Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Elfi, labi vai slikti
Elfi:
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 129
Viesi nevar balsot. 
FiKi
iesūtīt 09.03.2004 15:24
Raksts #1


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.02.04



Nūja, tātad elfi... Es nezinu kā citiem liekas, man šķiet, ka visiem būtu bijis labāk bez viņiem.

1.Mums elfus nevajag

1.1. Orki- Morgoth orkus no elfiem iztaisīja => nav elfu, nav orku. Nav gigantiskas armijas ne Sauronam, Ne Morgotam, Ne Sarumanam (Ja pieņemam Tolkīna 1. domu gājienu par orku izcelsmi)

1.2. Silmarilli- labi, iznāca labs stāsts, bet: Labi, viens "pacans" uztaisa fantastiskus dārgakmeņus, saglabā tajos gaismu utt. Sliktie (kas cits) tos nozog. Feanors paliek nikns, sāk sprediķot, milzīgs bars elfu aizsvempjas atpakaļ uz Viduszemi no Aman (faktiski paradīzes). Pirms tam apsit savējos, savāc kuģus. Tur uz vietas, atkal apsit savējos, pakaro, neko neiegūst, gandrīz iznīkst pavisam...

1.3. Cilvēki- Elfi cilvēkus mācīja darīt visu ko. Bet ar laiku cilvēki paši līdz tam nonāktu, šaubos vai cilvēki tika radīti tikpat gudri kā garīgi atpalikušas vāveres. Ar laiku (ilgāku, bet tomēr) viss būtu ok. viss dabā attīstās šā bai tā.

1.4. Varas Gredzeni- Nav elfu kalēju, nav Gredzenu. nav nepatikšanu

2. Elfi ir glupi

2.1. Sacelšanās pret Valāriem- Viss notiek viena džeka dēļ, nevienam nienāk prāta, ka viņš varētu būt jucis, vai savtīgs, ka varētu vienkārši gribēt atgūt savu jauno, spīdīgo grabuli.

2.2. Tingols un rūķi- cik glupam ir jābūt lai lamātu pretiniekus esot mazākumā!

2.3. Fingolfina nāve- Kāda jēga skriet un izaicināt nemirstīgu (!!!) ienaidnieku?! Pat ja tev šķiet, ka gals klāt, nevienam jau no tā labāk nepaliks.

2.4. Isildura lāsts- visas pasaules liktenis ir tavās rokās, Elrond, - sasien Isliduru un iemet Likteņkalnā!

2.5. Rūķu izmedīšana- kad Beleriandā ieklīst rūķu izstumtie (petty dwarves) tie tiek izmedīti kā zvēri! Kā var ienākt prātā medīt svešu radījumu, kas staigā uz divām kājām, ir tikai īsāks un mataināks par tevi, turklāt, visticamāk, nēsā drēbes?

2.6. Annatar- Pie Eregionas elfu kalējiem ierodas radījums vārdā Annatar- "Lord of Gifts"!!! Ticēt kādam kura vārds nozīmē "dāvanu kungs/nesējs". Vai viņi ticētu mazāk, ja Saurons būtu maskējies ar vārdu, piemēram, "Nāvi jums" vai "Es mīlu ļaunmu"? Vai man vienīgajam šķiet, ka tas par kaut ko liecina...

3.Elfi ir sadisti, paskatieties kaut vai ko satrādāja Feanors & dēli vien! Kā arī rūķu izmedīšana! Fuj!

P.S. Lūdzams šo te garadarbu neuztvert kā Tolkīna mēdīšanu, un arī īpaši nopietni neuztvert (man bija garlaicīgi)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Hobbits
iesūtīt 11.01.2008 22:08
Raksts #41


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



CITĀTS
Nekas tamlīdzīgs! Ieteiktu painteresēties par dažādu laiku modēm. Internets ir pilns ar šo informāciju, atrast nav grūti. Filmas tērpi ir, protams, fantasy, nevis reālu tērpu kopijas, un tomēr tādi tie varēja būt arī reālā pagātnē. Arī garās tunikas un talāri vīriešiem, it īpaši filozofiem u.c. gudriem un cienījamiem vīriem. Kādi halāti! Halāti ir tikai austrumos.


nēsāja, nēsāja, perotams ka nēsāja! Katra mūka skapītī atradiisies pa kaadai kleitu kaartai!

