Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Vika (Wicca) un citas neopagānistiskas ticības, Viss par šīm ticībām
Kā tu attiecies pret neopanānismu?
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 22
Viesi nevar balsot. 
Nefermerita
iesūtīt 27.01.2011 20:19
Raksts #1


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Vēlos pastāstīt par šo ticību pavisam īsi un uzzināt, ko citi par to domā, vai šeit varbūt ir kāds ticības brālis vai māsa, kas var kaut ko interesantu pastāstīt? Tas būtu brīnišķīgi smile.gif
Neopagānisms ir ticību kopums, kas nevis kopē senās ticības, piemēram, kā to mēģina darīt Dievturi Latvijā, bet gan cenšas atrast veidu, kā pagāniskās ticības piemērot mūsdienām, kā arī bieži vien tradīcijās tiek izmantoti nevis vienas, bet daudzu tautu mitoloģiskie tēli. Neopagānisms ir gan jaunizveidotā jaunā Druīdisma baznīca (jo kā īsts, sens pagānisms tā vairs nepastāv), tādas apvienības kā Pagan Way un citas. Tās visas vieno tas, ka daba tiek uzskatīta par dievišķu un tiek uzsvērta cilvēku atbildība par to.
Tieši Vika ir neopagānistiska raganu ticība, kas cenšas atjaunot un papildināt senās dziedniecības un zemes zaļās maģijas zinības.
Ievietošu šeit nedaudz par Viku, un vēlētos uzzināt, ko jūs par to domājiet! smile.gif Tikai pieklājīgi un ar cieņu pret citu cilvēku ticību. Beigās pievienoju dažus interneta resursus, ja rodas interese.

An it harm none, do as you will. An it cause harm, do as you must.

Šis ir augstākais likums - Wiccan Rede. Daži atmet otro daļu.

13 Vikas principi

1. Mēs piekopjam ritus, lai saskaņotu sevi ar dzīvības spēku dabisko ritmu, ko iezīmē Mēness fāzes, gadalaiku ceturkšņi un to maiņas.
2. Mēs atzīstam, ka saprāts dod mums unikālu atbildību pret savu vidi. Mēs cenšamies dzīvot saskaņā ar dabu, ekoloģiskā līdzsvarā, kas piedāvā dzīves piepildījumu un evolūcijas apziņu.
3. Mēs atzīstam, ka enerģijas iedarbība ir daudz dziļāka, nekā šķiet vidusmēra cilvēkam. Tā kā tā ir daudz lielāka nekā parastā, to reizēm sauc par pārdabisku, bet mēs to redzam kā dabisku, potenciāli pieejamu visiem.
4. Mēs uzņemam sevī visuma radošo enerģiju, kas izpaužas polaritātē – kā vīrišķais un sievišķais -, un šī pati enerģija mīt visos cilvēkos un funkcionē caur vīrišķā un sievišķā mijiedarbību. Mēs nevērtējam vienu augstāk par otru, apzinoties, ka viens papildina otru.
5. Mēs apzināmies gan ārējās, gan iekšējās pasaules, ko reizēm pazīst kā garīgo pasauli vai kolektīvo zemapziņu, iekšējos līmeņus utt, un šo divu dimensiju mijiedarbībā mēs saskatām bāzi paranormālām parādībām un maģiskiem vingrinājumiem. Mēs neatstājam novārtā vienu, lai izceltu otru dimensiju, redzot, ka abas nepieciešamas mūsu piepildījumam.
6. Mēs neatzīstam nekādu autoritāru hierarhiju, bet parādām godu tiem, kuri māca, un atzīstam tos, kuri drosmīgi veltījuši sevi vadīšanai.
7. Mēs redzam reliģiju, maģiju un gudrību dzīvošanā apvienotas tā, kā indivīds dzīvo tajā – pasaules uzskatu un filozofiju, ko mēs identificējam kā burvju mākslu – vikas ceļu.
8. Nosaucot sevi par raganu, par tādu nevar kļūt – nelīdz ne iedzimtība, ne titulu, grādu un iniciāciju krāšana. Ragana tiecas apvaldīt spēkus sevī, lai būtu iespējams dzīvot gudri un labi, nenodarot ļaunumu citiem, un saskaņā ar dabu.
9. Mēs ticam dzīves apliecinājumam un piepildījumam kā evolūcijas turpinājumam un apziņas attīstībai, kas piešķir nozīmi Visumam, ko pazīstam, un mūsu personiskajai lomai tajā.
10. Vienīgo naidīgumu pret kristietību vai kādu citu reliģiju vai dzīves filozofiju mēs izjūtam tikai tādā mērā, kādā tās institūcijas ir paziņojušas, ka ir vienīgais ceļš, un mēģinājušas liegt brīvību citiem un apspiest citu reliģijas praksi un ticību.
11. Mūs neapdraud strīdi par burvju mākslas vēsturi, dažādu terminu izcelsmi, atšķirīgu tradīciju dažādu aspektu leģitimitāti. Mums rūp mūsu tagadne un nākotne.
12. Mēs nepieņemam absolūtā ļaunuma jēdzienu, mēs nepielūdzam arī kristīgajā tradīcijā definēto Sātanu vai Velnu. Mēs netiecamies pēc varas, sagādājot ciešanas citiem, mums nav pieņemams arī tas, ka personīgo labumu var gūt vienīgi liedzot to otram.
13. Mēs uzskatām, ka dabā mums jāmeklē tas, kas veicina mūsu veselību un labklājību.



