Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Dižākais starp Elfiem.., kurš tad īsti ir dižākais elfu varonis..
Erasmus
iesūtīt 01.12.2004 21:02
Raksts #1


Angel of Mayhem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.04
Kur: stoned
GP eksperts 2007



Pēc Nuluka ieteikuma tad ar radās šis pavediens..

Tātad, kurš tad īsti pēc jūsu domām ir dižākais no Elfu varoņiem (varonēm)? Fingolfin, Finrods, Echtelions, Feanors, vēl kāds cits?

Manā skatījumā dižākais ir tieši Fingolfins, lielākoties viņa varonīgās (izmusuma dzītās) divkaujas ar Morgothu pie Angbandas vārtiem, un viņa nopelnu dēļ karā pret Morgothu.
Bet viņš jau protams nav vienīgais, piem. kautvai Finrods Felagunds kurš mira aizstāvot Berenu no vilkača uzbrukumiem Tol-im-Gaurhoth cietumos..

Uz priekšu izsakiet savas domas šai sakarā!

Šo rakstu rediģēja Erasmus: 01.12.2004 21:11
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V   1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Andza
iesūtīt 01.12.2004 22:43
Raksts #2


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Man kaut kaadaa meeraa sliecaas domas uz to, ka Feanors bija lielaakais krutaks, jo tieshi vinjsh vieniigais bija speejis radiit Silmarilus, kas visu aciis likaas fantastiskas lietas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 01.12.2004 23:40
Raksts #3


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Es domāju vairums šī foruma (visa foruma, nevis tikai šī pavediena vai šīs sadaļas) apmeklētāju man piekritīs, ka dižākais elfs neapšaubāmi ir Legolass - viņam taču ir tik blondi mati, viņš prot tik izcili uz vairoga braukt pa kāpnēm un apšaudīt olifantus....











Bet ja nopietni, tomēr dižākā elfa godu gribētu piešķirt Feanoram. Skaistums elfiem bija svarīgāks par karamākslu, un silmarilli laikam tomēr bija visskaistākais, ko elfiem jebkad ir izdevies radīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Maxwels
iesūtīt 02.12.2004 14:56
Raksts #4


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.04



Nu... GP filmas visas neesmu redzējis (esmu pirmās divas redzējis) un nevienu grāmatu arī neesmu lasījis, bet saku Feanors, jo... no coment, pat uz dullo nedaudz... (sorry)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elf
iesūtīt 02.12.2004 19:34
Raksts #5


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Where She doesn't see Him
Laimes fotogrāfs



Kas par pretenzijām pret blondiem matiem? huh.gif laughing.gif

Ui, šis nemaz nav viennozīmīgs jautājums. Ir vairāki varinati..vismaz man. Formulējums "visdižākais" ir labi interpretējams.

Varētu piekrist un teikt, ka Feanors, par godu Silmarilliem un faktam, ka viņam bija "vairāk dots" no visiem Elfiem, kas jebkad dzīvouši Ardā.

Varētu teikt, ka Fingolfins, dēļ viņa principialitātes, dēļ tā, ka viņš izveda savus Elfus pāri Grinding Ice un ieveda Vidszemē, dēļ neizmērojamās drosmes.

Varētu teikt, ka Fingons, jo viņu sauca par Drošsirdīgo un tāds viņš patiēšām bija.

Varētu teikt, ka Finrods, jo tas, ko viņš izdarīja Berena labā...nebeidzama lojalitāte un varonība.

Varētu teikt, ka... Un tā es varētu vēl mazliet arī turpināt. Bet vispār, to tā nevaru pateikt, jo "diženākais" saprotu vairāk kā vienā veidā. Vai diženumu mēra izcīnīto kauju skaitā un šo kauju bīstamības pakāpē? Vai arī skatāmies, kurš nomira "in most glorious way"?
Tā tāda neliela doma..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 02.12.2004 20:03
Raksts #6


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Pirms ierosināju izveidot šo diskusiju, visā visumā domāju tieši tapat kā Elf, tomēr tagad.. nedaudz papratojot par to visu, nonācu pie nedaudz citiem secinājumiem...

Mana teorija balstās uz pieņemumu, ka ar vārdu dižakais jasaprot angļu vārds "greatest"...

