Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Arpusķermeņa pieredze, Ne tikai astrālā projekcija
Hikari
iesūtīt 17.08.2004 12:03
Raksts #1


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Uzskata,ka rietumos vairāk nekā trešā daļa iedzīvotāju vismaz vienu reizi ir atradušies ārpus sava ķermeņa.Tautas,kas mājo tik attālās vietās kā Grenlande un Jaungvineja, uzskata, ka dvēsele miega laikā astrāli pārceļo uz īpašu sapņu pasauli un tur puiedzīvoto iespējams atcerēties pēc pamošanās. Tad jau sanāk ,ka mēs visi spējam iziet astrālā? (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif) Vai jūs ticat tādai hipotēzei?
Kāda sieviete stāsta : " Tas sākās, kad man bija deviņi gadi. Mēs mājojām Mančesterā, dzīvoklī ar trim guļamistabām. Tad es devos gulēt un mēdzu apjaust, ka manas acis ir valā un es patiesībā karājos pie griestiem. Es redzēju itkā visu no malas. Redzēju sevi guļam gūltā. Tas parasti notika spontāni un man bija bail" .
Pierādījums astrālās projekcijas eksistencei? Ko domājat Jūs? Vai šāda spēja pastāv un vai tā parādās pēkšņi?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V  « < 4 5 6 7 8 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (100 - 119)
positiv denken
iesūtīt 24.10.2007 23:35
Raksts #101


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.08.07
Kur: starp daudziem, kas nav pūces



Mirt nevēlos. Šobrīd vēl nē. Taču - kā jau visi - miršu reiz.
Mani nevajā māņticība, bet ir 1 iedoma, kurai pieturos - necensties sakārtot pilnīgi visas lietas, jo - esmu novērojusi - tikko cilvēks visiem paprasa piedošanu, sakārto visādus darbus un papīrus, viņš visai drīz aiziet...tas redzēts gan filmās, gan dzīvē.

Kas būs pēc tam? Ticu, ka Gaisma, miers, harmonija, skaisti darbi paradīzē. Es to patiešām vēlētos.

Visskumjāk būtu - palikt dzīvam uz mūžīgiem laikiem tad, kad savējie - tuvie , tālie, VISI, būtu miruši - gluži kā filmā "Mākslīgais intelekts "...Dzīvojot bezgalīgi var apnikt dzīvot.

Ticu, ka cilvēks uz Zemes atnāk ne jau 1 reizi vien. Viņš tiek sūtīts uz Zemi atkārtoti, ja iepriekšējā reizē viņam nav izdevies savu Garu pietiekami pilnveidot. Bet mirst "labie " tik netaisnīgi agri, ja ir jau gatavi. Gatavi sevī - kā nobrieduši āboli, kā pilnība, kā zieds, no kura staro gaisma un mīlestība.

Zeme ir īstā vieta, uz kuras ir iespējams vispamatīgāk ciest, sāpēt, piedzīvot - vienvārdsakot pārvarot grūtības - attīstīties.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ķipītis amonjakā
iesūtīt 20.11.2007 14:50
Raksts #102


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.07
Kur: putekšņu vācēju rumpīšos



Jā, tas ir patiešām interesanti. Šaubos vai tas ir tik vienkārši iemācāms. Tam paiet vairāki desmiti gadu! Taču zinātniekiem esot tāds uzskats, ka agrākā pasaule [ēģiptieši, budas un vēļ pirms tam] visiem bija tādas spējas. Tās nav spējas, bet gan augsti attīstīta smadzeņu darbiba.. [atkal izsakos pārāk gudrr (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/xD.gif) ]
Mūsu civilizācija ir pārgājusi un ,tā teikt, saimniecisko un zinātnisko (atklāt, pētīt un izzināt), tādēļ mēs ar laiku aizmirstam mūsu dotības. Tagad tikai retajiem ir iespēja atkal to izdarīt.

