Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Kā patīk K.S. Luisa grāmatas?, Nārnijas hronikas u.c. darbi
Rosie Cotton
iesūtīt 28.02.2004 10:33
Raksts #1


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Kā zināms, rakstnieks K.S.Luiss bija ne tikai Tolkīna labākais draugs, bet arī pats rakstīja i SCF, i Fantasy. Latviski iznākušas viņa Nārnijas hronikas un Skrūvšņores vestules. Angliski vēl ir tāda Space Trilogy un vēl vesela kaudze. Vai esat lasījusī kaut ko no šī rakstnieka un ja jā, tad kā patika?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V  « < 2 3 4 5 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (60 - 79)
Vendia
iesūtīt 27.05.2006 12:02
Raksts #61


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.05.06



es tieshi nupat izlasiiju shito graamatu!!!!!
Man skhita tiiri laba, lai gan man labaaak patika ,,Lauva, ragana un dreebju skapis" . (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/lasa_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
phoebe
iesūtīt 03.06.2006 21:34
Raksts #62


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri-
Pievienojās: 23.01.05
Kur: tev aiz muguras...:)



Esmu lasīju to 3.grāmatu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/happy.gif) Teikšu,ka ļoti patika,tiesa viena vieta grāmatā gan mani pārsteidza-tur,kur pieaugusī Sjūzena tiek nosaukta par kuci un padauzu.. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif) Galu galā tās grāmatas lasa arī mazāki bērni... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/ohmy.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Cecilia
iesūtīt 03.06.2006 22:11
Raksts #63


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.05
Kur: sniegā pie balta akmens, vērodama liesmu sienu



esmu izlasījusi vairākumu luisa grāmatas par nārniju, lielākā daļa man patika, tikai pēdējās pāris bija visai dīvainas. viena par kuģi un kaut ko tādu un pēdējā, arī neatceros nosaukumu, bija stipri sviestainas. manā skatījumā, tajās uzrādās baigā, nezinu, reliģiozitāte, vai, tur , sevišķi pēdējā daļā, lieli gabali izskatījās nākuši pa taisno no bībeles, nu, ziniet, par pasaules bojāeju, kad pats Dievs sašķiros labos un sliktos cilvēkus pastarā tiesā. par cik man pašai ir visai...savdabīgas attiecības ar jebkuru no reliģijām, tad man tās vietas likās visai pabanālas. pirmās daļas patiešām bija bija daudz labākas par pēdējām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ellija
iesūtīt 13.08.2006 17:00
Raksts #64


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.03.06



Dažas no nārnijas hronikām esmu lasījusi...nez, man patika
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 14.08.2006 10:12
Raksts #65


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



CITĀTS(Sniega Rūķis @ 16.01.2006 17:19) [snapback]542116[/snapback]

Nez, par graamataam spriest veel nevaru - taisos pirkt, bet filma gan bija ļoti laba... tieshaam paarspeeja poteru... Un to ka graamatas vareetu buut sliktaakas par filmu - to jau es gaidiiju, preciizaak, gaidu...



- 99% gadījumu filmas ir sliktākas par grāmatām, 0.99% gadījumu fimas ir līdzvērtīgas grāmatai un 0,01% ir izsecināms! Tas neattiecas uz fimām, kas tapušas kā filmas un pēc tam kāds uzcepis grāmatu!

- Pats Nārniju hroniku cikls ir labi pārdomāts - no vienas pasaules rašanās līdz tās galam, grāmata ar dziļi simboliskiem tēliem un mitoloģisko kokteili. Piecas pasakas, tīri labas un intresantas. Kaut vai veids, kā bērni nokļūst savā pasaku /nāves/ valstībā. Izpildījums - angliski, maziem bērniem, lai cik daudz fauni, lilitas, teiksmju nebūtu pieminēts, tās tik un tā ir bērnu grāmatas un lasāmas bērnībā. Lasāma tikai angliski, jo lasot lauvu... iekš lv, ko mamma man bija nopirkusi, kad es biju sīcis, es domāju, ka tik ... t i z l u valodu vajag piemeklēt, angliski var lasīt. Un nopērciet kasti ar austrumu saldumiem! Noderēs!

