantastiskus dārgakmeņus, saglabā tajos gaismu utt. Sliktie (kas cits) tos nozog. Feanors paliek nikns, sāk sprediķot, milzīgs bars elfu aizsvempjas atpakaļ uz Viduszemi no Aman (faktiski paradīzes). Pirms tam apsit savējos, savāc kuģus. Tur uz vietas, atkal apsit savējos, pakaro, neko neiegūst, gandrīz iznīkst pavisam...

1.3. Cilvēki- Elfi cilvēkus mācīja darīt visu ko. Bet ar laiku cilvēki paši līdz tam nonāktu, šaubos vai cilvēki tika radīti tikpat gudri kā garīgi atpalikušas vāveres. Ar laiku (ilgāku, bet tomēr) viss būtu ok. viss dabā attīstās šā bai tā.

1.4. Varas Gredzeni- Nav elfu kalēju, nav Gredzenu. nav nepatikšanu

2. Elfi ir glupi

2.1. Sacelšanās pret Valāriem- Viss notiek viena džeka dēļ, nevienam nienāk prāta, ka viņš varētu būt jucis, vai savtīgs, ka varētu vienkārši gribēt atgūt savu jauno, spīdīgo grabuli.

2.2. Tingols un rūķi- cik glupam ir jābūt lai lamātu pretiniekus esot mazākumā!

2.3. Fingolfina nāve- Kāda jēga skriet un izaicināt nemirstīgu (!!!) ienaidnieku?! Pat ja tev šķiet, ka gals klāt, nevienam jau no tā labāk nepaliks.

2.4. Isildura lāsts- visas pasaules liktenis ir tavās rokās, Elrond, - sasien Isliduru un iemet Likteņkalnā!

2.5. Rūķu izmedīšana- kad Beleriandā ieklīst rūķu izstumtie (petty dwarves) tie tiek izmedīti kā zvēri! Kā var ienākt prātā medīt svešu radījumu, kas staigā uz divām kājām, ir tikai īsāks un mataināks par tevi, turklāt, visticamāk, nēsā drēbes?

2.6. Annatar- Pie Eregionas elfu kalējiem ierodas radījums vārdā Annatar- "Lord of Gifts"!!! Ticēt kādam kura vārds nozīmē "dāvanu kungs/nesējs". Vai viņi ticētu mazāk, ja Saurons būtu maskējies ar vārdu, piemēram, "Nāvi jums" vai "Es mīlu ļaunmu"? Vai man vienīgajam šķiet, ka tas par kaut ko liecina...

3.Elfi ir sadisti, paskatieties kaut vai ko satrādāja Feanors & dēli vien! Kā arī rūķu izmedīšana! Fuj!

P.S. Lūdzams šo te garadarbu neuztvert kā Tolkīna mēdīšanu, un arī īpaši nopietni neuztvert (man bija garlaicīgi)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Erasmus
iesūtīt 17.05.2007 19:39
Raksts #21


Angel of Mayhem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.04
Kur: stoned
GP eksperts 2007



CITĀTS(Karadir @ 14.05.2007 18:02) [snapback]1142442[/snapback]
Es varbūt esmu rūķu piekritējs, bet elfi bija slikti tikai vienā - pārāk noniecināja citas tautas un starp citu:
1.Neesmu lasījis tādu ka kaut viens rūķis būtu pārgājis Saurona pusē
2.Saurons tiesa bija Maiars, bet pēc principa tas ir viens no elfu paveidiem............(dažos avotos tiesa nevaru tieši norādīt kur Saurons bija dēvēts par elfu nodevēju)
3.Rūķi nenāca palīgā tāpēc ka viņus tāpat kā elfus bija aplenkuši Saurona orki(Gloina vārdi Elronda sanāksmē)


1. Sillmarilliona rūķi nebija Morgotha pusē. Viņi vai nu bija Elfu allyi vai vienk paši par sevi. Bija arī Saurona pusē esoši rūķi, austrumos ar bija rūķu klani, dažus no tiem Saurons pakļāva vai piekukuļoja ar viņam esošajiem gredzeniem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
romance
iesūtīt 25.05.2007 12:49
Raksts #22


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.09.06
Kur: man neļāva okupēt Marsu, es okupēju Saturnu.



Kāpēc gan lai elfi būtu ļaunuma sakne? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Man viņi vienmēr ir likušies tādi gaiši un jauki, un vēljoprojām ļoti asociējas ar hipijiem. Kāpēc tā, īsti nevaru atbildēt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
terapsina
iesūtīt 01.08.2007 11:43
Raksts #23


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.07.07
Kur: Cīnās par maģisko radību līdzvērtības tiesībām...