Man liekas, ka jūs nesapratīsiet manu jurgojumu.. :/
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 20.11.2007 22:58
Raksts #103


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(Samāra. @ 20.11.2007 14:50) *
Mūsu civilizācija ir pārgājusi un ,tā teikt, saimniecisko un zinātnisko (atklāt, pētīt un izzināt), tādēļ mēs ar laiku aizmirstam mūsu dotības.
Man kaut kā šķiet, ka pētot un atklājot, dotības tikai pieaug.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Viesis - Lulu_*
iesūtīt 01.12.2007 12:12
Raksts #104





Viesi




Es šo forumu atradu, kad sāku meklēt internetā izskaidrojumu manam piedzīvojumam.
Šonedēļ sešos no rīta piecēlos un aizgāju gulēt uz blakus istabu. Kad jau laidos miegā, mani pārņēma sajūta, ka lielā ātrumā tieku izvilkta no ķermeņa. Turklāt jutu, ka viena kāja nāca ārā lēnāk, jo tā bija saliekta un viegli notirpusi. Man izšāvās cauri galvai jautājums - vai mirstu?, Baiļu un nekādu citu sajūtu nebija. Es pacēlos augšā pie griestiem un gluži fisiski sajutu materiāla pretestību. Izspraucos cauri tiem un nonācu augšstāva dzīvoklī. Tur bija tumšs, gaismas bija tik, cik no ielas laternām. Peldēju pa dzīvokli, vērodama mēbeļu un istabas augu kontūras. Nodomāju, ka būtu interesanti paviesoties pie viņiem dienā un salīdzināt redzēto. Pēc mirkļa jau pacēlos pie viņu griestiem. Un aizmigu. No rīta pamodos ar jocīgu sajūtu, jo izjūtas bija reālākas kā sapnī. Biju jau gatava visu aizmirst, taču, nākot mājās, es pacēlu acis uz viņu logiem un abstulbu, ieraugot identisku lustru naktī redzētajai. Pirms tam nekad nebiju vērojusi viņu logus un pat nav nojausmas, kas tur dzīvo un kā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
archijs_
iesūtīt 09.01.2008 20:13
Raksts #105


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.11.07
Kur: Starp realitāti un sapņiem!



CITĀTS(ievuks @ 28.10.2006 08:56) *
Cilvēki ir materiālas būtnes tie nevar astrāli pārvietoties!!!



es būdams ļoti labs fizikas zinējs (pamatskolnieks) zinu arī, ka enerģija ir vienāda ar masas un ātruma kvadrāta reizinajumu!, tātad, ja pastāv kvarks kas spēj matēriju pārvēst enerģijā, tad tas ir iespējams!
Vienkārši sakot, ja mūsu smadzenes ir sadījusi lietu, kas tevi var pārvēst par enerģiju ( un tas ir iespējams!) tātad arī teleportēšanās ir iespējama!!!!

pierādijumi? Palasiet vairāk aizliektu fizikas materiālus (internetā) un jūs uzzināsiet, ka cilvēkam nomirstot no viņa pazūd 5-15 grami kādas vielas (tas nav skābeklis no plaušām!). šī viela ir tumšā matērija - dvēsele!!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 10.01.2008 18:39
Raksts #106


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Tu esi mudaks, nevis fizikas "zinējs" ( un latviešu valodas zinātājs vēl jo mazāk ), un zini nepareizi, jo Ekin = mv^2/2 ( kinētiskā enerģija = masa reiz ātrums kvadrātā dalīts ar divi ), pie tam tev laikam nav ne mazākās poņas par to, kas ir kvarks un ko tas dara.

Vienkārši sakot, ej ````t un nenāc atpakaļ, pirms neesi guvis apgaismību un sajēgu par elementārām lietām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dāvids
iesūtīt 27.01.2008 16:51
Raksts #107


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.07



CITĀTS(archijs_ @ 09.01.2008 20:13) *
es būdams ļoti labs fizikas zinējs (pamatskolnieks) zinu arī, ka enerģija ir vienāda ar masas un ātruma kvadrāta reizinajumu!

patiesībā gan - masas un gaismas ātruma kvadrāta reizinājumu

BTW ! Astrālā ceļošana tiešām ir bīstama.

Šo rakstu rediģēja Dāvids: 27.01.2008 16:55
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Daaviis
iesūtīt 10.03.2008 19:13
Raksts #108


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.03.08



Tatad, es ta ja visa praktizejos. Iebilstu visiem kas te teica ka to nevajag darit ta jau cilveki ir zaudejusi saikni ar visu...
Ka jau teica lai to visu daritu vajag labi meditet, ptotams ka tu nekur bes labas koncentresanas netiksi.
Jamegina iziet no kermena ir katrudienu vieglak ir kad esi jauns, tapec negaidi!
es pastastisu procesu ka to visu dara BRIDINAJUMS:KAD SAC IZIET NO KERMENA UN TEVI NOMAC BAILES APSTAJIES< JO TAD TEVI NEIZGLABS!