- ka pierāda filma, šīs ir tās "piedomā pats" tipa grāmatas - filma ir daudz krāšņāka no vizuālā aprakstā, kā no vārdiskā apraksta. Tā bija skaista, īpaši jau burve un viņas radītā pasaule. Tomēr pārstāvu savu viedokli - grāmata atraisa fantāziju, filma to ierobežo noteiktā lenķī, tāpēc, ja vien ir iespēja, vispirms izlasiet, lai varētu novērtēt filmu - citādi, grāmatā meklēsiet filmu, nevis filmā grāmatu.

- riebās - runājošie zvēri, nu vot nezinu kā citiem, bet runājoši zvēri man nekad nav patikuši!

- 5 ***** zvaigznes, tas ir asteriksus, par filmas mūziku.

Šo rakstu rediģēja birokraac: 14.08.2006 10:36
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Veela
iesūtīt 28.08.2006 15:12
Raksts #66


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.08.06
Kur: šeit



man 4.klasē bija jālasa pirmās 3 "Nārnijas hroniku" grāmatas... baigi patika!
šogad pārlasot "Lauva, ragana un drēbju skapis" sapratu, ka ir vienkārši labas grāmatas, kas saista jebkurā vecumā (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
anfisa
iesūtīt 28.08.2006 20:19
Raksts #67


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.08.06



Labu laiku atpakaļ lasīju Nārnijas Hronikas. Cik viņas izlasīju, protams, neatceros. Bet toreiz tīri labi patika. Pārlasīt gan netaisos. Tomēr uzskatu to vairāk kā bērnu grāmatu (ok, mēs visi esam bērni, bet nu..). Un runājot par filmu - nu nemaz nevar salīdzināt ar grāmatu. Kā jau vienmēr.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
rudo lapu vilcēn...
iesūtīt 29.08.2006 16:13
Raksts #68


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.05
Kur: starp uguni, ūdeni un pasaules galu
Niks 2006



Tad nu, iespējams jau iepriekš minēts, bet...
"Nārnijas hronika" beidzot ir atkārtoti iznākusi arī latviski. Un es pati esmu iepazinusies nu jau ar pirmajām četrām grāmatām (Burvja māsasdēls; Lauva, ragana un drēbju skapis; Zirgs un viņa zēns; Princis Kaspiāns). Turrpinu giadīt pārējās, kas, domāju tāpat kā pirmās, mani aizraus un spēs aizvien dziļāk ievilināt Nārnijā, kur gudrais lauva Aslans ir karalis visiem karaļiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kristīne
iesūtīt 30.08.2006 17:23
Raksts #69


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.05.05
Kur: Drūmkaktē



Es esmu izlasījusi visas grāmatas no sērijas ''Nārnijas hronikas'' , bet par tām otrām grāmatām pat dzirdējusi nebiju.Es šīs grāmatas lasīju diezgan sen.Man tās likās aizraujošas un jautras.Man tās ļoti patika.Iesaku izlasīt arī citiem.Starp citu man labākā likās pati pirmā grāmata, bet tuvākajā laikā esmu ieplānojusi atkal pārlasīt tās visas. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/thumbsup.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Margo
iesūtīt 12.11.2006 20:17
Raksts #70


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.03.06



Esmu lasījusi., tikai grāmatas man šķiet ļoti bērnišķīgas. Liekas, ka kaut kā trūksts, bet lai kā arī sižets- saistošs.
Nevaru saņemties un izlasīt ceturto un piekto grāmatu, kas stāv skapī. Pašlaik tās lasa māsa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 12.11.2006 23:01
Raksts #71


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Pirms cik tur gadiem izlasīju Nārnijas hronikas krievu valodā-patikās ļoti,it īpaši no filzofijas viedokļa.
Tagad ņemu cauri Kosmisko triloģiju,arī krieviski.
Žēl ka pašmāju izdevēji tik kūtri dažādu lielisku grāmatu izdošanai latviski.Un daudzi jaunieši nezin krievu valodu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
~eviic~
iesūtīt 14.11.2006 23:28
Raksts #72


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.08.03



Zinu, ka kaut kad senāk te noteikti kko biju rakstījusi, bet manas domas ir mainījušās. Sākumā patika un šķita interesantas, bet tgd vairs nē. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)
Liekas priekš manis pārāk īsas, pārāk banālas(?), pārāk vienkāršas un pārāk daudz fantastikas. Pat nezinu, bet varbūt es esmu no viņām izaugusi? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif) nezinu, bet vairāk šīs grāmatas nelasu un arī nelasīšu. Tāpat kā pārstāju lasīt visas tās lubenes. xD
Atļaušos piebilst, ka te runa iet tikai par Nārnijas hronikām. Pārējās neesmu lasījusi un neņemos spriest.