Un to ka ir cieniijams, viirieši paraadija ar jo pufiigaam biksiņaam. Tik pufiigaam, ka pagaajušogad skolaa noreecu visu veestures stundu par kautkaadu Kurzemes hercogu, nezinkaadu tur. Taas bikses paarspeeja pat Pipina Īsā vaardu, lol biggrin.gif laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 11.01.2008 22:23
Raksts #42


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Hobbits @ 11.01.2008 22:08) *
nēsāja, nēsāja, perotams ka nēsāja! Katra mūka skapītī atradiisies pa kaadai kleitu kaartai!

Un to ka ir cieniijams, viirieši paraadija ar jo pufiigaam biksiņaam. Tik pufiigaam, ka pagaajušogad skolaa noreecu visu veestures stundu par kautkaadu Kurzemes hercogu, nezinkaadu tur. Taas bikses paarspeeja pat Pipina Īsā vaardu, lol biggrin.gif laughing.gif
Tas vairs uz tēmu neattiecas smile.gif Dažādos gadsimtos un dažādās valstīs ir dažādi, kā labi zināms. Bet filmā ir izvairījušies no pārāk specifiskiem viduslaiku modes bļāvieniem. Tas ir apmēram 14.gs. Protams, ar visādiem citādu gadsimtu piejaukumiem.
Apskaties te: http://www.costumes.org/History/100pages/t...s/14thcent1.htm
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elf
iesūtīt 12.01.2008 02:15
Raksts #43


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Where She doesn't see Him
Laimes fotogrāfs



CITĀTS(Elony @ 11.01.2008 19:58) *
Tas, ka šie varenie un krutie dzēki beidzot izšķīrās piekaut Morgotu, pierāda, ka aizliegums beigās viņiem bija pie pakaļas. Mana galvenā doma ir tāda, ka Morgota sakāvē noldariem un elfiem vispār nebija izšķirošā loma. Beens bija cilvēks, bet Ludiēna - meijar un elfu jauktene.


Pirmkārt, aizliegums nebija gan tur, kur Tu apgalvo. Tas nebija viegls lēmums un, labojiet mani, ja kļūdos, bet cik atceros bija runa par to, ka Manwe komunicēja ar Ilu par šo jautājumu. Man nav grāmata pie rokas, lai pārbaudītu 100%, bet kāds kam ir, to varētu apstiprināt vai noliegt.

Otrkārt, Tu atrauj notikumus no lielā konteksta. Vanyar Elfi un Noldor Elfi, kas palika Aman bija Rietumu armijas būtisks spēks un Teleri no Alqualonde viņus līdz Viduszemei nogādāja, kas būtu mazākā detaļa. "Lielajā bildē" ir jāsaprot, ka ja Noldor nebūtu nākuši atpakaļ, tad Viduszemes liktenis, ļoti iespējams, būtu kļūt par pilnīgu Morgoth smilšu kasti. Elfi ierādīja cilvēkiem ļoti daudz ko paši prata un atbalstīja, tāpēc tie kopā ilgāk varēja noturēties pret Morgoth. Un ja atgriežamies pie izvirzītā izteikuma, ka neviens Elfs neko labu nav devis, tad atgādināšu, ka vienīgais no Valar, kas komunicēja ar Viduszemi, bija Ulmo un viņš runāja ar Elfiem. Cilvēki par spēkiem sākotnēji neko nezināja un diez vai spētu kaut kam pasūdzēties par Morgoth radīto postažu un uzkundzēšanos. Drīzāk pkļautos, jo viņš būtu vienīgais no spēkiem, ko Viduszemes radības pazītu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 12.01.2008 14:10
Raksts #44


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Nu, es par aizliegumu nepareizi izteicos. Ne aizliegums, bet apzināšanās, kādas sekas būs šim karam.
Vienkārši stulbi sanāk - vilcinājās, jo zināja, ka slikti būs, bet beigās izšķīrā vienalga to darīt. bet tas tā.
Nu bija vanar un noldar palīgā valariem. Vai tie spētu piekaut Morgotu bez valariem? Nē. Arī drakonus piekāva ērgļi.
Vai valar spētu piekaut Morgotu bez elfiem? Spētu. Tikai no Silmarillion secinu, ka valari nebūtu par to izšķīrušies, ja elfi nenoasiņotu šajā karā.