..un ja piekrītat...

* no elfiem, kas palikuši Viduszemē par dižāko uzskatama Galadriela..

CITĀTS
Galadriel, the greatest of the Eldar surviving in Middle-earth, was potent mainly in wisdom and goodness, as a director or counsellor in the struggle, unconquerable in resistance (especially in mind and spirit) but incapable of punitive action. (Unfinished Tales)

..tātad automatiski atkrīt tādas personalijas kā Elronds, Gil-galads un Glorfindels..

* tur pat, Unfinished Tales ietvaros, Galadriela ir salīdzināta ar Feanoru...

CITĀTS
Galadriel was the greatest of the Noldor, except Fëanor maybe, though she was wiser than he, and her wisdom increased with the long years. (Unfinished Tales)

..kā redzat, Feanors ir dižāks par Galadrielu, tomēr šis citāts neizslēdz iespēju, ka ir vēl kāds dižaks elfs, jo tas, kas rakstīts šeit, runā tikai par Noldoriem, turklāt neizslēdzot iespēju, ka arī vēl kāds Noldors varētu būt dižāks..

* Tomēr ir kads citāts Silmarillion-ā, kas pilnīgi un galīgi parada, ka Feanors ir PATS dizakais no Noldoriem.. - dižaks par Fingolfinu, dižaks par Fingonu, dižāks par Finrodu..

CITĀTS
Eldest son of Finwë (the only child of Finwë and Míriel), half-brother of Fingolfin and Finarfin; greatest of the Noldor, and leader in their rebellion; deviser of the Fëanorian script; maker of the Silmarils; slain in Mithrim in the Dagor-nuin-Giliath. (Silmarillion)

..šis citāts atrodams Silmarillion nobeigumā pie vārdu skaidrojumiem...


..tagad apskatīsim, kas paliek no ne-Noldoru elfiem, kas varetu Feanoru diženumā pārspēt... Mums jaapskata Vanyar un Teleri elfi..

Es ātrumā nevienu šo dzimtu pārstāvi, kas diženumā kaut nedaudz varētu Feanoram līdzināties iedomāties nevaru... Tādēļ šobrīd secināšu vienu - Feanors ir pats dižākais Elfs!!!

Pilnīgu un galīgi gan tas pierādīts vēl nav... tāpēc lūdzu ikvienam papildināt, kas papildināms un apstrīdēt, kas apstrīdams.. To pašu centīšos darīt arī es.. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erasmus
iesūtīt 02.12.2004 20:58
Raksts #7


Angel of Mayhem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.04
Kur: stoned
GP eksperts 2007



jā bet Feanoru diemžēl aizēno daži viņa darbi, piem. kautvia tā pati Kinslaying..
bet "greatest" ar var saprast dažādi, vai nu "greatest in deeds" or "greatest in spirit"...
bet par Glorfindelu runājot, viņš šķiet bija no Eldar days, jo īņš krita Gondolina un tika atsūtīts atpakaļ par savu varonību..
no Telerin un Vanyar ar daži ir. Par Vanyar gan mazāk, jo viņi vispār nav diezko daudz pieminēti..
bet no Telerin ir daži.. Piem. Luthiena, kura kopā ar Berenu atguva Silmarillu, kas nebija izdevies pat Feanoram, viņa arī atteicās no savās nemirstības Berena dēļ!
pie pārējiem būtu pieskaitāmi Thingols, Cirdans.

Šo rakstu rediģēja Erasmus: 02.12.2004 21:00
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tots
iesūtīt 27.12.2004 15:03
Raksts #8


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.08.04
Kur: Esmu prom no skatuves, kurai es atdevu visu. Paliku tikai atmiņas. Aplausi! Es esmu atmiņās par to, kas bija "Bērnu un jaunatnes 8. dziesmu un deju svētkos"!!!



