Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Globālā sasilšana
mad
iesūtīt 11.08.2004 10:05
Raksts #1


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.03.04



es vakar biju uz filmu "diena peec riitdienas'' un tur vis bija par to globaaalo sasilsanu!!! un tejaaa bija taaas viesuljveetras pluudi negais un krusas vai juus ticat ka taaa kaadrez notiks???
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
11 Lapas V  « < 7 8 9 10 11 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (160 - 179)
Andromeda
iesūtīt 21.11.2009 21:30
Raksts #161


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



CITĀTS(HippieGirl @ 21.11.2009 20:50) *
es gan domāju, ka cilvēkam ir ar to visu liels sakars! taču ir oierādīts, ka dažādu rūpnīcu skursteņiem nav uzlikti filtri, kuri aiztur kaitīgo gāzu izdalīšanos un daudzas no šīm gāzēm/vielām izraisa globālo sasilšanu. piemēram, izdalās oglekļa dioksīds, kas ir viens no siltumnīcas efekta izrais'tājiem! kkad pagājušogad ķīmijā skatījāmies filmu par to visu un tur fiziķi un ķīmiķi stāstīja par to visu un es stipri apšaubu, ka viņiem vajadzētu melot par to, kas izraisa globālo sasilšanu. var jau būt, ka apgalvošana par to, ka cilvēks pie visa ir vainīgs ir tikai kārtējais reklāmas triks, bet es negribu tam ticēt.


Noskaties filmu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)

Haha, es arī tā domāju līdz noskatījos filmu, ko ieliku linkā. Skolā māca daudz nepareizības (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) Vēl nesen bija 9 planētas, tagad ir tikai astoņas, tas ir kā ar vecām grāmatām, kur info noveco, jo tiek atklātas jaunas lietas, bet šajā gadījumā tas ir poltiski un ekanomiski nezidevīgi. Daudzi cilvēki zaudētu darbu, ja pieņemtu, ka globālā sasilšana nav cilvēku radīta.

Patiesībā jau katrs var ticēt, kam grib.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
HippieGirl
iesūtīt 21.11.2009 22:57
Raksts #162


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.09
Kur: Kaut kur starp sapņiem un realitāti.



Labi, kad būs brīvāks brītiņš noskaīšos. Tad iepostošu te par to vai tas viss kkā mainīja manas domas. Liekas samērā interesanta šī tēma. Kā mēdz teikt: "cik cilvēku, tik viedokļu." (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
negribās jau neko teikt, kamēr neesmu izpētījusi visas versijas! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
vasiilijz
iesūtīt 22.11.2009 01:39
Raksts #163


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.02.06



Recent developments: death of a sceptic? cheering news! (WSJ article here)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 22.11.2009 12:56
Raksts #164


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
taču ir oierādīts, ka dažādu rūpnīcu skursteņiem nav uzlikti filtri, kuri aiztur kaitīgo gāzu izdalīšanos un daudzas no šīm gāzēm/vielām izraisa globālo sasilšanu. piemēram, izdalās oglekļa dioksīds, kas ir viens no siltumnīcas efekta izrais'tājiem!

Nelaime ir tajā, ka oglekļa dioksīdam nekādu filtru uzlikt nevar (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Rūpnīcu skursteņiem tehniski var uzlikt filtrus visādām citādām riebīgām gāzēm, bet ne oglekļa dioksīdam, kurš ir fosilā kurināmā galvenais sadegšanas produkts. Kamēr vien kurinās fosilo kurināmo - tikmēr arī oglekļa dioksīds nonāks atmosfērā, atbilstoši stehiometriskajai proporcijai (sadedzinot 1 atomu oglekļa, rodas viena molekula CO2... vienkārši kā mājas stūris ©).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
HippieGirl
iesūtīt 22.11.2009 13:10
Raksts #165


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.09
Kur: Kaut kur starp sapņiem un realitāti.



ja? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/ohmy.gif) ōho, nezināju, ka nav filtri, kas aizkavē oglekļa dioksīda izdalīšanos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andromeda
iesūtīt 22.11.2009 13:13
Raksts #166


