Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Raksti šajā forumā netiek skaitīti.

> sarunas par tēmu
kaiva
iesūtīt 18.08.2017 13:35
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



mazā omulīgā pačalošana- apakšvirsraksts

varbūt tas drīzāk der gondorai bet gan jau aizvirzīsimies kaut kur arī prom no literatūras

paklau- vai tev tā krāsu tēma arī ir kaut kā pārsūtāma pa e pastu?
man ienāca prātā arī ko tev nosūtīt, gaidi!

nu skaidrs- tu esi ideālā tulkotāja! nopietni. bet tam jābūt baigi grūti ja grib tulkot īstas grāmatas. valoda ir ģeoloģijas slāņi svītas un epohas.
ko tu piemēram lasi lai apgūtu konkrētu stilu? un ko tu piemēram vēlies tulkot?
domāju ir ļoti derīgi ar tulkotāja aci lasīt Zanes Rozenbergas tulkojumus. arī hobits ir viņas darbs. (bail iedomāties par ko to padarītu mūsdienās) un protams lm montgomerija

un loģiski belševicas- arī alise brīnumzemē bet tu to noteikti visu zini pati

vai mācies tikai pati vai attiecīgi studē kaut kur angļu filologos?

man jau liekas ka vajadzētu pieņemt likumu, ka neko nedrīkst tulkot nepārbaudīts tulkotājs. reizumis tas noteikti varētu būt autodidakts bet tam vienalga būtu jānoliek eksāmens kā braukšanas tiesības

lasu pēdējā laikā latvju tekstus. un sajutu pilnīgi literāro procesu kādā mirklī. tagadnes iespaidu. it kā literatūra latvijā notiktu mūsdienās un es tajā būtu iesaistīta. :>> proti gadījās izlasīt pirms dažiem mēn bereļa fragmentu no topošās grāmatas par rakstīšanu- un pēc tam ievas melgalves komentāru par to- viņa pateica tieši to ko es domāju. rādās tiem tajās augstajās sfērās ir vajadzīgs kāds kas atgādina pašsaprotamo. tad vēl recenzija par monstriem un metaforām- droši vien esi lasījusi?- arī gluži manas domas
un dažus vecos karogus- tur izrādās ir visādas interesantas lietas- un daudz vairāk nekā mūsdienās- varbūt tu zini kādu, kam tādus nav kur likt?
vakar piedzīvoju dzīves mācību. lūk kāda tā ir:
klausi savai intuīcijai!
maijā man skolas biblenē lasītavā paziņoja ka viss arhīvs ir izmests laukā un es šokā nezināju ko darīt. gribēju iet pārjautāt biblotekārei, bet ko man tur jautāt- negribēju dzirdēt vēlvienu apstiprinājumu- jā jā vajdzēja atnākt pirms dažām dienām.
un tagad izrādās ka tieši karogi tobrīd vēl nebija izmesti. un neviens neiedomājās arī man pateikt kaut arī es tur gorījos ik pēc nedēļas. tāds rūgtums zini dvēselē...
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/crying.gif)

nu labi :>> bet tu gan tā nedari. mirkli apdomājies un eskrien prom ja iekšējā balss kaut ko saka (protams var gadīties ka tā iesaka lasīties prom- piemēram ja esi nočiepis kādu žurnālu vai tādā garā)
ps- man vnk skolā ir blats

lasu šobrīd čempionu brokastis. varbūt to var pamanīt
vonnegūts visu raksta tādā garā?

tu noteikti esi labāk pazīstama ar lit klasiku :> apelsīns un skrūves pagrieziens un tādā garā man vēl gaida sarakstā
bet vienlaikus vakar līdz rītam lasīju arī vulfu- uz bāku. pēc satura ļoti līdzīga airisai mērdokai (to gan esmu pavairāk lasījusi. bet taupu un marinēju) pēc stila arī bet ar savu rokrakstu
nesaprotu kāpēc "autors voice" nevar tulkot kā rokraksts. tas jau sen ir tik pašsaptotams vārds
"balss" izklausās de.bīli. (ievēro, ka es nesaku "manuprāt") hahaha

methods of rationality ir bieži citēts tv tropes- to tu arī noteikti zini
es sāku sazināties ar amāliju bet tad viņa kaut kur pazuda- pēdējais ko viņai pajautāju- vai lasi tv tropes?
iespējams ka viņa ir pazudusi tropu džungļos...
lai nu kā- ja tu to iztulkosi būs baigi baigi super! novēlu visu kas tam vajadzīgs!


