Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirmā izlasītā grāmata, kura un kad?
Potere
iesūtīt 18.03.2004 21:38
Raksts #1


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.03.04
Kur: tepat uz vietas



Kāda bija Jūsu pirmā grāmata ko tu izlasīji??? Es domāju kā tādas 3-4 gadu vecumā. Piem. Sarkangalvīte, Pelnrušķīte, Sniegbaltīte utt. Mana pirmā grāmata ko es izlasīju bija Sarkangalvīte-4 gados.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
10 Lapas V  < 1 2 3 4 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
ils
iesūtīt 05.04.2004 14:35
Raksts #21


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Lasīt es jau sāku 6 gadu vecumā, vairs īsti neatceros precīzi, to gan zinu, ka sākot iet 1. klasē, lasīt jau mācēju. Kura grāmata būs bijusi arī pati pirmā, aŗī vairs īsti neatceros, bet tās varētu būt latviešu tautas pasaku kāds izdevums vai kāda mazāka bērnu grāmatiņa. Piemēram, "Kvāks", "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši".
Varu teikt, ka vēlāk starp mīļākajām man noteikti bija grāmatas no sērijas "Piedzīvojumi un zinātniskā fantastika" [ne visas, protams], "Pa nepazīstamo dzīvnieku pēdām" [On the Track of Unknown Animals by Bernard Heuvelmans, D.S.C. ], "Ceļojums ar Kon-Tiki", mājās bija žurnāla "Zvaigzne" daži numuri, kurus bija romāna "Andromēdas miglājs" sākums, kas mani ļoti fascinēja - vakara tumsā man pat bija bail, likās, ka aiz loga peld sainskārās milzu medūzas. Mājās bija dažas grāmatas no 1. Latvijas laikiem, īsākās es lasīju: "Sūnu ciema zēni", "Ganuzēnu prieki un bēdas" [ja pareizi atceros nosaukumu].
Bet, jāsaka, ka īsteni nopietns lasītājs es kļuvu tikai kādu 11 gadu vecumā, no tā laika kaut ko lasījis, vienu grāmatu beidzot, otru sākot, esmu visu mūžu, ar dažiem izņēmumiem, kad dažādi apstākļi neļāva to darīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
crazy angel
iesūtīt 05.04.2004 15:14
Raksts #22


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.10.03
Kur: visur



laikam...ābeci 6.gadu vecumā....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_BijušaisPareģis
iesūtīt 05.04.2004 15:46
Raksts #23


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 04.10.03
Kur: Rīga, Jēkabpils



Nezinu...man liekas ka kautkaada abece, no kuras man macija lasiit... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif) tas bij 4 g. v.

Šo rakstu rediģēja erty: 05.04.2004 15:47
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
red_chicken
iesūtīt 05.04.2004 16:57
Raksts #24


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.04.04
Kur: un kaa Tev liekas?



es gan nezinu par tiem cilveekiem kas saka ka 3 gadu vecumaa speejushi lasiit...manas maaasas beerns ir 4gadiigs un vinjsh runaa...kur nu veel lasa vai raksta...es zinu, ka 3 gados mans miiljaakais pantins bija "Zem lielās rūķu mices ir visu rūķu nams un ja tu rūķiem tici tad tas tev atrodams"...forshi...pirmaaa grāmata laikam bija Sarkangalvīte un vilks laikam 6 gadu vecumā?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eziic_miglaa
iesūtīt 06.04.2004 13:53
Raksts #25


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 23.02.04
Kur: miglaa runaajoties ar balto zirgu... vai arii pie laaciisa skaitot zvaigznes, eedot ievaariijumu un dzerot teeju... vai arii raadot puucei celu uz attieciigo kliiniku...



nu man ir maajas video, kur es cetrus gadus veca esmu. un tur jau es tekosi lasu.
nemelojot, nepaarspiileejot un nemonteejot
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dark Knight
iesūtīt 06.04.2004 14:02
Raksts #26


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.03.04
Kur: Itālija. pie viņa.



pirmā grāmata, ko izlasīju bij "Jātnieks bez galvas" 4 gados.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eziic_miglaa
iesūtīt 06.04.2004 14:23
Raksts #27


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 23.02.04
Kur: miglaa runaajoties ar balto zirgu... vai arii pie laaciisa skaitot zvaigznes, eedot ievaariijumu un dzerot teeju... vai arii raadot puucei celu uz attieciigo kliiniku...



nu paklau, var jau liet un stuukeet batonus otram ausiis,
bet te tacu nav naivulju kopaa sanaaksanas klubiic
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
fire
iesūtīt 06.04.2004 19:23
Raksts #28


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.04



Protams,burtoju jau to abeci, bet 1.tada gramata, ko varu teikt - izlasiju,nevis vilku ar pirkstiem pa burtiem, bija par maizes cepeju, pukji, kaut kadu vireli kursh sedeja uz skurstenja ar lukturi...cik gadu jau pagajis, bet atceros to ka shodien (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aicha
iesūtīt 06.04.2004 19:28
Raksts #29


