Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Vai pagātnē bija burvji?, Vai Merlins ir patiesība vai mīts?
Iceboy
iesūtīt 30.07.2004 16:19
Raksts #1


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.07.04



Kurš gan nav dzirdējis par pasaulslaveno Merlinu? Nu protams, ka tādu atrast būtu grūti! Vai Merlins ir patiesība, jeb tikai kārtējais kāda cilvēka fantāzijas auglis.Vai vispār Salemā tika notverta un sadedzināta kāda īsta ragana, un galu galā vai Žanna de Arka bija ragana, Dieva sūtnis, vai arī vienkārši ķertā, kas izglāba Franciju?Nu ko gribu dzirdēt jūsu domas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V  < 1 2 3 4 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Ledene
iesūtīt 08.08.2004 16:24
Raksts #21


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



mēs visi dzīvojam no mītiem - vesture mēdz samīties ar mītiem. Protams, katra paša ziņā ir ticet vai neticēt. Es izvēlos ticet...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nestors Grems
iesūtīt 18.08.2004 16:32
Raksts #22


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.08.04



Es domāju ka bija un pat labāki par Merinu, bet to grūti pierādīt, jo kristīgā ticība iznīcinājapierādījumus(nevis leģendas) un ieviesa savas Burvjus noniecinošas unpazemojošas dogmas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miya
iesūtīt 19.08.2004 21:43
Raksts #23


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.04.04
Kur: njuz Siguldina...



protams ka kautkas ir bijis smile.gif ja vins nebutu bijis no ka ta rastos tie stasti un vis parejais???
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zero
iesūtīt 22.08.2004 19:10
Raksts #24


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.04.04
Kur: Maajas



Burvji ir bijushi un ir arii tagad.
taa tas ir es esmu gaajusi pie taadaam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
raira
iesūtīt 04.10.2004 19:19
Raksts #25


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.09.04
Kur: tur kur..........kautkur



domaju ka stasts par merlinu varetu but patiess...
kas zin...kas zin... cool.gif cool.gif cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Santuks
iesūtīt 04.10.2004 21:54
Raksts #26


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.08.04



Nju par Merilinu
Manupraat taa vareetu buut patiesiiba.. Nju njess....
Bet par paareejiem njeko njess. tongue.gif~
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
alohamora
iesūtīt 08.10.2004 10:39
Raksts #27


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.10.04
Kur: sawā puķainajā istabelē



Stipri apshaubu, vai kaads no sheit mineetajiem ir bijis burvis. Diezvai vispaar taadi burvji bijushi. Manupraat, jebkursh gudrs cilveeks tika nosaukts par burvi vai raganu. Piemeeram, tantinja maak kaadu izaarsteet ar savaam zaaliiteem, taatad vinja buras. Kas attiecas uz Zannu d'arku, vinja visnotalj bija ljoti apbriinojama sieviete. Cilveekiem vienmeer ir bijis bail no nezinaamaa un ir veel tagad. Taadas ir manas necilaas domas. cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
alohamora
iesūtīt 08.10.2004 17:38
Raksts #28


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.10.04
Kur: sawā puķainajā istabelē



nedomaaju ka ir burvji vai raganas, paregiem es arii taa iisti neticu (tie ziilnieki vispaar nerulle)....esmu 100%tiigi ka nekad nau tikusi sadedzinaata neviena ragana,parasti taas bija sievietes, kuras vienkaarshi prata pielietot dazaadus aarstnieciibas augus. pie tam toreiz vareeja lieliski tikt valjaa no kaadas ienaidnieces vienkaarshi pazinjojot ka shamaa ir ragana...nu...par to merlinu gan es labaak nekaa nesaku, galu galaa to jau nju mums nabuus lemts zinaat, kaa ta tur iisti bija vai nebija...es jau nu domaaju ka driizaak gan nebija...nju taa ljuuk. nju nau to burvju...cilveekiem vienkaarshi patiik izteeloties, kaa tad buutu ja buutu taadas un taadas speejas,vinjujs pievelk magija u.c. aizraujoshas darbiibas, taapeec arii rodas visaadi nostaasti un padariishanas ar burvestiibaam.

taa ljuuk. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Švilpaste
iesūtīt 21.11.2004 22:01
Raksts #29


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.04
Kur: Savā mazajā iedomātajā sapņu pasaulītē,kur nekad nenotiek kaut kas ļauns.