Es nenoliedzu elfu pozitīvo ietekmi uz cilvēku kultūru. Tikai nevajag pārvērtēt viņu lomu izšķirošajos notikumos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tom Bombadil
iesūtīt 12.01.2008 14:32
Raksts #45


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.12.07



CITĀTS(Elf @ 12.01.2008 02:15) *
Pirmkārt, aizliegums nebija gan tur, kur Tu apgalvo. Tas nebija viegls lēmums un, labojiet mani, ja kļūdos, bet cik atceros bija runa par to, ka Manwe komunicēja ar Ilu par šo jautājumu. Man nav grāmata pie rokas, lai pārbaudītu 100%, bet kāds kam ir, to varētu apstiprināt vai noliegt.

Otrkārt, Tu atrauj notikumus no lielā konteksta. Vanyar Elfi un Noldor Elfi, kas palika Aman bija Rietumu armijas būtisks spēks un Teleri no Alqualonde viņus līdz Viduszemei nogādāja, kas būtu mazākā detaļa. "Lielajā bildē" ir jāsaprot, ka ja Noldor nebūtu nākuši atpakaļ, tad Viduszemes liktenis, ļoti iespējams, būtu kļūt par pilnīgu Morgoth smilšu kasti. Elfi ierādīja cilvēkiem ļoti daudz ko paši prata un atbalstīja, tāpēc tie kopā ilgāk varēja noturēties pret Morgoth. Un ja atgriežamies pie izvirzītā izteikuma, ka neviens Elfs neko labu nav devis, tad atgādināšu, ka vienīgais no Valar, kas komunicēja ar Viduszemi, bija Ulmo un viņš runāja ar Elfiem. Cilvēki par spēkiem sākotnēji neko nezināja un diez vai spētu kaut kam pasūdzēties par Morgoth radīto postažu un uzkundzēšanos. Drīzāk pkļautos, jo viņš būtu vienīgais no spēkiem, ko Viduszemes radības pazītu.


Viedi vārdi! Atbilst manai nabadzīgajai teorijai, ka Noldorinu elfi tur atradās, lai izpirktu savu vainu un lepnumu, kā arī lai palīdzētu līdz X stundai noturēt fronti pret Melkoru, simtreiz nolādēto.

Atcerēsimies, ka Fëanora dēli izcēlās ar savu temperamentu un alkatību pēc varas un saviem silmariliem. Savukārt Fingolfina un viņa dēlēnu prātos jau vairs nefigurēja ne vēlme skarbi atriebites vai iegūt varu, kuru tiem itkā noliedza Valari. Viņus vadīja vēlme izdzīvot un sakaut ļaunumu. Nerunājot nemaz par Finarfina dēliem.

Bet mani nomoka cits jautājums. Kāpēc lai Teleri vienkārši neaizvestu ar saviem kuģiem Noldor elfus uz Beleriandu un neatstātu likteņa varā? Vai tas viņus pašus piesaistītu liktenim, kas paredzēts Noldoru izsūtītajiem?
Fëanoram taču Melkors novāca veco, varēja atdot savus dārgos kuģus vai aizvest paši, pēctam kuģot atpakaļ uz savu Alqualondë un dzīvot mierā. Vai Valari tiem nepiedotu? Atcerēsimies, ka Amāna nebija cietums.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elf
iesūtīt 12.01.2008 21:29
Raksts #46


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Where She doesn't see Him
Laimes fotogrāfs



Elony, neviens necenšas neko pārvērtēt. Es tikai pretojos viedoklim, ka Elfi bija viena nekam nederīga rase un visiem būtu bijis labāk, ja tādi nebūtu atmodušies tongue.gif

Kas attiecas uz Teleri, tad, ja pareizi atceros, viņi šiem kuģiem bija pieķērušies tikpat stipri, cik Feanors silmarilliem, tāpēc tā vienkārši neatdotu. Bet tāpat vien aizvest nevēlējās, jo viņi redzēja, ka Feanoru vada akls naids, kas pie laba gala nevedīs un juta, ka Noldor dodas prom bez Valar svētības, tāpēc centās Feanoru atrunāt. Par spīti tam, ka viņš nebija noskaņots uz sarunām. Tad nu Feanoram apnika Teleri mēģinājumi vest viņu pie prāta un viņš sāka draudēt. Pret draudiem Teleri iecirtās un tālāko jau mēs labi zinām.

