Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ideālā pasaules kārtība, Ideāla pasaule, kārtība, sabiedrība
Dinaer
iesūtīt 04.12.2005 15:31
Raksts #1


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



veelejos zinaat, kaadu juus iedomaajaties, izteelojaties vai veelaties redzeet ideaali skaartotu pasauli?

monarhija/diktatuura/demokraatija/pilniigs haos

kas but tas ideaalakais parvaldes veids?
kas buut savaadaak, kas paliktu taa pat kaa ir uz muusu planeetas, ja juus tiktu pie teikshanas?


piemeeram : es iztelojs ideaalu pasauli kuraa ir viens imperaatos, kas valda par visiem un visi vinju miil. uz planeetas ir vien akopeejaa valoda, raktiiba un tiekia vina religija... visi dziivot mieraa un saticiibaa, nav bada un vispaar tur valda pilniigakaa harmonija.

ts bija diezgan pastuulbs piemaars, bet nu luudzu izpluustie savos apcerejumos, kaa tam buut jaaizkataas ideaalaa variantaa, kas buut jaadara lai to realizeetu, u kaa das butu iespeejamas pastavoshaas probleemas un ka tas neitrelizeet?

Žanete

P.s. atbildes tiks izmatotas ....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Salamander
iesūtīt 04.12.2005 15:34
Raksts #2


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.05



Nekas nav ideāls, kas patīk vienam nepatīk otram, ja kā tu saki būtu viens valdnieks tad būtu galīgi ````ā. Jo vairāk valstu, jo viss ir sadalīts smalkāk, līdz ar to ja kādam nepatīk vienā vietā, tas var aiziet citur. Bet manuprāt lai ir kā ir, kapēc laik kautkas būtu jāmaina?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
=Jessica=
iesūtīt 04.12.2005 15:52
Raksts #3


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.11.05
Kur: Godīgi, es nezinu kur esmu.....



ideāla pasaule būtu BEZ kara, š````iem politiķiem, bada, nabadzības utt.

Fakts. Pasaule diemžēl nevar būt ideāla. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif) Tāpēc ka vienmēr atradīsies kāds pakaļa(atvainojos)
domāju, ikviens vēlas Peace.

btw, es arī gribētu lai notiktu brīnumi (kurš negribētu iesaistīties Harija piedzīvojumos.)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Salamander
iesūtīt 04.12.2005 15:56
Raksts #4


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.05



Dabistiski, ka es nevēlētos. Sāc domāt reāli. Ar muļķībām nodarbojoties labi dzīvot nevar. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/sad.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 05.12.2005 16:07
Raksts #5


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



pavediens ir domaats izteeles viecinaashainai un iespeejams tieshaaj nereaali variantu piedavashanai un iespeejamai apspreishai, jo ta ka viss ir pakalaa, vismaz s taapataas zinu, un ka nekas nav ideaals arii, bet shaiet es velos dzirdet juusu plaanus un saonjus par to, ka kautkas vareetu buut ideaals, un ka tas izskatiitos.

Paldies par uzmaniibu
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 05.12.2005 17:49
Raksts #6


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Petiesiiba tas ir pietiekami sarezhgjiits jautaajums. Noteikti par to padomaashu un atgrieziishos ar pietiekami garu apcereejumu par sho tematu. Bet mani ljoti interesee tavas domas, Zanete. Ja jau izsakamies, tad izsakamies visi! (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/grin.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 05.12.2005 18:01
Raksts #7


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



atbalstu matiasa teikto (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/whistling.gif)
vēl viena lieta, tas nekad nebūs iespējams

un tagad ķeramies vērsim pie ragiem:
*ideāla pasaule būtu tāda, kur visi būtu apmierināti ar savu dzīvi; nebūtu nekādas valdības-respektīvi valdošās kārtas; visi spētu sadzīvot mierīgi, katrs ar savu dzimto valodu, to nemainot, zem viena karoga; utt., jāuzskaita viss, kas tikpat kā nav reāls cilvēka izpildījumā(dažas idejas, man patika Mika valtari izpildījumā-darbā 'Sinuhe, ēgiptietis")
*kā jau iepriekš minēju, tad bez valdības, visam notiekot savā ritmā, kā dabā
*nekas nemainītos, jo demokrātijā mani bremzētu citi un monarhija(da jebkāda sistēma) mani sabojātu, liktu pārvērsties par tādu cilvēku, kādi ir valdībā, jo esmu tikai un vienīgi cilvēks un tas ir cilvēka dabā

Šo rakstu rediģēja Nero: 05.12.2005 18:02
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 05.12.2005 18:28
Raksts #8


