Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Kuršu vikingi, Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla
Ného
iesūtīt 15.04.2005 19:23
4  Raksts #1


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



Nedaudz no grāmatas anotācijas
CITĀTS
Noslēpumu pilna ir "Kuršu vikingu" pasaule - nikni karotāji un slīpēti valdnieki, krīvu krīvi un kaislīgas meičas( lord Nero kom. - ar aprakstiem, kas neiekļaujas PG-13), nezināmu, noslēpumainu spēju pārvaldītāji un vienkārši godavīri - viss viena gada laikā no 853. gada vasaras līdz nākamajai vasarai (darbība noris Jūrpilī, Birkā un Apūlē ).
Vēsturisks romāns, sāga vai senlatviešu Detektīvs? Durvju kods noslēpumainajā "Kuršu vikingu" pasaulē atrodams 3 vietās; ja uzminēsiet - iekļūsiet tajā!

Gribu pateikt, ka man šī grāmata patika(man jau vispār patīk vēsturiskie romāni), galvenokārt tāpēc, ka tā bija par kuršiem, bet tā nav vienkārša, tā ir arī spilgta, vismaz dažios fragmentos.
Nu ko jūs sakāt? Esat lasījuši?

Šo rakstu rediģēja Roviela: 15.10.2008 08:53
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 17)
Kedriks
iesūtīt 15.04.2005 21:32
Raksts #2


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Hehe, man domāt, ka dažiem kas piedalījās "Senlatviešos" I un II šajā sakarā būs mazliet ko sacīt..smile.gif whistling.gif

Šitentā grāmatiņa bija viena no ieteicamā literatūras, gatavojoties uz spēli, lai labāk varētu iebraukt spēles laikmetā un notikumos. Spēle pati bija par mazliet ko citu - netika apspēlēti grāmatas sižeta notikumi, bet šos tas līdzīgs jau neviļus sanāca... whistling.gif rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 15.04.2005 21:35
Raksts #3


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



Teikšu vienkārši - man patika. Neiedziļinoties dažādos vēsturiskos sīkumos, sižets bija interesants. Iesaku izlasīt. Vēsturniekiem laikam gan šis tas tur kož acīs, bet lasītājam parastajam varētu būt interesanti. Vismaz redzēt, ka arī latvietis par latviešiem var uzrakstīt interesantu grāmatu.

Ja tagad izlasītu vēlreiz, noteikti būtu cits skatījums, bet atmiņas labas! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 15.04.2005 21:40
Raksts #4


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Nu jā...vairāki grāmatas varoņi bija ar autoru ziņu pavisam gluži "nejauši" bija "piesavinājušies" reālu vēsturisku personu vārdus, kas pazīstami citviet pavisam savādākā ampluā...piemēram tas Hadings...laughing.gif Bet kopumā grāmata bija tāda "uhhhh" garā uzrakstīta, ka bija patīkamā sajūta "lūdzu vēl" grin.gif

Šo rakstu rediģēja Kedriks: 15.04.2005 21:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 15.04.2005 21:42
Raksts #5


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



CITĀTS(Kedriks @ 15.04.2005 22:40)
Bet kopumā grāmata bija tāda "uhhhh" garā uzrakstīta, ka bija patīkamā sajūta "lūdzu vēl" grin.gif
*


Aha, gandrīz, ka gribējās vēl. Tie autori nav uzrakstījuši vēl kaut ko? rolleyes_a.gif

(EDIT: Pamanīju autorus nosaukumā blush.gif )

Šo rakstu rediģēja Etasi: 15.04.2005 21:54
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 15.04.2005 21:52
Raksts #6


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Valdis Rūmnieks un Andrejs Migla. Viņi jau ļoti sen viskauko kopā sacer. Piemēram man bija tas gods kad pamaskolā bija jāspēlē izrādē "Mežrozītē" vienā epizodiskā lomiņā, kas bija kaukāda kārtējā baisā variācija par guļošajām karaļmeitām wacko_a.gif, bet afišu labi atceros, ka šie abi vīri bijuši pie vainas. Viņiem tagad ir iznācis jauns kopīgs gabals ja nemaldos "Ardievu jautrais Rodžer" vai kaut kā tamlīdzīgi, ja mana informācija pareiza, par Kurzemes hercogistes tematiku. Lasījis gan neesmu, būs kaut kā kādreiz jāievērtē.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 15.04.2005 21:56
Raksts #7


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



CITĀTS(Kedriks @ 15.04.2005 22:52)
Viņiem tagad ir iznācis jauns kopīgs gabals ja nemaldos "Ardievu jautrais Rodžer" vai kaut kā tamlīdzīgi, ja mana informācija pareiza, par Kurzemes hercogistes tematiku.