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.01.04
Kur: LV



Hmmm...es neatceros, gan jau tāpati ābece. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 06.04.2004 19:38
Raksts #30


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



*seezhu un kravaa savas beerniibas atminas*
Shkiet ka taa bija Kriksis kaados 5 gados. Bet nee, pag es veel pirms tam ar mammu burtoju "Zakiishu pirtinju" taa bija taada maza graamatinja ar bildiiteem kas izliecaas laikaa kad atveera lapaspuse. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/happy.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
laughing:angel
iesūtīt 08.04.2004 15:14
Raksts #31


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.03.04
Kur: Iecava



es izlasīju "pīteru penu'" (ļoti plānu grāmatiņu) Kādu mēnesi pēc tam kad man bija palikuši 4 gadiņi. (tā vismaz saka mana mamma)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eziic_miglaa
iesūtīt 10.04.2004 12:26
Raksts #32


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 23.02.04
Kur: miglaa runaajoties ar balto zirgu... vai arii pie laaciisa skaitot zvaigznes, eedot ievaariijumu un dzerot teeju... vai arii raadot puucei celu uz attieciigo kliiniku...



ar vecaakiem visaadi var iziet - mans teevs arii staastiija, kaac teicamnieks i bijis, bet tas miits sagruva, kad es vinja maasas skapii paaris lieciibas no taaliem gadu desmitiem atradu!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
...Zanish...
iesūtīt 10.04.2004 12:53
Raksts #33


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.03.04
Kur: Riiga



(Zanish) Nu laikam mana pirmaa graamatinja (ja to var saukt par graamatu ar 14 lpp) ''Draugu celjojums''. Veeljoprojaam man taa graamatinja ir maajaas. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eyedam
iesūtīt 12.04.2004 22:04
Raksts #34


Neuzbilstamais
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 23.07.03
Kur: Latvija, Rīga
Klusais okeāns 2010



Hmmm... Būtu jau jauki sevi redzēt bērnībā nofilmētu... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/rolleyes_a.gif) Man pat fotogrāfiju nav īpaši daudz.

Es patiešām savu bērnību tik sīki kaut kā neatceros. Un ja arī atcerētos notikumus, tad ne jau nu to, cik man gadu tobrīd bija.

Atceros, ka esmu lasījis tādas šeit nosauktās grāmatas, kā grāmatas par Rikikī (vēl pavisam nesen nopirku vienu daļu grāmatnīcā savai krustmeitai; tagad tā sadalīta smieklīgi plānās daļās), Doktors Aikāsāp, Sīpoliņa piedzīvojumi, Zaķīšu pirtiņu. Bija arī kaut kāda ābece, mūzikas mācību grāmata.

Pieņemu, ka daļu grāmatu man lasīja priekšā, bet es skatījos tikai bildes. Un vēlāk, kad iemācījos, izlasīju arī pats. Tāpēc nevaru skaidri pateikt, kurā brīdī sāku lasīt un ko es tad izlasīju.

Esmu lasījis arī Pelēcis un Baltīte ķenguru zemē, bet tad gan lasīt jau mācēju labi. To diezgan droši laikam varētu teikt par visām Egmont Latvia izdotajām grāmatām un žurnāliem (cik nu ilgi man tie interesēja).

Vēl atceros, piemēram, par Pifu, lasīju daudz brīnumzemes pasaku, vairākas Stārastes grāmatas (par raganu, kas rūķiem nozaga dārgumu podu, par saules svētkiem, kaut kāda par Ziemassvētkiem u.c.).

Grāmatu par rūķīti, kuram vista nedēja olas utt. gan neesmu lasījis.

Un tikko uzzināju, ka grāmatas lasīt sāku apmēram 6 gados.

eyedam
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Canadian
iesūtīt 15.05.2004 14:00
Raksts #35


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.04.04



Es kādos 4 gados izlasīju pirmo grāmatu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
angel
iesūtīt 25.06.2004 12:19
Raksts #36


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.06.04
Kur: Riiga



man pirmā ābece bija ābece. kaut kur 5-6. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
alise brīnumzemē
iesūtīt 25.06.2004 13:54
Raksts #37


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.06.04
Kur: virs zemes



man liekas, ka pirmo es pati lasiiju AABECI, bet nu kad iisti tas bij...velns vinju zin (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 25.06.2004 15:20
Raksts #38


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Nekādīgi nevaru atcerēties... (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/sad.gif) Varētu būt kaut kāda no tām plānajām grāmatelēm... Vēl es lasīju smieklīgo grāmatu 'Jefiņš un citi', ar Jāņa Dreslera bildītēm un pantiņiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
harry
iesūtīt 25.06.2004 17:08
Raksts #39


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.03.04
Kur: Azkabanas cietumā.



Lielā ilustrētā enciklopēdija 6 gados.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mērfija
iesūtīt 26.06.2004 22:05
Raksts #40


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.05.04
Kur: latvija,valmiera



es lasiiju pasakas :sniegbaltiite un taa taalaaak
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

10 Lapas V  < 1 2 3 4 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 06.05.2024 01:03