Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Elfi, labi vai slikti
Elfi:
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 129
Viesi nevar balsot. 
FiKi
iesūtīt 09.03.2004 15:24
Raksts #1


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.02.04



Nūja, tātad elfi... Es nezinu kā citiem liekas, man šķiet, ka visiem būtu bijis labāk bez viņiem.

1.Mums elfus nevajag

1.1. Orki- Morgoth orkus no elfiem iztaisīja => nav elfu, nav orku. Nav gigantiskas armijas ne Sauronam, Ne Morgotam, Ne Sarumanam (Ja pieņemam Tolkīna 1. domu gājienu par orku izcelsmi)

1.2. Silmarilli- labi, iznāca labs stāsts, bet: Labi, viens "pacans" uztaisa fantastiskus dārgakmeņus, saglabā tajos gaismu utt. Sliktie (kas cits) tos nozog. Feanors paliek nikns, sāk sprediķot, milzīgs bars elfu aizsvempjas atpakaļ uz Viduszemi no Aman (faktiski paradīzes). Pirms tam apsit savējos, savāc kuģus. Tur uz vietas, atkal apsit savējos, pakaro, neko neiegūst, gandrīz iznīkst pavisam...

1.3. Cilvēki- Elfi cilvēkus mācīja darīt visu ko. Bet ar laiku cilvēki paši līdz tam nonāktu, šaubos vai cilvēki tika radīti tikpat gudri kā garīgi atpalikušas vāveres. Ar laiku (ilgāku, bet tomēr) viss būtu ok. viss dabā attīstās šā bai tā.

1.4. Varas Gredzeni- Nav elfu kalēju, nav Gredzenu. nav nepatikšanu

2. Elfi ir glupi

2.1. Sacelšanās pret Valāriem- Viss notiek viena džeka dēļ, nevienam nienāk prāta, ka viņš varētu būt jucis, vai savtīgs, ka varētu vienkārši gribēt atgūt savu jauno, spīdīgo grabuli.

2.2. Tingols un rūķi- cik glupam ir jābūt lai lamātu pretiniekus esot mazākumā!

2.3. Fingolfina nāve- Kāda jēga skriet un izaicināt nemirstīgu (!!!) ienaidnieku?! Pat ja tev šķiet, ka gals klāt, nevienam jau no tā labāk nepaliks.

2.4. Isildura lāsts- visas pasaules liktenis ir tavās rokās, Elrond, - sasien Isliduru un iemet Likteņkalnā!

2.5. Rūķu izmedīšana- kad Beleriandā ieklīst rūķu izstumtie (petty dwarves) tie tiek izmedīti kā zvēri! Kā var ienākt prātā medīt svešu radījumu, kas staigā uz divām kājām, ir tikai īsāks un mataināks par tevi, turklāt, visticamāk, nēsā drēbes?

2.6. Annatar- Pie Eregionas elfu kalējiem ierodas radījums vārdā Annatar- "Lord of Gifts"!!! Ticēt kādam kura vārds nozīmē "dāvanu kungs/nesējs". Vai viņi ticētu mazāk, ja Saurons būtu maskējies ar vārdu, piemēram, "Nāvi jums" vai "Es mīlu ļaunmu"? Vai man vienīgajam šķiet, ka tas par kaut ko liecina...

3.Elfi ir sadisti, paskatieties kaut vai ko satrādāja Feanors & dēli vien! Kā arī rūķu izmedīšana! Fuj!

P.S. Lūdzams šo te garadarbu neuztvert kā Tolkīna mēdīšanu, un arī īpaši nopietni neuztvert (man bija garlaicīgi)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Silmarien
iesūtīt 09.03.2004 16:06
Raksts #2


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04
Kur: Numenor



Ilgu laiku gan tev laikam vajadzēja, lai sarakstītu šo visu. par argumentāciju - visu cieņu, bet es tev tomēr nepiekritīšu pamatnostājā. Elfi, manuprāt, ir viena no skaistākajām lietām (nu, ne lietām, bet kaut kā tā), kas vispār Viduszemē ir! No kurienes tad nāktu visas skaistās dziesmas, māksla utt ja ne no elfiem? Ok, arī citām rasēm ir, bet no visiem, man šķiet, ka tieši elfi ir vistuvākie Valāriem. Numenorieši lai arī ilgāk dzīvo nekā citi cilvēki, tomēr elfi ir nemirstīgi principā (izņemot tos pāris jocīgos iemeslus, ka'dēļ tie tomēr mirst).
Orki - ja nebūtu elfu, tici man, Morgots izdomātu, no kā cita uztaisīt orkus, varbūt pat no rūķiem, un tad iznākums būtu vēl sliktāks! Un ja pasauli apdzīvotu tikai cilvēki, tad tā jau būtu mūsu parastā pasaule, un nevis Tolkiena radītā pasaule!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
FiKi
iesūtīt 09.03.2004 16:24
Raksts #3