Nu es nedomāju, ka elfi ir ļauni, nu var jau stāstīt, jā būtu savādāk, tad nebūtu tik slikti, bet tad nebūtu grāmata un nebūtu šīs diskusijas.
Un kā ir ar visiem tiem elfu izgudrojumiem, kas netika padarīti ļauni, kaut vai tiem pašiem trim gredzeniem kam Saurons NETIKA klāt?
Un pastāv jau arī rūķu un cilvēku izgudrojumi, kurus izmantoja Saurons, piemēram orki tiešām tika radīti no elfiem, bet viņus apbruņoja ar rūķu ieročiem. Un cilvēkus varētu radīt nealkstošus pēc varas, lai nebūtu nekādi nazguli/nāburgi.
Var meklēt vainu elfos, bet tas jau tiek darīts jo tas šķiet visacīmredzamāk, tomēr tikpat labi mēs varam taisīt diskusiju par to, ka Saurons (vai tas pirms viņa) ir visa ļaunuma sakne, tiesa tas nevienam neienāk prātā.
Elfi ir labi līdz kodolam un tas viņus padara naivus, Rūķi arī ir labi, bet par naiviem viņus nenosauksi. Bet pilnīgi visās šajās ciltīs ir labie UN ļaunie, cilvēki, kas pievienojas tumsai un tie kas pret to cīnās, rūķi, kas izvēlas naidu un tie kas salīgst mieru ar elfiem, un tā var turpināt un turpināt līdz apnīk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ambera
iesūtīt 23.12.2007 19:04
Raksts #24


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.12.04
Kur: Cūkārpas pagrabi



man neliekas normaali,ka kaads ,kursh vismaz nedaudz intereseejas par Tolkiina radiito Viduszemi, njem un saka,ka mums elfus nevajag.. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif)
tik pat labi var droshi veidot aptauju- ```` Viduszemi, vai tml bullshit. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif)
pati neesmu lielaa sajuusmaa par elfiem, taa pat kaa par orkiem,
bet pat bez shiem teeliem nebuutu iistas Viduszemes. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/cool.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Torquemada
iesūtīt 25.12.2007 23:30
Raksts #25


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.01.04
Kur: The grim darkness of the far future
Dīvainākais forumietis 2010



LotR is dead anyways. Long live Warhammer! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

karoč, pie mumsīm ir 3 tipu elfi - augstie, tobiš magi-homīši, meža, tobiš druīdi-homīši un tumšie, tobiš sadisti-homīši. Un visi kā viens ir nenormāli kruti, un spiedz kā mazas meitenes kad mirst.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 26.12.2007 11:58
Raksts #26


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Tieši tādēļ man riebjas warhammera elfi. Tādiem vieta vien parodiju filmās.

Un warhammers nomirs pēc gadiem trijiem, ja nebūs nekā sakarīgi jauna, bet LotR dzīvo jau gadus sešdesmit un dzīvos mūžīgi!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 28.12.2007 14:04
Raksts #27


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



nesparotu kāpēc elfus tā nodir... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif) protams, neviens nav ideāls, paši cilvēki jau arī paliek ļauni (piem karaļi ar 9 gredzeniem), bet ne jau tikai elfi ir ir kaut ko neto sadarījuši... bez viņiem zustu gp pasaules tā teikt vecums, pieredze un mistika...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 08.01.2008 16:03
Raksts #28


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



CITĀTS(washulis @ 28.12.2007 14:04) *
nesparotu kāpēc elfus tā nodir... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif) protams, neviens nav ideāls, paši cilvēki jau arī paliek ļauni (piem karaļi ar 9 gredzeniem), bet ne jau tikai elfi ir ir kaut ko neto sadarījuši... bez viņiem zustu gp pasaules tā teikt vecums, pieredze un mistika...



nope, tas ko sākumā teica FiKi ir praatiigaakais no visa liidz šim! Baigi jau viņiem vajadzeeja vilkties šurp no savas Amanas uz Viduszemi! Un atpakaļ ceļā nograabt Viduszemes lielaakos varoņus (AKA - Gendalfu, Frodo, Bilbo un citus) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)

~~Un veelaak izmediit ruuķus, kas itkaa viņi pashi nebuutu, bija ieceļotaaji elfu zemees.
-Un elfi sargaa savu zemi taa itkaa buutu tiiģeri kas iečuraajuši savu daargo teritoriju,.
-Pie tam viņi radiija tos tizlos VARAS gredzenus! par ko gan viņi domaaja!? vara...tikai nevajag (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif)
-elfi izskoloja sauronu.

UN viņi ir skaisti. par viiriešiem meedz teikt izskatiigi. skaisti...gariem matiem...taadaas kaa kleitaas teerpti....nu ļoooooooooti viirišķīgi!!!
gribas ģībt. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif)

patiešaam, visa pasaules burviiba un mistika "zustu" bez elfiem
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elf
iesūtīt 08.01.2008 22:03
Raksts #29


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Where She doesn't see Him
Laimes fotogrāfs



CITĀTS(Hobbits @ 08.01.2008 17:03) *
nope, tas ko sākumā teica FiKi ir praatiigaakais no visa liidz šim! Baigi jau viņiem vajadzeeja vilkties šurp no savas Amanas uz Viduszemi! Un atpakaļ ceļā nograabt Viduszemes lielaakos varoņus (AKA - Gendalfu, Frodo, Bilbo un citus) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)

~~Un veelaak izmediit ruuķus, kas itkaa viņi pashi nebuutu, bija ieceļotaaji elfu zemees.
-Un elfi sargaa savu zemi taa itkaa buutu tiiģeri kas iečuraajuši savu daargo teritoriju,.
-Pie tam viņi radiija tos tizlos VARAS gredzenus! par ko gan viņi domaaja!? vara...tikai nevajag (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif)
-elfi izskoloja sauronu.

