Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Raksti tiek skaitīti.
Aptaujas nav atļautas – tām paredzēts atsevišķs aptauju forums.

> Ko var pateikt buroties?
brego
iesūtīt 06.03.2006 15:07
Raksts #1


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.06



Viens jautajums.

Ir zinams, ka iespejamas burvestibas, skalji nepasakot buramvardus. Ir iespejams uzlikt laastus, neizrunaajot tos skalji. Un tad es veelos zinaat, vai iespeejams iedomaaties laastu un izmantot to pret kaadu cilveeku, tai pashaa laikaa skalji izrunaajot kaadu citu laastu?

Gribetu dzirdet ne tikai atbildes 'drosivien jaa' vai 'drosivien nee', bet arii pamatojumus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Seila
iesūtīt 06.03.2006 15:58
Raksts #2


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Es domāju, ka jā. Kāpēc gan nē? Drīzāk ir jautājums vai tam kurš uzdrīkstēsies vienlaicīgi mēģināt uzlikt lastu izsakot skaļi un citu lāstu neizrunājot, būs pietiekami daudz enerģijas, lai to spētu izdarīt. Otrs jautājums, ja viņam ir pietiekami daudz enerģijas lai to izdarītu ir tāds, vai lāsti nesajauksies abi vienā un tādā gadījumā var notikt vai nu efektīvs maģijas uzliesmojums, kas ir līdzīgs sprādzienam vai izveidoties pavisam cits jauns lāsts. Tomēr tas ir gadījumā, ja vispār ir iespējams izmantot vienlaicīgi divus lāstus, jo mēs labi zinām, ka lai izmantotu jau vienu no lāstiem ir nepieciešams ļoti spēcīga koncentrēšanās. Gadījumā, ja lāstu mēģina uzlikt ar domu spēka palīdzību tad tas ir trīs reizes sarežģītāk. Līdz ar to parasts matemātisks aprēķins. 1+3=4. Līdz ar to mēs varam konstatēt, ka lai izpildītu abas burvestības vienlaicīgi burvim ir nepieciešams vismaz četreiz lielāks maģiskais spēks. Līdz ar to mēs atgriežamies pie fakta, ka tādu burvju vispār ir ļoti maz. Pie tam gribētos domāt, ka burvim, kurš spēj izmantot maģiju bez mūjiņas palīdzības ir slēptprātības prasmes. Kas savukārt viņu padara par vēl spēcīgāku burvi. '
Līdz ar šiem argumentiem es varētu teikt, ka pamatā tas ir iespējams, bet iespējams ar lielām grūtībām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
brego
iesūtīt 06.03.2006 16:07
Raksts #3


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.06



Vai Strups buutu gana stiprs?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 06.03.2006 17:01
Raksts #4


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



CITĀTS(brego @ 06.03.2006 16:07) [snapback]572070[/snapback]

Vai Strups buutu gana stiprs?


Strups manuprāt varētu būt pietiekami spēcīgs, lai varētu to izdarīt, ja man tagad vajadzētu visu pamatot, tad varētu sākt ar to, ka Strups vienmēr ir bijis ļoti stiprs burvis tieši tāpēc Dumidors uzdeva viņam mācīt Harijam slēpprātību. Klāt pievisa varu minēt arī pirmo grāmatu un pirmo filmu kurā Drebelis mēģina panākt to, lai Harijs nokrīt no slotas. Hermione ar Ronu nodomā, ka tas ir Strups, kurš savukārt tajā brīdī cenšas pārtraukt drebeļa burvestību un paglābt Hariju. Hermione aizdedzina Strupa mantiju un līdz ar to iztraucē viņus abus ar Drebeli. Kā mēs redzam Strups tajā brīdī neizmanto nūjiņu, kas liek aizdomāties par to, ka viņš mierīgi spēj iztikt bez tās izmantošanas. Cik noprotu, tad Drebelis Voldemorta speķa ietekmē arī spēja to pašu, jo ja viņš būtu izmantojis nūjiņu tad to būtu pamanījusi visa pasniedzēju loža.
Līdz ar to es varu secināt, ka jā Strups ir tik spēcīgs burvis, ka spēj kncentrēties uz burvestību tikai ar domu palīdzību, bet vai viņš spētu izpildīt divas burvestības vienlaicīgi vienu ar nūjiņu un vienu domās? Es domāju, ka Strups visus vēl pārsteigs, jo kā jau teicu viņš ir ļoti spēcīgs burvis.

