Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Maģiskā acs, Vai vari ieraudzīt 3. dimensiju?
Hermaine
iesūtīt 26.07.2012 20:42
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Vienubrīd biju aizrāvusies vērot stereobildes, kaut kur iekš youtube pat uzraku stereovideo. Es gan neesmu skatījusies izslavēto 3D kino, tāpēc šādas bildes man šķiet ārkārtīgi interesantas.

Neliela pamācība, kā tādas skatīties:
Maģiskā acs
Katrā ziņā man "sanāk", ja cenšos skatīties ar abām acīm cauri monitoram un skatienu fokusēju kaut kur metru vai divus aiz monitora.

Ko jūs redzat šajā attēlā? (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/cool.gif)
(IMG:http://joyerickson.files.wordpress.com/2012/01/magiceye.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes
Hermaine
iesūtīt 27.07.2012 17:50
Raksts #2


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Otrajā jā - kuģis, bet man domāt, ka tie vairāk domāti zobeni ne lielgabali.

Tātad kā skatīties šādus attēlus (tulkojums no angļu valodas) jebšu, kā darbināt stereoredzi:
Jācenšas acis orientēt tā, kā uzzīmēts zīmējumā parallel viewing - jāmēģina nofokusēt skatiens kaut kur aiz attēla, kuru gribi redzēt un tā diezgan patālu. Kad tiešām ir izdevies izdarīt tā, ka abas acis skatās taisni un nevis uz vienu punktu, tad liksies, ka šajās bildēs redzi tādu kā telpu vai kasti, kurā kaut kas atrodas iekšā. Drusku piemeklējot pareizo fokusu, parasti ļoti skaidri var saskatīt 3D figūru. Tiesa gan, visgrūtākais ir piedabūt, lai abas acis skatītos paralēli viena otrai, nevis uz vienu noteiktu punktu.

Tālāk ir dotas 4 metodes, ar kurām var mēģināt ietrenēt savas acis skatīties paralēli.
1. metode - Punktu metode ("Dots" method).
Ir doti divi uzzīmēti punkti kā zaļas acis, ja izdodas 'iedarbināt' stereoredzi, tad vajadzētu smuki vienādos attālumos redzēt precīzi trīs tādus punktus.
Ieteikumi, kā mēģināt ieraudzīt 3 punktus:
o Notēmē skatienu starp abiem punktiem. Tad skatienu vērs tālumā cauri monitoram. Iedomājies, it kā tev būtu rentgenredze. Tad drīz vien tev vajadzētu pamanīt, ka starp diviem punktiem izlec it kā trešais punkts. Piefiksē šo sajūtu un pieradini acis pie 3D redzes. Tad lēnām centies nofokusēties uz vidējo punktu.

o Ja tā nesanāk un joprojām redzi tikai divus punktus, tad visticamāk tu skaties tieši uz kādu no punktiem, taču skatiens ir jāvērš tiem tieši pa vidu un cauri ekrānam.

o Ja redzi četrus punktus nevis 3, tad tev jau gandrīz ir izdevies. Atbrīvojies un centies nofokusēt acis vēl tālāk. Centies panākt tā, lai divi "liekie" punkti saplūstu par vienu punktu. Ja tas neizdodas un joprojām redzi 4 punktus, tad ir vēl nedaudz jāatslābina acu muskuļi. Un jācenšas skatīties vēl vairāk tālumā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Raksti šajā pavedienā


Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 16.06.2024 06:49