UN viņi ir skaisti. par viiriešiem meedz teikt izskatiigi. skaisti...gariem matiem...taadaas kaa kleitaas teerpti....nu ļoooooooooti viirišķīgi!!!
gribas ģībt. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif)

patiešaam, visa pasaules burviiba un mistika "zustu" bez elfiem


1) Īstenībā Viduszeme IR Elfu mājas, no Cuivien nāk un Aman ir Valar veidojums. Pat ja Aman Elfi nebūtu nākuši atpakaļ, Green Elves of Ossiriand un Sindar no Viduszemes pazuduši nebūtu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif) Tad jau drīzāk jāvaino Valar, kas šamos aizveda no Viduszemes un izmācija par prasmīgu tautu.

2) Nogrābt varoņus... Nebūtu Elfu, nebūtu gredzenu, nebūtu nepatikšanu, nebūtu varoņu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)

3) Tu savu māju nesargā, lai arī diez vai esi cēlis?

4) Visus gredzenus nevar mest pār vienu kārti. Skatīt 1)punkta otro teikumu.

5) Nebūtu Elfu, gan jau Saurons joprojām būtu Morgota, nu jau Viduszemes karaļa, sulainis . (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)

6) Man atkal urlu matu īsums arī ar vīrišķību un skaistumu neasociējas (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif) Nevajag filmas režisora vīziju pieņemt par patiesību.

Šo rakstu rediģēja Elf: 08.01.2008 22:04
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 09.01.2008 15:42
Raksts #30


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



CITĀTS(Elf @ 08.01.2008 22:03) *
1) Īstenībā Viduszeme IR Elfu mājas, no Cuivien nāk un Aman ir Valar veidojums. Pat ja Aman Elfi nebūtu nākuši atpakaļ, Green Elves of Ossiriand un Sindar no Viduszemes pazuduši nebūtu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif) Tad jau drīzāk jāvaino Valar, kas šamos aizveda no Viduszemes un izmācija par prasmīgu tautu.

2) Nogrābt varoņus... Nebūtu Elfu, nebūtu gredzenu, nebūtu nepatikšanu, nebūtu varoņu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)

3) Tu savu māju nesargā, lai arī diez vai esi cēlis?

4) Visus gredzenus nevar mest pār vienu kārti. Skatīt 1)punkta otro teikumu.

5) Nebūtu Elfu, gan jau Saurons joprojām būtu Morgota, nu jau Viduszemes karaļa, sulainis . (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)

6) Man atkal urlu matu īsums arī ar vīrišķību un skaistumu neasociējas (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif) Nevajag filmas režisora vīziju pieņemt par patiesību.



1) par daudz elfu valodas lai ko saprastu. man buus jaaizlasa kaada graamata par viņiem (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blush.gif)

2)Nebuutu elfu buutu varoņi, buutu veel Gendalfs un Bilbo, kuriem iistas saistiibas viņu slavai ar gredzenu nebija

3)jaa, hobiti kaa normaali cilveeki(tas laikam gan skan taa diivaini) ceļiniekus pasveicina(skat. citaatu savaa parakstaa), papļāpaa ar tiem un aizved uz ciema labaako krodziņu lai atpuustos. bet elfi ar bultaam pie riikles. un nosleepušies kaa truši alaas

4)nu labi labi...bet tomeer (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/shifty_a.gif)

5) Taatad parasts Cērmēle un nekas vairaak

6)neaizmirsti kleitas. Šķiet ka senā tauta atpaliek no modes, jo valkāt tādu drānu kārtu izgaaja no modes liidz ar Senaas Grieķijas palagiem(togaam) lai gan graamataa tas netika teikts. Un par matiem...es teicu ka viiriešiem jaabuut izskatiigiem....nevis skaistiem(kaa gejiem). Bet tas taa, tikai par iemeslu, jo man gari mati allaž patikuši. Un ja kas Viduszemee tik iisu matu kaa urlaam vispaar nevienam nebija





Šo rakstu rediģēja Hobbits: 09.01.2008 15:47
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 09.01.2008 15:59
Raksts #31


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Viduszeme ir elfu mājas, ne visi viņi devās uz Valinoru un pēc tam atgriezās atpakaļ, kad bija paskolojušies. Labākā literatūra par elfiem ir Silmarillions. "Hobitā" bija daži teikumi par to, kādi elfi devās pāri jūrai, un kādi nē, es no galvas neatceros.

