Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Hobits latviski
magic_
iesūtīt 16.02.2008 15:16
Raksts #1


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.01.08



Vai kaut kur to var nopirkt? Kaut kaa neeesmu manijusi ne graamatniicaas ne interneta veikalos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Roviela
iesūtīt 16.02.2008 15:27
Raksts #2


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Antikvariātos, droši vien smile.gif Grāmata ir iznākusi pasen. Ir divi izdevumi un pirmais no tiem - 1991.gadā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 16.02.2008 15:27
Raksts #3


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



"Hobits" Latviski ir izdots divreiz.

Pirmajā reizē 1991. gads, izdevniecība Sprīdītis.
A4 izmēra lapas, Laima Eglīte šķietami centusies ilustrēt grāmatu neizlasot , jo ir bildes ar Stārastes tipa rūķiem un puķēs sēdošiem elfiem, taču to atsver ārkārtīgi labs Zanes Rozenbergas tulkojums. Diemžēl atrodams tikai antikvariātos.

Otrajā reizē to pašu Rozenbergas tulkojumu jau pierastajā A5 formātā izdeva Zvaigzne ABC 2002. gadā. Ilustrācijas šoreiz izmantoja autora, kas jau ir DAUDZ labāk un atbilstošāk grāmatas garam. Zvaigzne ABC grāmatnīcās ir manīta.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
magic_
iesūtīt 16.02.2008 15:36
Raksts #4


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.01.08



Paldies par info! Vismaz zinaashu, ka ir veerts mekleet wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 16.02.2008 15:58
Raksts #5


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Vari painteresēties šeit un šeit.

Ja nopirkt tomēr nesanāk, pameklē bibliotēkās. Reizēm tās pārdot vecas grāmatas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 16.02.2008 16:09
Raksts #6


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



zinu piebilst ka asaru bibliotekā ir hobbits. tas ir jūrmalā, tā kā droši vie neko daudz nedos... rolleyes_a.gif

pašai mājās ir vecais izdevums un nemaz nebiju aizdomājusies par ilustraciju neatbilstību, bet tulkojums tiešām ir izcils... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dark_Latvian
iesūtīt 28.02.2008 19:53
Raksts #7


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.05.07
Kur: tur kur dzimst ĒNAS



man mājas ir ja nemaldos kaut kas starp A4 un A3!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 28.02.2008 19:56
Raksts #8


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



jā. tā laikam ir tā vecā versija, kas ir liela, bet baigi labi tulkota. prieks lasīt, bet ilustrācijas gan n evisia atbilst.. rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 28.02.2008 21:12
Raksts #9


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



vnk aizej uz jebkuru bibleni Riigaa un paluudz hobitu. galvenais lai izskataas šaadi te:

tas ir 1991.g. izdevums. Man PAT SKOLAA biblioteekaa taada ir! un maajaas arii. tas ka latviski vairs neizdod, gan tiesa
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 29.02.2008 16:26
Raksts #10


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



@Aiva
SASODĪTS!
man gan šaušalīgi patīk tās ilustrācijas un tieši otrādi- pilnībā atbilst grāmatas garam
(Tolkīns pats starp citu neuzkatīja ka viņa zīmējumi kaut kas izcils, gluži otrādi. tā kā būtībā domāju ka viņam pašam tie varētu patikt. ir idiotiski noliegt kaut kādu stilu tikai tāpēc ka ir kanons ko patiesībā nav izveidojis pats autors.)

un ja tu spēj salīdzināt šos attēlus ar Stārasti tad ar yevi par mākslinieciskām izpausmēm (kā arī interpretācijas jēdzienu) vispār laikam nav vērts runāt Hā Hā!

Šo rakstu rediģēja kaiva: 29.02.2008 16:27
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 29.02.2008 16:38
Raksts #11


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Diemžēl, es piekrītu Aivam - Lāsma Eglīte nav izlasījusi grāmatas, pirms zīmējusi, un viņam nav bijušas nekādas ziņas par citiem, pasaulē sen atzītiem Tolkīna ilustratoriem. Galvenokārt, tieši elfi netbilst Tolkīna garam. Goblini, vargi, pat hobiti - atbilst.
Man, starp citu, ja nebūtu to briesmīgo elfu ar spārniņiem(!!!!), šīs ilustrācijas patīk visai labi.

