Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Lasītāja dienasgrāmata, Grāmatas, ko esi izlasījis - pieraksti
Fantomass
iesūtīt 27.04.2005 17:39
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.10.04
Portretu fotogrāfs



Nu tā.... Ceru, ka šī ideja neizgāzīsies ar lielu blīkšķi. sad.gif
Ideja ir tāda - Mums šogad skolā latv. literatūrā ir jāraksta lasītāju dienasgrāmata. Tajā mēs ierakstam to, ko esam izlasījuši un mazus komentāriņus.

Mēs (gandrīz) katrs pašlaik (ne jau burtiski tagad, bet vispār - šodien, vakar, aizvakar utt.) kaut ko lasām.
Varbūt, ka mēs kurbijkurnē varētu uztaisīt ko līdzīgu. Piem., es uztaisu postu, kurā es ierakstu, ko nesen izlasīju. Kad izlasu nākamo grāmatu, atkal iepostoju utt.

Tātad, varētu rakstīt apmēram šādi:
Autors:
Grāmatas nosaukums:
Izdevniecība:
Lappušu skaits:
Satura vadlīnija (īsi):
īss komentārs:
kāds labs citāts:

Ja grib, citātu var arī nerakstīt, bet autors, nosaukums un īss saturs būtu obligāti
Un tad varbūt mēs varam sākt ierakstīt grāmatas kuras esam izlasījuši no 2005. gada sākuma, protams, ja atceramies smile.gif
Visas grāmatas es nerakstīju, jo nevajag apkraut jau tā pierakstīto postu ar ne-tik labām grāmatām.

Par manām grāmatām
Autors: Aidas Pelenis
Grāmatas nosaukums: 14 Restitūcijas Dienas
Izdevniecība: Jumava
Lappušu skaits: 420
Satura vadlīnija (īsi): darbība risinās bijušajās PSRS un Eiropas valstīs. Slepenā "Restitūcijas" plāna nolūks ir pilnībā atjaunot PSRS, sagraujot Eiropas valstu ekonomiku. Šajā VDK, FIB un CIP nežēlīgajā spēlē tiek ierauts arī kāds lietuviešu diplomāts
īss komentārs: baigi labais spriedzes romāns. velk uz Dena Brauna pusi, bet labāks.
kāds labs citāts: neatceros

Autors:Harijs Harisons
Grāmatas nosaukums: Rietumos no Ēdenes
Izdevniecība: Gandrs
Lappušu skaits: 383
Satura vadlīnija (īsi): Grāmatā ir par to,kas būtu noticis ja meteorīts nebūtu nokritis un dinozauri nebūtu izmiruši. zemi apdzīvo lielas ķirzakas -maragi -apmēram cilvēka augumā (garākas). palikuši tikai daži pirmatnējie cilvēki. Gramatā izseko maza zēna dzīves gaitām maragu gūstā.
īss komentārs:mazliet dīvains stāsts
kāds labs citāts:"Tam, kas notiek šodien un pēcāknav nekādas nozīmes, kamēr rītdienas rītdiena ir tā pati vakardienas vakardiena."

Autors:Rihards Dibels
Grāmatas nosaukums:Tūkstošgades Ķeizars
Izdevniecība:Alberts XII
Lappušu skaits:581
Satura vadlīnija (īsi):Kādreizējam mūkam augsta baznīcas amatpersona lūdz izdarīt pakalpojumu svētīgā nolūkā (smile.gif ) izgatavot mazu viltojumu. Bet pussagruvušā btuņinieku pilī darbība sākāpinās tiktālu, ka gandrīz "aizdedzina pasauli". Darbība notiek 13. gadsimtā, kad mirstīga pasaule gaidīja pasaules galu.
īss komentārs: Mana pagaidām mīļākā grāmata!!! Iesaku izlasīt
kāds labs citāts:Pārāk gari citāti

Autors:Viljams Pīters Bletijs
Grāmatas nosaukums:Sātana Izdzinējs
Izdevniecība:Kabata
Lappušu skaits:301
Satura vadlīnija (īsi):12gadīgaja Rīgana uzvedas ļooti dīvaini. Palīgā tiek saukti ārsti, taču, kad tie izrādās bezspēcīgi, palīgā tiek aicināts tēvs Karras.
īss komentārs:ļoooti dīvains un tumšs stāsts. bet lasīt var.
kāds labs citāts:"Pasaules ļaunums jūs ir pārliecinājis par velna eksistenci. Bet kas tad ir radījis labo?"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
18 Lapas V  « < 15 16 17 18 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (320 - 339)
Šambala
iesūtīt 13.03.2009 14:33
Raksts #321


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.08.08
Kur: Šajā Saulē.