CITĀTS(Cooolnyx @ 06.03.2006 16:23) [snapback]572080[/snapback]

Brrrr... Nepiemini man vinja vaardu...
Man liekas ka taa vareetu izdariit Dumidors.

Nu vārds jau nekož laughing.gif Nenosodi un netapsi nosdīts grin.gif
Runājot ar Dumidoru esmu pārliecināta, ka viņš to noteikti spēja, Vismaz savā jaunībā noteikti. Kā pierādījumu, tam, ka Dumidrs bija spēcīgs burvis es varētu teikt, ka viņš patiešām bija pietiekami spēcīgs, lai varētu veikt divas burvestības vienlaicīgi. Pirmkārt jau tāpēc, ka viņš vienmēr zināja visu kas notikās skolā. Vismaz viņš vienmēr, zināja ko kurš skolēns dara. Kaut gan tajā pašā laikā nekad neiejaucās. Viņš lieliski spēja kontrolēt cilvēku domas cilvēkam nemanot un tajā pašā laikā burt. Pie visa klāt Dumidoram negribot bet daudzās lietās piekāpās Burvestību ministrija, kas jau pierādīja, ka Dumidors ir varens burvis. Tāpēc, jā varētu būt, ka viņš bija viens no tiem, kas uz to bija spējīgi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 12.03.2006 19:54
Raksts #5


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



Man šķiet, tikai tādā gadījumā, ja es ar ļoti varenu prātu. Tam vajadzētu lielu gribasspēku un ticību. ermm.gif Bet domāju, ka kādam no burvjiem varbūt tas būtu pa spēkam. Nu ja bija, tad vienīgi Dumidoram. Vai Strupam? Iespējams, arī viņš ir slīpēts. unsure_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kvadrātsakne no ...
iesūtīt 14.03.2006 09:42
Raksts #6


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.07.05



Piekrītu AtlanticVelvet!
Es domāju, ka Strupam tas noteikti nebūtu izdevies! Varbūt Dumidoram būtu..varbūt!
Piekrītu arī tam, ka tas ka Dumidors uzlidoja gaisā nav tipiski AvadaKedavra lāstam.. silent.gif Bet gaisma bija zaļa..kaut gan tas neko daudz neizsaka!

Šo rakstu rediģēja Potter_Girl: 14.03.2006 09:45
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
brego
iesūtīt 14.03.2006 09:50
Raksts #7


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.06



Un kaapeec gan lai Strupam tas neizdotos? Pieradijumi?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kvadrātsakne no ...
iesūtīt 14.03.2006 10:23
Raksts #8


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.07.05



CITĀTS(brego @ 14.03.2006 09:50) [snapback]578235[/snapback]

Un kaapeec gan lai Strupam tas neizdotos? Pieradijumi?

Es vnk izsaku savas domas silent.gif Un kur ir pierādījumi, ka viņam tas izdotos..a? tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
brego
iesūtīt 14.03.2006 12:55
Raksts #9


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.06



Es jau neteicu, ka izdosies. Tapec jau izveidoju sho pavedienu un jautaaju. Varbut kaads var atrast kaadus pieradijumus, vai tas vispar ir iespejams, kaadas nepiecieshamas burvja speejas un kuri burvji buutu atbilstoshi shiim speejaam.