Man šobrīd iegriež tas, ka grāmatas ir mājās un nav kur visu vēlreiz pārskatīt, tāpēc ar 100% pārliecību gan nevaru visu teikt, bet man šķiet, ka šāds bija scenārijs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tom Bombadil
iesūtīt 12.01.2008 22:59
Raksts #47


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.12.07



Bija gan viņi pieķērušies saviem kuģiem. Silmarillion teikts, ka tādus pēctam vairs teleri neizgatavoja. Tie bija unikāli kuģi, tomēr ziņas no Amānas aptrūkst līdz ar pēdējo klapi pret melkoru, kad Valari pilnā bruņojumā un pēdējo reizi noslaucīja Melkora nedarbus no Viduszemes virsmas.

Teleri elfiem taču pēctam atlika gana laika, lai savā bezdarbībā būvētu divtik skaistus un cēlus kuģus, kād tie bija pirms mēness un saules. Nebija jau tā, ka viņiem būtu jācieš tāpat kā cieta citas Viduszemes rases arī pēc Melkora sagrāves.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elf
iesūtīt 13.01.2008 00:57
Raksts #48


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Where She doesn't see Him
Laimes fotogrāfs



Kuģus viņi turpināja gatavot, gan ne vairs tādus, bet ar kaut ko jau visu Elfu karaspēku no Aman līdz Viduszemei War of Wrath vajadzībām nogādāja un paši pēcāk kuģoja.

Tomēr, ja reiz akcentējam Alqualonde Elfu pieķeršanos kuģiem, ko Feanors nozaga un sadedzināja, tad, manuprāt spēkā paliek arī ideja, ka ir lietas, ko Elfi, kā jebkurš meistars, spēj izveidot tikai vienreiz(meistardarbs) un pēc tam vairs nekad nespēj atkārtot, tāpēc pieķeras un sargā ar sparu, kam ar veselo saprātu brīžiem ir maz sakara. Tad jau Feanoram būtu vieglāk un loģiskāk atdot silmarillus Yavanna, kad viņa tos lūdza, lai atjaunotu kokus, un pēcāk pašam uztaisīt jaunus silmarillus no koku gaismas, kas atkal apspīdētu Aman. Bet tā nevarēja, jo otrreiz silmarillus atkārtot nebija iespējams, un es sliecos domāt, ka līdzīgi bija ar Teleri kuģiem.

Šo rakstu rediģēja Elf: 13.01.2008 00:58
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 13.01.2008 14:19
Raksts #49


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(Elf @ 12.01.2008 21:29) *
Elony, neviens necenšas neko pārvērtēt. Es tikai pretojos viedoklim, ka Elfi bija viena nekam nederīga rase un visiem būtu bijis labāk, ja tādi nebūtu atmodušies tongue.gif


Es nesaku, ka viņi nebija nekam nederīgi.
Es tikai saku, ka ka vienalga, būtu elfi vai nebūtu, Melkors un Saurons vienalga būtu nostājušies pret valāriem, vienalga būtu mēģinājuši pakļaut Viduszemi un vienalga būtu sakauti. Kaut vai apsaules galā.
Es saku, ka elfi bija daudz kam derīgi, vienīgi viņiem nepaveicās, ka sliktie iepina viņus savos tīklos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 13.01.2008 15:18
Raksts #50