Autors: Anita Naira
Grāmatas nosaukums: Dāmu kupeja
Izdevniecība: Atēna
Lappušu skaits: 308
Satura vadlīnija (īsi):
Četrdesmit piecu gadu vecumā Akhila kādu dienu pamostas un saprot, ka pienācis laiks vai nu cīnīties vai bēgt. Tāpēc viņa iekāpj vilciena dāmu kupejā un ceļo no Bengaloras uz Kanjakumari. Pēc tēva nāves pirms daudziem gadiem Akhila kļuva par savas ģimenes galvu. Iztikas pelnītāja un mocekle, viņa ir upurējusi savas ilgas, lai apmierinātu ģimenes vēlmes un iegribas. Viņas prātu ilgstoši nodarbina jautājums: vai sieviete var dzīvot bez vīrieša un būt laimīga? Sievietes, ko Akhila sastop vilciena kupejā, pastāsta viņai savu dzīves pieredzi. Naira iejūtīgi analizē attēloto sieviešu intīmās jūtas, ne vien dzīvi aprakstot Indijas sadzīvi, bet arī baudu, ko viņas gūst no tik vienkāršas lietas, kā ēdot aizliegto olu. Naira ir spēcīga rakstniece, kas, vērpjot šo aizkustinošo stāstu, pauž dziļu sapratni un līdzcietību pret visām sievietēm un iejūtīgi vēsta par izvēlēm un nožēlu, no kā viņas nevar izvairīties.
Īss komentārs:

"Skaisti parādīts mūsdienu Indijas dzīvais, neatvairāmais skaistums... Katram rūpīgi izvēlētajam vārdam cauri strāvo Nairas līdzjūtība pret savām varonēm."
Sunday Tribune

"Ļoti nopietna, patīkami gaiša grāmata par patiesām šausmām un priekiem, piesātināta ar jutekliskām un pārsteidzošām detaļām."
Scotland on Sunday

Kāds labs citāts:


"Akhilai garšoja ola bez piedevām: tā, lai varētu izgaršot caurspīdīgo olas baltumu, necaurredzamo dzeltenumu, slepeno baudu savienošanās prieku."

"Saspringto muskuļu, miljoniem poru, kas kliedza "liec mani mierā", izbiedēta, plauksta pacēlās. Lai pēc mirkļa atkal atgrieztos."

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 03.05.2009 16:32
Raksts #322


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Autors -- Regīna Ezera.
Nosaukums -- Aka.
Izdevniecība -- Liesma.
Lappušu skaits -- 300
Satura vadlīnija (īsi) -- Laura klusi dzīvo savu dzīvi kopā ar svaini Viju, vīramāti Alvīni un abiem bērniem, kamēr vīrs atrodas cietumā. Taču pēkšņi viņa sastop Rūdolfu, kurš ciemojas pie kaimiņiem - Gobās. Starp abiem rodas simpātijas, tomēr no Lauras apziņas neiziet vīra rakstītie vārdi vēstulēs un pienākums pret viņu.
Īss komentārs -- Ai, man likās stulba tā visa uzvedība un viss.
Kāds labs citāts --

"Laikiem i baisi sametas, klusi ūdeņi jau esot dziļi. Par ko Laura tagad domā, pusbalsī dziedot savā istabā? Mini - nekad neuzminēsi, kā aizslēgta septiņiem zieģeļiem..." [171]

"Visu šo deviņu kopā nodzīvoto gadu laikā Alvīnei, piemēram, prātā neienāca, vai vedekla mīl Riču vai ne. Alvīne pati tik ļoti stipri bija pieķērusies dēlam un nespēja pieļaut, ka cits cilvēks - turklāt Riča sieva - varētu viņu nemīlēt." [245]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 20.05.2009 20:42
Raksts #323


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.




Autors -- Rainis.
Nosaukums -- Pūt, vējiņi!
Izdevniecība -- Zvaigzne ABC
Lappušu skaits -- 128
Satura vadlīnija (īsi) -- Mātei divas meitas + viena audžumeita (bārenīte, māsasmeita). Visas jauki dzīvo, bārenīte, protams, strādā visvairāk... Bet tā tas ir tikai līdz dienai, kad pie abām īstajām meitām brauc precinieki un viss mājās apgriežas kājām gaisā.
Īss komentārs -- Man TIK ļoti patika. Biku visu izbojāja tas, ka man pirms beigām pateica, kas beigās būs, bet man nudien ļoti patika.
Kāds labs citāts --

ZANE.
Viņš ir mans, viņš ir mans!
ANDA.
I uz mani acis meta.
ZANE.
Jauns uz visām acis met. [35]

ORTA.
Odzes mēle, odzes mēle; odze nobeigsies no tavas mēles.
CIEPA.
Nesaki labāk nekā; labāk nelamājies. Kad es tev teikšu vārdu, tad gan apklusīsi. [87]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Violettā Lelle
iesūtīt 22.05.2009 18:06
Raksts #324


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.07
Kur: Latvija.