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



hmmmm - nu es idealu pasauli izsteelojos kaa pilniigu hausu ar vienu galveno varu, par kuru visiem ir ```` bet to skali nesaka.
visi vinju ciena un nav nekaads daliijusm slaanjos, kas protasm rada vienlidziibu. pastaav pilniiga vaarda briiviiba, bet katram ir jaatbild par to ka vinhs saka.
ir tikai viena valoda, un informaacija ir briivi pieejama visiem.
ja notiek kas negadiits, tad par taa nokaartoshanu gaadaa galvenaa paarvalde.
tiek razots viis un visiem, nekaadas naudas. ir izdevies nodibinaat pastaavigus kontaktus ar citaam galatikaam.
un visi kas kautkaas izlec vai iipashi atshkiraas no paareejiem tiek vienkarshi uzmaniiti, un ja traucee citiem tad izzoleeti vai izsuutiiti.
visi ir laimiigi, neierobezoti un ja kautkas nepatiik, tad pashi vaniigi.

protams es varetu turpinaat veel un veel, bet tas ir tas pamats, km un kaa butu jabuut (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 05.12.2005 20:36
Raksts #9


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Tā kā es labi apzinos, ka ideālas pasaules būt nevar, tad ir ļoti sarežģīti pasniegt kādu tās modeli Jums. Platons jau vienā no saviem darbiem meklēja ideālas valsts modeli. Viņam, uzksatu, neizdevās. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif)
Būtībā, es, naiva būdama, gribu mieru uz pasaules, bet, tajā pašā laikā es saprotu, ka tas NAv iespējams, jo labais nevar pastāvēt bez ļaunā.
Ir tāds teiciens :optimisti uzskata, ka ši ir labākā pasaule, kurā mēs dzīvojam. Pesimisti baidās, ka tā ir patiesība. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif) Nezinu, pēķšņi rāta šitais ienāca.
Es velētos, lai cilvēki būtu brīvi. Bet nevis tā brīvi- garā brīvi.
Ziniet, man laikam nav ideālās formas. Es tikai ceru, ka tāda kaut kur ir un es kādreiz, ja ne tur nokļūšu, tad, cerams, paviesoties varēšu. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Chukonens
iesūtīt 15.12.2005 18:34
Raksts #10


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.09.05
Kur: Uz Zemeszs



Kaa jau citi teica: Nekas nekad nav bijis, nekas nekad nav un nekas nekad nebuus Ideaals.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Axa Night
iesūtīt 19.12.2005 16:04
Raksts #11


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.06.05
Kur: Riga or Mainhardt



Varu padalīties ar īsu aprakstu par pasauli, kuru aprakstu arī vienā romānā, kuru cerams kaut kad pabeigšu.
Šīs pasaules darbības pamatā atrodas veiksmīga sadarbība starp abiem dzimumiem. Tā ir demokrātiskā impērija, kas aptver visu planētu, taču to nevada viens vienīgs indivīds, bet padome. Impērijas ekonomisko, likumīgo, tikumīgo un visu citu veidu politiku veido, nosaka un maina padome, kuras ietvaros ir 100 gudrie - 50 sievietes un 50 vīrieši, padomes galvas ir divi viedākie - sieviete un vīrietis - kurus ieceļ iepriekšējie padomes vadītāji. Impērija sadalīta arī 10 reģionos, kuru vadīšanu veic no padomes katrā reģionā pa 10 biedriem, atkal vienlīdzīgs skaits sievietes un vīrieši, kas reģionos ikdienā veic valdīšanu un uz lielo padomi sanāk reizi gadā vai nepieciešamības brīžos.
Impērijas politiskā dzīve tieši balstās arī uz vienu garīgo skolu. Skola nosaka, kas nonāk kādā amatā, taču nepastāv ierobežojumu attiecībā uz vēlēšanām un līdzekļiem, jo tā izvētē katra spējas objektīvi un ļauj viņam attīstīties maksimāli attīstot visas viņa spējas. Skolai ir daudz nodaļas un tā sadalīta pa visu planētu, kas ietver katrā reģionā vēsturiski attīstījušās praktiskās un arī garīgās zināšanas. Augstākā skola aptver pašas fundamentālākās zināšanas, kuras ir pamatā visām citām skolām, kuru galvenās atšķirības balstītas uz mācību metodēm.
Cilvēku no bērnības skola novērtē un pielāgo tālāko izglītošanos atkarībā no bērna personīgām īpatnībām. Līdz kādiem 12 gadiem bērns dzīvo mājās un apgūst vispārīgo izglītību, taču pēc 12 gadu vecam viņu var nosūtīt uz jebkuru pasaules stūri, atkarībā no tā, kādas viņam ir dotības un kādas mācību metodes labāk pieskaņotas viņa īpatnībām. Vienmēr paralēli viņš apgūst kā praktiskas zināšanas tā arī garīgās, jo šīs sfēras nav nodalāmas, lai pilnvērtīgi attīstītos.
Padomes locekļi ir ļoti daudzveidīgi un salasīti tā, lai maksimāli aptvertu cilvēkus ar visdažādākajām zināšanām un spējām no abiem dzimumiem. Taču no viņiem prasītas visaugstākās zināšanas vismaz vienā praktiskā sfērā un vienā garīgā virzienā. Padomes vadītājiem prasīta izglītība vairākos virzienos un tradīcijās.