Miglājs
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 12.07.06
Kur: M31
Vadzvaigzne tumsā



CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 22.11.2009 12:56) *
Nelaime ir tajā, ka oglekļa dioksīdam nekādu filtru uzlikt nevar (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Rūpnīcu skursteņiem tehniski var uzlikt filtrus visādām citādām riebīgām gāzēm, bet ne oglekļa dioksīdam, kurš ir fosilā kurināmā galvenais sadegšanas produkts. Kamēr vien kurinās fosilo kurināmo - tikmēr arī oglekļa dioksīds nonāks atmosfērā, atbilstoši stehiometriskajai proporcijai (sadedzinot 1 atomu oglekļa, rodas viena molekula CO2... vienkārši kā mājas stūris ©).


Un Okeānam jau laikam arī nekādu filtru uzlikt nevar, jo tieši no okeāna nāk lielākais CO2 daudzums(tā es vismaz sapratu), arī vulkāni dara savu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
HippieGirl
iesūtīt 22.11.2009 15:38
Raksts #167


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.09
Kur: Kaut kur starp sapņiem un realitāti.



jā, nu vulkāniem nāk CO2, tas ir tiesa.. bet no okeāniem? :? hmm... vajadzēs atkal nedaudz parakāties netā! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 22.11.2009 17:51
Raksts #168


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
ōho, nezināju, ka nav filtri, kas aizkavē oglekļa dioksīda izdalīšanos.

Nē nu tīri tehniski jau var CO2 piesaistīt, bet tās izmaksas kļūtu astronomiskas un būtu nepieciešami milzīgi daudzumi sorbenta... (es no galvas nezinu, kurus materiālus tieši varētu lietot, bet jebkurā gadījumā es neesmu drošs, ka šādu materiālu pieejamais daudzums būtu pietiekošs).
CITĀTS
jā, nu vulkāniem nāk CO2, tas ir tiesa.. bet no okeāniem?

Es neņemtos apgalvot, ka oekāni ir lielākais CO2 avots, bet šī gāze noteikti no turienes nāk gan - zivis un visi pārējie jūras iedzīvnieki, kuri nav augi un neveic fotosintēzi, elpo [ūdenī izšķīdušo] skābekli un izelpo CO2.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
HippieGirl
iesūtīt 22.11.2009 18:55
Raksts #169


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.09
Kur: Kaut kur starp sapņiem un realitāti.



nu, protams, ka no okeāniem nāk CO2, bet es arī tieši par to daudzumu domāju.
un jā, par tiem filtriem jau man bija tāda nojauta, ka tas viss pasākums izmaksā ellīgi dārgi, bet tomēr, ja gribam pasargāt dabu, tad, manuprāt, šie filtri ir jāliek, vienalga cik dārgi tie ir. gan jau ir kkāda iespēja to visu izdarīt, bet par to, lai uztraucas mūsu mīļie, visu zinošie zinātnieki! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 22.11.2009 19:26
Raksts #170


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Parocies netā un atrodi procentus - cik no kurienes nāk CO2.
Ja viena rūpnīcas filtra izmaksas būs lielākas par visas rūpnīcas vērtību ar visu saražoto produkciju - vai kāds liks filtru? Neviens, nekad un nemūžam.
Un zinātnieki, atvaino, tur nav pie vainas. Es pat nesaprotu, kāpēc tu viņus piemini vietā un nevietā (piemērs - tavs iepriekšējais posts). (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 22.11.2009 20:59
Raksts #171


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
un jā, par tiem filtriem jau man bija tāda nojauta, ka tas viss pasākums izmaksā ellīgi dārgi, bet tomēr, ja gribam pasargāt dabu, tad, manuprāt, šie filtri ir jāliek, vienalga cik dārgi tie ir. gan jau ir kkāda iespēja to visu izdarīt, bet par to, lai uztraucas mūsu mīļie, visu zinošie zinātnieki!