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



CITĀTS(Roviela @ 11.01.2008 22:23) *
Tas vairs uz tēmu neattiecas smile.gif Dažādos gadsimtos un dažādās valstīs ir dažādi, kā labi zināms. Bet filmā ir izvairījušies no pārāk specifiskiem viduslaiku modes bļāvieniem. Tas ir apmēram 14.gs. Protams, ar visādiem citādu gadsimtu piejaukumiem.
Apskaties te: http://www.costumes.org/History/100pages/t...s/14thcent1.htm



nee, nu tas vairs tiešām neatiecas uz tēmu, bet viduslaiki saakaas liidz ar 15.gs, kad kolumbs aizceļoja uz ameriku. un nevis 14.gs kad muuki dancoja kleitiņās

starp citu - iečekoju adresi: tuvaakais taam elfu kleitaam bija seno laiku bizantijas ieteerps...un kad izveidoja bizantijas valsti, bija domaats ka tajaa atdzims senaa roma (vismaz taa bija ieparedzeejis konstantiins(man liekas, jo negribu mekleet pagaajušaa gada veestures graamatu rokaa), kas izveidoja konstantinopoli) , taču tas noziimee ka bija jaabuut arii senaas romas teerpiem, AKA - palagiem/kleitaam/velnszinkam, ko viņi deeveeja par togaam. nu ļooooooooti moderns teerps.


P.S. - man veesturee veicaas smile.gif.....bet no teemas esam nogaajuši pilniigi un galiigi

Šo rakstu rediģēja Hobbits: 13.01.2008 15:30
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 13.01.2008 16:26
Raksts #51


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Hobbits @ 13.01.2008 15:18) *
nee, nu tas vairs tiešām neatiecas uz tēmu, bet viduslaiki saakaas liidz ar 15.gs, kad kolumbs aizceļoja uz ameriku. un nevis 14.gs kad muuki dancoja kleitiņās

starp citu - iečekoju adresi: tuvaakais taam elfu kleitaam bija seno laiku bizantijas ieteerps...un kad izveidoja bizantijas valsti, bija domaats ka tajaa atdzims senaa roma (vismaz taa bija ieparedzeejis konstantiins(man liekas, jo negribu mekleet pagaajušaa gada veestures graamatu rokaa), kas izveidoja konstantinopoli) , taču tas noziimee ka bija jaabuut arii senaas romas teerpiem, AKA - palagiem/kleitaam/velnszinkam, ko viņi deeveeja par togaam. nu ļooooooooti moderns teerps.
P.S. - man veesturee veicaas smile.gif.....bet no teemas esam nogaajuši pilniigi un galiigi

Blēņas smile.gif
Kā redzams, tev vēstures laika iedalījums ir mazliet svešs. Vispārējie viduslaiki visā pasaulē kopumā ir no verdzības iekārtas sabrukšanas Romas impērijā (476 m.ē.) līdz Anglijas buržuāziskajai revolūcijai (17. gs. vidus). Dažādos reģionos konkrētie laika definējumi atšķiras. Latvijas teritorijā laiks, kas tiek saukts par agrajiem viduslaikiem vai vēlo dzelzs laikmetu ir 800.-1200.g. m.ē.

Kāds 15.gs? Tu ko! laughing.gif
Bizantija nav tik tālu, kā varētu domāt, un viņu apģērbus nesauc par togām. Togas ir tikai Romas pilsoņu apģērbs. Tas nu tā. Romas impērijas apģērbi kopumā pie viduslaiku apģērbiem netiek pieskaitīti. Tie ir pilnīgi atsevišķi, tāpat kā sengrieķu apģērbi. Turklāt vārds "kleita" attiecas tikai uz sievietēm, piedod, nesapratu, ka Tu to uzskati par vīriešu apģērbu. grin.gif
Bizantijas vīriešu apģērbi tiešām ir līdzīgi filmās redzamajiem.

Kādā sakarā ar tēmu tas ir, es vairs nesaprotu - galu galā filmās ir fantasy apģērbi, kuri noskatīti no reāliem viduslaiku apģērbiem, senākiem un vidējo viduslaiku. No jaunākajiem viduslaikiem nav gandrīz nekā.
Tāpat nesaprotu, ko Tu gribi pierādīt? Pastrīdēties par to, kura no mums vairāk zina par viduslaiku apģērbiem, jo par tēmu Tu vairāk nezini, ko teikt? whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 14.01.2008 17:08
Raksts #52


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



CITĀTS(Roviela @ 13.01.2008 16:26) *
Tāpat nesaprotu, ko Tu gribi pierādīt? Pastrīdēties par to, kura no mums vairāk zina par viduslaiku apģērbiem, jo par tēmu Tu vairāk nezini, ko teikt? whistling.gif