Varētu teikt ka tā ir pasaule, kas līdzsvaro zinātni un reliģiju, kā arī sievietes ar vīriešiem. Tas ir iņ un jaņ princips pašā ideālākā formā, kas valda tieši valsts sistēmas veidošanā.

...ja nav pārāk skaidrs, tad jautājiet, jo nespēju īsti paskaidrot visu tā kā esmu iztēlojusies...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sīdžmāsters
iesūtīt 20.12.2005 17:09
Raksts #12


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.10.05



Ideāla pasaule būtu tāda, kur labais un ļaunais, baltais un melnais utt. ir līdzsvarā! Nedz pārāk skaista un laimīga pasaule, nedz ļoti negatīva nevar pastāvēt pati par sevi bez līdzsvara. Ja salīdzinam ar mūsu pasauli visā tās mūsu apzinātajā pastāvēšanas laikā, tad ideāla būtu vienkārša, harmoniska dzīve, kur prieki mijas ar bēdām!

Un kurš ir teicis, ka mums tagad tādas pasaules nav??? (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/wink.gif) Kā mēs varam zināt, ka karu un šausmu ir vairāk kā prieka! Manuprāt pasaule jau ir tā iekārtota, lai viss norisinātos harmoniski (pat diena un nakts mijas vienādi, un pie mums saules ir pietiekami daudz!) (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)

Speciāli nelasīju iepriekšējos, lai neiespaidotos!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 20.12.2005 20:54
Raksts #13


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Ideāla pasaule ir tāda, kura šķiet ideāla visiem tās iedzīvotājiem. Un te sākas problēma, precīzāk -- nu, nav tas iespējams. Viedokļi dalās, uzskati atšķiras u.tml.

Kādā gribētu dzīvot es ? Laikam jau atbalstītu ideju, ka ir monarhija, taču noteikti ne-absolūta, jābūt demokrātijai un iespējai ikvienam pierādīt sevi ikkatrā dzīves jomā / nozarē. Īsumā tas laikam arī būtu viss..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zenofeX
iesūtīt 20.12.2005 21:38
Raksts #14


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.11.03
Kur: nemitīgā kustībā/nav



Nespēju atbildēt uz šo jautājumu lai apmierinātu tā būtību, bet zinu kas noderētu pasaulei, lai uz tās kļūtu patīkamāk dzīvot. Kaut gan arī šeit ļaužu uzskati var atšķirties.

Jāizbeidz bruņotas sadursmes un nekārtības, kas citkārt tiek dēvētas arī par kariem un nekārībām, sacelšānām. Tas cilvēcei pilnīgi neko labu nenodara.
Katram cilvēciņam uz pasaules jāapzinās, ko viņš vēlas šeit sasniegt. Kaut ko labu, pozitīvu.

Ja šīs divas lietas tiktu sasniegtas, būtu sasniegts jau ļoti daudz kas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Livillas
iesūtīt 21.12.2005 00:43
Raksts #15


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.07.05



CITĀTS(Axa Night @ 19.12.2005 16:04) *
nosaka un maina padome, kuras ietvaros ir 100 gudrie - 50 sievietes un 50 vīrieši,

...ja nav pārāk skaidrs, tad jautājiet, jo nespēju īsti paskaidrot visu tā kā esmu iztēlojusies...

(IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif) Sorry bet nav labi ka obligāti jābūt vienlīdzīgam skaitam jo ja piemēram 51 vīrietis ir gudrāks par 50 sivieti-tā sanāk negodība paret vienu vai otru dzimumu...

Mana Ideālā kārtība būtu vienkārša-Stiprākais izdzīvo!Jo tevi neizrīko,pie problēmām vainīgs esi tu pats un tev pašam ir lielāka(dažiem mazāka) iespēja izdzīvot...