Atrodiet klusu vietu, kur jus netrauces!
Izsledziet gaismu, nedaudz var atstat.
Nogerbiet visu lieko(auskati ,krelles, bikses).
Apsedieties nolieciet galvu, vai apgulieties jums komfortabla poza.
Nomieriniet pratu, bet tomer jusu domas.
Atslabiniet: visa kermena dalinjas ausis, kaklu, rokas, pirksus, galvu.
Elbosana pa gegunu mierigi ieksa pa muti ara, ja ta ir gruti tad dariet ka ertak.
Tris lielus dziljus elpas vilcienus ienjemiet.
Iztelojies bumbu baltu virs sevis un taja ieliec ciparus ieksa dazadas krasas.(Tris reizes pa 1, tris reizes pa 2, tris reizes pa 3) tas palidzes koncentreties.
Kad sak patadities visadas domas tas nozime ka kermenis ir aizmidzis, taa ir pati svarigaka dalja jaizmieg.
Iztelojies ka tu aizslidi no sava kermenja prom.Var but skanja.
Ja kljust bailigi apstajies.

Ja kadi jautajumi jautajiet.
Un ja kas caur astralo celjosanu var satikties ar citem cilvekiem! Vieksmi
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Viesis_Madara_*_*
iesūtīt 15.03.2008 15:49
Raksts #109





Viesi




Es domaju,ka jūku prātā.. fjūū..laikam jau nē..
lasīju iepriekšējos komentārus..sapratu...,ka nakts laikā..mana zemapziņa atveras tiktāl, ka katru nakti piedzīvoju astrālos ceļojumus.. citreiz labus , xcitreiz sliktu.. piemēram..redzu pārāk sliktu informāciju..gribu pamosties..nevaru nevaru..grūti ieiet atpakaļ savā ķermenī..t.i. ataisīt acis..
tad..acis ciet..,bet itkā vaļā..skatos...itkā plakstiņi nebūtu...redzu griestos garaiņu..izteiktas sejas līniju veidā.. -> man šitais joks jau kādu gadu....pēc viena ceļojuma.., kur uzsāku meditāciju ar mandalām.!!! sākumā bija bailes..nezinaju ko darīt.. likās ,ka gūstu psiholoģisku traumu..tagad jau pieradu..un izbaudu to..nemaku to izskaidrot..jo vairāk atbrīvojos pa nakti..redzu visādas ainas...tā ka nākotni izdzīvoju vairakas dienas uz priekšu.. šo mēnesi es sāku redzēt auras..!!!!! <-- mēneša sākumā pamēģināju ipomejas sēklas LSA = līdzīgs LSD .. man tāda sajūta itkā smadzenes un visas domas būtu sakārtotas... nekādi pēcefekti..viss kā parasti, tikai tā saucamā tripa laikā tev ta kā paveras apziņas vārti, tu vari ieiet zemapziņā, redzēt tās atspulgu...bet bez bailēm to var kontrolēt. redzi lietas, ko nekad nepamanīji ikdienā..arī garšas izjūta pastiprinājusies..! ēdu ēdienu..izjūtu krāsvielas un piedevas..!!! uttt.... Tas viss pilnīgi netraucē ikdienā..tiesi otrādi ir patīkamak dzīvot..
Halucionācijas ir atspulgs no cilveka paša smadzeņu ģeometrijas..tb. visi tie video..caurules krāsainumi...padomājiet..!!!!
Uzskatu,ka zemapziņu var pielīdzināt intelekta koeficienta lielumam - smadzeņu priekšējā daļa (abstraktā domāšana un plānošanas spējas)
interesanti!! -> alkohols samazina intelekta līmeni, bojā priekšejo smadzeņu daļu, līdz ar to tie ,kas daudsz alkoholu lieto, ir prastāki domāšanā, nelīdzsvaroti un bez mākslinieciskām spējām..
Protams, minimali daudzumi to neietekmēs..!!! Bet ja ieienteresē, pavērojiet alkoholiķus.. vai krievu tautības cilvekus..voka vodka.. viņi ir prasti, skaļī, utt.. (neesmu rasiste, neņemiet ļaunā,ja kādu esmu aizskārusi)


ja kādam ir jautajumi..vai līdzīga pieredze un sajūtas..labprāt papļāpātu un apmainītos pieredzē.. lotus88@inbox.lv

