Salazars Slīdenis

Kurbijkurne bibliotēkas raksts

Versija, kas saglabāta 11:39, 22 jūnijā 2006; skatīt pašreizējo versiju
?Vecāka versija | Jaunāka versija?
Pārlēkt: navigācija

Salazars Slīdenis (Salazar Slitherin) bija viens no četriem Cūkkārpas dibinātājiem (līdz ar Elgu Elšpūti, Klementīni Kraukļanagu un Godriku Grifodoru). Slīdeņa vārdā līdz ar to nosaukts arī viens no Cūkkārpas namiem. Pazīstams ar spēju runāt šņācmēlē, kas, šķiet, tikusi nodota arī viņa pēcnācējiem. Slīdeņa vārda izcelsme latviski tikusi tulkota pēc līdzības angļu valodā, kur slithering nozīmētu slīdošs. Tā ir kārtējā Dž.K. Roulingas izmantotā līdzība Harija Potera grāmatu sērijā.

Slīdeņa nams

Slīdenis un viņu pārstāvošais nams grāmatā tiek asociēti ar tīrasinības atzīšanu un slavināšanu, kā arī valdīšanu dažādiem iespējamiem līdzekļiem; tā simbols ir sudrabota čūska uz zaļa fona. Slīdeņa namā savulaik bijuši tādi zināmi burvji kā Reguluss Bleks, Severuss Strups un pats Toms Melsudors, kas vēlāk izauga par tumšāko zināmo burvi, protams - lordu Voldemortu; vienā gadā ar Hariju šajā namā mācās Drako Malfojs (vismaz mācījās, pašreizējais statuss ir samērā neskaidrs), viņa draugi Krabe un Goils, Drako draudzene Pansija Pārkinsone.

Hagrids savulaik (AG) minējis, ka visi ļaunie burvji ir bijuši slīdenī, taču Dž. K. Roulinga šīs runas vēlāk atspēkojusi, sakot, ka Hagrids tobrīd pārspīlējis un slīdenī mācoties arī ar Tumšo maģiju nesaistīti skolēnu, kamēr citos namos mācās tieši Tumšajās zintīs ieinteresētie, piemēram - prof. Gliemjrags ir (bijis) slīdeņa nama vecākais.

Pēc leģendas, Slīdeņa dedzīgā vēlme Cūkkārpā uzņemt tikai tos, kam ir tīrasiņu izcelsme, ir bijis galvenais iemesls Noslēpumu kambara izveidei un Slīdeņa aiziešanai no Cūkkārpas dibinātāju vidus.

Noslēpumu kambaris

Pirms neilga laika atklājies, ka tiešām pastāvējis tā dēvētais Noslēpumu kambaris, ko paslepšus no saviem 3 kolēģiem - izveidojis pats Slīdenis. Pēc leģendas tajā mitis bazilisks - čūsku karalis. Noslēpumu kambarī (NK) savā otrajā skolas gadā iekļuva Harijs, turpat palika arī Rons un profesors Sirdsāķis.