nu jā krēslā ir tā lieta par mitoloģiju- vairāk tas kas tur nav pateikts bet domāts- uguns un ledus, pūstošie vampīri par nāvi un siltie vilkači par dzīvību. bellas izteiciens- ejiet ieskrieties ar savu dvēseli, man to nevajag. voltūru vēture. vampīru "dzīves spēlēšana" piem alises modīgums. nemirstīgie bērni un izdzimteņi un jaukteņi jeb svētie bērni. viņas gaidību ainas bija visšaušalīgākās un fascinējošākās. tāpēc to tomēr var pieskaitīt pie šausmu lit. un voltūru gļēvulība. īstenībā viņi redzot pretestību nemaz neuzzsāka cīņu. viņi bija pieraduši pie visvarenības. un kur nu vēl pats āro- tas nu tiešām ir literatūras un arī kino gardumiņš. kā viņš viņu notēloja! turklāt filmā vēl bija pielikts klāt un uzlabots. nu tādas lietas
protams daudz kas no tā ir citās grām vnk pie mums tās nav tulkotas


(mājiens ar neuzkrītošu sētas mietu)

ļoti interesanti- man 4. poters tā patīk ka neesmu baigi daudz kļūdu manījusi, kaut arī izlasīts apm 46x
klau- vai e bukā teorētiski var labot? man jau sen interesē

klauss. jā, man šai sakarā nenormāli riebjās tā blondā, aizmirsu kā sauc. tik paštaisnu personu reti gadās redzēt! pat šinī fikšonlandē kur tādas vien mīt. un tas ka viņa beigās saiet ar stefanu! pfffff... vismaz tikpat bezsakarīgi kā Harijs un dž.
jā par boniju tev pilnīgi piekrītu. bet viņa tur ir drausmīgi pazemota. bez viņas tur neviens neizdzīvotu, bet viņa skaitās gandrīz kā 3. plāna tēls
laikam tāpēc ka melnā. un tāpēc ka nenoliedzami visskaistākā persona starp abiem dzimumiem visās sērijās. baltajiem vnk tas skauž. jau gadsimtiem. tas arī visu izskaidro. arī iekšēji visskaistākā- kopā ar savu grandma
arī blondā, nu klausa māsa ir baigi forša un arī ļaunā ketrīna tā neko
bet vnk vnk neatvairāms ir elaidža... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif)
tik kārtīgs un godīgs...
ak...

(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) nē tiešām
labi esmu rdzējusi tikai 2 sezonas?- 2 un 3? un īsti neiebraucu pamatproblēmā kāpēc viņiem ir tās problēmas. bet zini literatūra tāpec ir literatūra ka simboliska. plus vēl kaut kā izjūtu cieņu pret tiem kam jāsabūvē tik ietilpīgs sižets tik īsā laikā un vēl jāuzfilmē. (tāpat kā once upon time.)
esmu piedalījusies par statisti- laikam ar to pietiek lai izjustu uz savas ādas cik sarežģīta lieta ir filmēšana. jo vairāk tāpēc ka pašai nav jāatskaitās nekādiem termiņiem- kā rakstu tā rakstu. un no otras puses sāku arvien vairāk izjust kāds lāsts rakstniekam ir laiks... :> ka viņam jāiekļauj sava iztēle tomēr realitātē
bet protams faniem ir jāsaredz muļķības
vienīgais domāju ka jāizšķiro par ko vērts besīties vairāk- stulbiem tēliem vai fantastisku sižetu. galu galā pastāv rule of cool.. * čukst* (tropi)

ok
pagaidām

Šo rakstu rediģēja kaiva: 18.08.2017 13:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
28 Lapas V  « < 15 16 17 18 19 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (320 - 339)
Hermaine
iesūtīt 25.08.2020 14:55
Raksts #321


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Tiku līdz "Oogely Boogely!" Varbūt ir kādas idejas, kā šo iztulkot jēdzīgāk nekā "Ūgelī Būgelī!" Jo tas laikam ir angļiem kāds izteiciens, apmēram kā - skudriņas skrien pār muguru.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
AliceBlack
iesūtīt 25.08.2020 15:54
Raksts #322


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.04.20
Kur: Domnīcā



No Urban dictionary secinu, ka ne vienmēr tas nozīmē tieši skudriņas, bet kaut ko ļoti līdzīgu. Tas varētu varbūt palīdzēt atrast latvisku alternatīvu.