Madara

tā nav fantāzija...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Coren_*
iesūtīt 22.04.2008 21:43
Raksts #110





Viesi




Vai astrālā ceļojuma laikā var nomirt?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 23.04.2008 17:56
Raksts #111


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Nomirt var jebkurā laikā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
September
iesūtīt 24.05.2008 18:52
Raksts #112


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.01.08
Kur: klusumā



Jā, vispār. man arī ir bijis tā kā Madarai.. Tas bija pvisam dīvaini, tāda takā utopija.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Arhangel_*
iesūtīt 05.06.2008 09:03
Raksts #113





Viesi




Jaa patiesi ... meegginaaju izburties ssim visam forumam cauri un uzgaaju ... daudz interesantas lietas un iedomiigus cilveekus ... Gribeeju teikt ka butistus nepiesauciet .... vinji necello astraali ... jo meditaacijas laikaa paliek savaa kjermenii ... nepametot to sakaarto savu ieksseejo buutiibu un pasauli .... Astralaa pasaule ir vieta kur pastaigas peec var iegriesties jebkurss ... ja tiessaam tio veelas .... un ir pieejama daudz laba literetuura par ssada veida cellojumiem un veidu kaa vispaar panaakt ... sava astraala cellojumu ... ja kaads saka ka tas ir biistami un ka tur klainjo visaadi demoni svessie ... utt ... buulssits ... viss kas tur ir tas ir dabissks .... visi kas tur ir ... ir bijussi ir vai buus cilveeki .... un neviens tavu kjermeni nenolaupiis .... astraalaa pasaulee nomirt ir gruuti .... bet vieniigais no kaa ir jaauzmanaas ir no paarlieku lielas aizraussanaas ar astraalo pasauli ... jo tu speej vinjaa ieiet un uzkaveeties paaraak ilgi ... jo tur jau tev nebuus blakus pulkstenis un kalendaars ... lai tu speetu atziimeet vai tu tur uzturies dienu divas vai gatsimtu ... jo daudzi pazineeji peec naaves izmanto astraalo pasauli lai maaciitos ... lai apguutu augstaaakaas atzinjas ... izprastu dziivi un dziives jeegu .... vinji astraalaa uzturaas gatsimtiem un kad ir gatavi un pietiekami izzinaajussi veelamo vinji atgriezzas uz zemes paardzimstot ... (reinkarnaacijaa) .... astraals ir aizraujossa lieta .... bet ir viens bet ... jo vairaak tu vinju izzini jo vairaak vari klluudiities un nonaakt kaadaa astraala zemaakajaa liimenii ... saku no pieredzes ... vietinja nav no patiikamajaakajaam ... bet ... tajaa arii var sastapt interesantas paraadiibas lietas un personiibas ...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_kaasis!!!_*
iesūtīt 12.06.2008 21:26
Raksts #114





Viesi




man ar sis tas ir ko pastaastiit!!! atradu sos rakstus par astraalo tad,kad ar mani saaka notikt stranaas lietas!!! patieshaam nezinu vai taas ir saistiitas ar astraalo,bet sis tas jau notiek!!! nekad ieprieks nebiju neko dzirdeejis par astraalo kermeni vai celojumiem!! bet lieta taada ka-kad es laizos miegaa(pusmiega stadijaa),es saaku sapnot sapni,un saaku tajaa taakaa negribot iedzilinaaties,tad seko patieshaam kas diivains!! uznaak taads kaa shoka vilnis,un sajuuta taada itkaa es buutu nokritis vai kautkaa tamliidziigi!! patiesiibaa loti gruuti izskaidrot kas tieshi tas ir!!!! un tad es atmostos,bailes patieshaam ir!!! un tad atkal laizos miegaa,un tas pats!!! un taa notiek gandriiz katru nakti peedeejaa laikaa!! un kas veel ir diivaini,tas ka tas tikai notiek peec 1;15 naktii!!! kaa juus domaajat vai tam ir saistiiba ar astraalo,vai nav????? un kas man buutu jaadara lai es to vairaak izzinaatu?? graamatas krievu val. neder,jo tas buutu tas pats kas lasiit kiiniesu aabeci!!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 14.06.2008 00:15
Raksts #115


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Steidzu nomierināt tavu pārkairināto prātu, viesi.