Jā es domāju ,ka Galadriel ir vis varenākais Elfs.
1.Viņai Nenya.
2.Viņa ir alternatīvā Ardas un Viduszemes valdniece

Ja būtu atļauts plašāk izvērsties tad es teiktu ka Valari ir vis varenākie..Paga vaita viņi ir Elfi...es personīgi aizmirsu pasakiet kas bija Valari?....Kautkādi augstākie saprātiņi augstāki par Maiām....Es token aizmirsu paskaidrojiet.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 27.12.2004 15:14
Raksts #9


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Erasmus - nu, šķiet, ka Tolkīns īpaši neizdalīja šo te dažādo varenību.. nu vismaz šajos citātos viņš to nedarīja, tādēļ es sliecos palikt pie viedokļa, ka varenākais no Noldoriem ir Feanors! Atklāts gan paliek jautājums, vai neviens no pārējiem nevarētu būt dižāks..

Hals_Devins - Tolkīns ir skaidri pateicis, ka Feanors bija varenāks par Galadrielu (skatīt manis dotos citātus manos iepriekšējajos poustos). Tātad Galadriela NAV varenākā!

Valari līdzinās eņģeliskām būtnēm, ar kuru palīdzību Dievs (Iluvators) izveidojis šo pasauli.. Tā nedaudz pavairāk par to vari lasīt šeit Un nē, Valari nav elfi! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tots
iesūtīt 27.12.2004 15:32
Raksts #10


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.08.04
Kur: Esmu prom no skatuves, kurai es atdevu visu. Paliku tikai atmiņas. Aplausi! Es esmu atmiņās par to, kas bija "Bērnu un jaunatnes 8. dziesmu un deju svētkos"!!!



Skaidrs. Ja runā par tiem savādajiem ērgļiem man šķiet tos ir sūtijis tas Iluvators vai kā tamlīdzīfi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 27.12.2004 16:03
Raksts #11


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Sliecos uz domu, ka Galadrielas piekrieteiem ir taisnība, jo Feanors tiešām "sasmērējās" un ta arī "neatgriezās uz īstā ceļa".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tots
iesūtīt 27.12.2004 16:08
Raksts #12


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.08.04
Kur: Esmu prom no skatuves, kurai es atdevu visu. Paliku tikai atmiņas. Aplausi! Es esmu atmiņās par to, kas bija "Bērnu un jaunatnes 8. dziesmu un deju svētkos"!!!



To ties Galadriela noturējāsun nepānēma The One Ring kad viņai topiedāvājano brīvas sirds. Vina bija varena savās prāta spējās. Maz kas taču varēja notikt!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 27.12.2004 20:08
Raksts #13


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Farliner - kaut arī sasmērējās, Feanors teju ar katru savu darbību parādīja, ka ir kaut kādā ziņā pārāks par vidusmēra elfu! Es nedomāju, ka tas vai elfs seko Valaru noteiktajiem etaloniem palielina vai samazina kāda indivīda diženumu!

Tāpēc jā, Galadriela bija dižena, bet diženāks, manuprāt, bija Feanors! Tāpdēļ jau arīparādās šie te Tolkīna citāti:
CITĀTS
Galadriel was the greatest of the Noldor, except Fëanor maybe..
- kas nozīmē, ka Galadriela ir dižākā, izņemot VARBŪT Feanoru (kas nozīmē, ka Tolkīns šaubās).. tomēr tad seko:
CITĀTS
Feanor - Eldest son of Finwë (the only child of Finwë and Míriel), half-brother of Fingolfin and Finarfin; greatest of the Noldor...
- kas likvidē jebkādas šaubas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elf
iesūtīt 27.12.2004 22:54
Raksts #14


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Where She doesn't see Him
Laimes fotogrāfs



Feanors nemaz nevarēja nenoiet no ceļa savu ģimenes apstākļu dēļ. Ja nebūtu Finwe otrās mīlestības - Indis, tad iespējams viss būtu savādāk.
Bet, tas neliedz mums vērtēt viņa spējas, kas patiešām bija virs 'vidējā', kaut vai viņa spējas saviļņot tautu, pateikt un darīt lietas tā, ka sirdī rodas pārlicība, ka tā tiešām ir vienīgā patiesība, ka citādi nevar būt? Novest līdz tādai ticībai sev, ka pārējie ir gatavi nogalināt savus brāļus, uzskatot, ka viņiem ir taisnība? Tas nav tik vienkārši. Un nekas tāds arī nav atkārtojies.