CITĀTS
That feeling/syndrome you get in your body when you are with someone you care about or love.

Typically this feeling occurs when they do something stupid or adorable, also can occur when they fall asleep with their head on your lap.

It can be manifested as:
1. Wobbly stomach
2. Weak knees
3. Heart skips a beat
4. Warm and fuzzy feeling
5. Goosebumps

“I get all oogely boogely when you look at me that way.”
“I got the oogely boogelies when we were spooning last night.”


Kāpēc latviski nav piemērotu izteicienu?? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

Diez vai tauriņi vēderā der. Arī "sirds apmeta kūleni" nešķiet gluži piemērots. Pārskrēja tirpas. Uķi puķi. Droši vien vieglāk ir vienkārši aprakstīt to sajūtu, nevis atrast kompaktu izteicienu?

Jutu patīkamu satraukumu?
Jutos tā, kā bezsvara stāvoklī?

Zinko, vienkārši izlaid to teikumu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) (joks)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 25.08.2020 18:24
Raksts #323


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Alice, šie visi ir absolūti lieliski ieteikumi, ja tas būtu jāieliek kontekstā, bet šeit uzdevums ir sarežģītāks, jo Judkovskis Oogely Boogely ir nodefinējis kā sikspārņspoku buramvārdus. Pie tam tiem ir jābūt diviem trīszilbīgiem vārdiem, kuros ir vienādi secīgi patskaņi, jo Harijs tiem veiks zinātnisku izpēti.

Vienkārši izlaid to teikumu - tad man pusnodaļa jāizlaiž! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

Vispār uķi puķi labs, bet nav trīszilbīgs.
Drīzāk derētu vēl idejas, vai ir kādi izteicieni, izsaucieni, kā tu kādu mēģinātu biedēt?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
AliceBlack
iesūtīt 25.08.2020 20:16
Raksts #324


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.04.20
Kur: Domnīcā



Lūk, tā ir, ka īsti neseko līdzi foruma daiļdarbiem (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

Ja ir jāizgudro jauna burvestība, tad var nedaudz izpausties. Nav jābūt gramatiski pareizi. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) nu ko, mazs brainstormings no manas puses varbūt Tev palīdz ar pašai savām idejām (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

Vienādi secīgi patskaņi? Tas ir domāts, ka beidzās praktiski ar vienādām zilbēm, kā oriģinālā oo-ge-ly un boo-ge-ly? Visi 3 patskaņi? o-e-ly

Burvestības sekām jābūt tam, ko nozīmē angliski tas oogely boogely? Vai vienkārši biedējoši vārdi, kas īpaši neko nenozīmē? (Pats oriģināls man gan neliekas diez ko biedējošs)

Latviešu valoda nav no biedējošākām, varu mēģināt te uzrakstīt kaut ko ar burvestību pieskaņu, lai latvietim ir skaidrs, par ko ir runa. Taču, ja galīgi neizklausās, pati pēdējā iespēja ir atstāt to pašu angļu versiju un nemocīties. Lai gan šis ir ļoti interesants izaicinājums, ne vienmēr burvestības ir nepieciešams tulkot (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) HP tulkotāji mūs lutināja ar diezgan asprātīgiem un precīziem tulkojumiem, taču viņiem nebija vajadzība, lai atkārtojas noteikti patskaņi.

mani domu gājieni, katram gadījumam

pie-sa-bur
pie-lē-mē
-gra- (gr kā tāds) ir tāda nikni skanoša zilbe. Br. Hr. Bo
a-bra-ka da-bra-ka lol (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) tas te tā pa vidu ieskrēja
pār-kār-to
no-dre-bi no-pe-ri no-gre-bi no-de-dzi ko-re-dzi no-spie-di ko-dre-bi... vairākās kombinācijās un variantos.