Kopš izlasīju Hariju Poteru ticu visam! sorcerer.gif
Merlins jau katrā ziņā bija burvis. Un stiprs!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
emily
iesūtīt 24.11.2004 21:21
Raksts #30


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.04
Kur: Cēsis
Janvāra fotogrāfs



es ticu, ka bija daznedazaakie burvji! Pienjemsim es dzirdeeju taadas domas, ka slavenie eegiptes priesteri, esot izmantojoshi vairaak % no smadzeneem, nekaa paareejie, valdiijushi paar pasauli. Un arii tagad varbuut veel ir kaadi burvji, kas vada pasauli, peec savas gribas!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
grapefruit
iesūtīt 06.12.2004 17:31
Raksts #31


Streipuļo ārā no Vepra galvas
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.04
Kur: Starp savām pasaulēm tukšumā
Rakstnieks 2005



Jā, jā, jā, viduslaikos cilvēki tiešām bija ļoti māņticīgi, bet tāpēc jau nevajag pilnīgi visu norakstīt, ka pilnīgu izdomājumu, Neaizmirsīsim, ka tajā laikā bija arī daudzi zinātnieki, kuri bija pat ļoti izglītoti, tāpēc varētu būt, ka daži pierakxti tiešām ir saglabājušies un uztverami kā vēstures liecības, turklāt patiesas. Tāpēc domāju, ka Mirddhins Uilts varēja būt tik pat labi kāds viltnieks, kurš nezināmā veidā bija apkrā```` tos, kas par viņu atstāja liecības, kāda tā laika cilvēka izdoma, kas aizrāva arī citus, kā arī mūsdienu vēsturnieka izdomājums, kas pamatos ar it kā patiesiem materiāliem grin.gif

Bet es tomēr vairāk sliecos uz to, ka burvis ir mūsos katrā, tikai viņu ir jāatklāj, bet tas izdodas ļoti reti kuram. Respektīvi, ka tiesā`m pastāv burvestības un burvji laughing.gif

(Ja piņem, ka galu galā šī ir šī pavediena tēma laughing.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 09.12.2004 17:26
Raksts #32


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Mans domā, ka Merlina mītam zināms pamats ir tāpat kā visiem mītiem. Kas tieši tur ir apakšā, grūti pateuikt baigi neiedziļinoties. Bet nu noteikti mīļotā tēma - kristietības sadursme ar vecajiem pagāniskajiem ķeltiem. Vispābā pašas senās ķeltu dievības rezultātā "saruka" izmēros un ķluva par mazajiem ļaunajiem elfiem, kas zog bērnus. A Merlins ir tās senās pagāniskās reliģijas viens no galvenajiem iemiesojumiem!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elonors
iesūtīt 29.12.2004 17:54
Raksts #33


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.04
Kur: Cūkmiestiņā dzeru Sviestalu



Protams ka kadreiz ir bijushi burvji. Burvjus radijis dievs, tie bija ka saucamie Dieva sutni, bet laiku gaita dazus vajaka rakstura burvjus valdzinaja tumsa speka puse ar savu varenibu un speku. Ta izveidojas laba un launa puse. Launa puse laika gaita kluva alkatigaka un gribeja ienemt lielakas teritorijas. Ta sakas cina starp labo un launo, kura atelota Tolkina darba Gredzenu pavelniekS.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Maxwels
iesūtīt 29.12.2004 18:36
Raksts #34


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.04



Manas domas par Merlinu - nezinu, vai nu viņš bija vairāk burvis, kā vienkārši labs zinātnieks, kurš izpētīja visādas sakarības starp ķīmiskiem elementiem un prata tiem laikiem burties. Ja arī viņs bija burvis... nē, kaut kā neticas... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tots
iesūtīt 30.12.2004 17:37
Raksts #35


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.08.04
Kur: Esmu prom no skatuves, kurai es atdevu visu. Paliku tikai atmiņas. Aplausi! Es esmu atmiņās par to, kas bija "Bērnu un jaunatnes 8. dziesmu un deju svētkos"!!!



