Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Toms un Fangorns
feanaro
iesūtīt 03.09.2003 19:39
Raksts #1


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.08.03
Kur: In Tirion upon Tuna



Vienā no saviem rakstiem Sauron pieminēja vienu tēmu, par kuru ir izveidojušās diskusijas vairākos Tolkīna forumos. Es nolēmu tam izveidot atsevišķu pavedienu, lai nebūtu novirzes no tēmas.

Sauron:
CITĀTS
Un turklāt atradu kļūdu grāmatās. Gendalfs sākumā teica ka Toms Bombadils ir vissenākā būtne, un senākas par to nav. Taču jau TTT grāmatā, viņš pēc Izengardas sagraušanas saka ka Fangorns(entu vadonis) ir vienīgais no senajām būtnem, kuru vēl apspīd saules gaisma, un ka par Fangornu nav nekā vecāka. Tad kur tad bija palicis Bombadils?


Ir daudz dažādu versiju, taču es piekrītu šai:

Elfi 'atmodināja' Entus un iemācīja tiem runāt. Toms bija teicis, ka viņš esot redzējis Elfus dodamies uz Rietumiem 'Lielajā Ceļojumā'. Tas man liek domāt, ka Toms ir vecāks par Elfiem, tātad arī par Entiem. Bez tam, man šķiet, ka Bombadils bija Viduszemē jau no paša sākuma, viņš radās tad, kad tika radīta pati Viduszeme.

Kā redzat, te bez 'The Silmarilliion' neiztikt. Yavanna (viena no dieviem) radīja Entus kādu laiku pēc Viduszemes radīšanas, kā mežu sargus, tāpēc arī visticamāk, ka Bombadils ir vecāks par Fangornu.

Protams, tā ir tikai viena no versijām.

feanaro

Šo rakstu rediģēja feanaro: 03.09.2003 19:39
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V  < 1 2  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 24)
maichestera
iesūtīt 23.01.2007 18:42
Raksts #21


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Gribētu nepiekrist ka Saurons varētu pārspēt Bombadilu.
Gredzam taču nebija nekādas varas pār viņu;arī ļaunums,kas mitinās Kapukalnu kurgānos bija bezspēcīgs viņa priekšā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
brego
iesūtīt 24.01.2007 15:01
Raksts #22


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.01.06



Uz to norada kaut vai Glorfindel slavenais teiciens: "soon or late the Lord of the Rings would learn of its hiding place and would bend all his power toward it. Could that power be defied by Bombadil alone? I think not. I think that in the end, if all else is conquered, Bombadil will fall, Last as he was First; and then Night will come."
Un ari Galdor teiktais: "Power to defy our Enemy is not in him [Bombadil], unless such power is in the earth itself. And yet we see that Sauron can torture and destroy the very hills."

Njemot vera, ka neviens no sapulces dalibniekiem, no kuriem dazi (piemeram, Gendalfs) bija pat ljoti zinosi, neiebilda siem abu viiru vaardiem, domaajams, ka buus vien patiesibu vinju runajushi.

Un ljaunums Kapukalnos bija vien ljauni gari, kurus savulaik uz turieni ar Sauron zinju aizsutijis the Witch-king of Angmar. Visticamak, ka tie pirms naves bija tumshie Numenori vai kaut kas tamlidzigs. smile.gif Skaidrs ir vien tas, ka shis ljaunums noteikti nebija samerojams ar Sauron varenibu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Karadir
iesūtīt 13.05.2007 21:30
Raksts #23


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.05.07



Es uzskatu ka Toms Bombadils ir personāžs kurš galvenokārt bija domāts pilnīgi neitrālam skatījumam uz visu GP situāciju un, kad es pirmo reizi lasīju Gredzena Brālību man Toms asociējās ar Tēvu Dabu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 14.05.2007 10:25
Raksts #24


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



He,he!
Par Bombadilu izrunāts.Bet par Fangornu?

No Silmariliona atceros ka koku aizbildne no Valāriem radīja Entus kā pretsparu rūķiem,lai tie pārāk neaizrautos ar koku izciršanu.
Un Fangorns bija vecākais ents savā mežā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erasmus
iesūtīt 27.05.2007 19:08
Raksts #25


Angel of Mayhem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.04
Kur: stoned
GP eksperts 2007



Fangorns ir Fangorns, ko tur runāt. Ents, vecākais no entiem (Vismaz Fangornā, bet drošu avotu par to vai viņi vēl vispār, kur citur dzīvoja nav. Nav arī izslēgts, protams.), dzīvo tur jau ilgi, ilgi, bija pat manliekas citāts, ka šis jau tur bija vēl pirms Tumsa nokrita pār Mirkwood'u.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V  < 1 2
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 10:54