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.02.04



Nav runa par Tolkīna radītu/ neradītu pasauli, bet tīri praktisko viedokli. Sakarā ar rūķiem, ja pareizi atceros bij minēts, sakarā ar Gredzeniem, rūķu gredzenus Saurons savāca atpakaļ, jo rūķus nebija iespējams paverdzināt. (ja neskaita alkatības pastiprināšanos) Lai arī Morgotam bija lielākas iespējas, šaubos vai kaut kas būtu sanācis.

Pēdod ja vari, taču man šķiet, ka labāk būtu bijis bez elfiem.

ps: Interesants paraksts. grin.gif

Šo rakstu rediģēja FiKi: 09.03.2004 16:25
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimloth
iesūtīt 10.03.2004 16:02
Raksts #4


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.12.03
Kur: Follow the Yellow Brick Road ^_^



Uzbraucienus Feanoram uztveru personiski getlost.gif Btw, man jau no sākta gala patīk GP elfi - tādi mīļi, smuki, gudri etc. Nu ja, arī Legolass laughing.gif Bet tad izlasīju Silmarillion un uzzināju, kādi elfi var būt badass riebekļi, un man viņi iepatikās vēl vairāk devil.gif Tā kā FiKi viedoklim diemžēl nepiekrītu innocent.gif

Šo rakstu rediģēja Nimloth: 10.03.2004 16:02
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zuu
iesūtīt 10.03.2004 16:56
Raksts #5


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.11.03
Kur: pagulte



man diiiiiiikti patiiik elfi.....wiiiiii kaa es winjus dioewinu........nu itnemaz nepiekriitu fiki viedoklim........kaadeelj tew elfi izraisa taadas antipaatijas?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
FiKi
iesūtīt 10.03.2004 19:00
Raksts #6


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.02.04



Nevis antipātijas, bet gan pārdomas. No tehniskā viedokļa- elfi ir lielā mērā atbildīgi gan par visu labo gan slikto kas ir noticis (pat pirms savas pamodināšanas). Ja viņu nebūtu, pasaule vabūt nebūtu tik skaista, cēla, taču praktiskāka un līdzsvarotāka gan. Šeit uzskaitīts sliktais. Pret elfiem man nav nekādu drausmīgi dziļu pretenziju, taču galvenais gribēju uzsvērt, ka nemaz tik jauki viņi nav. (Lielā mērā Legolasa fanu vairošanās dēļ getlost.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Urdrunir
iesūtīt 11.03.2004 10:35
Raksts #7


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.01.04
Kur: starp likumu un dvēseli



Elfi nav visa ļaunuma sakne, vai precīzāk, tas, ka viņi izskatās kā ļaunuma sakne ir tikai sagadīšanās. Tolkienam elfi radās pirmie no visām "parastajām" rasēm. Attiecīgi, viņiem bija vairāk iespēju sataisīt ziepes.

Tas, ka elfi ir veidoti savādāki, arī nav nekas slikts. Viņiem ir jābūt tādiem, kas izskatās, domā un sajūtas atšķirīgi no, piemēram, cilvēkiem. Teiksim, tā rūķu nīšana jau patiesībā nav nekas ekstraordinārs. Mūsu vēsturē taču arī ir pilns ar rasisma piemēriem. Reiz visi ticēja, ka nēģeri un indiāņi nav pilnvērtīgi cilvēki. Līdzīgas jūtas elfos tos tikai padara īstākus, dzīvākus.

Kad elfi taisīja skaistas lietas, viņi nevarēja zināt, ka tās tiks inficētas ar ļaunumu. Kad elfi strīdējās ar citiem, viņi bija pārliecināti par savu pareizību un arī spēju konfliktu atrisināt. Nu, reizēm kļūdījās! Viņi tomēr nav dievi!

Visbeidzot labāk bez elfiem nebūtu bijis gan, manuprāt. Skaties, dažiem ir ko apbrīnot, bet dažiem - ko ienīst, bet visiem viņi ir prātā.

