Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Fausts, kā patīk vācu klasika?
Džūna
iesūtīt 20.10.2005 09:15
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Nu tad sākam. Vai esat lasījuši ''Faustu''? Es jā . Tas bija obligāti jālasa literatūrai. Nu neparasts es teiktu (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/cool.gif) . Tagad es vēlētos zināt jūsu domas un viedokļus par šo Gētes šedevru. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)

Šo rakstu rediģēja Roviela: 20.10.2005 09:23
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V  < 1 2  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 36)
Antons Ego
iesūtīt 18.05.2006 23:52
Raksts #21


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



Nē. nepatīk. Es varbūt izaugšu liels un gudrs. izlasīšu vēlreiz un baigi iefanošu, bet pašlaik man šķiet stiepti, samudžināti un gaudulīgi. beigas mīlīgas, jā, bet tas arī viss.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
joua
iesūtīt 19.05.2006 07:26
Raksts #22


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.11.05
Kur: 20 metrus virs zombiju pūļa, cīnoties par izdzīvošanu



Varu teikt godīgi - otrā gramatas puse jau ir pavisam neizprotama. Laikam būtu jālasa naktī,kad neviena nav apkārt un var pilnīgi iedizļināties.
Bet pirmā puse,kurā vēl bija kaut cik uzķerams sižeta pavediens, nav nemaz tik ļauna.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 19.05.2006 11:30
Raksts #23


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Es pati izlasīju tikai pirmo daļu un otro lasīt vispār manos plānos neietilpst.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 19.05.2006 13:28
Raksts #24


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



- ak mirklis skaits, jel apstājies -
Beidzot skolu gala eksāmenā rastīju par šo grāmatu, vienkārši skaista, varbūt neveikli tulkota, varbūt smagnēja, varbūt pārmēru samudžināta bet ideja ir fantastiska - Dievs ar Velnu saderēja, par viena cilvēka Dvēseli, pašam cilvēkam nepajautājot, bet cilvēks, vīrietis kā vīrietis, gļēvs, kompleksains, vienīgais ko spēj ir suudus padomju armijā vārīt. Viņa lielākā problēma bija, ka viņam bija bezgala garlaicīga dzīve, nu vienkārši garlaicīgāku nevarēja atrast, vientuļš, nevienam nevajadzīgs vecs zinātnieks, kas ne reizi dzīvē nav mīlējis. Vai vispār tiem diviem muļķiem bija tiešības derēt uz cilvēka dzīvi, kur nu viena - Margarēta, viņas māte, bērns, brālis... Un to sauc par dzīvi.

Viņa dod vielu pārdomām, ļoti, ļoti daudz pārdomām

P.S. Izrāde Dailes teātrī bija fantastiska!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lil`skater
iesūtīt 20.05.2006 12:08
Raksts #25


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.12.04
Kur: Parealitātē...



man patika...interesant gramata...varbuut ja nebuutu obligaatajaa literatuuraa nelasiitu, bet taa var meegina un izlasiiju...un ir OK...:]
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Maardzha_*
iesūtīt 10.10.2006 11:08
Raksts #26





Viesi




Visu cieņu Rainim - par viņa izcilo tulkojumu, bet, tekishu godiigi, no mūsdienu viedokļa skatoties, manuprāt, vieglāk ir lasīt Bisenieka tulkojumu. Nu, saprotamākos vārdos, un tā.... Par pašu Faustu - vietām lasās viegli, brīžiem galīgi nevar atrast nekādu sakaru...izlasīju pirmo daļu, ko prasa skolotāja, turpinu lasīt, lai saprastu... tomēr interesē, kas notiks tālāk...he, un lasu arī cerībā, ka atradīšu to, ko autors ir centies pateikt,... jau pirmajā daļā varēja saskatīt dažas epizodes ar tīri simbolisku nozīmi.... hmm, njaa.......
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Veela
iesūtīt 26.10.2006 21:02
Raksts #27


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.08.06
Kur: šeit



CITĀTS(Maardzha @ 10.10.2006 12:08) [snapback]1049120[/snapback]

Visu cieņu Rainim - par viņa izcilo tulkojumu, bet, tekishu godiigi, no mūsdienu viedokļa skatoties, manuprāt, vieglāk ir lasīt Bisenieka tulkojumu. Nu, saprotamākos vārdos, un tā.... Par pašu Faustu - vietām lasās viegli, brīžiem galīgi nevar atrast nekādu sakaru...izlasīju pirmo daļu, ko prasa skolotāja, turpinu lasīt, lai saprastu... tomēr interesē, kas notiks tālāk...he, un lasu arī cerībā, ka atradīšu to, ko autors ir centies pateikt,... jau pirmajā daļā varēja saskatīt dažas epizodes ar tīri simbolisku nozīmi.... hmm, njaa.......


Man arī nepatīk Raiņa tulkojums, tāda valoda pastāvēja pirms 100 gadiem un nu jau daži no tiem vārdiem netiek lietoti, turklāt man nepatīk kā dažviet Rainis tīri atskaņu pēc ieliek pats savus izdomātus izteicienus/vārdus... nevaru atrast Bisenieka tulkojumu, tāpēc mēģinu lasīt angļu valodā (vācu valodu tik labi nepārzinu). Liekas, grāmata diezgan interesanta.