Vienkāršāk būtu atteikties no fosilā kurināmā, nevis, pardon, mēģināt uzspīlēt prezervatīvu uz globusa (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grāfs Senžermēns
iesūtīt 22.11.2009 21:12
Raksts #172


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.06.09
Kur: citur



No fosilā kurināmā atteiktes spēsim tikai, kad tas beigsies. Lai uz zaļo enerģiju pārietu, visas kurināmās iekārtas jāpārtaisa, un tas vēl dārgāk par filtriem sanāks. Un neviena valsts, kura kaut cik uztraucas par savu ekonomiku nekādu pilnīgas fosilā kurināmā neizmantošnas konvenciju neparakstīs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
HippieGirl
iesūtīt 22.11.2009 21:43
Raksts #173


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.09
Kur: Kaut kur starp sapņiem un realitāti.



CITĀTS(Roviela @ 22.11.2009 19:26) *
(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Parocies netā un atrodi procentus - cik no kurienes nāk CO2.
Ja viena rūpnīcas filtra izmaksas būs lielākas par visas rūpnīcas vērtību ar visu saražoto produkciju - vai kāds liks filtru? Neviens, nekad un nemūžam.
Un zinātnieki, atvaino, tur nav pie vainas. Es pat nesaprotu, kāpēc tu viņus piemini vietā un nevietā (piemērs - tavs iepriekšējais posts). (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)


es jau nesaku, ka zinātnieki ir kkur pie vainas! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) nevienā brīdī neko tādu neteicu. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) nezinu, var jau būt, ka mans iepriekšējais posts izklausījās sarkastisks, bet tā nebija! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
un par zinātniekiem es domāju, ka viņiem vajadzētu izdomāt kkādu alternatīvu par tiem filtriem, lai viņus pēc iespējas vairāk varētu izmantot un lai to izmaksas pazeminātos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 22.11.2009 21:48
Raksts #174


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



HippieGirl, ar filtru izgudrošanu zinātnieki parasti nenodarbojas. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) To dara inženieri! Tā ir viņu profesija. Zinātnieki, kā saka, parasti izdomā teorētisko pamatojumu. Bet, kā likums - pirmās praktiskās realizācijas ir nemērā dārgas. Reizēm tās tādas arī paliek.
Tāpēc zinātnieki vairāk nodarbojas ar alternatīvo enerģijas avotu izpēti un mēģinājumiem tās padarīt rentablas, kas pagaidām ne visai izdodas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
HippieGirl
iesūtīt 22.11.2009 21:57
Raksts #175


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.09
Kur: Kaut kur starp sapņiem un realitāti.



CITĀTS(Roviela @ 22.11.2009 21:48) *
HippieGirl, ar filtru izgudrošanu zinātnieki parasti nenodarbojas. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) To dara inženieri! Tā ir viņu profesija. Zinātnieki, kā saka, parasti izdomā teorētisko pamatojumu. Bet, kā likums - pirmās praktiskās realizācijas ir nemērā dārgas. Reizēm tās tādas arī paliek.
Tāpēc zinātnieki vairāk nodarbojas ar alternatīvo enerģijas avotu izpēti un mēģinājumiem tās padarīt rentablas, kas pagaidām ne visai izdodas.

nu to, ka filtrus izgudro inženieri es zinu, neesmu jau pilnīgi blonda smadzenēs!
Runāju par to, ka viņiem vajadzētu domāt par to, no kāda materiāla šos filtrus veidot, jo lasīju, ka tās izejvielas, nu kurām pašlaik filtri tiek gatavoti nav nemaz tik daudz... viņiem vajadzētu domāt par alternatīvu šim materiālam.

Šo rakstu rediģēja HippieGirl: 22.11.2009 22:02
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 22.11.2009 22:08
Raksts #176


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Kas tev liek domāt, ka tas netiek darīts? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Tikai, diemžēl, tas nav ātrs darbs. Nepavisam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
HippieGirl
iesūtīt 22.11.2009 22:15
Raksts #177


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.09
Kur: Kaut kur starp sapņiem un realitāti.



