Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Raksti šajā forumā netiek skaitīti.

> Sarunas #128
Mattiass
iesūtīt 04.12.2018 00:59
Raksts #1


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Skaitļa 2 pakāpe ir sasniegta. xD.gif

CITĀTS(Roviela @ 29.09.2018 16:34) *
Man arī žēl, ka LS sadaļu nav, kas turpina. Tur vajag GM! Bez tiem nekas nav.

Tur vajag arī spēlētājus. Pie tam tādus, kas neņerkst, ka redz, šitādas spēles viņiem nepatīk, un tādas lietas spēlēs viņiem nepatīk. Man grūti iedomāties, ka pārskatāmā laikā te varētu veidoties kas lielāks par privātiem projektiem.

CITĀTS((sun) @ 30.11.2018 23:32) *
ka jaunās Brīnumaino zvēreļu filmas nav atkalaktivizējušas foruma biedrus

Tie ir mēsli. Radīti ņaudiņas ģenerēšanai, jo Potija sērija beidzās, bet maizi ēst ar ikriem ta arī turpmāk gribas.

Vēl cita lieta ir tāda, ka forumu ēra pa lielam ir pagājusi, janākajai paaudzei ir pavisam cita vide, kur apgrozīties. Tā kā ar jaunu biedru pieplūdumu var nerēķināties.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
27 Lapas V  « < 23 24 25 26 27 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (480 - 499)
Roviela
iesūtīt 07.03.2023 15:40
Raksts #481


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Jā, es arī to nesapratu. grin.gif

Ja liksi apskatu par vienu konkrētu grāmatu, tad to būtu vēlams likt Flarišā un Blotā Bibliotēkas plauktā, bet ja apskats būs par veselu sēriju, tad jāpadomā, vai tam labāka vieta nav Citas pasaules un tad Fantastika vai Fantāzija. Gadās taču, ka viena grāmatu sērija veido visu pasauli. Vārdu sakot, tur jāpadomā, bet gan jau! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 07.03.2023 18:04
Raksts #482


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



hahaha! man likās jūs te par to jau runājāt kad viņa sāka likt nodaļas. Harijs Poters un Kraukļanagas diadēma. teksts kurā ir pielietotas smadzenes un veselais saprāts un daudz krutas iztēles. kas neseko standarta padumjajiem fantasy gājieniem. vo ka es tik tagad iešu un buršu tads pusaudzis visus pieaugušos izspārdīšu un man viss izdosies ja ne ar pirmo tad otro piegājienu točna! nē nē nē. tā te nebūs!! HAHAHAAAA
un daudzas tēmas ar dziļumu papētītas.

Bet roviela tu riktīgi uzjautrināji! Tagad iztēlojos kā paņemu miesas sargus un eju tracināt poļus izsakot pārspīlētas piezīmes. pat vel kritiskāk nekā jau domāju. kh khkh kh kh!! un skatos kā viņiem kāpj temperatūra...

Par grāmatu aprakstiem konkrēti priecāšos un visu jūsu domas ļoti gribētu zināt.

pēdējā laikā esu lasījusi.
kārena gilesē. ko atnes viļņi. ūber.
elena ferrante. pieaugušo melīgā dzīve. tikpat ūber.
zingers. šoša. labs bet ar piebildēm.
klēra norta. un parādās cerība. besis
Barvidis. zaļā dzīle. lielā mērā daudzsološs bet beigas besis.
šausmu stāstu izlase. angļu un amer. kopumā ļoti inčīgi
jalonena. skiardums. lai nu kas bet skaidruma tur nekāda. tomēr domas ļoti rosināja kaut arī stils uzspēlēti žēlīgs un ekstremāli "māksliniecisks"...
un citi. vvņ
<vājprātīgi ņirdz>

varbūt kāds no jums kaut ko no tā ar lasījis. liekam kopā sarakstus un tad jau atklāsies. hehehe



Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kefs
iesūtīt 07.03.2023 18:06
Raksts #483


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.02.12
Kur: Starp sapni un pagātni.



Runājot par "Bibliotēkas plaukts", "Šķirmices piezīmes uz lappuses malām", "Obligātā literatūra". Pēc mana skatu punkta tās visas 3 daļas ir ar vienādu nozīmi. Saruna par konkrētu grāmatu/sēriju. Vai nav ērtāk, ka tās sadaļas apvieno kopā vienā?