Es vnk gribu nobeigt peedeejaa teemu. man taads paradums kas neliek miera un varu taa turpinaat kaut jel liidz pastardienai! grin.gif

un te buus kautkas pa teemai. - Elfi man patiik, bet tikai filmaa...graamataa tik garlaiciigi un mirstiigajiem neizprotami leeniigi ilgdomaataaji. flegmi es teiktu
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elf
iesūtīt 14.01.2008 17:58
Raksts #53


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Where She doesn't see Him
Laimes fotogrāfs



CITĀTS
Elfi man patiik, bet tikai filmaa...graamataa tik garlaiciigi un mirstiigajiem neizprotami leeniigi ilgdomaataaji. flegmi es teiktu


Bā, nu nevaru nereaģēt tongue.gif Iespējams, ka tieši "Gredzenu pavēlnieka" grāmatās Elfi tā pavirši ejot var šķist neizprotami, jo tu viņiem nav iedalīta tāda loma, lai sīkumos iedziļinātos viņu kultūrā un dzīves uztverē, kā ari ņemams vērā ir fakts, ka GP laikā Elfu laiks gāja uz beigām un viņi pa lielai daļai bija noguruši no Viduszemes. Bet 'grāmatu Elfi', runājot par Tolkīna grāmatām kopumā ir ļoti dažādi un daži par nelaimi ir ne-pārāk-ilgi-domātāji. Ja Elfi būtu tādi, kā saki, tad Silmarillion būtu varen garlaicīga grāmata, bet tā ne tuvu nav. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 17.01.2008 21:06
Raksts #54


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



CITĀTS
Elfi tā pavirši ejot var šķist neizprotami, jo tu viņiem nav iedalīta tāda loma, lai sīkumos iedziļinātos viņu kultūrā un dzīves uztverē,


nuu jaa, ja viņi ir taadi kaa GP, tad labi vien ir ka Tolkiins nav novirziijies no temata un saacis par viņiem ko baabuļot vairaak xD.gif

Pieļauju ka viņu laiks tiešām gaaja uz beigaam, jo "Hobitā" viņi bija it ņipri un jautrīši piedevaam! Man īpaši patika tā vieta pie Eronda mājas kur viņi neļāva Bilbo Jāņu naktii guleet ar savu dziedāšanu (taisni vai kaa taadi letiņi grin.gif ) un tie sargi no meža elfiem kas piedzeeraas laughing.gif rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tom Bombadil
iesūtīt 01.02.2008 22:52
Raksts #55


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.12.07



CITĀTS(Hobbits @ 17.01.2008 21:06) *
nuu jaa, ja viņi ir taadi kaa GP, tad labi vien ir ka Tolkiins nav novirziijies no temata un saacis par viņiem ko baabuļot vairaak xD.gif

Pieļauju ka viņu laiks tiešām gaaja uz beigaam, jo "Hobitā" viņi bija it ņipri un jautrīši piedevaam! Man īpaši patika tā vieta pie Eronda mājas kur viņi neļāva Bilbo Jāņu naktii guleet ar savu dziedāšanu (taisni vai kaa taadi letiņi grin.gif ) un tie sargi no meža elfiem kas piedzeeraas laughing.gif rolleyes_a.gif



Jā, piekrītu! Tā gan bija. Laba atsauksme par vasaras saulgriežiem un elfiem! He he he! Piedzērušies letiņi! Lai gan Elronda elfi diezin vai bija tik lieli vīna cienītāji, kādi bija meža elfi.