www.wicca.com
www.wiccaworld.net
www.wiccanwisdomforums.com
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes
Nefermerita
iesūtīt 10.12.2013 23:02
Raksts #2


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Ja kādam interesē uzzināt vairāk, mājas lapā www.wicca.lv ir iespējams uzzināt par pasākumu (es ar to nepelnu), kurā būs izstāstīts kas tas par zvēru un ko pavasarī ēd.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Raksti šajā pavedienā
Nefermerita   Vika (Wicca) un citas neopagānistiskas ticības   27.01.2011 20:19
Miervaldis Gotiņš   Baigā dzeja tie Vikas principi, viņi ir tik vispār...   28.01.2011 09:45
Roviela   Hmm... hmmm... Dievturi nekopē senās reliģijas vie...   28.01.2011 12:50
Nikolass   Lasīju līdz brīdim, kad ieraudzījus vārdus "v...   28.01.2011 16:08
Nefermerita   Kā dzīvot? Wiccan Rede, un tas arī ...   28.01.2011 20:05
Roviela   Es tās grāmatas lasīju tikai tāpēc, lai iepazītos ...   28.01.2011 22:04
Nefermerita   Tad pasaki man - kas ir fotons?   29.01.2011 13:53
Roviela   Dabā bieži sastopama duālisma izcils paraugs. Daļ...   29.01.2011 22:39
Hermaine   Šeit iekomentēšu savu fiziķa viedokli par fotonu, ...   30.01.2011 08:41
Nefermerita   Es neesmu nefiziķe Tas ir - augstskolā mācos ko c...   30.01.2011 15:41
Roviela   Varbūt tad ierosini kādu tēmu diskusijai? Kur tei...   30.01.2011 19:09
Nefermerita   Es jau ierosināju tēmu Nevēlos strīdēties par mat...   31.01.2011 12:33
Miervaldis Gotiņš   Nē nu redz pēc visa tā, kā Tu raksturoji Viku ...   31.01.2011 12:53
Roviela   Matemātika ir absolūti pareiza, nevis "it kā...   31.01.2011 13:50
Nefermerita   Es ieliku Wiccan Rede un 13 ticības principus, lai...   01.02.2011 12:04
Roviela   Paga, paga, stop! Neviens te nav teicis, ka vi...   01.02.2011 13:02
Grēkmeistars   Man vienmēr ir patikusi Wicca (un vispār reliģijas...   01.02.2011 14:31
Nefermerita   Es arī ilgi domāju tāpat, līdz sapratu, ka mana ie...   04.02.2011 20:16
bengalaas   Wiccan Rede liekas gana konkrēts noteikums, un es ...   08.02.2011 20:00
Nefermerita   Dari, ko tu gribi, ja vien tas nevienam nekaitē, b...   15.02.2011 12:23
bengalaas   Paldies par skaidrojumu! Biju kaut kad agrā pu...   20.02.2011 20:43
Miervaldis Gotiņš   CITĀTSNogalināt burkānu, lai to apēstu - tas prasa...   21.02.2011 10:02
Nefermerita   Pag, pag! Burkāns ir divgadīgs augs, un es dom...   23.04.2011 23:23
Roviela   Man pavisam nesen šeit mēģinot iesaistīties jel kā...   25.04.2011 20:04
Miervaldis Gotiņš   CITĀTSPag, pag! Burkāns ir divgadīgs augs, un ...   26.04.2011 12:57
Nefermerita   Nu tieši tāpēc jau arī es uzskatu, ka diskutēt nav...   28.04.2011 15:09
Roviela   Diskutēt ar ticīgajiem vispār ir bezcerīgi. Krist...   28.04.2011 18:33
Nefermerita   Nu tad arī paliekam pie tā, ka šī kurbijkurnes sad...   30.04.2011 11:27
Roviela   Nē, paliekam pie tā, ka Tu nevēlies iesaistīties d...   02.05.2011 15:17
Nefermerita   Nu, es to par tādu neuzskatu, bet ne jau es e...   06.05.2011 12:21
Miervaldis Gotiņš   CITĀTSMan ir novērojams, bet ja jau nav, tad nav, ...   06.05.2011 14:31
Nefermerita   Sarunājoties ar burkānu to var izdaŗit   10.05.2011 22:06
Nefermerita   Ja kādam interesē uzzināt vairāk, mājas lapā www.w...   10.12.2013 23:02


Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
3 lietotāji/s lasa šo pavedienu (3 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 26.04.2024 20:05