Autors - Barbara Gaudija
Nosaukums - Romantiķe
Izdevniecība - Zvaigzne
Lappušu skaits - 300
Satura vadlīnija (īsi) - Parastas, vienkāršas meitenes iemīlēšanās ļoti atšķirīgā, savā ziņā nožēlojamā, bet apbrīnojamā zēnā Eibelā. Viņi ik pa laikam tiekas daudzus gadus, bet Luīza tā arī nekad Eibelu līdz galam neiepazīst, bet, sekojot viņam tajās vietās, kur viņš ir bijis, iemācas saprast, ka dzīve ir daudz burvīgāka, kad caur to skatās ar Eibela acīm pat, ja viņa paša nav blakus.
Īss komentārs - Es neesmu īsti romānu fane, bet šis darbs, lai gan ar parasto, vispār zināmo sižetu, mani ieintriģēja tieši ar to kā tika pasniegts. Ja ir pacietība lasīt kaut ko, kas sākumā neliekas diži labs, tad iesaku.
Kāds labs citāts -
''- Vai Tu nolēmi būt alkoholiķis?- es jautāju.
Viņš pasmaida. - Vai es piedzimu alkoholiķis, vai es ieguvu alkoholismu, vai arī alkoholismu man uzspieda?
- Kāpēc Tu par to joko?
- Es nezinu, vai tas bija apzināts lēmums. Diez vai.
- Tomēr Tu esi nolēmis sevi nogalināt.
- Nē.
- Labi, Tu esi nolēmis nomirt.
Eibels pasmaidīja.''

Šo rakstu rediģēja Violettā Lelle: 22.05.2009 18:07
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Prima
iesūtīt 02.08.2009 19:38
Raksts #325


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.08.08
Kur: smilšu graudā



Autors: Stīvens Kings
Grāmatas nosaukums: Mizerija
Izdevniecība: Zvaigzne
Lappušu skaits: 301
Satura vadlīnija (īsi): Pols Šeldons, vairāku bestselleru autors, tikko pabeidzis savu jaunāko romānu, piedzeras un izdomā doties avantūriskā braucienā prom no visa - no izdevējiem, bijušajām sievām, faniem. Tas beidzas sniega vētrā, grāvī ar sadragātām kājām. Taču Polam `paveicas` - viņš nonāk pie viņa kaismīgākās fanes Annijas. Izlasot pēdējo Šeldona grāmatu par Mizeriju, Annija ir šausmās, ka Mizerija romāna beigās mirst. Tāpēc Annija ar dažādiem spīdzināšanas paņēmieniem panāk, ka Pols Mizeriju pieceļ no mirušajiem - uzraksta turpinājumu tikai viņai. Tikai Annijai.
īss komentārs: Grāmata ļoti laba. Protams, patiks cilvēkiem, kas mēdz lasīt grāmatas ar šausmu pipariņu. Reizēm lasot pārņem domas, kā Kingam kas tāds vispār var ienākt prātā.
kāds labs citāts: Annija aizmeta vaļējo betadīna pudeli sev pār plecu, viņas seja joprojām bija tukša un neizteiksmīga, tā izskatījās tik masīva, tik nesatricināma, un tad viņa paslidināja labo roku lejāk pa cirvja kātu, gandrīz līdz pat tērauda asmenim, bet kreiso atstāja turpat, tikai ciešāk sažņaudza tajā cirvja kātu. Un tad viņa iepleta kājas kā malkas cirtējs.
-ANNIJ, AK, LŪDZU, LŪDZU, NECĒRT!
Sievietes acis vērās viņā maigi, bet nepielūdzami. - Neuztraucies, - viņa teica. - Es esmu pieredzējusi medmāsa.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pērkonkaķis
iesūtīt 29.08.2009 22:34
Raksts #326


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.01.09
Kur: Zem kļavas, rudens pērkons laikā.



Autors: Ernests Hemingvejs.
Grāmatas nosaukums: Ēdenes dārzs.
Izdevniecība: Apgāds Daugava
Lappušu skaits:235
Satura vadlīnija (īsi): Autobiogrāfisks romāns, par Hemingveja attiecībām ar savu pirmo un otro sievu. Par cilvēka īpatnībām. *Hemingvejs atļāva romānu publicēt ne ātrāk kā 25 gadus pēc savas nāves*
īss komentārs: Man patika, bet personīgi izraisīja nejaukas emocijas. Iesaku.
kāds labs citāts -

Viņš ienira dziļi aukstajā, caurspīdīgajā ūdenī, kur varēja neilgoties ne pēc viena.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flightless Bird
iesūtīt 30.08.2009 19:43
Raksts #327


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.08.06
Kur: tur kur putni dzied.



autors | gabriels garsija markess.
grāmatas nosaukums | par mīlestību un citiem dēmoniem.
izdevniecība | zvaigzne abc.
lappušu skaits | 174.
satura vadlīnija | marķīza meita sjerva marija un katoļu priesteris kaijetano delaura ir vienlīdz mīlētāji un grēcinieki. taču mīlestība, uz ko tiesīgs katrs, koloniālās spānijas vientulīgajā provincē pārvēršas apmātībā.
īss komentārs | ai, kā man patīk markess! happy.gif mistikas apvīts, bet tajā pašā laikā ļoti reālistisks romāns. vienlaikus vienkāršs un sarežģīts - laba viela pārdomām.
kāds labs citāts | "sardze, kas no rīta ienāca sagatavot mariju sestajai eksorcisma sesijai, atrada viņu gultā mirušu no mīlestības, ar mirdzošām acīm un jaundzimuša bērna ādu. bija skaidri redzams, ka no noskūtās galvas, kā burbuļus mezdami, aug mati."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pērkonkaķis
iesūtīt 06.09.2009 13:42
Raksts #328


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.01.09
Kur: Zem kļavas, rudens pērkons laikā.