Oh, kādi vārdi, no pārliecināta rūķa mutes! rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zenofeX
iesūtīt 31.03.2004 20:56
Raksts #8


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.11.03
Kur: nemitīgā kustībā/nav



Ai!
Iisti pat korekti nevaru atbildeet uz jautaajumu.
Manupraat elfi ir gan skaisti, gan arii ar ljoti senu veesturi un kultuuru, un pashi ilgi dziivojot to saudzee. vispaar ilgdziivoshana var radiit diezgan specfiskus uzskatus - taa ir ar elfiem.

Jaa, un, protams, te iet runa par elfiem Viduszemee, citaadaak nemaz buut nevar. Kaut gan nevaru nepiemitinaat ka mani uzskati arii par Viduszemes elfiem nav radies tikai no Tolkiina darba.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
versache
iesūtīt 23.04.2006 19:09
Raksts #9


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.05
Kur: Ciemos pie Toma Bombadila.... Senmežā......



Nu man gan liekas tā ka Elfi tik tiešām ir gudrākās butnes.Jo viņi māk un zin daudz vairāk par parastu cilvēku.Nu protams viņiem ir dots skaistums.Nevar jau arī teikt tā ka viņi nepieprot maģiju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Melleņu kamenēns
iesūtīt 23.04.2006 19:29
Raksts #10


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.03.06
Kur: Uz palodzes zem loga.



laikam skaisti un naivi bet gudri! neiznaaca diezko loogjiski.. cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Memory of Trees
iesūtīt 22.06.2006 13:33
Raksts #11


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.12.05
Kur: Vaaczeme



Tu tur uzrādi ko izdarījuši atsevišķi indivīdi. Nevajag pieņemt, ka uzreiz visi elfi tur ir ļauni, vai visi iet medīt rūķus. Un nejau viņi pieteicās '' Lūk šeit mēs esam! Taisiet no mums orkus!''.
Saprotu ka visi šie Legolasa fani tracina. (Kaut gan arī es nedaudz piederu pie Legolasa un Aragorna faniem blush.gif ) Bet vispār nu neņem viņus galvā! laughing.gif

Ceru ka kāds saprata ko es domāju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kognakschwenker
iesūtīt 23.06.2006 16:20
Raksts #12


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.06
Kur: Rød himmelen



Uzskatu, ka elfi ir naivi.

Nu jā, tie ir skaisti, bet, manuprāt, tie daudz no sevis iedomājas un liek citiem sevi jau baigi cienīt. Nē, man netīk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 26.10.2006 21:01
Raksts #13


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Nu tad tā.
Vai tad rūķi un cilvēki ir kādi svētie.Un kurš elfs labprātīgi pārgāja Saurona pusē?Cilvēki un rūķi to gan nekavējās darīt... mad.gif
Elfi tāpat ka pārējās būtnes ir miesiski,tas nozīmē ka viņiem ir savi trīkumi un vājības,arī vēlme dot otram vēl vienu iespēju.Jebkurš taču var kļūdīties un var laboties....
P.S.Es nepiederu pie Legolasa fanu kluba,man patīk Elronds un Hal````,kas ir pieauguši un nopietni.Man ne visai patīk tas kā filmā Legolas ir attēlots kā tāds nenopietns puišelis..
Lai gan jāatzīst ka Orlando Blūms ir izpratis elfu būtību un to ļoti meistarīgi parādījis.Bet viss pārējais....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cecilia
iesūtīt 29.12.2006 17:44
Raksts #14


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.05
Kur: sniegā pie balta akmens, vērodama liesmu sienu



mīlu Legolasu. grin.gif

man ļot patika ''Hobits'' aprakstītie elfi Elronda namā. lielākā daļa tur bija tik šķietami naivi, rotaļīgi, dziedāja visādas muļķīgas dziesmiņas, hobitam un rūķiem ierodoties. elfiem tā vien patika labdabīgi kaitināt citus [radījumus; personāžus]. tomēr viņi bija arī ļoti sena cilts. GP grāmatās elfi ir parādīti daudz nopietnākā gaismā. sērīgums viņu runās un uzvedībā, cienījamā uzvedība un pagātne. bez elfiem tik daudzas skaistas lietas nekad nebūtu tapušas, piemēram, Fangorna mežs. tieši elfi iemācīja kokiem sarunāties. tāpat elfi sarunājās ar visām dzīvām būtnēm.
elfi man vienmēr ir asociējušies ar skaistām, trauslām būtnēm, kuras ''rada dzīvo dabu un daba rada viņus''.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Idril
iesūtīt 04.03.2007 04:09
Raksts #15


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.04
Kur: Valmiera :D



Tā, kā es īsti nepiekrītu nevienam no izvirzītajiem aptaujas apgalvojumiem, for the heck of it, mans balsoja par Lovi pret Leggiju.