Elfi ir nemirstīgi, dzīvo savādāk, viņiem laiks ir savādāks, un viņiem ir daudz skaistu lietu, un nav vēlēšanās nepārtraukti izklaidēt ziņkārīgos vai karot ar tiem, kas sagrib viņu mantas. Tas ir pietiekami, lai viņi sargātu savas mājas un tur ielaistu tikai tos, ko paši vēlas. Interesanti, mēs katrs nedarām tieši to pašu, ja runa par mūsu mājām?

Kur tev ir elfi ar bultām pie rīkles? Elfi, lai kāda paveida, ir labās būtnes, nevis orki, kam tiešām ir "bultas pie rīkles" katram, ar ko sastopas.
Kaut kā Viduszemē nav manīts, ka elfi būtu kādu bez pietiekami liela iemesla nogalinājuši.

Par Morgotu - palasi Silmarillionu, tad būs skaidrs, ka uz to brīdi, kad Morgots būtu karalis, nebūtu nekādu elfu, nekādu cilvēku un hobitu arī nē. Vēl sliktāk nekā, kad Saurons valdītu.

Kleitas ir stilīgas un ļoti atbilstošas! Kurš skatītos tādu episku filmu, ja tur nebūtu tādu kleitu? Tev šķiet, ka anime elfi ar plikām nabām būtu piemērotāki? Nekas tamlīdzīgs. To gan neviens režisoram nepiedotu. Te var ieteikt apskatīties GP ilustratoru darbus, kas ir zīmēti sen pirms filmas iznākšanas. Visi zīmē tikai un vienīgi tradicionālos fantasy apģērbus, kuros iederas garas viduslaicīgas kleitas. Es teiktu - tā ir tradīcija. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elf
iesūtīt 09.01.2008 18:40
Raksts #32


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Where She doesn't see Him
Laimes fotogrāfs



CITĀTS
1) par daudz elfu valodas lai ko saprastu. man buus jaaizlasa kaada graamata par viņiem (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blush.gif)

Aman ir tas pats, kas Valinora, Cuivien ir Elfu pamošanās vieta Viduszemē, Sindar un Green Elves ir Elfu tautas. Galvenā doma - Elfi IR no Viduszemes, kā visi Eru bērni, nevis ienācēji no Valaru radītās salas.
Sākotnēji bija 3 Elfu ciltis ar saviem vadoņiem - Vanyar ar Ingwe, Noldor ar Finwe un Teleri ar Olwe un Elwe, kas atsaucās aicinājuma doties uz Valinoru. Pārējie palika. Pa ceļām Teleri sašķēlās un daļa Elwe(vēlāk zināms kā Thingol) vadībā paliek Viduszemē. Vēl viena grupa, kas paliek Viduszemē ir Green Elves jeb Nandor, kas bija dažādi Elfi, kas no savām ciltīm gājienā atpalika un apmetās uz dzīvi Viduszemē, pamatā Ossiriandas reģionā.

CITĀTS
2)Nebuutu elfu buutu varoņi, buutu veel Gendalfs un Bilbo, kuriem iistas saistiibas viņu slavai ar gredzenu nebija

Gendalfs, ja kas, bija Valaru sūtīts palīdzēt pret Saurona atgriešanos(sīkāk skatīt šeit). Kā jau noskaidrojām - nebūtu nekāda gredzena un Saurona atgriešanās, ja nebūtu Elfu, nebūtu Gendalfa pat tad ja mēs pieņemam smieklīgo ideju, ka Morgots nebūtu visus apkāvis un nebūtu vienīgais Viduszemes iedzīvotājs. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)

CITĀTS
3)jaa, hobiti kaa normaali cilveeki(tas laikam gan skan taa diivaini) ceļiniekus pasveicina(skat. citaatu savaa parakstaa), papļāpaa ar tiem un aizved uz ciema labaako krodziņu lai atpuustos. bet elfi ar bultaam pie riikles. un nosleepušies kaa truši alaas

Aha, 9 nogurušos ceļiniekus uz melnajiem zirgiem viņi varen viesmīlīgi pa krogiem izvadāja (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/xD.gif) Starp citu, Hobiti no svešiem cilvēkiem uz ceļa satiktiem mēdza slēpties un izvairīties no kontakta.
Kas attiecas par bultām pie rīkles - filmā parādītais neatbilst grāmatai, kur šādas epizodes nebija vispār. Uz jebkuras robežas ienācējus pārbauda un tas, ka robežsargi ir bruņoti nenozīmē, ka tūlīt kādu te šaus nost. Piekrītu Rovielai - arī Tu noteikti svešus cilvēkus savā mājā nesagaidi atplestām rokā un ar tējas tasi (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)

CITĀTS
4)nu labi labi...bet tomeer (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/shifty_a.gif)

Nav nekāda tomēr. Iesaku tepat palasīt diskusiju par gredzeniem

CITĀTS
5) Taatad parasts Cērmēle un nekas vairaak

Roviela visu pateica.