Neredzu neko kriminālu salīdzinājumā ar Stārastes zīmējumiem. Ir tur iekšā mazliet līdzīga bērnišķība, nekur nedēsies, īpaši rūķu attēlojumā. Būtu Tu redzējusi Tuves Jansones, troļļu Muminu autores "Hobita" ilustrācijas! grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 01.03.2008 13:59
Raksts #12


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



elfi ar spaarniņiem! xD.gif man tie patika...kokos satupuši dziedaaja, lol ... un zaļaa aada meža elfiem ( legolas the green leaf laughing.gif ) ....nu ja. man patika, atskaitot to ka prasiijaas hobitiem spalvainaas peedas grin.gif rolleyes_a.gif


ak jaa - un gollums taads ne visai. bet graamata kopumaa tiešaam ir laba thumbsup.gif

Šo rakstu rediģēja Hobbits: 01.03.2008 14:00
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 01.03.2008 15:09
Raksts #13


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



nu bet I DID LOVE these elves!! w00t.gif

nu un ka tie nav Tolkīna garā. tie radīja TIK īpašu noskaņu. ne jau kaut ko bērnišķīgu un nodrāzdu, nē kaut kas pārpasaulīgs, trausls, sapņains un pasakains šo vārdu labākajā nozīmē. neparasts- no viņiem dveš tāda elfiska elpa
Smaržo tā kā pēc elfiem,- Bilbo nodomāja
nu tas man toreiz radīja tāādu iespaidu kas joprojām ne nieka nav pabalējis

un tie elfiņi kas ir nodaļas beigās un skatās viens uz otru ir vnk dievīgi

lielākā daļa šo attēlu ir jāskatās vairāk ar kaut kādu citu maņu, ar nojausmu nekā ar acīm vien. ir jāspēj ļaut savai iztēlei strādāt arī pašai nevis atzīt tikai to kur viss skaidri pateikts priekšā

Bilbo izjūtas ir parādītas lieliski. un paša ceļojuma noskaņas. man tiešām gribētos kaut Tolkīns to redzētu

vienīgais tā- dažviet prasītos kaut ko niansētāk, piem pūķis tai vietā kur dedzina ir mazlietiņ par plakanu. bet tikai mazlietiņ. un dažviet pie rūķiem krāsas ir druscīītiņ par tīru, it sevišķi sarkanā. bet tas tā

vēl jao vairāk nav gluži godīgi runāt par "Tolkīna stilu" jo piem Rivendellas arhitektūra filmās manuprāt ir pavisam citāda nekā zīmējumos. neesmu sevišķi speciāliste bet tāds iespaids ir palicis. (tas protams nenozīmē ka man filmas variants napatiktu labāk grin.gif)
bet cik daudz īsti tad Tolkīns pats ir zīmējis un norādījis?

un vispār- kāda jēga būtu visur atkārtot vienu un to pašu????
man nav nekas pretī ja to interpretē pavisam ļoti atšķirīgi ja vien pašai tīk

ā- vai var kaut kur apstīties tos Jānsones zīmējumus? happy.gif

ps. aijjj man gan ir pārliecība ka viņa ir izlasījusi grāmatu ar ļoti lielu iedziļināšanos un izjūtu. un naf*g viņai būtu jāzin par citiem ilustratoriem??? es prasu. nav vajadzīgs. saskalot smadzeni. na-va. ir jābūt pašam savam redzējumam un pietiekami lielai drosmei to parādīt, vot tā grin.gif

Šo rakstu rediģēja kaiva: 01.03.2008 15:13
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 01.03.2008 18:26
Raksts #14


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Ņjuks... vai tad tik grūti bija pameklēt? tongue.gif
Te ir:
http://www.zepe.de/tjillu/hobbit/s/title.htm

Man krietni vairāk patīk Alan Lee un John Howe kā Tolkīna ilustrātori. Tur neko nevar darīt! Starp citu - tieši John Howe strādāja arī pie filmas, un tā kā viņš pārzina arī ieročus, tad tas ir viens no iemesliem, kāpēc filmas bruņas un ieroči izskatās tik dabiski un patiešām ir lietojami, nevis tīras nepraktiskas fantasy bruņas.
Hobitam Lāsmas Eglītes ilustrācijas vēl der, bet Gredzenu Pavēliekam ar episko noskaņu - vairs nē.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 01.03.2008 18:36
Raksts #15


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



nu tas jā- zem šī teksta parakstos grin.gif
un paldies, jā tiešām IR grūti hmm^^
(krietni labāk izlabojot uz tikpat labi hehehe)
vo!!- zviedri nemaz nav labāki par latviešiem. grāmata saucās. "bilbo. hobita piedzīvojums."

Šo rakstu rediģēja kaiva: 01.03.2008 18:42
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 01.03.2008 23:15
Raksts #16


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



Manuprāt "Hobitā" ir lieliskas ilustraacijas! Tik dziivas un ar tik labu pareizo noskaņojumu, ka katru bildi jaapeeta 10min! laughing.gif Citi ilustratori liidz šim nav speejuši neko taadu iepuust vienaa bildee, kaa L. Egliite. (ja kas arii man liekas, ka viņa IR lasījusi graamatu)
Man sevišķi patika hobits un elfi happy.gif . un lai kaads tik pasaka, ka Gendalfs bija neizdevies!