Autors: E.M.Remarks.
Grāmatas nosaukums: Trīs draugi.
Izdevniecība: Zvaigzne abc
Lappušu skaits:255
Satura vadlīnija (īsi): Apraksts par to, kā karš iespaido cilvēku dzīves, neskatoties uz to, ka nenotiek vairs bombardēšana un kareivji neiet ar ieročiem karalauka cīņā.
īss komentārs: Ai, es tas bija burvīgi. visas tās trīs reizes.

kāds labs citāts:
-Kādu pēcpusdienu drudzis neizskaidrojami ātri kritās. Pata pamodās un ilgi lūkojas manī. "Padod man spoguli," viņa tad čukstēja.
"Kam tev vajag spoguļā?" es vaicāju. "Atpūties, Pat! Man liekas, nu tu esi grūtāko pārcietusi. Tev gandrīz nemaz vairs nav drudža.
"Nē," viņa čukstēja savā aizlūzušajā, sadegušajā balsī, "padod man spoguli."
Es apgāju ap gultu, paņēmu spoguli un ļāvu tam nokrist. Spogulis saplīsa.-
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 07.11.2009 11:28
Raksts #329


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Autors -- Luiss Sepulveda.
Nosaukums -- Sirmgalvis, kas lasīja mīlas romānus
Izdevniecība -- Jānis Roze.
Lappušu skaits -- 108
Satura vadlīnija (īsi) -- Stāsts par nomaļu ciematu Ekvadorā, kurā sirmgalvis ir aizvadījis gandrīz visu savu mūžu, kurš bijis dažādu piedzīvojumu un pieredzes pilns. Gringo dēļ kāda ocelotu mātīte ir sākusi uzbrukt cilvēkiem un tieši sirmgalvim, kurš īsti nezina, kas ir mīlestība, bet ļoti labprāt par to lasa (aptuveni divas grāmatas pusgadā), tiek uzticēts nogalināt ocelotu.
Īss komentārs -- Man tik sen nebija bijis laiks izlasīt kādu ne-studiju grāmatu, ka lasīju pirmo, kas paņēmās. Tā ir viena no dīvainākajām grāmatām, kuru es jebkad esmu lasījusi. Man nepatika.
Kāds labs citāts --

"[..] vai sīka atskaite par futbola kluba Manta līdzjutēju darbiem, izkastrējot futbola laukumā mača tiesnesi..." [49]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flightless Bird
iesūtīt 08.11.2009 13:59
Raksts #330


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.08.06
Kur: tur kur putni dzied.



autors | mihails bulgakovs.

grāmatas nosaukums | meistars un margarita.

izdevniecība | "liesma" (1979. gada izdevums)

lappušu skaits | 395

satura vadlīnija | romānā "meistars un margarita" rakstnieka fantāzija lasītāju aizved gan senajā jūdejā, kur risinās prokuratora poncija pilāta un ješuas sadursme, gan maskavā, kur rakstnieks ar satīras ieročiem graiza mietpilsonību pagājušā gadsimta divdesmito gadu beigās. cauri romānam vijas aizkustinošais un sāpjpilnais meistera un margaritas mīlestības stāsts. romāna centrālā ideja ir cilvēka atbildeība par visu labo un ļauno, kas notiek pasaulē.

īss komentārs | brīžiem apbullinoši krasi jaucas satīra, psiholoģiskā proza, fantastika - tas dažiem cilvēkiem ir par daudz un viņiem šī grāmata liekas izcili nesakarīga un bezjēdzīga, bet mani tas drīzāk sajūsmināja. bija vietas, kas man patika labāk par citām, bet nevienu brīdi lasīt nebija garlaicīgi un arī turpmākie notikumi nebija viegli paredzami, jo bieži vien lietas notika bez redzamas loģikas. un tomēr beigās viss atrisinās un kļūst skaidrs, un atliek vien aizdomāties par to, kas īsti ir labais un - kas ļaunais, jo nekas jau tomēr mūsu pasaulē nav viennozīmīgs. kopumā man ļoti patika, tā ir grāmata, ko ir vērts atcerēties un atkal pārlasīt.

kāds labs citāts | "...ne no šā, ne no tā ķieģeļi uz galvas nekrīt. Katrā ziņā es varu derēt, ka jums tas nedraud. Jūs mirsit citādā nāvē.
- Varbūt jūs zināt, kādā tieši? - ar neslēptu ironiju apvaicājās Berliozs, tādā veidā iekuldamies patiešām bezjēdzīgā sarunā. - Un pateiksit man to?
- Labprāt, - nepazīstamais atsaucās. Viņš noskatīja Berliozu no galvas līdz kājām, it kā taisītos viņam šūt uzvalku, un caur zobiem nomurmināja kaut ko apmēram tādu: "Viens, divi... Merkurs blakusmājā... Mēness nozūd... Seši-nelaime... Vakars-septiņi..." - un skaļi un piecīgi paziņoja: - Jums nogriezīs galvu! w00t.gif "