Šo rakstu rediģēja ~eviic~: 14.11.2006 23:29
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elainora
iesūtīt 23.11.2006 23:38
Raksts #73


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.01.06
Kur: kaut kur jau noteikti esmu...



Šīs grāmatas man ļoti patīk! Neesmu gan lasījusi "Zirgs un viņa zēns", bet gan jau tikšu arī pie tā.
Atceros, ka pirms pāris gadiem, kad vēl tā kārtīgi nebiju izlasījusi "Gredzenu pavēlnieku", nolēmu pārlasīt tās Hronikas, kas man tobrīd bija. Rūķi man visu laiku likās tādi familāri, nu to apraksts. Tik vēlāk sapratu, ka Luiss vai precīzi attēloja Tolkina Gimli, vismaz man radās ļoti līdzīga apraksta bilde. To pašu varu teikt arī par koku dvēselem, dzīvajiem kokiem... Personiski man tas patika. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)
Un no visām Nārnijas grāmatam mīļāka ir "Princis Kaspiāns"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 08.12.2006 17:35
Raksts #74


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



esmu lasījusi visas Nārnijas Hronikas, tikai viņas slikti atceros. Labprāt izlasītu vēlreiz, bet uz bērnu bibliotēku kaut kā nevelk... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/unsure_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ZIZI
iesūtīt 20.12.2006 22:26
Raksts #75


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.11.06
Kur: Sapņu mākoņos



Pagaiām esmu izlasijusi tikai pirmo grāmatu.Diemžēl nezinu autora visu vārdu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 20.12.2006 22:59
Raksts #76


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Klaivs Stepls Luiss.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
archijs_
iesūtīt 08.11.2007 17:21
Raksts #77


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.11.07
Kur: Starp realitāti un sapņiem!



CITĀTS(Rosie Cotton @ 28.02.2004 10:33) *
Kā zināms, rakstnieks K.S.Luiss bija ne tikai Tolkīna labākais draugs, bet arī pats rakstīja i SCF, i Fantasy. Latviski iznākušas viņa Nārnijas hronikas un Skrūvšņores vestules. Angliski vēl ir tāda Space Trilogy un vēl vesela kaudze. Vai esat lasījusī kaut ko no šī rakstnieka un ja jā, tad kā patika?

MAN!!! Lieliskas grāmatas ar labu sižetu un ieteikumiem!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ievucite_2007
iesūtīt 13.11.2007 18:26
Raksts #78


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.11.07
Kur: sapņos...



Man tās grāmatiņas ļoti, ļoti patika!Lasīju gan vecajā izdevumā, gan dažas jaunajā.Fantastiski!Ne tik labi kā Hp un GP protams, bet vienalga nevar atrauties no grāmatas.Man ļoti patika pati pirmā -''Lauva, ragana un Drēbju skapis''.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ludiēna
iesūtīt 14.11.2007 15:05
Raksts #79


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.10.04
Kur: Necro zeme



Hm..Esmu redzējusi filmu, bet neesmu lasījusi grāmatu. Labprāt izlasītu, ja vien spētu dabūt. Varbūt kāds zina, kur?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Līg
iesūtīt 14.11.2007 15:29
Raksts #80


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.04.07



Esmu lasījusi Nārnijas hronikas. Šis rakstnieks raksta vienkāršā manierē, kas manuprāt arī piesaista. pie tam viņa radīties tēli ir interesanti.
Un tomēr, man nevienmēr patīk, ka viņš visu nostāda vai nu labajā, vai sliktajā pusē.
Nav mans mīļākais rakstnieks, tomēr viņa grāmatas šķiet pietiekami interesantas, lai lasītu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V  « < 2 3 4 5 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 09.05.2024 20:47