Nezinu, vai Tolkienam Saurons tobrīd jau bija padomā, bet uzskatu, ka līdzko Saurons atkal atklāja savu klātbūtni Viduszemē, Elfi uzreiz pieklusa un atminējās vecos ēnu laikus. Nezinu, kā pats rakstnieks šo visu izskaidroja, jo valda uzskats, ka trešajā laikmetā elfi pamatā bija domīgi un klusi. To visu protams varētu tikai piesaistīt Lorienas elfiem un Kirdana ostu elfiem, tomēr ir šādas tādas nesakritības starp Hobita un GP Viduszemēm.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 02.02.2008 11:20
Raksts #56


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



kā tad bez elfiem? ja ne paši jautr;akie, tad nu viedi un pat ja daži uzskaa, ka viņi nav viedi, tad nu ir vismaz kāds, par kuru pasmieties... grin.gif

kas tas būtu par fantasy stāstu bez elfiem? neuzskatu, ka viņus nevajag. protams, ka neviens nav ideāls, bet bez elfiem??? nē... rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 02.02.2008 12:40
Raksts #57


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(Tom Bombadil @ 01.02.2008 22:52) *
Nezinu, vai Tolkienam Saurons tobrīd jau bija padomā, bet uzskatu, ka līdzko Saurons atkal atklāja savu klātbūtni Viduszemē, Elfi uzreiz pieklusa un atminējās vecos ēnu laikus. Nezinu, kā pats rakstnieks šo visu izskaidroja, jo valda uzskats, ka trešajā laikmetā elfi pamatā bija domīgi un klusi. To visu protams varētu tikai piesaistīt Lorienas elfiem un Kirdana ostu elfiem, tomēr ir šādas tādas nesakritības starp Hobita un GP Viduszemēm.


Nu Hobitā Saurons ir minētais Melnais Mags, kas valda Dolguldurā, Drūmmeža dienvidu cietoksnī. Kamēr Bilbo un Co paņema priekšā pūķi, Gendalfs, Galadriēla, Elronds un citi čomi no Baltās padomes izrēķinājās ar Sauronu, padzīdami no Drūmmeža.
Laikam jau elfi parasti ir tādi kā Hobitā, bet GP laikā, kad briesmas no Saurona kļuva tiešām lielas, viņi saņemās, lai saglabātu arī ārēju nopietnību.
Kā teica Sems Ekušeks, elfi ir gan vienlaicigi skumji, gan jautri. Es teiktu - iekšeji skumji, bet ārēji jautri. A bet Saurona "Otrā Atnākšana" piespieda tos palikt arī ārēji nopietniem.
Domāju ka pēc tam Rivendellas elfi turpināja dziedāt Jāņos, bet meža elfi nodzerties. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 02.02.2008 12:41
Raksts #58


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



protams ka vajag! Ideaala pasaule nav jautra, taapeec vajag elfus! xD.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tom Bombadil
iesūtīt 02.02.2008 18:08
Raksts #59


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.12.07



Elony, bet problēma jau tāda, ka GP tapa labu laiku pēc Hobita. Tas nozīmē, ka Tolkiens vēl tobrīd (kad izdeva Hobitu) nebija visu kā pienākas izfantazējis par Viduszemi. Jā, bija radījis zināmu daļu sava mīta sev pierakstos, bet skečs nebija tik pilnīgs, kāds tas bija GP izdošanas laikā. Lai gan ir pat atsauksmes uz Beleriandas laikmetu tieši Hobitā, kur Elrods piemin Gondolīnu - elfu pilsētu, kas pastāvēja Silmarilu kara laikā. Viņam bija jau zināms aptuvens Viduszemes mīta karkass, bet pilnībā tas tika nospicēts ar GP un pārējām grāmatām, piem., Unfinished Tales, Silmarillion...

Tādēļ ir šādi tādi konflikti starp Hobita un GP stāstiem. Bet to jau, protams, var piedot, jo Tolkiens nezināja, ka Hobits kļūs par tik populāru grāmatu.

Kaut kur pat lasīju, ka Tolkiens papriekšu radījis Viduszemes valodas, tikai pēctam ķērās pie paša mīta. Un tas bija vēl pirms Hobita. Tā kā rakstnieks nopietni uztvēra savu darbu, tomēr laikam vēl nezināja, ko no tā visa pasniegt pirmajās grāmatās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 02.02.2008 18:16
Raksts #60


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



huh.gif tad jau man jāatgriežas pie fakta ka es piederu ie tiem kas elfus -Var ciest [ 11 ] [9.48%]

Vai arii ka meža elfi bija krutāki grin.gif
Hobits ir vispār baigi jaukā grāmatele. Jo vairāk pārlasu jo vairāk patiik smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 08:38