Ir pareizas vilnis vai vismaz tuvāk? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Tik tiešām pagrūts uzdevums
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 25.08.2020 22:15
Raksts #325


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 25.08.2020 14:55) *
Tiku līdz "Oogely Boogely!" Varbūt ir kādas idejas, kā šo iztulkot jēdzīgāk nekā "Ūgelī Būgelī!" Jo tas laikam ir angļiem kāds izteiciens, apmēram kā - skudriņas skrien pār muguru.

Tas ir, kur Harijs moca Hermioni ar spīdoša sikspārņa izsaukšanas burvestības variacijām?

CITĀTS
— Угели бугели! — опять произнесла Гермиона.

CITĀTS
"Oogely boogely !" dit à nouveau Hermione.

CITĀTS
«Oogely boogely!» disse Hermione ancora una volta.


Piemēri no krievu, franču un itāļu tulkojumiem. Arī poliski un spāniski atstāja tāpat.

Šo rakstu rediģēja Aiva: 25.08.2020 22:31
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 26.08.2020 06:49
Raksts #326


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



O, paldies Alice un Aiva! Tad jau atstāšu tāpat. Un jo vairāk domās atkārtoju, jo tas ūgelī būgelī rēcīgāk izklausās, tā kā būs labi. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 27.08.2020 23:24
Raksts #327


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS
Nabiki nopūtās, piecēlās kājās un, sagrābusi puiša plecu, parāva viņu uz istabas vidu, tā, lai viņš beidzot ieraudzītu korķa plātni, kas bija piekārta pie sienas blakus durvīm. Uz tās haotiski bija izvietotas fotogrāfijas, katrā no tām attēlots kāds, ar ko Ranmam bija agrāk vai tagad dzīvē bijušas darīšanas. Starp tiem kā zirnekļa tīkls vijās dažāda resnuma sarkana, zaļa un zila diega pavedieni. Visam pa vidu bija izmētātas līmlapiņas ar sīkā smalkā rokrakstā izdarītām piezīmēm.
“Kas tas vēl par sūdu?!” Ranmas acis zibenīgi pāršāvās pāri plātnei, pūloties aptvert tās jēgu. Tas jau izskatījās kā TV seriālos bieži redzētais detektīvu plānošanas piemērs, izmeklējot kādu noziegumu.
“Tas ir ‘Ārprāts’.” Nabiki lepni paziņoja. “Nu, vismaz tik daudz no tā, cik man līdz šim ir izdevies kategorizēt.”
“‘Ārprāts’?” Ranma aizdomīgi vēlreiz novērtēja to haotisko pinumu.
“Tā es izvēlējos saukt to nejaušo notikumu un aptrakušo cilvēku baru, kas seko tev kā tāds negaisa mākonis,” Nabiki pasmīnēja. “Man vienmēr bija intuitīvi licies, ka tur apakšā ir kaut kāda struktūra, bet es nekad nebiju saņēmusies to sākt tā pa īstam izpētīt.”
“Jā?..” Ranma domīgi pakasīja pakausi. “… es tik un tā neiebraucu.”
Nabiki nopūtās un redzami apvaldīja dusmu uzliesmojumu, apmierinoties tikai ar piktu skatienu puiša virzienā. “Nu, lūk, ja mēs varam šo ‘Ārprātu’ uzlikt uz papīra, tad mēs varam sākt to izprast. Un, kad būsim to izpratuši, mēs varēsim sākt to neitralizēt. Domā par to kā par cīņas mākslu. Tieši tā apgūst visādus slepenos paņēmienus, uzbrukuma un aizsardzības paradumus, stiprās un vājās puses.”
“Ā…” Ranma vēlreiz paskatījās uz dīvaino mudžekli, tagad jau stipri vērīgāk. Viņa uzacis saraucās. Ja sarkanais, pieņemsim, ir uzbrukums… nē, PRETSTATĪJUMS… zaļais tad būtu… Pievilcība? Un zilais tad paliek… kā atbalsts? Uzacis izlīdzinājās. “Ā! Man domāt es sapratu… Tas ir kā kaujas plāns, atzīmēti visi dalībnieki, visi kas piedalās, un līnijas norāda, kā viņi viens otru cīņā iespaido!”
“Jā! Tieši tā!” Nabiki sasita plaukstas, priecīga ka beidzot kāds novērtējis viņas ģeniālās analītiķa spējas.
Ranma īsi nosvilpās. “Lai dieviņš nogrābstās, es negribētu but tas, kas kaut kam TĀDAM ir pa vidu. Tas taču ir neiespējami!”
“Tu tam visam esi pašā viducī,” Nabiki ar pirkstu uzsita pa divām blakus piespraustām fotogrāfijām pašā dēļa centrā - Ranmu kā puisi un Ranmu kā meiteni.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 28.08.2020 07:48
Raksts #328