CITĀTS
6)neaizmirsti kleitas. Šķiet ka senā tauta atpaliek no modes, jo valkāt tādu drānu kārtu izgaaja no modes liidz ar Senaas Grieķijas palagiem(togaam) lai gan graamataa tas netika teikts. Un par matiem...es teicu ka viiriešiem jaabuut izskatiigiem....nevis skaistiem(kaa gejiem). Bet tas taa, tikai par iemeslu, jo man gari mati allaž patikuši. Un ja kas Viduszemee tik iisu matu kaa urlaam vispaar nevienam nebija

Es tikai izgāju no tavas analoģijas garmatains vīrietis = nevīrišķīgi, tātad pretstatam vajadzētu būt vīrišķīgam, neko vairāk.
"Kleitas"(nebija tunikas?) ir tradicionālas un iederas. Bez tam, tās ir dažāda garuma. Un ne jau visu laiku tunikās līdz zemei viņi tur staigāja. Ja vēlies visu līdz reālismam novilkt, padomā kārtīgi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 09.01.2008 19:14
Raksts #33


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Nu, beigās Morgotu pieveica jau paši Ainuri. Pieveica pirmajā reizē, pieveiktu atkal bez elfiem.
Pastāv jautajums arī par to, vai Sauronu pieveiktu bez elfiem. Pirmajā reizē numenori šamējo sagrāba prikola pēc, bez pūlēm. Otrajā varbūt arī nedaudz grūtāk, bet kas zina, varbūt izdotos. Trešajā elfi vispār karoja maz, vienīgi labus padomus deva.

Šajā visā prikols ir tāds, ka paši elfi jau neko sliktu neizdarīja. Nu Feanroram un vēl dažiem fui, bet kopumā - lāga dvēseles! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Nelaime tāda, ka Morgots un Saurons pamanījās savas šmuces sastrādāt par pamatu ņemot elfu mantiņas - Gaismas akmentiņus un spēļu gredzentiņus.
Nu nebūtu elfu, nebūtu Silmarillionu un Varas Gredzenu. Labi.
Bet vai tas atturētu šīs divas kriminālās autoritātes cūkoties Viduszemē? Skaidrs, ka ne!
Tikai tad nebūtu elfu, kurus varētu vainot viņu nedarbos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 10.01.2008 16:34
Raksts #34


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



Baac, taaaaaaaads braaziens no jums! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif)
es tak neteicu ka ieniistu elfus! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif) es aptaujaa atziimeeju - var ciest (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif)
[buus man ilgaak jaapačakareejas ar atbildeem]

Jautaajums nr 1.1: Vai ir Silmarillions latviski? Ja var(derees arii angliski), tad kur var nopirkt(neskaitot internetu)[vai nokačāt, bet taa gan ir paaraak bieza graamata lai seedeetu un lasiitu datoraa, vai printeetu], jo rozes graamatniicaas itkaa skaitaas ka varot, bet reaali jau nevar dabuut to graamatu.

atbilde nr1.2:
CITĀTS
Aman ir tas pats, kas Valinora, Cuivien ir Elfu pamošanās vieta Viduszemē, Sindar un Green Elves ir Elfu tautas. Galvenā doma - Elfi IR no Viduszemes, kā visi Eru bērni, nevis ienācēji no Valaru radītās salas.
Sākotnēji bija 3 Elfu ciltis ar saviem vadoņiem - Vanyar ar Ingwe, Noldor ar Finwe un Teleri ar Olwe un Elwe, kas atsaucās aicinājuma doties uz Valinoru. Pārējie palika. Pa ceļām Teleri sašķēlās un daļa Elwe(vēlāk zināms kā Thingol) vadībā paliek Viduszemē. Vēl viena grupa, kas paliek Viduszemē ir Green Elves jeb Nandor, kas bija dažādi Elfi, kas no savām ciltīm gājienā atpalika un apmetās uz dzīvi Viduszemē, pamatā Ossiriandas reģionā.


paldies, kautgan veel aizvien neko nerubiju, tomeer bilde ir krietni vien skaidraaka.

Aman
Cuivien
Sindar
Eri
Vanyar
Ingwe
Noldor
Finwe
Teleri
Olwe
Elwe
Thingol
Nandor


Tas ir tas ko es saucu par, par daudz elfu valodas. iesaaceejiem...

atbilde nr2:
CITĀTS
Gendalfs, ja kas, bija Valaru sūtīts palīdzēt pret Saurona atgriešanos(sīkāk skatīt šeit). Kā jau noskaidrojām - nebūtu nekāda gredzena un Saurona atgriešanās, ja nebūtu Elfu, nebūtu Gendalfa pat tad ja mēs pieņemam smieklīgo ideju, ka Morgots nebūtu visus apkāvis un nebūtu vienīgais Viduszemes iedzīvotājs.

Nu tad buutu vēl Bilbo.

atbilde nr. 3.1
: Hobiti patiešām IR par daudz laipniigi, bet vēl taču ir cilvēki. Viņi gan nevienmeer ielaižas dariišanaas (jebšu vienkārši neuzprasaas) ar svešiniekiem, bet tamdeeļ taču nesaak sleept savas maajas. Normaali cilveeki, tieši taadi paši kaa šobriid.

atbilde nr3.2
:
CITĀTS
Starp citu, Hobiti no svešiem cilvēkiem uz ceļa satiktiem mēdza slēpties un izvairīties no kontakta.