(Otrajā vitā man ir komunisms(pārveidots))

Šo rakstu rediģēja Livillas: 21.12.2005 00:50
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Axa Night
iesūtīt 21.12.2005 09:01
Raksts #16


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.06.05
Kur: Riga or Mainhardt



CITĀTS(Livillas @ 21.12.2005 00:43) *
(IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif) Sorry bet nav labi ka obligāti jābūt vienlīdzīgam skaitam jo ja piemēram 51 vīrietis ir gudrāks par 50 sivieti-tā sanāk negodība paret vienu vai otru dzimumu...


paga, te nav runa par to vai vīrieši ir gudrāki par sievietēm...vai otrādi...doma ir tāda, ka abām pusēm ir savi plusi un mīnusi, tāpēc, lai veidotu ideālu pasaules kārtību ir jābūt līdzsvars starp šīm pusēm...attiecīgi noteiktā periodā tiek izvēlēti 50 gudrākie no vīriešiem un 50 gudrākās no sievietēm, viņi nekonkurē savā starpā un principā jebkuram ir iespēja tikt padomē...kā arī ir domāts, ka ja ir pretenzijas vai idejas kā uzlabot sistēmu arī citi cilvēki, kas nav padomē var stādīt tās priekšā projektus, kas tiks izvērtēti un, ja atzīti par labiem padomē, realizēti...pie padomes var vērsties jebkurš iedzīvotājs ar priekšlikumiem...padomē nav tik svarīga arī vairākuma balsošanas princips, bet gan konsenss starp visiem biedriem, ja pat vienam ir pretenzijas, likumi/projekti utt. tiek pārskatīti un mainīti, lai aptvertu visu padomes locekļu viedokļus...

šīs ideālās pasaules mērķis ir pie valdīšanas pielaist tikai tos, kas patiešām zin par ko runā, kas ir gudri un taisnīgi augstākajā pakāpē...nevis atļaut pilnīgiem ****** valdīt, kā tas redzams piemēram mūsu valdībā, kur nonāk cilvēki pie varas, kuriem nav ne zināšanas, ne kuri ņem vērā cilvēku intereses, bet domā tikai par sevi un lielākas mantas sagrābšanu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 21.12.2005 09:18
Raksts #17


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Lasu, un man tas kaut ko stipri atgādina... Zini ko? Jefremova "Andromēdas miglāju", un to ideālo kārtību, kas valda uz Zemes tad. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Axa Night
iesūtīt 21.12.2005 10:13
Raksts #18


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.06.05
Kur: Riga or Mainhardt



CITĀTS(Roviela @ 21.12.2005 09:18) *
Lasu, un man tas kaut ko stipri atgādina... Zini ko? Jefremova "Andromēdas miglāju", un to ideālo kārtību, kas valda uz Zemes tad. (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif)


hmmm...neesmu lasījusi, kaut kur mātes plauktos noputējusi šitā grāmata stāv...nāksies paskatīties vai neesmu kaut ko riktīgi nošpikojusi pat nezinot (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/laughing.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 21.12.2005 10:16
Raksts #19


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Pilnīgi viss nav līdzīgs (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/smile.gif) , bet atgādina gan! Izlasi! Tā ir jauka utopija par skaistas nākotnes tēmu, ar piedzīvojumiem kosmosā, kā tad bez tiem (IMG:http://www.kurbijkurne.lv/forums/style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif) Kādreiz bija arī filma. Artmane tēloja vienu no galvenajām lomām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 21.12.2005 10:31
Raksts #20


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



CITĀTS
.padomē nav tik svarīga arī vairākuma balsošanas princips, bet gan konsenss starp visiem biedriem, ja pat vienam ir pretenzijas, likumi/projekti utt. tiek pārskatīti un mainīti, lai aptvertu visu padomes locekļu viedokļus...

Kā gatavojies izvairītoes no problēmas ar kuru cīnās līdzīgas sistēmas – piemēram, ANO drošības padome?
Tur arī visām pastāvīgajām loceklēm katrai ir veto tiesības – rezultātā gana bieži gadās, ka efektīvi rīkoties šī institūcija gluži vienkārši nav spējīga.

Cik laiks paies, pārskatot visus ieteikumus un projektus un nodrošinot, lai par katru visi būtu vienisprātis? (Hint, pat Latvijā iespēja izstrādāt likumprojektu un iesniegt izskatīšanai ir arī iedzīvotājiem).
Kā tiks nodrošināts, lai šī institūcija spēj aktīvi un efektīvi reaģēt uz visām pārmaiņām?
Tu veido padomi, ņemot vērā vienādu pārstāvību divām cilvēku grupām – vīriešiem un sievietēm (tā labā nedaudz upurējot kopēju intelektu – ja nu izrādās, ka, piemēram no pirmajiem 200 gudrākajiem pasaules cilvēkiem sievietes ir tikai, piemēram, 20?)
Kādēļ tiek ignorētas sīkāku grupu intereses?
Vai tiek prezumēts, ka šiem gudrajiem cilvēkiem nav pašiem savu interešu (atceramies no ekonomikas - visiem nepietiks nekad.)?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 11.05.2024 07:47