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



...katrā no tām attēlots kāds, ar ko Ranmam bija agrāk vai tagad dzīvē bijušas darīšanas - var nelikt "bija".
ar sīkā smalkā rokrakstā - komats starp sīkā, smalkā
Tā es izvēlējos saukt to nejaušo notikumu un aptrakušo cilvēku baru, - der arī šādi, bet es ieteiktu padomāt, vai "Tā es nosaucu to nejaušo..." nav mazliet veiklāk, jo Nabiki vienkārši ņēma un nosauca.


...aptrakušo cilvēku baru, kas seko tev kā tāds negaisa mākonis,” Nabiki pasmīnēja. “Man vienmēr bija intuitīvi licies, ka tur apakšā ir kaut kāda struktūra, bet es nekad nebiju saņēmusies to sākt tā pa īstam izpētīt.” - Ļoti labi esi lietojis "seko" un "ka tur apakšā ir", jo tie ir fakti, kas joprojām ir spēkā. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
“Jā?..” Ranma domīgi pakasīja pakausi. “… es tik un tā neiebraucu.” - šis arī ļoti labs!

“Nu, lūk, ja mēs varam šo ‘Ārprātu’ uzlikt uz papīra, tad mēs varam sākt to izprast. - Otro "mēs" vari droši nelikt. Tā kā šeit nākamajā teikumā "Un, kad būsim to izpratuši, mēs varēsim sākt to neitralizēt." tu esi rakstījis tikai vienu "mēs".

“Ā! Man domāt es sapratu… Tas ir kā kaujas plāns, atzīmēti visi dalībnieki, visi kas piedalās, un līnijas norāda, kā viņi viens otru cīņā iespaido!” - šis perfekti! Ļoti dabīgi izklausās! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/cool.gif)

Nabiki sasita plaukstas, priecīga ka beidzot kāds - pirms "ka" komats.

es negribētu but tas, kas kaut kam TĀDAM ir pa vidu. Tas taču ir neiespējami!” - ar šo viss ir kārtībā, bet es varbūt vēl padomātu par otro teikumu, jo Ranma tiešām ir sašutis, cik tas izskatās traki. Varbūt "neiespējami" vietā der uzsvērt ar "nenormāli"?

“Tu tam visam esi pašā viducī,” - šeit man arī gribētos pamainīt uzsvaru, jo Nabiki īpaši norāda uz Tu. Lai latviski skanētu labāk uzsvari, tad uzsvērto, svarīgo vārdu parasti liek beigās, piemēram: "Tam visam pašā viducī esi Tu!"

Bet vispār ļoti labi. Šis lasījās ļoti raiti! Un interesanti arī, bez šaubām! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/cool.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 29.08.2020 11:20
Raksts #329


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 28.08.2020 07:48) *
“Tu tam visam esi pašā viducī,” - šeit man arī gribētos pamainīt uzsvaru, jo Nabiki īpaši norāda uz Tu. Lai latviski skanētu labāk uzsvari, tad uzsvērto, svarīgo vārdu parasti liek beigās, piemēram: "Tam visam pašā viducī esi Tu!"