Ja tu butu teikusi ka vinjam toas noteikti izdotos, es butu pajautajis "Un kaapeec gan lai Strupam tas izdotos? Pieradijumi?" =)

Šo rakstu rediģēja brego: 14.03.2006 12:57
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 14.03.2006 13:51
Raksts #10


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Hmmm...kā pirmais pierādījums, kas man nāk prātā ir tas, ka Strups spēj lasīt domas. Vai tad jūs neesat pamanījuši kāds klusums vienmēr valda Strupa stundās. Būtu skaidrs, ka Grifidors iebiedēts strādā centīgi, bet Slīdenis? Viņi tak nav iebiedēti. Brīžiem pat šķiet, ka Strups apzināti valda pār klasi.
Otrām kārtām. atcerēsimies par to, ko teica dumidors, ka neviens cits Harijam nespētu iemācīt slēptprātību par viņu, pašu, bet, ja tādas iespējas nav tad labāku pasniedzēju par Strupu vēlēties nevar. Tas norāda uz to, ka Strups pārvalda domu maģiju, tikai nav zināms līdz kādai pakāpei.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mērija
iesūtīt 14.03.2006 14:09
Raksts #11


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.05.05



Pierādījumi - lasot 5 grāmatu var dabūt pat ļoti daudz! Vai atceraties, ka Siriuss stāstija caur kamīnu Harijam, ka Strups jau atnākot pirmajā gadā uz Cūkkārpu prata vairāk lāstu, kā lielākā daļa septītā gada audzēkņu? Vai tas jau jums nešķiet mazliet interesanti? Arī kad viņš ''izrevidēja'' mikstūru grāmatu viņam vajadzēja šīs mikstūras vairākas reizes pagatavot. Viņam patika tumšās zintis. Jau šie sasniegumi un vēl par slēptprātību. Viņš bija viens no labākajiem, viņam prāts bija īstajā vietā. Kādēļ lai viņš nevarētu visu to paveikt? Ja jau viņam prāts strādāja Cūkkārpas sākuma gados, kādēļ lai viņš nepapildinātu savas spējas?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cecilia
iesūtīt 14.03.2006 19:58
Raksts #12


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.05
Kur: sniegā pie balta akmens, vērodama liesmu sienu



es domāju, ka izpildītos izrunātais lāsts, jo, kā daudzkur esmu lasījusi, tad tieši skaļi izsacītie buramvārdi no spējīgiem cilvēkiem spēj mainīt apkārtēja vidē kaut ko. skaņu kombinācija ir tā, kura to ietekmē.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
brego
iesūtīt 15.03.2006 09:24
Raksts #13


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.06



Bet bursanaas notiek ari klusejot, tas ir zinams fakts un pierada, ka skanju kombinacija nav noteicoshaa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
alienz
iesūtīt 15.04.2006 11:25
Raksts #14


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.06



Patiesību sakot, es domāju, ka uzlikt 2us lastus reizē, pat ja ir iespējams, tad tas ir ļooooti grūti - padomājiet paši, izrunāt vienu lāstu un domāt par citu... Diezgan grūti... Bet ne neiespējami! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 17.04.2006 19:34
Raksts #15


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Es domāju, ka tā var izdarīt, bet tas nav atkarīgs no maģiskā spēka, kas slēpjas cilvēkā. Tas atkarīgs no kaut kā cita. No koncentrēšanās. Padomājiet, cik ļoti sakoncentrētam ir jābūt cilvēkam, kurš izrunā vienu lāstu, bet patiesībā domās domā pavisam ko citu?! Tas ir ārkārtīgi sarežģīti! Uzskatu, ka tas ir kas līdzīgs Lasprātībai. Tātad- Strups un Dumidors to mierīgi varētu. Un Voldemorts, bet šaubos, ka viņam gribētos slēpt to, ko viņš dara... rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
sweet candy
iesūtīt 15.05.2011 19:52
Raksts #16


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.04.11



Es īsti tevi nesapratu.

Vai ir iespējams veikt divus lāstus reizē?
Atbilde: Nē, bet tu jau vari mēģināt pateikt vienu vārdu un iedomāties citu. Turklāt no viena zižļa nevar vienlaicīgi izšauties divi lāsti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 17.05.2011 20:23
Raksts #17


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS
Atbilde: Nē, bet tu jau vari mēģināt pateikt vienu vārdu un iedomāties citu. Turklāt no viena zižļa nevar vienlaicīgi izšauties divi lāsti.


