Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Frenka Herberta "Dune", Kāds varbūt grib apspriest?
Svivens
iesūtīt 02.11.2004 23:30
Raksts #1


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



Kaads varbuut lasiijis Dune seriju (septinjas graamatas pavisam). Un varbuut grib apspriest? Sameera smagneeji filozofisks gabals, bet nenoliedzmi stiliigs, parastajiem SciFi shabloniem neatbilstoshs. Manii saakotneeji Dune izraisiija atgruushanas reakciju, bet kljuustot vecaakam un paarlasot veelreiz, man taa patiik aizvien labaak.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes
Svivens
iesūtīt 05.11.2004 19:59
Raksts #2


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



Nu religjisks karsh pec muusdienu standartiem ir tumsoniigs. Un nemaz arii Ubermenshi taa visua rii nekontroleeja. Vinji pat savu darbiibu nekontroleeja. Muadibs "mesijaa" visulaiku suukstiijas saliidzinot sevi ar Hitleru, tai pashaa laikaa uzskatiija, ka nevar (lai arii kaa gribeetu) apstaadinaat dzjihadu (cita lieta, ka varbuut dzjihads bija vajadziigs, cilveeces izdziivoshanai. imperaators miileeja taisnoties: 'Vot, es ar savaam gaishregja speejaam redzu, ka ja es tagad juus nesadziishu koncentraacijas nometnees, tad naakotnee cilveeci piedziivos taadas DRAUSMIIGAS SHAUSMAS, kadas juus pat nespeejat iedomaaties." vai kauko taadaa garaa.

Ar tiem tiem ludistiem un maaksliigo intelektu aciimredzot tika uzskatiits, ka maaksligais intelekts kavees cilveeces attiistiibu ("sho mashiinu radiijushi gjeeniji, lai to vareetu lietot idioti" "Miinkugjis kains"), beztam tiek runaats par kautkaadu drausmiigu "paaridariijumu cilveeka dveeselai", kas notiks radot maaksliigo intelektu. Aciimredzot runa iet par atskaarsmi, ka arii cilveeks nau nekas cits, kaa fiziologjiska mashiina. Divi varianti:
1)tas taa nav (taadaa gadiijumaa kads tur "paaridariijums")
2)cilveeks ir tikai mashiina (taadaa gadiijuma ubermenshi baidaas paskatiities patiesiibai aciis, kas ir kauns)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Raksti šajā pavedienā


Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 16.06.2024 13:52