Bet vispār ļoti labi. Šis lasījās ļoti raiti! Un interesanti arī, bez šaubām! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/cool.gif)


Uzsvars angliskajā bija uz 'esi' - "You are in the middle of this fight." Te laikam man nebija īsti sanācis... Prasītos esi likt beigās, bet latviski tā nedara, tas izklausītos pēc Jodas runas (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Nabiki runā gramatiski pareizi. Ranma gan bārsta žargonu un reizēm kropļo valodu
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 29.08.2020 11:20
Raksts #330


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 28.08.2020 07:48) *
“Tu tam visam esi pašā viducī,” - šeit man arī gribētos pamainīt uzsvaru, jo Nabiki īpaši norāda uz Tu. Lai latviski skanētu labāk uzsvari, tad uzsvērto, svarīgo vārdu parasti liek beigās, piemēram: "Tam visam pašā viducī esi Tu!"

Bet vispār ļoti labi. Šis lasījās ļoti raiti! Un interesanti arī, bez šaubām! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/cool.gif)


Uzsvars angliskajā bija uz 'esi' - "You are in the middle of this fight." Pirmajā uzmetumā tā arī biju uzrakstījis - Tu esi tam visam pašā viducī - Te laikam man nebija īsti sanācis... Prasītos esi likt beigās, bet latviski tā nedara, tas izklausītos pēc Jodas runas (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Nabiki runā gramatiski pareizi. Ranma gan bārsta žargonu un reizēm kropļo valodu

Šo rakstu rediģēja Aiva: 29.08.2020 11:59
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 29.08.2020 12:11
Raksts #331


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS(Aiva @ 29.08.2020 12:20) *
Uzsvars angliskajā bija uz 'esi' - "You are in the middle of this fight." Pirmajā uzmetumā tā arī biju uzrakstījis - Tu esi tam visam pašā viducī - Te laikam man nebija īsti sanācis... Prasītos esi likt beigās, bet latviski tā nedara, tas izklausītos pēc Jodas runas (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Nabiki runā gramatiski pareizi. Ranma gan bārsta žargonu un reizēm kropļo valodu


Tad vēl var mēģināt - Bet tu esi tam visam pašā viducī!
Kaut gan man drusku loģiskāk izklausās, kad tas Tu ir beigās.

Bet tie žargoni forši izklausās. Uzreiz tāds ielas pašpuikas tēls rodas. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 29.08.2020 13:53
Raksts #332


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 29.08.2020 12:11) *
Tad vēl var mēģināt - Bet tu esi tam visam pašā viducī!
Kaut gan man drusku loģiskāk izklausās, kad tas Tu ir beigās.

Bet tie žargoni forši izklausās. Uzreiz tāds ielas pašpuikas tēls rodas. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)


Ranma jau arī ir tāds pašpuika. Pēc kanona sanāk, ka skolā viņš no 10 gadiem labi ja pāris pilnus ir sabijis, jo mūžīgi kaut kur kopā ar tēvu ceļojis, un tēvs tikai cīņas mākslas viņam mācījis. Galva laba, jo pārcelts nākamajā klasē ir tapis, bet izglītībā robi pamatīgi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 29.08.2020 14:58
Raksts #333


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



No tevis tulkotajiem fikiem var noprast, ka Ranmam tur baigākais ķīselis ir viss, kas ar viņu notiek. Nezinu gan kāds ir oriģināls, bet fiki reāli interesanti - daudz liek par ko padomāt.
Bet kāpēc īsti Ranma reizēm ir puisis, reizēm meitene? Tas brīžiem bik dīvaini liekas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 29.08.2020 15:40
Raksts #334


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 29.08.2020 14:58) *
No tevis tulkotajiem fikiem var noprast, ka Ranmam tur baigākais ķīselis ir viss, kas ar viņu notiek. Nezinu gan kāds ir oriģināls, bet fiki reāli interesanti - daudz liek par ko padomāt.
Bet kāpēc īsti Ranma reizēm ir puisis, reizēm meitene? Tas brīžiem bik dīvaini liekas.


Viņam ir spēkā tas senais ķīniešu lāsts - kaut tu interesantos laikos dzīvotu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Reiz, esot Ķīnā, viņš ievēlās maģiskā avotā, un tagad, kad apliets ar aukstu ūdeni, paliek izskatā par meiteni, kas tur pirms 1500 gadiem noslīkusi... Meitene pilnīgi visā, t.sk mēnešreizes ( ja pietiekami ilgi paliek kā meitene). Karsts ūdens atgriež viņu parastajā izskatā. Ranma ir 110% čalis ( tēva nopelns, kas audzināja viņu par mačo) , un mēģina būt meitene pēc iespējas mazāk, bet... auksts ūdens ir daudz biežāk sastopams...