"manuskripti nedeg."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 22.11.2009 23:44
Raksts #331


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Autors -- Silvana De Mari.
Nosaukums -- Pēdējais elfs.
Izdevniecība -- Dienas grāmata.
Lappušu skaits -- 317
Satura vadlīnija (īsi) -- Stāsts par pēdējo elfu un pēdējo pūķi, kuri zina pareģojumu, kurš tiem jāpiepilda, tā nu viņi to arī dara.
Īss komentārs -- Sākumā ļoti patika, pa vidu nepatika, pēc tam palika garlaicīgi, tad atkal (pie zosu cepšanas grin.gif ) iepatikās un beigas atkal ne pārāk. Laikam pēc lielās slavēšanas biju gaidījusi kaut ko krutāku. Bet pasaka kā jau pasaka.
Kāds labs citāts, zīmītes izkritušas, palikusi tikai viena --

"Mazais elfs bija pārsteigts: kas to būtu domājis, ka mirstoši cilvēki izdveš tādas pašas skaņas kā uz uguns uzlikts pupu katls." [54]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pērkonkaķis
iesūtīt 16.01.2010 18:18
Raksts #332


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.01.09
Kur: Zem kļavas, rudens pērkons laikā.



Autors:[b] E.M.Remarks
Grāmatas nosaukums: " Debesīm nav lutekļu"
Izdevniecība: Liesma
Lappušu skaits: 236
Satura vadlīnija (īsi): Abi galvenie varoņi pieder << zudušajai paaudzei>>. Atrazdamies nāves ēnā, viņi iemīl viens otru. Liliāna dzīves pēdējais posms aizrit tuberkulozes sanatorijā, bet sacīkšu braucējs Klērfeitam ilūzijās liek patverties pastāvīgais nāves tuvums.
īss komentārs: Liek aizdomāties, kas ir tad īstais dzīves prieks un, vai var kādreiz īsti būt gatavam nāvei.
kāds labs citāts:

Liliāna pagriezās atpakaļ ar spoguli rokās . <<Tiešām?>>
<<Atzīstos,>> Klērfeits sacīja. <<Izkāru tavas drēbes kā burvis, lai atburtu tevi atpakaļ. To es esmu iemācījies no tevis.
Tā bija melnā maģija un turklāt mierinājums. Sieviete var atstāt vīrieti, bet nekad neatstās savus tērpus.>>

Šo rakstu rediģēja Pērkonkaķis: 16.01.2010 18:18
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flightless Bird
iesūtīt 18.01.2010 22:32
Raksts #333


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.08.06
Kur: tur kur putni dzied.



autors | haruki murakami.

grāmatas nosaukums | skarbā brīnumzeme un pasaules gals.

izdevniecība | zvaigzne abc.

lappušu skaits | 487.

satura vadlīnija | romānā pamīšus savīti divi stāstījumi: viens - par skaitļotāju, kas apstrādā pazemes laboratorijā mītoša zinātnieka pētījumu rezultātus, izmantojot unikālas īpaši apstrādāta prāta spējas un speciālas kodēšanas sistēmas. otrs - par pilsētu, kurā ienākošie pamet savu ēnu un zaudē atmiņu, tādējādi atsakoties no sava "es".

īss komentārs | būtībā vislielākais pluss ir neparezamais, interesantais sižets un neierastā tematika. murakami ir spēja piešķirt pat parastām lietām kaut kādu (pat ja ne vienmēr man patīkamu) savdabīgu noskaņu, kas liek viņa darbam iespiesties atmiņā. piemēram, tas kā viņš neizmanto personvārdus. tā vietā viņa tēli ir vienkārši profesors, bibliotekāre, taksometra šoferis, kurš klausījās police utt. bet tajā pašā laikā viņš atsaucas uz neskaitāmi daudziem autoriem, grāmatām, mūziķiem un citiem tāda veida cilvēkiem/notikumiem, kas, jāteic, man neko sevišķu neizteica, līdz ar to uz beigām jau palika mazliet kaitinoši. bēt man tiešām patika, ka viens stāsts risinājās otra stāsta galvenā varoņa galvā un tas, kā bija izveidotas beigas. tas pamudināja uz tādām kā poētiskām un filozofiskām pārdomām par dzīves jēgu.
kopumā - jā.

kāds labs citāts | "tas, ko tu centies dot, ne vienmēr sakrīt ar to, ko no tevis gaida."