IMO, protams, ka nav. Ja tev pa miegam ir sajūta, ka tu lido vai krīti, tas nozīmē, ka tu tajā laikā audz. Un pēc 01:15 naktī tas visticamāk notiek tāpēc, ka tad tev ir noteikta miega stadija (īpaši, ja tu gulēt ej regulāri vienā un tajā pašā laikā). Nav no kā baidīties. Tāpēc guli vien tālāk un izbaudi.
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Šo rakstu rediģēja Mattiass: 14.06.2008 00:17
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sfinksa ar uguns...
iesūtīt 25.07.2008 13:15
Raksts #116


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.03.08
Kur: Cēsis.



CITĀTS(Mattiass @ 05.06.2008 16:08) *
Un pats par to baigi priecājas. Māte nav mācījusi, ka nav labi rakstīt ar iespiestu CapsLock?
Nu kā, Šad, es domāju, ir gana daudzi, kas tā apgalvo. Kaut vai Tvaika ielā.
Jā, skaitīšanās pamatskolā garantē fizikas zināšanas eksperta līmenī. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Un vispār, cik daudzsološs sākums…
… bet nobeigums gan atstāj iespēju vēlēties ko labāku. Latviešu valodā tev gan laikam štoki vien. Fizikas materiāli, kas internetā tikuši aizliekti. Kurš tādus līkus lasa. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Un tumšajai matērijai ar dvēseli nav nekāda sakara, palasi vairāk par Visumu, gudriniek. Varbūt jēdzīgāks kļūsi. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/getlost.gif)
Tas tiešām būtu noderīgi. Papildus vēl derētu zakušmenta izsaukšana. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)


(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Tiešām smieklīgi komentāri! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Tātad, es īsti nesaprotu, kas ir astrālā ceļošana. Vai kāds varētu noformulēt kas tas ir, jo te tiek minēts viskautkas.....?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
davis.jazz
iesūtīt 13.09.2008 22:55
Raksts #117


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.09.08



CITĀTS(inta159 @ 25.07.2008 13:15) *
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Tiešām smieklīgi komentāri! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Tātad, es īsti nesaprotu, kas ir astrālā ceļošana. Vai kāds varētu noformulēt kas tas ir, jo te tiek minēts viskautkas.....?

Astrālā ceļosana ir čaulas, jeb ķermeņa pamešana un došanās kādā no starplīmeņiem vai kādā no astrālajām pasaulēm, biežāk dvēseļu pasauli. Mūsdienu sabiedrības cilvēkam šādas tēmas izklausās smieklīgi un nereāli, ne? Varbūt tad atliek tikai novērot to, ka pasaulei ir tendece notrulināties ar katru minūti arvien vairāk. Davaj, visi uz Essential un aizmirstam, ko nozīmē visums, ezotērika un citas garīgās liets, kuru dēļ mēs vispār eksistējam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 14.09.2008 11:38
Raksts #118


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(davis.jazz @ 13.09.2008 23:55) *
Varbūt tad atliek tikai novērot to, ka pasaulei ir tendece notrulināties ar katru minūti arvien vairāk. Davaj, visi uz Essential un aizmirstam, ko nozīmē visums, ezotērika un citas garīgās liets, kuru dēļ mēs vispār eksistējam.

Nu jau, nu jau, tas jau ir pāršauts krietni pār strīpu. Tu apgalvo, ka pasaule mūsdienās notrulinās ar katru brīdi arvien vairāk? Pamato, lūdzu, savu apgalvojumu.

Tu apgalvo, ka mēs eksistējam garīgu lietu dēļ? Tādā gadījumā apsveicu — tu labāk par citiem acīmredzot zini, kāpēc mēs pastāvam — atbildi uz jautājumu, kuram ir dziļi filozofiska jēga, un uz kuru vēl nav atrasta atbilde. Par to, kas ir Visums, ir grūti aizmirst (galu galā, arī tavus interneta sakarus nodrošina tai skaitā arī pavadoņi kosmosā), bet ar ezotēriku vienmēr un visos laikos ir nodarbojusies tikai relatīvi neliela cilvēķu populācijas daļa, nevis visi pēc kārtas. Protams, tas arī ir atkarīgs no tā, ko īsti mēs saucam par ezotēriku. Ja tas sevī ietver ticējumus, ka, piemēram, gultu nevajag likt pie loga, tad ar ezotēriku nodarbojas gandrīz visi arī mūsdienās.