Īsumā par Mangu, kaas bija visam pamatā:
https://www.mit.edu/~rei/MANGA/Ranma.html

Te galvenie varoņi anime un dzīvajā:
https://youtu.be/DDV_WOlf4bY

Rumiko Takahaši, autore, ir interesanta arī pati par sevi, kā viena no populārākajām un viena no bagātākajā mangakām Japānā. Tai pat laikā, kā viņa atceras, kad viņa paziņoja vecākiem ka domā sākt zīmēt mangu, māte esot novaidējusies un paziņojusi, 'meitiņ, nedari muļķības, tu nomirsi badā'.

Ps. Kā Ranma sāka 'mainīties' - https://youtu.be/VSwBhU3dCqw?t=934

Šo rakstu rediģēja Aiva: 29.08.2020 17:20
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 29.08.2020 21:41
Raksts #335


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Šis daudz ko izskaidro. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Un jaunā daļa bija daudz par īsu! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Ļoti raiti lasījās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 30.08.2020 19:57
Raksts #336


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Labā ziņa ir, ka nākamā daļa jau ir iztulkota, tikai jāpārlasa ar svaigu aci.

PS. Publicēju.

PSS. papildināju arī "Plāns" ar pāris rindkopām.

Šo rakstu rediģēja Aiva: 01.09.2020 21:06
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 02.09.2020 14:20
Raksts #337


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS
Nākamais rīts Tendo namā iesākās ar ievērojami mazāku saspīlējumu klātesošo starpā, lai gan Nabiki ieradās uz brokastīm neizgulējusies un tāpēc stipri kašķīgāka nekā parasti. Tiesa, gan Ranma gan Kasumi bija jau pieraduši pie tādiem rītiem, un ievēroja piesardzību, līdz meitene bija piesātinājusi savas asinis ar kofeīnu pietiekamā līmenī.
Ja godīgi, Nabiki patiesi bija bijušas problēmas aizmigt. Katru reizi, kad viņa laidās snaudā, viņai sapņos rādījās tas skūpsts liedagā, taču tam tūlīt pat sekoja klišejiskā Ranmas līgavu un sāncenšu bara ierašanās un mēģinājumi nogalināt Ranmu vai pašu meiteni. Lai kur Nabiki nemēģinātu aizbēgt, viņa uzdūrās arvien jauniem un jauniem sāncenšiem un pretiniekiem, kas visi bija noskaņoti izrēkināties ar meiteni. Vēl vairāk, Asahi un pārējā studentu kompānija arī bija tur, bet visi demonstratīvi uzgrieza meitenei muguru, un vēl tur bija Tokijas universitātes rektors, kas demonstratīvi saplosīja Nabiki nākotnes bisnesa grāda diplomu sīkās konfeti driskās.
Un vēl tur bija kāds apjucis klauns, kas nesaprašanā skatījās apkārt.
Katru reizi, kad meitene bija aizvērusi acis, tas atsākās no jauna, katru reizi viņai uzsprāgstot gultā sēdus, sirdij lecot teju pa muti ārā, kad kārtējā Ranmas līgava vai konkurents bija panākuši un brutāli izrēķinājušies ar Nabiki.
Itkā man vajadzētu vēl kādu īpašu atgādinājumu, kāpēc ielaisties ar Ranmu man būs pēdējā muļķība manā īsajā mūžā, Nabiki drūmi nodomāja.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 03.09.2020 21:19
Raksts #338


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Tiesa, gan Ranma gan Kasumi - starp gan, gan liek komatus. Tiesa - gan Ranma, gan Kasumi...

Ja godīgi, Nabiki patiesi bija bijušas problēmas aizmigt. - It kā ir pareizi, bet lasot man tas "bija bijušas" kaut kā tā kā laužas. Varbūt "bija radušās". Vai vēl vienkāršāk - Nabiki vakar patiešām bija grūti aizmigt.