Un tiešām. ne vienmeer ir jaaskataas ko citi ziimee. jo arii citi ilustratori nav bijuši rakstnieki paši un ziimee tikai to, kaa liekas viņiem pašiem ka jaabuut.

pat Džona Houva ilustraacijas, kaut tiešām ļoti labas, nemaz nav perfektas. Kad tu (Roviela) man paliidzot izdomaat kā tulkot ''Toma Bombadila piedziivojumus'' ieteici ieskatiities Džona ilustraacijaas lai tiktu skaidriibaa ar aprakstiem un kaa tos tulkot, es patiešaam atradu gan bildes ar Tomu Bombadilu gan viņa maajeli. kas bildee nebija NEDZ pie upes, NE arii uz pakalna! un mežs bija tikai fonaa. un Toma baarda nebija ne uz pusi tik gara lai vareetu cilveekam meerkties upee. nu redz. kaut arii Dž.H. katraa ziņā ir ļoti ruupiigi lasiijis GP un visas citas Tolkiina graamatas, viņš tomeer ne vienmeer ziimee to kas rakstiits. arii viņam ir savs praats un pirmie(un nesagrozaamie) priekšstati par to kaa k-kam vajadzeetu izskatiities. smile.gif -taapeec nav jaasmaadee citu darbi. gaume katram sava un liidz ar to tas ir vieniigais par ko veel striidaas xD.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 02.03.2008 15:16
Raksts #17


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



grin.gif
John Howe nav vienīgais atzītais Tolkīna ilustrators. Viņš vienkārši ir viens no pašiem atzītākajiem un populārākajiem pasaulē.
Man datorā ir sakrātas ilustrācijas dažādām Tolkīna Viduszemes grāmatām, kuras zīmējuši daudzi ļoti slaveni un citi mazāk slaveni autori: Chris Achilleos, Douglas Beekman, Jeremy Bennett, Ciruelo Cabral, Peter Caras, Inger Edelfeldt, Anke-Katrin Eissman (viņai īpaši mīļa ir Faramira tēma), Frank Frazetta (to jau var iedomāties, kādas ir šīs ilustrācijas! laughing.gif ), Tony Galiudi, Roger Garland (viņš ir zīmējis 1984.gada Tolkīna kalendāru), Donato Giancola, Robert Goldsmith, Michael Hague, Stephen Hickman, Tim un Greg Hildebrandt, John Howe, Tove Jansson, Michael Kaluta, Tim Kirk, Igor Kordej, Paul Lasaine, Alan Lee, Anton Lomajev (tikai grāmatas vāki), Carl Lundgren, Rodney Matthews, Angus McBride, Ian Miller, Paul Monteagle, Ted Nasmith, Abe Paphakian, Carol Emery Phenix, Myles Pinkney, Alexander Rob, Anne Sudworth, Darel K Sweet, David Wenzel (Komikss "The Hobbit"), David Wyatt, George Zeil. Un Lāsma Eglīte arī.

Plus vēl lielais albums ar skicēm, kas zīmētas īpaši LOTR filmu vajadzībām, kuras zīmējuši 5 autori, to skaitā Alan Lee un John Howe.

Tā kā kopumā sanāk, ka Viduszemes tēlu kopā veido ļoti daudz autoru smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flightless Bird
iesūtīt 02.03.2008 15:28
Raksts #18


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.08.06
Kur: tur kur putni dzied.



Veco izdevumu nav gadījies turēt savās rokās, bet jāsaka, ka man ir jaunākais izdevums, bet tā ilustrācijas man nelikās diezko saistošas... Takā labprāt papētītu veco izdevumu grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dark_Latvian
iesūtīt 02.03.2008 18:37
Raksts #19


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.05.07
Kur: tur kur dzimst ĒNAS



CITĀTS(Hobbits @ 28.02.2008 21:12) *
vnk aizej uz jebkuru bibleni Riigaa un paluudz hobitu. galvenais lai izskataas šaadi

jā lūk tāda man arī ir mājās! un tie zīmejumi tiešām neatbilst stāstam!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 02.03.2008 19:49
Raksts #20


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



daudzmaz atbilst gan.

un ilustreejis GP un Hobitu varu dereet ka ir katrs kurš prot vai kam vnk patiik ziimeet! tai skaitaa es xD.gif ...gandriiz visaas graamatas kas man patiik blushing.gif

taatad ilustratoru skaitu droši var pareizinaat ar milijonu =)

Šo rakstu rediģēja Hobbits: 02.03.2008 19:50
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 27.04.2024 18:34