Protams, ka nav ātrs darbs, to apzinās ikkatrs, taču šī, manuprāt, ir problema, par kuru vajadzētu domāt ļoti cītīgi, jo arī es uzskatu, ka no fosilā kurināmā mēs neatteiksimies, jo tad būtu jāprbūvē visas rūpnīcas, kas ar to nodarbojas, un cenas būtu daudz astronomiskākas par filtru iegādes cenām! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 22.11.2009 22:27
Raksts #178


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



(IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Es taču teicu, ka tas ir GADU jautājums, un nemaz nav teikts, ka pēc tiem gadiem būs kaut kas piemērots.
Zinātnieki nav burvji. Ļoti daudz ko vispār nav iespējams izdarīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 23.11.2009 02:15
Raksts #179


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



HippieGirl, inženieri izgudro ne tikai filtrus, bet tev tas varētu arī būt samērā liels jaunums.

CITĀTS(HippieGirl @ 22.11.2009 22:15) *
Protams, ka nav ātrs darbs, to apzinās ikkatrs, taču šī, manuprāt, ir problema, par kuru vajadzētu domāt ļoti cītīgi

Nu, pieņemsim, tu ar to domāsi ļoti cītīgi. Būs liela jēga? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif)

Lai par to domā tie, uz kuriem tas attiecas (valstsvīri, rūpnīcu īpašnieki, utt.).

Starp citu, kamēr vien ekonomika ir progresa virzītāja, tikmēr peļņa vienmēr prioritāšu sarakstā būs augstāka par dabas aizsardzību, un cilvēki to visai aktīvi pierāda.

Būtībā globālā sasilšana varētu būt arī dabisku iemeslu radīta. Cilvēki, iespējams, tikai mazliet piepalīdz. Diemžēl ikdienā tas tiek aizmirsts, liekot uzsvaru tikai uz cilvēka iedarbību. Tāpat kā agrāk, cilvēki nav iemācījušies, ka daudzas lietas norisinās no viņiem neatkarīgi, un augstprātīgi nostāda sevi pasaules nabas statusā. Bet cilvēce ir tikai viens no faktoriem.

Offtopic: LV ir viena reta vieta, kur joprojām lieto apzīmējumu dabas aizsardzība. Kā viens mans paziņa ārzemnieks teica: "Agrāk bija dabas aizsardzība, tagad dabas vairs nav, atlikusi vides aizsardzība."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 23.11.2009 09:13
Raksts #180


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS(HippieGirl @ 22.11.2009 22:15) *
Protams, ka nav ātrs darbs, to apzinās ikkatrs, taču šī, manuprāt, ir problema, par kuru vajadzētu domāt ļoti cītīgi, jo arī es uzskatu, ka no fosilā kurināmā mēs neatteiksimies, jo tad būtu jāprbūvē visas rūpnīcas, kas ar to nodarbojas, un cenas būtu daudz astronomiskākas par filtru iegādes cenām! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif)

Nu redz, vides aizsardzība ir samērā jauna padarīšana, par to VISPĀR cik necik kompleksi un konsekventi sāka domāt labi ja 80. gados, līdz ar to kā zinātnes nozare šī lieta ir drusku vairāk kā 20 gadus veca... par globālu cīņu pret siltumnīcas efektu vispār var runāt sākot ar Kioto protokola pieņemšanu, kura notika TIKAI 1997. gadā, un, ja ticēt Wikki, stājās spēkā 2005. gadā...

Ņemot vērā to, ka zinātnes attīstība uz novitāšu masveida ieviešanu ir palēna (datoru plašam lietotāju lokam principā radīja tajos pašos 80. gados, tomēr masveidā tas cilvēku dzīvēs ienāca 90. gadu beigās, vai pat 21. gs. pirmajos gados), arī fosilā kurināmā aizstāšana ar videi draudzīgākiem risinājumiem nebūs tik ātra, vēl jo vairāk ņemot vērā to, ka tam aktīvi pretojas naftas bizness (ja cilvēce atteiksies no naftas kā no kurināmā, Persijas līča šeihi vairs nevarēs atļauties slēpot uz mākslīgā sniega savos platuma grādos).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

11 Lapas V  « < 7 8 9 10 11 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 11.05.2024 22:33