Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Frenka Herberta "Dune", Kāds varbūt grib apspriest?
Svivens
iesūtīt 02.11.2004 23:30
Raksts #1


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



Kaads varbuut lasiijis Dune seriju (septinjas graamatas pavisam). Un varbuut grib apspriest? Sameera smagneeji filozofisks gabals, bet nenoliedzmi stiliigs, parastajiem SciFi shabloniem neatbilstoshs. Manii saakotneeji Dune izraisiija atgruushanas reakciju, bet kljuustot vecaakam un paarlasot veelreiz, man taa patiik aizvien labaak.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes
ils
iesūtīt 03.11.2004 17:03
Raksts #2


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Sauksim romānu par Kāpu. Tās trīs daļas parādījās tādēļ, ka krievu "samizdata" tulkojumos padomju laikos katra romāna daļa bija iesieta atsevišķi un kopējā nosaukuma pat nebija. Vismaz es pirmo reizi šo romānu tādu arī izlasīju. Uz pamatīgi padilušām mašīnraksta lapām. Kaut arī tulkojums bija draņķīgs, tik un tā romāns likās varens. Ne velti viņu uzskata par vienu no dižākajiem 20. gadsimta SF sasniegumiem. Vēlāk, kad perestroikas laikā sāka izdot īstas grāmatas, es izlasīju otro romānu Kāpas bērni. Diemžēl, es sapratu, ka teksts manai uztverei ir par smagu. Esmu pārāk maz izglītojies dažādās filosofiskās strāvās, lai spētu šo darbu izbaudīt. Tas man atņēma vēlēšanos lasīt pārējos romānus.
Tagad ir parādījušies romāni-prikveli. Liekas, ka starp autoriem ir kāds Herberta radinieks. Vairāk nekā nezinu.
Kāpa, bez šaubām, ir viens no labākajiem SF romāniem, ko esmu lasījis. Vienīgi, tā neapšaubāmi nav lasāmviela mazām meitenēm.

Šo rakstu rediģēja ils: 03.11.2004 17:04
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Raksti šajā pavedienā


Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
3 lietotāji/s lasa šo pavedienu (3 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.05.2024 12:36