Katru reizi, kad viņa laidās snaudā, viņai sapņos rādījās tas skūpsts liedagā, taču tam tūlīt pat sekoja klišejiskā Ranmas līgavu un sāncenšu bara ierašanās un mēģinājumi nogalināt Ranmu vai pašu meiteni. Lai kur Nabiki nemēģinātu aizbēgt, viņa uzdūrās arvien jauniem un jauniem sāncenšiem un pretiniekiem, kas visi bija noskaņoti izrēkināties ar meiteni. Vēl vairāk, Asahi un pārējā studentu kompānija arī bija tur, bet visi demonstratīvi uzgrieza meitenei muguru, un vēl tur bija Tokijas universitātes rektors, kas demonstratīvi saplosīja Nabiki nākotnes bisnesa grāda diplomu sīkās konfeti driskās. - Šis ļoti labi izstāstīts. Vienīgi divreiz tev parādās "demonstratīvi". Varbūt otro var aizvietot ar "uzspīlēti" vai "teatrāli".

Katru reizi, kad meitene bija aizvērusi acis, tas atsākās no jauna, katru reizi viņai uzsprāgstot gultā sēdus, sirdij lecot teju pa muti ārā, kad kārtējā Ranmas līgava vai konkurents bija panākuši un brutāli izrēķinājušies ar Nabiki. - Katru reizi, kad meitene aizvēra acis (jo tas notiek katru reizi, tieši tāpat kā tavā iepriekšējā sapņu atstāstījumā. "Bija" būtu jālieto, ja tas būtu noticis un viss, bet viņa redzēja vairākas reizes un droši vien vēl redzēs.
Un lai nebūtu tik daudz divdabju, šo daļu rakstītu šādi - (..) katru reizi viņa uzsprāga gultā sēdus, sirdij (..)

Itkā man vajadzētu vēl kādu īpašu atgādinājumu, kāpēc ielaisties ar Ranmu man būs pēdējā muļķība manā īsajā mūžā, Nabiki drūmi nodomāja. - Jau varu iedomāties, ka par šo noteikti esi daudz lauzījis galvu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Es rakstītu kaut kā apmēram šādi: It kā man pietrūktu atgādinājumu, ka ielaisties attiecībās ar Ranmu var būt mana pēdējā muļķība manā īsajā mūžā.
Vismazāk jau nu man vajag vēl atgādināt, ka ielaisties attiecībās ar Ranmu var būt mana pēdējā muļķība manā īsajā mūžā.
It kā es jau tāpat nesaprastu, ka...
It kā tam vajadzētu vēl kādu īpašu atgādinājumu, ka...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 04.09.2020 07:46
Raksts #339


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 03.09.2020 21:19) *
Itkā man vajadzētu vēl kādu īpašu atgādinājumu, kāpēc ielaisties ar Ranmu man būs pēdējā muļķība manā īsajā mūžā, Nabiki drūmi nodomāja. - Jau varu iedomāties, ka par šo noteikti esi daudz lauzījis galvu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Es rakstītu kaut kā apmēram šādi: It kā man pietrūktu atgādinājumu, ka ielaisties attiecībās ar Ranmu var būt mana pēdējā muļķība manā īsajā mūžā.
Vismazāk jau nu man vajag vēl atgādināt, ka ielaisties attiecībās ar Ranmu var būt mana pēdējā muļķība manā īsajā mūžā.
It kā es jau tāpat nesaprastu, ka...
It kā tam vajadzētu vēl kādu īpašu atgādinājumu, ka...


Jā, tas ir smags teikums, doma jau saprotama, bet pateikt to tā, kā vajadzētu, man īsti nesanāk. Tas ka viņa reizē gan gribētu tās attiecības, gan gribētu pārliecināt sevi, ka nevajag, gan apzinās ka nebūs labi...

PS. Atradu labu attēlu kas varētu būt pamats Nabiki planotajai shēmai:
https://pin.it/2EPoZMC

Šo rakstu rediģēja Aiva: 04.09.2020 08:23
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 06.09.2020 07:31
Raksts #340


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Varbūt pamēģini distancēties mazliet no tulkojuma. Paņem tikai domu, un kā tu pats uzrakstītu, ja būtu šī doma jāpieraksta?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

28 Lapas V  « < 15 16 17 18 19 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 11.05.2024 11:57