Domāju, ka sweet candy doma ir pilnīgi pareiza - divus lāstus vienkārši principā nav iespējams uzlikt no viena zižļa (nez, kā gan tas būtu, ja burvim abās rokās būtu pa vairākiem zižļiem tongue.gif ). Un vēl tad jautājums tāds - vai burvestību nosaka skaņu kombinācija vai burvja domas?

Ja ir tā, ka skaņu kombināca palīdz sakopot vai sakoncentrēt burvja domas uz burvestības izpildes mirkli, tad jebkurā gadījumā izpildītos burvestība, par kuru burvis domā, nevis kuru izrunā. Un vājāka burvja gadījumā tāds čiks vien sanāktu, bet jā, stiprāks burvis divkaujā varētu sev tādā veidā radīt priekšrocību, burdamies ar bezvārdu buramvārdiem, bet pa starpu mulsinot pretinieku ar skaļiem un tukšiem izsaucieniem. cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aivvv/troll drea...
iesūtīt 24.02.2013 16:09
Raksts #18


Pokemonu pavēlnieks
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: prefektu vannasistaba nodarbojoties ar...
Zilonītis Dambo 2012



Es domāju ka būtiska ir tehnika nevis maģijas spēks. Tas ir tehniskas dabas jautājums. Burvim nav nepieciešams lietot buramvārdus, taču mācību process būtu daudz daudz sarežģītāks. Burvis dzīvo savā pasaulē pilnībā balstoties uz maģiju, jo ātrāk apgūst, jo plašāku spektru var aptvert. Ja pareizo dažādas maģijas aktivizējošo vārdu izrunāsana dod labāku efektu tā arī tiek trennēta. Pietam izrunāšana vai zižļa vicināšana kā tāda ir palīgierīces lietošana.' NEredzu kādēļ lai irunāsanas vietā vispār teiksim nelietotu pareizas kaajas pirkstu kustības. grin.gif grin.gif grin.gif

Ja spēj valdīt pār savu maģiju via ja nekad neesi lietojis meģiju ar vārdu palīdzību nevajadzētu būt problēmām, taču tas būtu sarežģits trenniņš, līdzīgi vai grūtāk kā klūt par zvēromāgu vai pārvērsties par kirbi... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 24.02.2013 18:32
Raksts #19


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



jā es ari domāju ka būtu sarežģītāk un grūtāk un sarežģītība slēpjas tajā pastāklī ka vajadzētu iemācīties nodalīt savas patiesās domas, nolūkus un pielikto enerģiju no ārējām kustībām.
uzskatu ka maģija nāk no apziņas, no gribasspēka nevis prātā vai skaļi izteiktiem vārdiem vai kustībām. tāpēc kad viņi mācās bezvārdu burvestības, viņi sākumā cenšas burties prātā, domās- taču nekas nesanāk. bet ar laiku, tas ko te dēvē par "koncentrēšanos" ir visas savas būtības saliedēšana
ja tu savā būtībā vēlies pieburt ugunsbultu, tu nevari likt savai enerģijai plūst pretējā virzienā- nē lai tā paliek skolā. bet varbūt tu vēlies tai pašā laikā izdarīt kādu māņu kustību.
tad ir jāiemācās savai enerģijai nevirzīties uz zižļa pusi.
un vienalkus jābūt labam aktierim lai burvji kas zin kā jāizrunā un jāizpilda katra burvestība, domātu ka viss ir tā kā izskatās
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
the black rainbo...
iesūtīt 06.04.2021 08:42
Raksts #20


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.09.19
Kur: :)



Manuprāt, burvestīb bez koncentrēšanās ir tikai tukša abrakadabra tātad var domāt, koncentrēties, galvā teikt piemēram kluso Bet savām lūpām likt izrunāt vārdus šļāco (nez, tāda burvestība pastāv?)
Un tad galu galā materializējās tā maģija uz kuru koncentrējies. Vājākiem burvjiem un raganām šie vārdi palīdz koncentrēties, profi jau var tikai domāt, un superprofi miksēt un jaukt prātu.

Šo rakstu rediģēja Hermī-Džinnī-Luna: 06.04.2021 08:45
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 26.04.2024 20:17