Vienīgais, nekas daudz nav zināms par Vanyar Elfiem..par cik viņi biji tuvi Manwe un Vardai, tas liek domāt, ka viņi bija gudri un vareni. Stāstos gan tas nav daudz apspēlēts, un tomēr iespēja, IMHO, pastāv...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erasmus
iesūtīt 29.12.2004 14:28
Raksts #15


Angel of Mayhem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.04
Kur: stoned
GP eksperts 2007



viņi vienkārši bija nedaudz raksturā atšķirīgi no Noldoriem.
varbūt vienkārši viņi negribēja pamest Valinoru, lai dotos atgūt Silmarilus, un iespējams viņi nebija tik stūrgalvīgi un lepni kā Noldori.
Feanors negribēja tikai atgūt Silmarillus, viņš bija arī nikns par sava tēva Finwe nāvi, arī viņa brāļi devās daļēji ši iemesla dēļ.

vispārība jau iznāk, ka pie vis vainīga ir tieši Miriel, visu Elfu nedienu sakne, kā Nuluks to aprakstīja savā teorijā laughing.gif

nu bet es tik un tā domāju ka Fingolfins un Finrods bija diženākie elfi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 29.12.2004 19:40
Raksts #16


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Nē, nē, nē.. grin.gif tongue.gif Fingolfins un Finrods varbūt bija cēli un labsirdīgi ļautiņi, tomēr pats autors ir uzsvēris, ka Feanors ir dižāks.. turklāt vienkārši dižāks, neizdalot "greatest in deeds" or "greatest in spirit"..

Ir grūti tā vienāvārdā pateikt, bet Feanorā mājoja tāda īpaša uguntiņa, kas lika viņam izcelties citu starpā.. - Viņš bija fantastiski talantīgs dažādu amatu pratējs; viņam piemita izcilas pārliecināšanas spējas; viņš bija lielisks kareivis (atceraties viņa cīņu ar balrogiem.. nevis vienu balrogu, bet vairākiem vienlaicīgi).. Izskatās, ka Tolkīns Feanoru veidojis kā dzimušu vadoni, kā varenāko starp savas dzimtas pārstāvjiem.. Un tamdēļ arīrunājis par to kā par dižāko..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erasmus
iesūtīt 30.12.2004 13:16
Raksts #17


Angel of Mayhem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.04
Kur: stoned
GP eksperts 2007



tāpēc jau vīņam arī tāds vārds, Fea(spirit)+naro(fire), tātad Spirit of Fire.

bet tik un tā, es palieku pie tā, ka Finglofins un Finrods bija dižāki..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 30.12.2004 23:01
Raksts #18


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Erasmus - Tolkīna citāti runā paši par sevi.. Feanors bij dižāks par abiem tevis minētajiem.. grin.gif tongue.gif

Elf - Runājot par pārējiem Valinoras elfiem, man beidzot izdevās atrast pierādījumus, ka Feanors bija dižāks par viņiem visiem.. Un tas lasāms tai pašā vecajā labajā Unfinished Tales -
CITĀTS
For Fëanor beheld the hair of Galadriel with wonder and delight. He begged three times for a tress, but Galadriel would not give him even one hair. These two kinsfolk, the greatest of the Eldar of Valinor, were unfriends for ever.

Tātad tas nu ir skaidrs - Feanors un Galadriela ir dižākie.. Taču dižākais no šiem diviem, kā jau iepriekš minēju, ir Feanors!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elf
iesūtīt 31.12.2004 13:49
Raksts #19


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Where She doesn't see Him
Laimes fotogrāfs



Njā..Feanors droši nien apgrieztu Halls of Mandos kājām gaisā, ja zinātu, ka Galadriela Rūķim iedeva veselus 3 savus matus laughing.gif

Bet tādā gadījumā, man vairs nav ko teikt. Tas citāts aizslauka visas manas fantāzijas, ka Ingwe vai kāds no viņa līnijas varētu būt bijis varenāiks un dižākais.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erasmus
iesūtīt 31.12.2004 16:11
Raksts #20


Angel of Mayhem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.04
Kur: stoned
GP eksperts 2007



un Feanors tik ilgi dīca pēc vienas vienīgas šķipsnas un šī ņem to tdod kautkādam rūķim laughing.gif
nu bet Indis bija no Vanyariem (man tā šķiet), tā kā šie arī nebija pavisam varoņu apdalīti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V   1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 17:18