Anyway - elfi NAV ļaunuma sakne! Tas ir tieši tāpat kā teikt, ka cilvēki ir ļaunuma sakne [Ja nebūtu Hitlera mātes, nebūtu Hitlera, lai nebūtu Hitlera mātes un tēva, nevajadzētu būt viņu mātēm un tēviem un beigu beigās nevajadzētu būt cilvēkveidīgiem pērtiķiem un amēbām, kurām izveidoties par pērtiķiem un kuriem par cilvēkiem yada yada yada]. Un tas jau būtu liekulīgi, ņemot vērā, ka mēs visi gribam dzīvot.

Un mans piekrīt Nimloth. Badass elfi ir vēl labāki happy.gif

Jāatzīst, tavi apgalvojumi IR uzjautrinoši grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
karralá
iesūtīt 07.05.2007 18:57
Raksts #16


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.11.06
Kur: Nangijāla



jāpiekrīt vien staigājošās reklāmas domām! tie elfi nu tādi gaišmatainie princīši baltos zirgus utt, uztaisīti. kaitinoši pat. :>
1.4. punkts baigi labais. XD

Šo rakstu rediģēja karralá: 07.05.2007 19:00
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Karadir
iesūtīt 14.05.2007 17:02
Raksts #17


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.05.07



Es varbūt esmu rūķu piekritējs, bet elfi bija slikti tikai vienā - pārāk noniecināja citas tautas un starp citu:
1.Neesmu lasījis tādu ka kaut viens rūķis būtu pārgājis Saurona pusē
2.Saurons tiesa bija Maiars, bet pēc principa tas ir viens no elfu paveidiem............(dažos avotos tiesa nevaru tieši norādīt kur Saurons bija dēvēts par elfu nodevēju)
3.Rūķi nenāca palīgā tāpēc ka viņus tāpat kā elfus bija aplenkuši Saurona orki(Gloina vārdi Elronda sanāksmē)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 14.05.2007 23:07
Raksts #18


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



CITĀTS(Karadir @ 14.05.2007 18:02) [snapback]1142442[/snapback]

1.Neesmu lasījis tādu ka kaut viens rūķis būtu pārgājis Saurona pusē


Tad neuzmanīgi esi lasijis Silmarilionu..
Un ne jau visi rūķi,bet dažas dzimtas.


Un Maiarus nevar salīdzināt ar elfiem!!!!
Maiari ir dievišķas būtnes.Līdzīgas enģeļiem.
Elfi tomēr ir ar miesu un asinīm jau no dzimšanas.Reinkarnācijas iespējas neieceļ viņus dievišķā kārtā..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elf
iesūtīt 15.05.2007 00:00
Raksts #19


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Where She doesn't see Him
Laimes fotogrāfs



CITĀTS(Karadir @ 14.05.2007 18:02) [snapback]1142442[/snapback]

Es varbūt esmu rūķu piekritējs, bet elfi bija slikti tikai vienā - pārāk noniecināja citas tautas un starp citu:
2.Saurons tiesa bija Maiars, bet pēc principa tas ir viens no elfu paveidiem............(dažos avotos tiesa nevaru tieši norādīt kur Saurons bija dēvēts par elfu nodevēju


Pāga, paga. Vai varu dabūt avotu, kur kaut kas šitāds rakstīts? huh.gif Man vienkārši ir pilnīgi cita informācija par šo jautājumu un būtu priecīga uzzināt, ja kļūdos.

Šo rakstu rediģēja Elf: 15.05.2007 00:00
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Karadir
iesūtīt 15.05.2007 06:30
Raksts #20


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.05.07



thumbsup.gif
CITĀTS(maichestera @ 15.05.2007 00:07) [snapback]1142634[/snapback]

Tad neuzmanīgi esi lasijis Silmarilionu..
Un ne jau visi rūķi,bet dažas dzimtas.
Un Maiarus nevar salīdzināt ar elfiem!!!!
Maiari ir dievišķas būtnes.Līdzīgas enģeļiem.
Elfi tomēr ir ar miesu un asinīm jau no dzimšanas.Reinkarnācijas iespējas neieceļ viņus dievišķā kārtā..

Pareiz maichestra tagad iekatījos kļūdījos
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 08:34