Offtopic: Pēc nosaukuma gan neizklausās ne uz pusi tik labs.

Topic: Par to PG-13 runājot - tas tur ļoti labi iederējās. Parādīja vikingus ne tikai kā kaut kādus ragainus mušmirēdājus :blink: tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 15.04.2005 22:09
Raksts #8


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Jaunā grrāmata saucas "Sveiks, jautrais Rodžer!" un ir vel'tīta Saksijas grāfa Morica gaitām Kurzemē. Tur ir arī viens, kā teikts grāmatā, "Kuršu pirātu pēctecis" vardā Jēkabs. Katrā ziņā, visnotaļ jauka lasāmviela... piemēram, tur figurē tāds kā trakais zinātnieks, kas vietā ar zīmīgu nosaukumu "Pukaiņi" grib būvēt observatoriju, un tālab tur savelk akmeņus kaudzē ... smile.gif

Par Kuršu vikingiem - palika divējāds iespaids. It kā prasās pēc vēl... bet bija lietas, kas likās ka varēja būt savādāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
vargr
iesūtīt 15.04.2005 22:25
Raksts #9


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04



Popsīga man tā grāmata likās. getlost.gif Itkā būtu speciāli vidējiem prātiem rakstīta. Kā piedzīvojumu romāns jau gana laba, bet, ja starp visiem epitetiem romānam piekārts arī "vēsturisks", man prasības nostājas vecās labās "Stāsti par vēsturi" sērijas līmenī.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 15.04.2005 22:27
Raksts #10


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



Lielisks veids, kā lasītāju parasto ieinteresēt. smile.gif Lasot nevajag specifiskas vēsturiskas zināšanas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
vargr
iesūtīt 15.04.2005 22:32
Raksts #11


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04



CITĀTS(Etasi @ 15.04.2005 23:27)
Lasot nevajag specifiskas vēsturiskas zināšanas.
*

Hei, man arī tādu nav! tongue.gif Tiktāl es pie mērķauditorijas piederu. Bet lasot man ne kripatas zināšanu klāt nepienāca – sorry, Rodžeru neesmu pat grāmatnīcā pašķirstījis un arī netaisos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 15.04.2005 22:33
Raksts #12


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(vargr @ 15.04.2005 22:25)
Popsīga man tā grāmata likās.  getlost.gif Itkā būtu speciāli vidējiem prātiem rakstīta. Kā piedzīvojumu romāns jau gana laba, bet, ja starp visiem epitetiem romānam piekārts arī "vēsturisks", man prasības nostājas vecās labās "Stāsti par vēsturi" sērijas līmenī.
*


Nu bet "Kuršu vikingi" arī no vienas puses ir "popsīgiem prātiem" rakstīta, bet ja no grāmatss negaida nezinkādas tur sīkas smalkas vēsturiskas precīzas detaļas, bet pievēršas pārējām lietām, sanāk itin baudāmi. Toč vaidzēs arī šo viņu jauno garabērnu kaukā izlasīt lai var salīdzināt. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaķurēgs
iesūtīt 16.04.2005 07:17
Raksts #13


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.05



Es šo grāmatu izlasīju. Man patika. Laba lasāmviela un noderīgs palīgs referātu rakstīšanā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 10.05.2005 21:22
Raksts #14


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



ieraudziijusi sho pavedienu veel pabriiniijos ka neesmu atbildeejusi smile.gif

bet nu jaa - protams ka esmu lasiijusi, un tas veel bija pirms vispaar uzzinaaju par SLS.

pievinojos kaku korim kas te jau atdzinoshies simpaatijaas pret sho graamatu. jap man tieshaam patika un bija intresanti lasiit. nekaadu dzilu faktu,. bet staastveidigi pastniegta dziive senatne (+/-). viegli lasaams un pat patiiksmas romaans kuraa ieklauts pilniigi viss.