Nevis mēdza, bet gan mēdz "muusdienaas". GP laikos hobiti (un ja kas hobiti neceļo (atskaitot tos antiņus Frodo un Bilbo, kurus, kur tas laiks, neviens vairs neuzskatiija par normaaliem hobitiem), taatad atrašanaas uz ceļa kur ir lamzaki tikpat atkriit. atkriit, atskaitot Virplis. bet tad jau viņi neseedeetu ar lamzakiem un rūķiem pie viena galda.Un ja baidiijaas, tad baidiijaas visi - gan hobiti, gan cilveeki.

atbilde nr4:
CITĀTS
Nav nekāda tomēr. Iesaku tepat palasīt diskusiju par gredzeniem

izlasiiju. un tur nav nekaa taada.

ieradās
CITĀTS
Saurons, piedāvājot iemācīt elfiem kalt spēcīgus gredzenus

taisni vai ģeķi tie elfi...**** ****, kur bija Galadrieela kad vajadzeeja viņas paredzeešanas speejas!

bezjeedziigi gredzeni, kas der tikai...nee es paardomaaju - tie gredzeni nekam neder - 9 varas gredzeni cilveekiem, 7 bagaatiibu, ruuķiem, bet 3 Disneja princešu labo darbiņu gredzeni elfiem. viens prot dziedinaat(itkaa aragons un senie gondorieši nemaaceeja), viens pasauli dara skaistu(''baismiigi svariigs gredzens'', kas darbojaas tika Lorieenaa) un viens turas pret ļauno(laikam gan tikai gredzena neesaataajam tas der)

vnk superiigi gredzeni.

atbilde nr.5:
piekriitu, elfiem laikam ir pamataa ieguldiijums Viduszemes attistiibaa... Un veelaak turpat vai izniiciibaa (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)

atbilde nr.6.1:
kaa jau teicu, man patiik gari mati (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif) ...bet par elronda izpluukaatajaam uzaciim veel vareetu padomaat, lol (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

atbilde nr.6.2:
tas gan uz elfiem nekaadi neattiecas, bet

CITĀTS
Visi zīmē tikai un vienīgi tradicionālos fantasy apģērbus, kuros iederas garas viduslaicīgas kleitas.

viduslaikos sievietes neesaaja garas kleitas. viiriešiem bija zeķubikses un gari krekli vai šorti (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)


Legolasam bija vieniigais normaalais teerps. Bet nepaarmetiišu Elrondam ka viņš pa maaju staigaa halaataa, jebšu kleitaa, jo es arii staigaaju (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 10.01.2008 16:44
Raksts #35


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Hobbits @ 10.01.2008 16:34) *
Jautaajums nr 1.1: Vai ir Silmarillions latviski? Ja var(derees arii angliski), tad kur var nopirkt(neskaitot internetu)[vai nokačāt, bet taa gan ir paaraak bieza graamata lai seedeetu un lasiitu datoraa, vai printeetu], jo rozes graamatniicaas itkaa skaitaas ka varot, bet reaali jau nevar dabuut to graamatu.
Nē, nav. Angliski dabūt nav problēmu.

CITĀTS
vnk superiigi gredzeni.
Katrs izklaidējās, kā māk (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Elfu kalējiem gribējās uzzināt, vai var tādas īpašības iestrādāt gredzenos.

CITĀTS
atbilde nr.6.2:
tas gan uz elfiem nekaadi neattiecas, bet
viduslaikos sievietes neesaaja garas kleitas. viiriešiem bija zeķubikses un gari krekli vai šorti (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Legolasam bija vieniigais normaalais teerps. Bet nepaarmetiišu Elrondam ka viņš pa maaju staigaa halaataa, jebšu kleitaa, jo es arii staigaaju (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)
Nekas tamlīdzīgs! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Ieteiktu painteresēties par dažādu laiku modēm. Internets ir pilns ar šo informāciju, atrast nav grūti. Filmas tērpi ir, protams, fantasy, nevis reālu tērpu kopijas, un tomēr tādi tie varēja būt arī reālā pagātnē. Arī garās tunikas un talāri vīriešiem, it īpaši filozofiem u.c. gudriem un cienījamiem vīriem. Kādi halāti! Halāti ir tikai austrumos. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elf
iesūtīt 10.01.2008 20:21
Raksts #36


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Where She doesn't see Him
Laimes fotogrāfs



CITĀTS
Baac, taaaaaaaads braaziens no jums! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif)

Es to sauktu par veselīgu diskusiju (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)

CITĀTS
atbilde nr1.2:
paldies, kautgan veel aizvien neko nerubiju, tomeer bilde ir krietni vien skaidraaka.

Izmanto interneta resursus, kamēr neesi tikusi klāt grāmatai, šitie vārdi un ir viegli googlējami.

CITĀTS
atbilde nr2:
Nu tad buutu vēl Bilbo.