"es, protams, nedomāju, ka cilvēkus varētu klasificēt, tomēr nosacīti es tos sadalītu divos tipos: cilvēkos ar universālu pasaules uztveri un cilvēkos ar aprobežotu uztveri. es savu pasaules uzskatu ierobežoju. un tas nav galvenais, vai manas robežās ir vai nav pareizas. kaut kur robežai ir jābūt, un tur tā ir. bet ne visi tā domā."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 29.01.2010 01:22
Raksts #334


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



omg, man tieši šodien uzdāvināja flightless bird pēdējo grāmatu, kuru es tā gribēju. tāpēc es viņas postu nelasīšu. ;D
Autors -- Oskars Vailds
Nosaukums -- Doriana Greja ģīmetne.
Izdevniecība -- Liesma
Lappušu skaits -- 245
Satura vadlīnija (īsi) -- Kurš gan nezina šo grāmatu? Stāsts par brīnumskaistu jaunekli Dorianu, kurš vēlas kaut viņa vietā novecotu ģīmetne, ne pats. Viņa vēlēšanās piepildās, un viņš nolemj, ka tas dod lielisku iespēju izbaudīt dzīvi.
Īss komentārs -- Tas viss man mazliet lika aizdomāties par manu dzīvi, manu rīcību, domām un seju, kurā tas viss atspoguļojas. Vispār sākumā man ļoti nepatika, bet beigās jau kaut kā aizrāva.
Kāds labs citāts --

"Nekas tam nevar līdzināties. Iestarot savu dvēseli cita personībā, dzirdēt savu ideju atbalsis, kas jo spēcīgāk izšalc kaisles un jaunības mūzikā; kā dārgu šķidrumu vai smaržīgas zāles pārliet otrā savu temperamentu - tas ir liels baudījums, varbūt pilnīgākais, kādu pazīst mūsu aprobežotais un vulgārais gadsimts ar neķītrām dziņām un rupji juteklīgām baudām…" [42]

"Skaistuma meklēšana ir vienīgais un īstais dzīves noslēpums."[54]

"Jūs vienmēr tiksiet mīlēts, bet jūs mīlēsiet pašu mīlu." [54]

"Ticiet man, neviens kulturāls cilvēks nenožēlos izbaudītu baudu, un neviens neukulturāls radījums nezinās, kas ir bauda." [84]

"Apgarot savu apkārtni - tas jau ir kaut kas dižens. Ja šī meitene spēj iedvest dvēseli tiem, kas visu laiku dzīvojuši bez dvēseles, ja viņa spēj modināt skaistuma jūtas cilvēkos, kuru dzīve bijusi riebīga un netīra, atsvabināt viņus no egoisma un izsaukt līdzjūtības asaras par citu ciešanām, tad viņa ir cienīga jūsu un visas pasaules dievināšanas." [88]

"Es atceros - jūs kādreiz sacījāt, ka pār visiem labiem nodomiem gulstas lāsts: tie nāk pārāk vēlu." [110]

"Ak, šī sieviešu apbrīnojamā atmiņu spēja! Tā ir briesmīga lieta! Un kādu gara kūtrumu tā parāda! Vajag baudīt visu dzīves ziedošo bagātību, nevis sīkumus. Sīkumi vienmēr ir banāli." [111]

Bija veeel, bet es pāršķirstīju tik grāmatu un vienkārši pēc nejaušības principa izrakstīju atzīmētās vietas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 02.02.2010 21:11
Raksts #335


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Autors -- Džeina Ostina
Nosaukums -- Lepnums un aizspriedumi.
Izdevniecība -- Jumava
Lappušu skaits -- 395
Satura vadlīnija (īsi) -- Atkal jau - kurš gan nezina? Stāsts par piecām māsām, kuru dzīves galvenais mērķis ir pēc iespējas izdevīgāk (un ar mīlestības piedevu) apprecēties. Stāsta centrā nokļūst trīs no viņām - uzdzīvotāja Lidija, nešpetnā Elizabete un labsirdīgā Džeina. Stāsts galvenokārt par Elizabeti, kura no visas sirds nīst misteru Dārsiju par viņa lepnumu, iedomību, aizspriedumiem pret zemākām kārtām un auksto vienaldzību pret svešiem cilvēkiem. Tomēr daudzi atklājumi un notikumi ar laiku maina Elizabetes uzskatus par bagāto Dārsija kungu.
Īss komentārs -- Es biju gaidījusi kaut ko citu. Vairākas reizes esmu redzējusi pēdējo filmu. Tiešām rēķinājos ar ko pavisam citādu tīri varoņu darbības aprakstos u.tml. Turklāt dažbrīd man radās tāds iespaids, it kā autore būtu bieži sasteigusi darbu. Varbūt tā ir tulkotāja vaina, bet domāju gan, ka vietumis man gribētos ciešāku pieķeršanos sižetam un sīkākus aprakstus. Mazlietiņ vīlos, iespējams, drīzumā izlasīšu arī angliski.
Kāds labs citāts --

"No desmit gadījumiem deviņos sievietei vajadzētu apliecināt lielāku pieķeršanos, nekā tas ir īstenībā." [24]

"Lai cik labi abi partneri arī pazītu viens otra īpašības, laime no tā nav atkarīga ne par manu. Vēlāk viņi vienmēr kļūst tik atšķirīgi, ka izbauda savu pienācīgo neapmierinātības porciju, tāpēc par trūkumiem, kas piemīt cilvēkam, ar kuru kopā jāpavada mūžs, labāk iepriekš zināt pēc iespējas mazāk." [25]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flightless Bird
iesūtīt 21.02.2010 20:43
Raksts #336