Burvji iespējam bija ,bet konkrētu pierādījumu vai ta i. Nav tur jau tā problēma. Tas ,ka Merlins ir burvis mums liek domāt seno cilvēku raksti par viņu. Drošvien tie parastie ķīmijas esperimenti lika izskatīties pēc maģiskiem brīnumiem.

Bet personāžs kā Merlins noteikti ir pastāvējis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bille
iesūtīt 30.12.2004 17:52
Raksts #36


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.08.04



Itkaa jau es neticu..bet ja tieshaam ta nav patiesiiba.kur cilveeki nnem idejas par burvjiem un dieviem??..kaa senatnee cilveeki zinaaja paar dievu?? vienkaarshi izdomaaja??
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ambera
iesūtīt 11.01.2005 17:37
Raksts #37


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.12.04
Kur: Cūkārpas pagrabi



ES ticu tam, ka mūsu pasaulē ir viss ,ko parasti attiecina uz fantāziju,nu nevar taču tā būt, ka visam, kas ir saistīts ar maģiju,nav nekāda pamata..cilvēki progresē zinātnes jomā ,līdz ar to cenšas spītīgi noliegt to,ko nevar izskaidrot..maģiju..Es ticu tam,ka mums līdzās ir burvji,magi,rūķi,fejas,elfi,druīdi,troļļi un tml. būtnes..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lil`skater
iesūtīt 12.03.2005 12:46
Raksts #38


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.12.04
Kur: Parealitātē...



Nu senos laikos jebkas neparats kas muusdienas skiet pats par sevi saprotams bija saistiits ar raganaam un burvjiem taapeec daudzus par taadiem uzskatiija, kaut gan tie iisteniiba vienkaarshi centaas atklaat kaut ko jaunu. Nu Merlins iespeejams ir izneemums , jo tas gan man liekas bija burvis. Zhana dar ka vienkaarshi izglaabaa Franciju, un nebija nekaada ragana vai kaut kas paardabisks!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Simple Girl
iesūtīt 17.03.2005 15:45
Raksts #39


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.04
Kur: Fata Morgana



es domaju ka Zhannai d'Arkai nebija burvju spejas :blink: bet gan vinja speja kontakteties ar Dievu! nu tas ir 2 dazhadas lietas! ...
nu par Merlinu ee nez nez varbut tads bija, bet nekadas tur BURVJU spejas nebija... varbut kaut kadas zalites vai kas taads, bet varbut tomer... nu nezinu nezinu...
ja par Salemu... tagad tas jau tas tads turistu pievilinatajs... bet varbut sen sen kaut kas tur ari bija noticis bet nejau nekas TADS! ehh... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tiigjeris
iesūtīt 23.04.2005 14:39
Raksts #40


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.12.04
Kur: Dzīvnieku Saietā 90210.



raganas dedzinaaja gan... nu varbuut tieshaam ne gluzhi raganas (kaac jau te piemineeja, ka atlika tev piedzimat ar kaarpu vai lielaaku dzimumziimiiti, lai tevi sadedzinaatu kaa raganu... un veel vienc veids, kaa noskaidrot, vai tu esi ragana, bija sliicinot cilvi kaut kaadaa baljaa, un ja vinjsh nosliika, tad nebija burvis vai ragana, bet ja nenosliika, tad tika uzskatiic par raganu... nu, spriediet pashi...)... es domaaju, ka visa merlina sakne bija tas jukushais dzejnieks...mirlins...un zhannai' Darkai nebija nekaadas speejas, un visticamaak, dieva balsi sevii vinja tikai iedomaajaas... iisteniibaa vinja viena pati to visu izfigeroja... un , kaa jau te dauci piemineeja, viss, kas bija neapguuts, nezinaams, nepaziistams, likaas kaut kas ar burvestiibaam saistiic u.t.t. taa kaa...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V  < 1 2 3 4 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 26.04.2024 20:33