Viņš būtu parasts Hobits, varbūt vienīgi dīvaināks

CITĀTS
atbilde nr. 3.1: Hobiti patiešām IR par daudz laipniigi, bet vēl taču ir cilvēki. Viņi gan nevienmeer ielaižas dariišanaas (jebšu vienkārši neuzprasaas) ar svešiniekiem, bet tamdeeļ taču nesaak sleept savas maajas. Normaali cilveeki, tieši taadi paši kaa šobriid.

Vispār tas bija mazs sarkasms no manas puses.

CITĀTS
atbilde nr3.2:
Nevis mēdza, bet gan mēdz "muusdienaas". GP laikos hobiti (un ja kas hobiti neceļo, taatad atrašanaas uz ceļa kur ir lamzaki tikpat atkriit. atkriit, atskaitot Virplis. bet tad jau viņi neseedeetu ar lamzakiem un rūķiem pie viena galda.Un ja baidiijaas, tad baidiijaas visi - gan hobiti, gan cilveeki.

Šitajā es nespēju iebraukt nekādi. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif)

CITĀTS
atbilde nr4:
izlasiiju. un tur nav nekaa taada.

Tur bija tas, ko es teicu - ka visi gredzeni nav metami pār vienu kārti.


CITĀTS
taisni vai ģeķi tie elfi...**** ****, kur bija Galadrieela kad vajadzeeja viņas paredzeešanas speejas!

Galadriela neuzticējās Annatar, kurš uzdevās par Aule sūtni. Elfiem ir spēja paredzēt, bet tā vairāk ir abstrakta nojausma, nevis nākotnes plāns.

CITĀTS
bezjeedziigi gredzeni, kas der tikai...nee es paardomaaju - tie gredzeni nekam neder - 9 varas gredzeni cilveekiem, 7 bagaatiibu, ruuķiem, bet 3 Disneja princešu labo darbiņu gredzeni elfiem. viens prot dziedinaat(itkaa aragons un senie gondorieši nemaaceeja), viens pasauli dara skaistu(''baismiigi svariigs gredzens'', kas darbojaas tika Lorieenaa) un viens turas pret ļauno(laikam gan tikai gredzena neesaataajam tas der)

vnk superiigi gredzeni.

Piekrītu Rovielai.

CITĀTS
atbilde nr.5:
piekriitu, elfiem laikam ir pamataa ieguldiijums Viduszemes attistiibaa... Un veelaak turpat vai izniiciibaa (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)

Līdzsvaram jabūt (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Bet ja nopietni, tad ne jau Elfi ir tie grēkāži un gribēja Viduszemi nonest. Šitas ir Morgoth un Saurona adresē.

CITĀTS
...bet par elronda izpluukaatajaam uzaciim veel vareetu padomaat, lol (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

Nejauc filmu ar grāmatu. Pretenzijas pret Džeksona filmu tēlu izskatiem ir jāliek citā sadaļā. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)


Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tom Bombadil
iesūtīt 11.01.2008 18:11
Raksts #37


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.12.07



Kungi un dāmas, elfi un cilvēki, un rūķi, galu galā - romieši! Ak jā - vēl citī zemāko rasu pārstāvji!

Pie visa vainīgs ir Melkors (Morgots), kuru Fëanor varen neganti nolādēja par savā tēva slepkavību (pie tā vēl atgriezīšos).

Tadnutātadnutā!

Ainuri bija Eru domas augļi. Viņš tiem deva iespēju - kopā radīt pasauli ar dziesmu tēmām. Jau pašos Ainuru pirmsākumos Melkors izcēlās ar nevēlēšanos ieguldīt harmoniju kopīgajā pasaules veidošanā, viss patmīlības un savu mērķu dēļ. Melkors vēlējās dominēt dziesmās. Jau Otrās dziesmas laikā paspēja nokaitināt Eru un beigās pat saņēma brāzienu. Tā no egoisma dzima ļaunums, ko citi Ainuri nemaz nepazina.

Pārējais jau ir tikai sekas. Viduszemes bojāšana kopā ar savaņģotajiem Maiaru pakalpiņiem un vēl zemākiem gariem jau notika zemes veidošanas pirmsākumos. Bet Ainuri nepadevās.

Tad mēs strauji pārceļojam pāris ērās tālāk, kad Fëanor radīja Silmarilus. Melkors jau būdams prasts ļaunuma perēklis iekāroja visu, kas mirguļo, jo pats vairs nespēja radīt.
Dzīvības suslas izsūkšanu no Telperiona un Laurelina (gaismas koki) noorganizēja Melkors.
Pirmās asinis uz Amānas nolaida elfam (Fëanora tēvam) tieši viņš. Pārējais jau bija tikai Noldorinu goda un cieņas jautājums, lai gan Fëanor pāršāva pār strīpu, tomēr Noldoru pārceļošana iespējams izglāba vairāk no Viduszemes nekā, ja tas vispār nebūtu noticis.

Un vispār viens interesanta tēze - viss notiekošais bija pārbaudījums ne tikai elfiem un cilvēkiem, bet pašiem Ainuriem. Eru visu novēroja.