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.08.06
Kur: tur kur putni dzied.



autors | nadīms aslāms.

grāmatas nosaukums | zudušo mīlētāju gads.

izdevniecība | atēna.

lappušu skaits | 378.

satura vadlīnija | stāsts par pakistāņu dzīvi angļu pilsētā, kuru viņi pārdēvējuši par dašt-e-tanhaī, "vientulības tuksnesi". tajā pazuduši džugnu un čānda - mīlētāji, kas, dzīvodami grēkā, pārkāpuši islāma likumu. cieši saliedēto pakistāņu kopienu apvij baumas, un tad kādā sniegotā janvāra rītā par slekavību tiek aizturēti čāndas brāļi. policija uzskata, ka tie noslekavojuši mīlniekus, lai glābtu ģimenes godu. zudušo mīlētāju gads stāsta par nākamajiem divpadsmit mēnešiem, kad pakāpeniski atklājas šis noslēpums.

īss komentārs | pirmkārt jau bija bauda lasīt šo grāmatu krāšņās un bagātās valodas dēļ. bet vēl jo vairāk - dzīvīgā, kodolīgā un izsteiksmīgā vēstījuma dēļ. tas ir īsts meisterdarbs - romāns, kas nav izpušķots un dramatizēts, bet tomēr skaudri spēcīgs. mīlestības pilns, bet ne pliekans. šī ir viena no tām grāmatām, kas atstāj ļoti dzīvu un reālistisku iespaidu. it kā es varētu just to cilvēku sirdspukstus tūkstošiem kilometru attālumā, it kā es varētu saklausīt viņu čukstus.
un galu galā, bija ļoti interesanti uzzināt par musulmaņiem ko vairāk - par viņu dzīvi anglijā kā imigraniem, par iekšējo pasauli, kas attēlota objektīvi, bez izskaistinājumiem vai fanātisma. tas man tiešām bija kaut kas jauns, vienlīdz aizraujošs un šokējošs. man ļoti patika, ka stāstījums bija veidots no daudzu cilvēku viedokļa, tāpēc nekad nekļuva vienmuļš.
šī tiešām ir grāmata, kas iespiežas atmiņā. ļoti iesaku.

kāds labs citāts | "Mazie spīgulīši, kas uz krūtīm rotā viņas apģērbu, atspoguļo sniegpārslas, it kā tie būtu logi un sniegs snigtu viņā pašā." [82]

"Viņa cieši raugās Šamasā, un viņš, nezinādams, ko teikt, cieš klusu, kamēr sievietes acis aptausta viņa augumu, kā meklēdamas atveri, kur iemest monētu, lai viņu iedarbinātu." [149]

"Tu jautā manu adresi –
Manas pilsētas nosaukums ir Vientulība
Rajons: Pasaku stāstīšana
Mikrorajons: Ilgas
Un pasta nodaļa saucas Nosodījums un Negods
Ceļš, kas ved uz to, ir Uzticīga Doma
Un tās slavenākais piemineklis ir Atšķirtība"

[281]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
~Vanesa~
iesūtīt 08.03.2010 20:24
Raksts #337


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.04
Kur: Ledus valstība



Autors: Nora Ikstena
Grāmatas nosaukums: "Dzīves svinēšana"
Izdevniecība: "Atēna"
Lappušu skaits: 127
Satura vadlīnija (īsi): Helēna iepazīst savu māti Eleanoru, kura, Helēnai mazai esot, viņu atdevusi citu cilvēku gādībā no septiņu apstāvētāju stāstiem bēru laikā un pēc tām.
Mans komentārs: Grāmatā redzami notikumi pārsvarā atstāstījumā. Lai kas arī risinātos, ir tuksnesīga garša un pārliecība, ka patiesībā nekam, kas tur rakstīts nav nozīmes – daiļi vārdu virknējumi un tikai.
Citāts: "Ilgi viņš nepakustējies vēroja viņu. Gluži kā aizmirsis, ka trakulīga pārpratuma pēc nonācis invalīdu ratos. Gluži kā aizmirsis, ka var celties, kustināt rokas un staigāt. Laimes nolēmēts."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 15.03.2010 12:03
Raksts #338


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.




Autors -- Žils Verns.
Nosaukums -- AStoņdesmit dienās ap zemeslodi.
Izdevniecība -- Zvaigzne.
Lappušu skaits -- 274
Satura vadlīnija (īsi) -- Āķis un viņa kungs, derību dēļ dodas ceļojumā apkārt pasaulei, kurš jāpaveic astoņdesmit dienās. Tā laikā notiek daudzi brīnumaini piedzīvojumi, kas izmaina abu turpmāko dzīvi.
Īss komentārs -- es īstenībā izlasīju jau pirms pāris nedēļām, vienkārši aizmirsu ierakstīties. Es biju ļoti skeptiska pret Vernu un pret šo grāmatu, bet izrādījās, ka ir pat ļoti okei.
Kāds labs citāts --