CITĀTS(kaiva @ 07.03.2023 18:04) *
kārena gilesē. ko atnes viļņi. ūber.
elena ferrante. pieaugušo melīgā dzīve. tikpat ūber.
zingers. šoša. labs bet ar piebildēm.
klēra norta. un parādās cerība. besis
Barvidis. zaļā dzīle. lielā mērā daudzsološs bet beigas besis.
šausmu stāstu izlase. angļu un amer. kopumā ļoti inčīgi
jalonena. skiardums. lai nu kas bet skaidruma tur nekāda. tomēr domas ļoti rosināja kaut arī stils uzspēlēti žēlīgs un ekstremāli "māksliniecisks"...
un citi. vvņ


Neesmu nevienu lasījis no šīm grin.gif Pēdējā laika grāvējs ir "The Expanse" - James S. A. Corey un tagad lasu HP, jo biju redzējis tikai filmas kad viņas nāca LV kinoteātros. Tajos gados lasīt bija topā detektīvus. grin.gif

Šo rakstu rediģēja Kefs: 07.03.2023 18:10
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 07.03.2023 19:17
Raksts #484


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Nevar visas vienā! "Šķirmices piezīmes uz lappuses malām" ir sadaļa, kurā grāmatām var likt vērtējošās zvaigznītes, abās pārējās sadaļās to nevar darīt.
"Obligātā literatūra" - tā tika izveidota tad, kad šeit bija skolēni, kuriem dažkārt ļoti interesēja īss grāmatas satura izklāsts un tas, ko citi par grāmatu saka. smile.gif Tagad gan, domāju, tai vairs nav nozīmes, un to var apvienot ar "Bibliotēkas plaukts".

Es arī neesmu lasījusi nevienu no kaivas nosauktajām grāmatām. Pēdējā, ko lasīju bija sen, un tas bija Endija Vīra "Marsietis". To kopš tiem laikiem esmu paspējusi divas reizes pārlasīt un vēl filmu noskatīties. Filma nav nekāda dižā, bet grāmata man patīk.

Dune esmu lasījusi sen. Ap to laiku, kad uzņēma vēl iepriekšējo filmu, un vairāk atceros filmu nekā grāmatu. Jauno filmu neesmu redzējusi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 07.03.2023 19:37
Raksts #485


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



būtu ļoti intresanti zināt ko jūs tajās grāmatās atradāt kaut arī neesmu lasījusi. Nopietni. man intresē ko cilv meklē un kas viņus iespaido.

par dune ir daudz dzirdēts tapēc vel lielāka ziņkāre. vai TĀ ir tā kāpa?

un vispār ļoti iedvesmo darbam ja te kaut vai drusku patarkšķina :>>>

Dikenss. ŪŪŪBER!
triloģija burvji. ļoti daudz iztēles kaut arī pa vidu traucē tipiskās muļķības.
pilsēta un pilsēta. fantsy krimiķis. tas gan bij orģināls un pat slinkums piesieties.
kā viš tur saucās. six of the crows? arī būtu grēks kasīties pie sīkumiem. haha. diez ir turpis arī?
Hamsuns. Klaidoņi. KRUTA
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
AliceBlack
iesūtīt 07.03.2023 20:21
Raksts #486


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.04.20
Kur: Domnīcā



Es te atkal iespraukšos grin.gif

CITĀTS
Nevar visas vienā!


No vienas puses - forši, ka te ir tik daudz sadaļas. Viss sakārtots, visu var atrast. Bija noderīgi, kad visās sadaļās bija liela aktivitāte. No otras puses - šobrīd tas vairs nav aktuāli. Diskusiju ir tik maz, ka pilnīgi visas var likt vienā sadāļā - izdzīvotāji ;D Man šī sadaļa ir "Skatīt jaunos rakstus", jo oriģinālo satura rādītāju neizmantoju -tas ir ļoti plašs un lielākoties kluss, lieka meklēšana sanāk.

Ja parādītos daudz jaunas tēmas un daudzi rakstītāji, tad gan!

Šo rakstu rediģēja AliceBlack: 07.03.2023 20:21
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 07.03.2023 20:34
Raksts #487


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



Piekrītu Alīse! :>>>
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 07.03.2023 21:02
Raksts #488


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



"Marsietis" ir grāmata, kas veltīta - "Mammai, kura sauc mani par Gurķēnu, un tētim, kurš mani sauc par Čali", un kas sākas ar Marsa apvidus karti un vārdiem: "Es esmu sūdos līdz ausīm. Tāds ir mans labi pārdomātais viedoklis."