Es eju atpakaļ uz mežu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 11.01.2008 18:32
Raksts #38


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(Tom Bombadil @ 11.01.2008 18:11) *
Kungi un dāmas, elfi un cilvēki, un rūķi, galu galā - romieši! Ak jā - vēl citī zemāko rasu pārstāvji!

Pie visa vainīgs ir Melkors (Morgots), kuru Fëanor varen neganti nolādēja par savā tēva slepkavību (pie tā vēl atgriezīšos).

Tadnutātadnutā!

Ainuri bija Eru domas augļi. Viņš tiem deva iespēju - kopā radīt pasauli ar dziesmu tēmām. Jau pašos Ainuru pirmsākumos Melkors izcēlās ar nevēlēšanos ieguldīt harmoniju kopīgajā pasaules veidošanā, viss patmīlības un savu mērķu dēļ. Melkors vēlējās dominēt dziesmās. Jau Otrās dziesmas laikā paspēja nokaitināt Eru un beigās pat saņēma brāzienu. Tā no egoisma dzima ļaunums, ko citi Ainuri nemaz nepazina.

Pārējais jau ir tikai sekas. Viduszemes bojāšana kopā ar savaņģotajiem Maiaru pakalpiņiem un vēl zemākiem gariem jau notika zemes veidošanas pirmsākumos. Bet Ainuri nepadevās.

Tad mēs strauji pārceļojam pāris ērās tālāk, kad Fëanor radīja Silmarilus. Melkors jau būdams prasts ļaunuma perēklis iekāroja visu, kas mirguļo, jo pats vairs nespēja radīt.
Dzīvības suslas izsūkšanu no Telperiona un Laurelina (gaismas koki) noorganizēja Melkors.
Pirmās asinis uz Amānas nolaida elfam (Fëanora tēvam) tieši viņš. Pārējais jau bija tikai Noldorinu goda un cieņas jautājums, lai gan Fëanor pāršāva pār strīpu, tomēr Noldoru pārceļošana iespējams izglāba vairāk no Viduszemes nekā, ja tas vispār nebūtu noticis.

Un vispār viens interesanta tēze - viss notiekošais bija pārbaudījums ne tikai elfiem un cilvēkiem, bet pašiem Ainuriem. Eru visu novēroja.

Es eju atpakaļ uz mežu...


Noldari aizspērās atpakaļ uz Viduszemi, karoja, mira, kliedza...
kas bija galvenais pretspēks Melkoram viņa pēdējā kaujā? Elfi? Cilvēki? Moš (dievs sargā) rūķi?
Ainuri! Valar ar saviem pakalpiņiem maiar devās sadot sutu senajam čomam Melkoram. Ja elfu nebūtu - vienalga to izdarītu! Agrāk vai vēlāk, bet izdarītu!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tom Bombadil
iesūtīt 11.01.2008 18:52
Raksts #39


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.12.07



CITĀTS(Elony @ 11.01.2008 18:32) *
Noldari aizspērās atpakaļ uz Viduszemi, karoja, mira, kliedza...
kas bija galvenais pretspēks Melkoram viņa pēdējā kaujā? Elfi? Cilvēki? Moš (dievs sargā) rūķi?
Ainuri! Valar ar saviem pakalpiņiem maiar devās sadot sutu senajam čomam Melkoram. Ja elfu nebūtu - vienalga to izdarītu! Agrāk vai vēlāk, bet izdarītu!



Nebijis Noldorinu pāragrā iejaukšanās, iespējams, visi elfi, cilvēki un rūķi dungotu zem Melkora karoga. Valariem kaut kādu nezināmu iemeslu dēļ bija noliegts doties krusta karā pret ļaunumu. Noldorini asiņoja, varbūt izpirktdami savus grēkus! Varbūt kaujot ļauno, kas ir pret visu labo, tu gūsti nedaudz žēlastības.

P.S.Starp citu Tolkiens bija pārliecināts katolis
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 11.01.2008 18:58
Raksts #40


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(Tom Bombadil @ 11.01.2008 18:52) *
Nebijis Noldorinu pāragrā iejaukšanās, iespējams, visi elfi, cilvēki un rūķi dungotu zem Melkora karoga. Valariem kaut kādu nezināmu iemeslu dēļ bija noliegts doties krusta karā pret ļaunumu. Noldorini asiņoja, varbūt izpirktdami savus grēkus! Varbūt kaujot ļauno, kas ir pret visu labo, tu gūsti nedaudz žēlastības.

P.S.Starp citu Tolkiens bija pārliecināts katolis


Tas, ka šie varenie un krutie dzēki beidzot izšķīrās piekaut Morgotu, pierāda, ka aizliegums beigās viņiem bija pie pakaļas. Mana galvenā doma ir tāda, ka Morgota sakāvē noldariem un elfiem vispār nebija izšķirošā loma. Beens bija cilvēks, bet Ludiēna - meijar un elfu jauktene.

Un par Tolkīna katoļbūšanu - ta sen ir skaidrs. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 08.05.2024 22:49