"- Man vēl ietaupītas divpadsmit stundas. Tās es varu ziedot šim uzdevumam.
- Lai notiek! - Frenss Kromarti piekrita. - Jūs tomēr esat īsts sirdscilvēks!
- Dažreiz, - Fileass Fogs vienkārši atbildēja. - Kad man atliek laika." [80]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beppo
iesūtīt 20.03.2010 10:49
Raksts #339


Sātana advokāts
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.06
Ziedoņa māceklis



Autors: Jānis Lejiņš
Grāmatas nosaukums: Zīmogs sarkanā vaskā. Rūnas.
Izdevniecība: Karogs
Lappušu skaits: nedaudz zem 500
Satura vadlīnija (īsi): Trešā triloģijas grāmata par Tālavu, ziemeļu krusta kariem, letiem un
īss komentārs: Cik nožēlojami, ka šo grāmatu mēnesi pēc iznākšanas nevarēja dabū NEKUR. Nopietni. Jā, šādu dārgumu arī ibook.lv neviens netirgo. Man bija atvēlēta viena nakts, lai to varētu izlasīt, un šausmīgi žēl, ka pēc pusgada man nebūs iespējas atvērt šo grāmatu vēlreiz.

Ja pirmās grāmatas bija vairāk atsvešinātas, es tās lasīju bezmaz vai kā fantasy (vai arī tas tāpēc, ka toreiz bija jaunāka? kopš pirmās daļas kā nekā jau desmit gadi pagājuši.), tad šajā daļā visai spēcīgi ir jūtama sasaikne ar mūsdienām. Ka tie ir latvieši, par kuru senčiem autors stāsta. Reizēm likās nedaudz nogurdinoši tie savstarpējo kauju apraksti, un bija jau nedaudz piemirsušā visas savstarpējās attiecības, kas izriet no notikumiem iepriekšējās grāmatās, bet varbūt tas tāpēc, ka grāmata manās rokās nonāca īsi pēc divpadsmitiem naktī. Citos apstākļos tā noteikti nebūtu vienā vakarā aprijams romāniņš.

Vēl mani ļoti aizķēra romānā paustā Tālivalža attieksme pret kristiešu dievu, jo tā lielos vilcienos sakrīt ar manējo.

Jā, un Zīmogs sarkanā vaskā būtu fantastisks materiāls filmu triloģijai.
kāds labs citāts: Man ir tikai viens, un grāmatu jau lasa nākamais:

"Vai tiešām šī slimība ju ir atnākusi pie mums, Tālavas Laika vīrs brīnīdamies prātoja. Vienādi vārdi, vienādas domas un vienādas lūgšanas, kas beigās pārvēršas vienādos sapņos…"

Šo rakstu rediģēja Beppo: 20.03.2010 10:50
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 03.08.2010 19:29
Raksts #340


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Autors -- Haruki Murakami
Nosaukums -- Skarbā brīnumzeme un Pasaules gals.
Izdevniecība -- Zvaigzne.
Lappušu skaits -- 485
Satura vadlīnija (īsi) -- Divi paralēli stāsti par Skaitļotāju, ar kuru sāk notikt dažādas dīvainas lietas, un par Pilsētu, kuru apjož Siena un kurā cilvēkiem nav ēnu. Stāsti savijas kopā vienā un sniedz visai jocīgu risinājumu beigās.
Īss komentārs -- Šo grāmatu es lasīju tiešām ilgi. Es sākumā biju sajūsmā, vēlāk mazliet trūka laika un beigās ļoti samulsu, ka tās ir beigas un viss. Man patika, bet tā jocīgi, tur ir daudz par ko aizdomāties un nekad nevar zināt, kas notiks nākamajā rindkopā.
Kāds labs citāts -- Man ir tiešām daudz zīmītes ieliktas, bet nu dažus…

"Drīz gaisma atkal sāka šūpoties. Izskatījās, it kā milzīgs, ar augstu intelektu apveltīts jāņtārpiņš bez noteikta mērķa peldētu gaisā." [30]

" - Nezināju, - es atzinos. Esmu tumsonīgs un dumjš kā signāluguns bojas dibenam piestiprināts atsvars." [290]

"- Man par to nospļauties, - teica viņa.
Bet viņai taču patiešām nospļauties, es nodomāju. Kā nekā dažādiem cilvēkiem ir nospļauties par pilnīgi dažādām lietām…" [376]

"Tomēr, lai kā tas arī būtu, pret anonīmajiem dzīvokļa uzkopējiem es izjutu pateicību. Ir jau patīkami atgriezties uzkoptās mājās." [392]

"Es stāvēju un aplūkoju cilvēku sapņu aizmigušo armiju." [426]

"Uz šķīvjiem sarindotās skrūves izskatījās laimīgas." [429]

"Caur manu galvu izpeldēja visdažādākie ēdieni. Pa reizei parādījās pa kādam baltam šķīvim ar skrūvēm. Ar balto mērci un kruasānu pat skrūves izskatījās apetītlīgas." [431]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

18 Lapas V  « < 15 16 17 18 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
4 lietotāji/s lasa šo pavedienu (4 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 22:05