P.S. Piemēram, es ciest nevaru Essential. Bet tas uz lietu neattiecas, un tu vispār novirzījies offtopikā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
davis.jazz
iesūtīt 14.09.2008 12:09
Raksts #119


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.09.08



CITĀTS(Mattiass @ 14.09.2008 11:38) *
Nu jau, nu jau, tas jau ir pāršauts krietni pār strīpu. Tu apgalvo, ka pasaule mūsdienās notrulinās ar katru brīdi arvien vairāk? Pamato, lūdzu, savu apgalvojumu.

Tu apgalvo, ka mēs eksistējam garīgu lietu dēļ? Tādā gadījumā apsveicu — tu labāk par citiem acīmredzot zini, kāpēc mēs pastāvam — atbildi uz jautājumu, kuram ir dziļi filozofiska jēga, un uz kuru vēl nav atrasta atbilde. Par to, kas ir Visums, ir grūti aizmirst (galu galā, arī tavus interneta sakarus nodrošina tai skaitā arī pavadoņi kosmosā), bet ar ezotēriku vienmēr un visos laikos ir nodarbojusies tikai relatīvi neliela cilvēķu populācijas daļa, nevis visi pēc kārtas. Protams, tas arī ir atkarīgs no tā, ko īsti mēs saucam par ezotēriku. Ja tas sevī ietver ticējumus, ka, piemēram, gultu nevajag likt pie loga, tad ar ezotēriku nodarbojas gandrīz visi arī mūsdienās.

P.S. Piemēram, es ciest nevaru Essential. Bet tas uz lietu neattiecas, un tu vispār novirzījies offtopikā.

Jā, es ļoti uzvārījos un nereti man tā gadās.
Jā, tieši tā - notrulinās. Varbūt to ikdienas dzīvē nevar pamanīt, bet, kaut vai ja papēta mūzikas vēsturi, sākot no 2. pasaules kara beigām. Eiropā vispār bija klasiskās mūzikas žogs, nemaz nerunājot par amerikas mūziku (džezs, blūzs), kurš Amerikā veica nepieredzētus apgriezienus. PSRS aizliedza vispār jebkādu mūziku, kas saistīta ar Ameriku. Kāpēc šeit ir svarīgi pieminēt mūziku? Tāpēc, ka pirms vispār bija sākušies kari, cilvēki Eiropā (itsevišķi Austrijā) bija ļoti inteliģenti, klausījās klasiku, romantismu un citus mūzikas žanrus, kurus mūsdienas reti kurš vispār saprot, nemaz nerunājot par 20.gs sākumu, kad Krievijā parādījās Šostakoviča un Prokofjeva mūzika. Amerikā joprojām ir iecinīts džezs, kuru saprot un klausās aptuveni 36% no visiem iedzīvotājiem Amerikā. Tas ir liels skaitlis, salīdzinoši ar Latviju - 1%. Iemesls, kāpēc Latvijā ir tada situācija? Elementāri... džeza mūzikā 80% ir improvizācijas, kuras saprot vai nu cilvēki ar muzikālo pieredzi vai arī savādāk domājoši cilvēki, kuriem vienkārši patīk tāda mūzika. Kad beidzās 2. pasaules karš un Amerikā auga džezs, kurš nepārstāj augt vēl šobrīd ne tikai Amerikā, bet arī Eiropā, paralēli veidojās arī tādi degradējoši žanri kā punk rock u.c. tml. žanri, kuri vēstīja par nekam nederīgo pasauli. Nereti, mūziķu pašizpaudās uz skatuves ārdot instrumentus u.t.t. Neiet runa pa 60. gadiem un hipijiem. Tā atkal bija cita ēra, kas centās paziņot, ka pasaulei ir vajadzīgs mūžīgs miers. Kaut arī hipiju laiki no muzikālā viedokļa bija primitīvi, tie vismaz pauda kaut kādu globālu jēgu, atšķirībā no punk rock, kuri kliedza uz skatuves, jo nebija apmierināti ar valdību. Vismaz prieks, ka paralēli šiem degradējošajiem slāņiem, džezs turpināja augt un augt. Un vēlāk, kad no džeza leģendas Miles Davis radās tādi žanri kā funk un fusion, tad vēlāk arī radās hip-hop, rap, kurā muzikalitātei vispār vairs nav vietas. Šiem mūziķiem jēga atrodas lirikās, bet nu.. tā jēga ir diezgan smieklīga (seksīga sieviete, dārga laiva, kruta māja, ganja u.t.t.). Un tā pamazām, laikam ritot, sāka veidoties arī elektroniskā mūzika, piemēram, Kraftwerk. Un vēlāk jau arī ļoti primitīva mūzika, kurā uzsvars tiek likts tikai uz basiem. Ne harmonijas krāsainība, ne melodija, tikai basi, kuri sitas uz katru ceturtdaļu, lai cilvēkiem to būtu vieglāk saprast un, lai viņi varētu vienkārši kustēties kaut kādu skaņu pavadījumā. Tā pat nav mūzika... tas ir vienkārši ritms. Tad jau rodas jautājums - kas ir mūzika? Mūzika ir - matemātika, fizika un psiholoģija, jeb skaņu valoda, kurā skaņas ir sakārtotas loģiskā secībā attiecībā pret harmonisko struktūru. Mūzikas uztvere norāda uz cilvēka inteliģenci nenoliedzami.