Šo rakstu rediģēja Veela: 26.10.2006 21:04
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 28.10.2006 23:04
Raksts #28


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Izlasīju, dabūju 10 prozas analīzē, tad jau laikam ideju uzķēru. Daudz citātu pasvītroju, jutos daudz ieguvusi, izlasot.
''Patika'' vai ''nepatika'', manuprāt, nav īstais veids, kā vērtēt šo grāmatu. Cilvēkiem nepatīk tas, kurā jāiedziļinās, jācenšas izprast un vilkt paralēles ar sevi un mūsdienām. Neiedziļinoties, protams, tas var šķist diezgan murgains darbs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Saraida
iesūtīt 01.12.2006 20:08
Raksts #29


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.06.06



Izlasīju, jo bija obligātajā literatūras saraksā. Diemžēl šī ir viena no tām retajām grāmatām, kas man nepatika, kas neraisīja domas un kuru lasīt drīzāk bija mocības nekā prieks. Mājas ieskaitē vajadzēja analizēt "Faustu" - nu kaut kā galā tiku, nez kāda būs atzīme? Pēc tādas ieskaites doma bišķi skaidrāka kļuva, taču tāpat grāmata man nepatika - pārāk sarežģīta. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/unsure_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
šausmiņa
iesūtīt 04.10.2007 21:24
Raksts #30


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.02.07
Kur: manis nav, tur ir citi.



lasīju, bet nepiesaistīja. es zinu, ja Faustu izlasīšu pēc pāris gadiem. man viņs patiks, bet kad viņu lasīju, par šo grāmatu bija domraksts tāpēc Fausts nepatika.

jebkurā gadījumā. vērtējums 6 no 10
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Līg
iesūtīt 04.10.2007 21:32
Raksts #31


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.04.07



Sāku lasīt tāpēc, ka nebija ko darīt. Un beidzu lasīt tāpēc, ka nepatika. Protams, gaumes atšķiras.
Mani nepiesaistīja un visādi citādi likās pat muļķīga grāmata.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_nagla_*
iesūtīt 11.10.2007 18:41
Raksts #32





Viesi




Pašlaik es skolā lasu "Faustu"!!! Man gan tas neliekas nekas aizraujoš, jo ir ļoti grūti saprast šādu valdu! Viss ir jāsaprot no zemtekstiem! Vispārībā man ļoti simpatizē Gētes darbi, tāpēc cenšos izlasīt arī "Faustu"!!! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) Rīt man jāraksta pārdomu darbs par "Faustu"! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
evija
iesūtīt 11.10.2007 18:47
Raksts #33


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.10.06



izlasīju pirmo daļu. izmocīju? laikam tāpat kā roveram - izaugšu liela un tad varbūt patiks. nē, nu, bija citējamas vietas un tā. bet nu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
~SweetIrony~
iesūtīt 25.11.2007 21:02
Raksts #34


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.07.05
Kur: Ledusskapī pie gurķiem!



Šī bija tikai ieteicamās literatūras.. nevis obligātās sarakstā... par laimi.
esmu lasījusi fragmentus tik, cik skolā, bet sižets gan šķiet samērā interesants, ja atradīsies laiks mēģināšu izlasīt.

Bet pati stāsta doma, gan man ļoti patīk un beigas ir labas (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nešķīstais skuķi...
iesūtīt 10.01.2008 14:55
Raksts #35


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.05.05
Kur: explosion



Fausts bija pēc izvēles.. muļķe es, protams, izvēlējos, lai vēlāk nebūtu jālasa kkas cits! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/getlost.gif) jālasa bija tikai 1.daļa. Tagad esmu pateicīga sev, ka toreiz pieņēmu tik prātīgu lēmumu, jo citiem klasesbiedriem kkas bija jālasa pa ziemas brīvlaiku! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
ha-hā!

Šito lasīju šogad oktobrī. Man īsti nepatika.. arī sanāca pieraut beigas, jo biju iekavējusi.. (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif) sākumā nespēju tajā visā "iebraukt", jo kko tādu parasti nelasu, jo nepatīk. Taču, kad tuvojās beigas, sāku saprast kas un kā..

Otrreiz NEMŪŽAM šito vairs nelasītu!! (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 10.01.2008 14:58
Raksts #36


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Toties es atļaušos nepiekrist.

Kad sāku iedziļināties, izrādījās, ka tas ir labs darbs.

Un es apsveru domu izlasīt to vēlreiz. Skolas laikā man par Faustu bija augstāka atzīme klasē (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/tongue.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nešķīstais skuķi...
iesūtīt 10.01.2008 15:09
Raksts #37


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.05.05
Kur: explosion



Mēs "Faustu" lasījām divas meitenes, bija jāpilda darba lapas.
Ar to kkā tiku galā. Atzīme bija laba, bet.. tomēr man nepatīk šādi dzejiskie (atvainojos par šo vārdu (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) ) darbi. Labprātāk lasu dažādus romānus un stāstus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V  < 1 2
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 03.05.2024 23:40