Nu kā lai nelasa? grin.gif Turklāt grāmatu ir uzrakstījis cilvēks, kurš no tā visa kaut ko tiešām arī saprot. Skaidrs, protams, ka tā ir SciFi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kefs
iesūtīt 07.03.2023 21:08
Raksts #489


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.02.12
Kur: Starp sapni un pagātni.



Marsietiem filma man patika, grāmata esot labāka, kā parasti tas ir. Noteikti lasāms gabals.

Par tām sadaļām. Viņas visas pilna vienādu funkciju, tikai ar minimālu atšķirību. Skolas lit. kas jebkurā gadījumā ir grāmatas, gan klasiskās, gan modernās. Tas, ka var pielikt zvaigznītes, kādēļ to nevarētu darīt visām grāmatām? Vienīgais ko es varu iedomāties kā sadalīt ir LV lit. un ārzemju lit.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 08.03.2023 00:06
Raksts #490


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



izklausās tiešām recīgi un labi! :>>> nav tulkota protams?

un tas dune?

nu kammon roviela gaņau tu mūžā esi vel kādu grāmatu izlasījusi wink.gif

nu un par krimiķiem? kuri un kāpēc. un ko jūs tajos visvairāk novērtējat? man tiešām patīk kad sāk ar kādu uzstādījumu kas šķiet pilnīgi neiespējams. un kādi neparasti apstākļi. piem pēdējais bij ar antivaroni. bijušais tāds kā policists narkomāns. Izmeklēja pats pret sevi vērstu lietu. un tas tēls uztaisīts tāds ka bij simpātisks!! besī ka neatceros nosaukumu. zviedru. un motīvu nekā nevarētu uzminēt. bet patiesībā bij jādomā tikai par vainīgo. jo vienā brīdī tur neviens cits gandriz vairs nebij palicis. tad vaidzēj saprast! un vaidzēj ņemt verā izdzivojušā liecinieka likumu. ka tāds gandrīz vienmēr pats ir inscinējis uzbrukumu. bet sasodīts! autors panāk ka visos tajos brīžos tu mēgini atrisināt kādu citu aspektu!

nu un vai latviešiem ir uzrakstijies mūsdienās kāds norm krimiķis?

esmu pamaz lasījusi izņemot kristi haha. bet tikai tāpēc ka vnk viesiem žanriem nesanāk laika. koncentrējos uz klasiku un labām nežanru gr. jo gribas pamatā latviski lasit. bet daži prečeti man ir. kā jums?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 08.03.2023 09:49
Raksts #491


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Kaiva! Grāmatu apspriešanai ir Flarišs un Blots, nevis Sarunas! Un tur jau ir visādi šādi pavedieni, ar līdzīgiem jautājumiem.

Es saprotu, ka mūsu te ir maz, bet nu tomēr.

Nē, protams, "Marsietis" ir tulkots. No kurienes tad es norakstīju citādu? grin.gif

Nav ne jausmas, par kādu krimiķi Tu raksti. Visādā ziņā es tādu lasījusi neesmu, zviedru vai ne zviedru.

grin.gif Man ir pilns grāmatplaukts ar grāmatām. Vienīgais, kas tur nav, ir dāmu romāni. Jaunāko grāmatu gan ir maz, bet tas tāpēc, ka man vairs nav kur grāmatas likt, bet vecās mest laukā ir žēl, lai arī tās nav pārlieku retas un citur nedabūjamas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kefs
iesūtīt 08.03.2023 12:06
Raksts #492


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.02.12
Kur: Starp sapni un pagātni.



CITĀTS(Roviela @ 08.03.2023 09:49) *
grin.gif Man ir pilns grāmatplaukts ar grāmatām. Vienīgais, kas tur nav, ir dāmu romāni. Jaunāko grāmatu gan ir maz, bet tas tāpēc, ka man vairs nav kur grāmatas likt, bet vecās mest laukā ir žēl, lai arī tās nav pārlieku retas un citur nedabūjamas.


Mūsdienās jau grāmatplaukti ir smukumam. Saliek savas mīļākās grāmatas kā kolekcijai un, lai viesi saprot pie kāda cilvēka atnākuši grin.gif Vai nu lasa digitāli vai no bibliotēkas ņem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 08.03.2023 13:20
Raksts #493


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Es arī tā daru, bet man ir 60 gadus veca māja ar visu, kas tur ir iekšā. smile.gif Kaut ko jau pametu laukā, tik un tā vēl ir visa kā daudz.
Un kā lai izmet Žaka Iva Kusto grāmatas? No vieniem, otriem kopotiem rakstiem gan varētu šķirties, tikai tādi jau visur ir, bet izmest žēl.