Šo rakstu rediģēja davis.jazz: 14.09.2008 12:14
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 14.09.2008 12:34
Raksts #120


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Nu, tagad tevi panesa vēl vairāk. Šī pavediena tematam (astrālaijai ceļošanai) un mūzikai ir maz kopīga. Bet atbildēšu, cerēdams, ka tas palīdzēs diskusijai arī šī pavediena temata ietvaros. Tātad tava sāpe ir džezs? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)

Pēc tevis iznāk, ka cilvēce notrulinās jau kopš tās pirmsākumiem. Tāpēc, ka jau toreiz cilvēku mūzikā svarīgi bija ritmi. Kuru ietvaros, bez šaubām, varēja improvizēt, tomēr fakts ir tāds, ka tieši bungu rībināšana, dziedāšana un dejas pie ugunskura bija tā laika kultūra. Kopš tā laika mūzika ir mainījusies un izmainījusies, vienmēr un visos laikos ir bijuši tie, kas vienu mūzikas veidu uzskatīja par absolūtu gaismu un nolika visus pārējos. Piemēram, savā laikā baznīcas mūzikā bija tikai vienbalsīgs dziedājums. Nekādu instrumentu, nekādas daudzbalsības. Un tu zini, tā laika dziedātāji sasniedza tādu meistarību, ka dziedāja unisonā. Tad parādījās daudzbalsība un ērģeles, kādam tas nepatika, kāds to visu kārtējo reizi saukāja par jaunlaiku muļķībām, pat par sātana darbiem. Tomēr tieši pateicoties tam vēlāk radās visi tie darbi, ko tu te cildini. Un vienmēr un visos laikos ir bijis kāds, kas improvizēja — tā ir komponista maize. Tevis pieminētais punk rock nav sliktāks — tas tikai ir citādāks. Man arī īpaši nepatīk nemuzikālā bļaušana, tomēr tu nezini, par ko tas nākotnē izvērtīsies — ar to pašu improvizāciju palīdzību. Un pats par sevi roks kā tāds nav slikts — ir bijuši skaņdarbi, kas ir improvizācija par klasisko mūziku. Un visu laiku ritms ir bijis svarīgs.

Ko es ar to gribēju teikt — mūzika ar laikiem mainās, bet tas nenozīmē, ka tā kļūst sliktāka. Un ja tev nepatīk,. tas arī neko nenozīmē. Savukārt, ja runājam par tekstiem — tad tajos visos laikos ir bijis teikts par attiecīgo laikmetu un tā. Tātad tev nepatīk laiks, kurā tu dzīvo — jo mūsdienās slikta valdība ir galvassāpe.

Un tādēļ tas nav īsti pamatojums tavam apgalvojumam, ka cilvēce mūsdienās degradē.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V  « < 4 5 6 7 8 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 11.05.2024 15:36