![]() |
Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )
Lūgums neaizrauties ar jaunu pavedienu veidošanu pa labi un pa kreisi par visiem sīkumiem, par ko tik vien varētu iedomāties. Ja vēlies aizsākt jaunu tematu, tad runā par jautājumu, kas tevi interesē, par ko tev ir, ko teikt, un kuru tu patiešām vēlies apspriest.
Katra jauna pavediena pirmajam rakstam ir jābūt vismaz 150 vārdu garam (šajā lūgumā kopā ir 76 vārdi). Pretējā gadījumā pavediens tiks dzēsts, neskatoties uz to, kādas atbildes būs iesūtītas.
![]() |
![]()
Raksts
#1
|
|
Izvēlas zizli pie Olivanda ![]() Grupa: Biedri Pievienojās: 12.03.07 ![]() |
Kad Nāves Dāvestus tikko tik grasījās laist klajā, avīzē "5 min" parādījās ziņa no grāmatas tulkotājem. Neatceros īsti precīzi vārds vārdā intervijas saturu, taču bija minēts, ka grāmatu tulkojuši 4 cilvēki, kas to darījuši ar lielu mīlestību un ka grūtības tulkošanā esot sagādājuši divi apstākļi - pirmkārt, lielais īpatno vārdu, uzvārdu, vietu utt. tulkojumu skaits, kuriem jāsaglabā tāds pats tulkojums arī pārējās grāmatās. Otrkārt, 4 tulkotāji esot gluži kā 4 ķēkšas vienā virtuvē - katrai virums sanāk savs un tāpēc ir svarīgi pārraudzīt gala rezultātu. Nu tad lūk, man radies tāds iespaids, ka dažas labas ķēkšas virumu vārījušas bez ieskatīšanās receptē. Grāmatas sākumā, kur Strups un Jekslijs piegādā ziņas Voldim par Harija pārvietošanu, Jekslijs skaidri un gaiši runā par savu informācijas avotu - Čāgonenu, bet pāris nodaļas uz priekšu šis pats džeks jau kļuvis par Dolišu (Dawlish). Vai arī, tulkotāji sabijušies Sectumsempra tulkot par Cirtasum un aizstājuši to ar vienkāršu frāzi, ka tā esot Strupa specialitāte. Žēl, ka tulkotāji savā mīlestībā nav izlasījuši iepriekšējās grāmatas. Pilnīgi pietiktu arī nolaistais no saviem augstumiem un ielūkoties Kurbijkurnes piedāvātajā vārdnīcā, kur ir doti uzvārdu un burvestību tulkojumi, tai skaitā arī Čāgonens un Cirtasum. Turklāt Cirtasum, ja nemaldos, bija atrodams 6.grāmatas nodaļas virsrakstā - pat nevajadzēja lasīt visu grāmatu. Eh, ko tur vēl piebilst. Žēl par tiem, kas nav lasījuši angļu valodā un nezin terminu tulkojumus oriģinālvalodā, jo dēļ šī tulkojuma viņi nespēs grāmatu uztvert pilnīgi pareizi.
P.S. Droši vien ir vēl šādas tādas kļūdas, neesmu vēl tik tālu tikusi. |
|
|
![]() |
![]()
Raksts
#2
|
|
Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju ![]() ![]() ![]() ![]() Grupa: Bijušie Pievienojās: 12.08.06 Kur: tur kur putni dzied. ![]() |
Es tiešām nezinu vai manas latviešu valodas un gramatikas zināšanas patiešām ir tik lielā mērā uzlabojušās kopš iepriekšējās grāmatas lasīšanas, bet šajā grāmatā es saskatīju patiešām daudz visādu stulbību. Sākot jau ar stūkstošām garmuzīmēm un nesakritībām ar varoņu vārdiem līdz tulkojumiem, kas mainās.. Piemēram tas pats pavēlus un valdum. Iespējams jau, ka tas lietots, lai "bagātinātu valodu", bet nepieredzējušākam lasītājam tas varēj likties dīvaini.
Vēl jāpiebilst, ka lietoti bija visai nepatīkami sarunvalodas vārdi, kā piemēram, sūkties. Grr. man šis vārds jau kretinē, kad tiek lietot tā vienkārši uz ielas, bet kad vēl jālasa grāmatās.... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif) |
|
|
![]()
Raksts
#3
|
|
Bēg no sera Kedogena ![]() ![]() Grupa: Biedri Pievienojās: 03.08.07 Kur: starp daudziem, kas nav pūces ![]() |
Vēl jāpiebilst, ka lietoti bija visai nepatīkami sarunvalodas vārdi, kā piemēram, sūkties. Grr. man šis vārds jau kretinē, kad tiek lietot tā vienkārši uz ielas, bet kad vēl jālasa grāmatās.... (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/silent.gif) Jaa, piekriitu - "suukties" ir totaali "garaam" ! Centiigie tulkotaaji taa baidiijushies neiepatikties muusdienu jaunatnei, ka bez shie zargoninjiem neiztikushi! Bet - kas buus peec vairaak nekaa 5 gadiem, kad jaunieshu videe buus citi (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/blink_a.gif) (IMG:style_emoticons/kurb_gaiss/huh.gif) - jaunaaki zargoni, bet vecie buus novecojushi un nesaprotami?!???? Tad jau shis vecais/sodienas tulkojums kljuus " veciskjsh" !!! Taa iztapshana iespeejamajam lasiitaajam mani " besii" un mazina darba literaaro veertiibu - daudz patiikamaak ir lasiit ANGLJU VALODAA!!! |
|
|
![]() ![]() |
![]() |
Lo-Fi versija | Pašlaik ir: 04.05.2025 05:45 |