Vispār jau būtu jāsaglabā tikai tas, ko grasies pārlasīt, un visādas uzziņu grāmatas. Nebūt ne viss ir atrodams tīmeklī, vārdu sakot, un es zinu, ko saku.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kefs
iesūtīt 08.03.2023 14:04
Raksts #494


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.02.12
Kur: Starp sapni un pagātni.



Tasinība jau ir.

Beigu beigās atduras pie ierastā. Vietas trūkums un tad cīņa starp to mīļāko grāmatu un praktisko vajadzību.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 08.03.2023 19:01
Raksts #495


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Es savam grāmatplauktam Kāpu (jā, jā, tā ir tā Dune) uzliku uz paša "jumtiņa". laughing.gif Būs jāpērk jauns grāmatplaukts.

Hehe, Kaiva, tu te atkal izreklamēji mani fiku, paldies tev!

Varbūt jaunos nelasītos pavedienus var kaut kā izcelt? Jo citreiz man skatiens vienkārši pārslīd garām, jo negaidu, ka tur būs kaut kas jauns. Un vēl citreiz, ja uzrādās tikai pēdējais jaunais pavediens, tad noteikti palaižu garām vēl vienu iepriekšējo, ja tur kāds kaut ko vēl ierakstījis.

Vispār - mana šodienas sajūta: Priecīgus Ziemassvētkus! grin.gif (Nobridos un norakos.)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 09.03.2023 14:54
Raksts #496


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Digitalizēto tekstu atpazīšanas kļudas vienkārši, kā saka, iespārda. grin.gif

Wahkonis un Mahloniitis - burvīgi! Taisni prasās ielikt parakstā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 11.03.2023 09:01
Raksts #497


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Wahkonis - nu to domādams neizdomāsi! laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 11.03.2023 10:20
Raksts #498


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Tā ir vecās drukas atpazīšanas kļūda. smile.gif M vietā sanācis W. Otram vārdam pirmā l vietā bija jābūt k. Sanāk Mākonis un Mākonītis.

Nedaudz nobružājies teksts, papīrs palicis dzeltens, piedevām nevienu no esošajām atpazīšanas programmām nevar ietrenēt atpazīt vecajā drukā iespiestus tekstus latviešu valodā (vācu valodā nav ne vainas), jo tām visām sākumā ir paredzēts vispirms pateikt valodu, kādā teksts ir, bet valoda iestrādāta, protams, modernā, kas galīgi nesakrīt ar senāko, kur nu vēl pieraksta veidu ar visādiem ah, ch, ee utt. Un nav iespējams pateikt - "pieraksti, kā redzi, nedomājot par pareizrakstību un kurā valodā tas ir", un tikai pēc tam sākt programmu trenēt.

Tāpēc, piemēram, portālā https://gramatas.lndb.lv/ atpazītie teksti labajā pusē ir tik kļūdaini. Tas nav tāpēc, ka nevienam tas nerūpētu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 13.03.2023 21:08
Raksts #499


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



OOOoooo Roviel! 60 g veca māja ir burvība. (par spīti visām problēmam. tieši tāpēc vari lepoties ar sevi)

par to zviedru vnk filozofēju kādi principi man patīk krimiķos un apbrīnoju cik daudzos veidos var salikt to mozaīku. vainīgais upuris aizdomīgie liecinieki izmeklētāji alibi motīvi un iespējas. cerēju ka ūs par to pamuldēsiet.

vai latvijā kādreiz būs proga kas pārstrādā rokraksta fotokopiju uz druku?

un starp citu. man obligāti patīk lasīt dzīvu grāmatu. netā tikai rakstus.

un vel ir tā ka plauktā tu vari lūrēt uz tām grāmatām un sintezēt dopamīnu. nemaz nerunājot par smaržu.

hermaine mēs esam ne tikai nākotnē bet ari triangulāri paralēlajā realitātē.

Šo rakstu rediģēja kaiva: 13.03.2023 21:17
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 14.03.2023 09:22
Raksts #500


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



grin.gif Tā ir tā māja, kurā dzīvoju, kuru cēla mani vecāki. Nav nemaz tik sena.

Rokraksta fotokopiju? Nē, visticamāk - nebūs. Rokrakstus parasti sēž cilvēki un pārraksta. Vari patrenēties te: https://europeana.transcribathon.eu/
Bet tur ir jāpārraksta nevis - ai, tā sanāca!, bet ļoti rūpīgi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

27 Lapas V  « < 23 24 25 26 27 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
4 lietotāji/s lasa šo pavedienu (4 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 10:15