jaasaka ka vislabaak atminjaa ,lai cik diivaini tas neliktos, ir palikusi tieshi Dinge, palaistuve, betomeer ar raksturinju. shaadi taadi piemeri bija atrodami arii no drauskajaam dainaam rolleyes_a.gif (ieklaujoties PG13 kategorjaa, laigan graamata vairaakos momentos smagi paarkaapa PG13)

pashu graamatu es dabuuju izstaadee, un nopirku vinju taadel ka iepatikaas nosaukums, vaakas, bez tam tai briidii klaat veel bija viens no autoriem kas veel parakstiija graamatu grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
BellaDiva
iesūtīt 13.05.2005 10:38
Raksts #15


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.05.05
Kur: Tur.....dzili domaas..nevienam nesaprotamaas



U JAA MEE LASIJA UM ME PATIKA tongue.gif PAT LOTI IZLASISIJU AATRI KA JAU VISAS GRAAMATAS KAS MAN PATIIKK dance_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ligurito
iesūtīt 19.08.2005 07:44
Raksts #16


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.05



jahhh...grāmata ir vienkārši superīga, bet es nekādi nevaru pie tās tikt.reiz dzirdēju radio iestudējumu šai grāmatai-bija super! wink.gif man ļoti patīk temats par kuršu vikingiem, tikai žēl, ka šādu grāmatu ir ļoti maz sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 22.09.2005 23:33
Raksts #17


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



O jā, viens cilvēks šovasar piespieda kā obligāto literatūru izlasīt! happy.gif
Jauka valoda, lai gan mulsinoši daudz vec/apvidvārdu, kas brīžiem tiešām likās kā ņirgāšanās par lasītāju, bet beigās jau piešāvos. Par abām dānietēm jau no paša sākuma radās aizdomas, tad nu arī visu pārējo grāmatu apzinīgi izlasīju, lai noskaidrotu, vai man izrādītos taisnība... Beigas gan likās biku salkanas. Andis jau tā sev mīļu, labu, uzticamu, strādīgu līgavu dabūja, nu kamdēļ viņai vajadzēja izrādīties vēl piedevām princesei? Man liekas, šo sižeta elementu varēja kādā citā brīdī izspēlēt vēl efektīgāk...

Lai arī apšaubu, ka tā kādreiz kļūs par manu mīļāko grāmatu vai ka man kādreiz šaušalīgi patiks vēsturiskie romāni, varu teikt, ka "Kuršu vikingi" manī izraisīja zināmu interesi par šo žanru.

Ak jā, un Hadings bija reāli kaitinošs 100% Mary Sue paraugs! laughing.gif

Šo rakstu rediģēja browncat: 22.09.2005 23:38
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kanea
iesūtīt 23.09.2005 00:16
Raksts #18


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.09.05
Kur: Nr.322.
Labākās miniatūras autore



Man shii graamata ljoti patika; parasti minu to kaa pieraadiijumu tam, ka latvieshu literatuura nav mirusi! wink.gif Nelasiiju to tikai kaa piedziivojumu romaanu; "Kurshu vikingi" lika aizdomaaties arii par latviskumu, latvieshu valodu un tiiri filozofiskaam lietaam. "Jautro Rodzheru" gan neesmu lasiijusi, buus jaadabuu rokaa... smile.gif
Manupraat, shii graamata nav domaata kaa veestures ilustraacija vai tiiri izklaideejosha literatuura, kaut arii ne veestures, ne izklaideejosho aspektu nevar (un arii nevajag) ignoreet. Taads iisti izklaideejoshs veesturisks (??) romaans, peec manaam domaam, ir Rutku Teeva "Triis vella kalpi". "Kurshu vikingi" tomeer dod vielu paardomaam. Par kaut kaadu neatbilstiibu veesturiskiem faktiem (nerunaajot par to, kas aciimredzami ir autoru fantaazijas auglis, bet ir pretrunaa ar veesturi) nezinu, bet tas, ka shii graamata liek domaat par veesturi & to, no kurienes tie latvieshi iisti naakushi grin.gif , jau vien ir kaut kas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 22:04