Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Lāsti
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris > Arhīvs – NK
Lapas: 1, 2
profesoreMaksūra
Daži cilvēki saka, ka tu kādam vēli ļaunu un pasaki to vārdos, tas var arī piepildīties, tu vari nolādēt viņu. Vēlos uzzināt vai tu tici tam, ka tā var? Pastāsti vai tu esi kādreiz ar ko tādu sastapies/usies! Varbūt tu pat vari pastāstīt kā to dara vai kā pasargāt sevi no lāsta.... devil.gif
Minnka
Hmmmm lāstiem es ticu. Pati neesmu izbaudijusi un noteikti arī negribētu! Kā cīnīties? Es pat nezinu, varbūt rokas jāsakrusto.( tad ja tevi naturāli noskauž). Bet kā cīnīties pret īstiem lāstiem nezinu! two_handed.gif
eily
es shaubos, bet protams cilveekiem jau ir naacies izbaudiit dazhaadas lietas, ieskaitot laastus... par cik pati ar to dziivee neesmu saskaarusies (cerams, ka arii nesastapshos)... es uzskatu, ka cilveeks veel otram ljaunu un ljoti veelas lai tas piepildiitos varbuut tas var sanaakt, bet kas zina... un pasargaat es domaaju, ka sev ir iespeejams tikai vienaa veidaa: vienkaarshi jaabuut pret ciiem labam un tad jau arii pasargaasies no laastiem, bet ja tas neliidz tad no laastiem izvairiities nav iespeejams...
mērfija
ja tas ir burvis tad jaa grin.gif grin.gif
giraffe
Pati ar ko taadu neesmu saskaarusies, taapeec nemaaku pateikt vai ticu kam taadam, vai nee... huh.gif Ir jau gan dzirdeeti visaadi gadiijumi, bet ej nu sazini? Vai tikai nav taa, ka cilveeks, kursh tiek nolaadeets, neapzinaati par to piedomaa, un taadeejaadi it kaa pakljaujas shim laastam? :blink:
Chou
ticu, ka var nolādēt esu dzirdējusi dažādus strāstus par to, bet cik tie ir bijuši patiesi, nezinu.... Pati gan es negribētu, ko tādu iedzīvot......
Trusite
njaa un kaa veel, pati esmu saskaarusies un pati esmu arii meeginaajusi
staasts: man bija agraak viensh dzekinsh... neiesliigsim detalaas... vinsh samiileejaas manaa labaakajaa draudzenee un es vinju domaas tieshaam noaadeeju... un peec meenesha vinsh salauza kaaju laughing.gif varbuut sakritiiba, bet taa nu tas bija laughing.gif
dreamer
Īstenībā vārdiem ir ļoti liels spēks, pirmkārt jau vārds ko vecāki devuši bērnam nes kautkādu noteiktu informāciju, kas kaut arī netieši vārda īpašnieku var ietekmēt pat visu mūžu. Tāpat arī ar nevietā pateiktiem vārdiem tie varbūt arī spēj kādu ietekmēt psiholoģiski - vai pat patiešām nolādēt. Arī sevi.... Ne jau velti saka "Nekad neaski nekad", un ne jau velti dažreiz dzīvē nākas saskarties ar dažādām kuriozām (pat traģikomiskām) situācijām kad paša teiktie vārdi atgriežas pie sevis reālas situācijas formātā. Nezinu vai tas ir lāsts, bet kautkas psiholoģiski vai likteniski ieprogrammēts jau nu gan. Arī citam nejauši pasakot kautko ne pārāk labu varētu būt iespējams viņam kautkur zemapziņā to nelaimi "iekodēt"... ermm.gif

Kā sevi no tā pasargāt - pat nezinu - varbūt varētu vismaz par saviem tekstiem padomāt ko runāt, un ko ne. Citu teiktos vārdus varbūt var mēģināt tik ļoti neņemt "pie sirds" un nepārdzīvot, censties domāt pozitīvi, un vienkārši "neņemt galvā"... nu kautkā tā...
anti blinke
....ES TAAM TICU.....taadas lietas patieshaam notiek..es gan ar to neesmu tieshi saskaarusies,bet ir dzirdeeti visdazzaakaakie nostaasti..... huh.gif
mērfija
CITĀTS(dreamer @ 17.06.2004 20:32)
Īstenībā vārdiem ir ļoti liels spēks, pirmkārt jau vārds ko vecāki devuši bērnam nes kautkādu noteiktu informāciju, kas kaut arī netieši vārda īpašnieku var ietekmēt pat visu mūžu. Tāpat arī ar nevietā pateiktiem vārdiem tie varbūt arī spēj kādu ietekmēt psiholoģiski - vai pat patiešām nolādēt. Arī sevi.... Ne jau velti saka "Nekad neaski nekad", un ne jau velti dažreiz dzīvē nākas saskarties ar dažādām kuriozām (pat traģikomiskām) situācijām kad paša teiktie vārdi atgriežas pie sevis reālas situācijas formātā. Nezinu vai tas ir lāsts, bet kautkas psiholoģiski vai likteniski ieprogrammēts jau nu gan. Arī citam nejauši pasakot kautko ne pārāk labu varētu būt iespējams viņam kautkur zemapziņā to nelaimi "iekodēt"...  ermm.gif 

Kā sevi no tā pasargāt - pat nezinu - varbūt varētu vismaz par saviem tekstiem padomāt ko runāt, un ko ne. Citu teiktos vārdus varbūt var mēģināt tik ļoti neņemt "pie sirds" un nepārdzīvot, censties domāt pozitīvi, un vienkārši "neņemt galvā"... nu kautkā tā...

es pilniigi piekriitu vaardiem ir liels speeks bet piemeeram ja tas ir burvis tad noteikti tas buut lielaaks speeks wink.gif
..:Kerija:..
Mana atbilde aptaujā bija: Jā, un esmu ar to sastapies dzīvē
Un tā patiesi ir taisnība, jo mana vecāmāte ir nolādēta... goda vārds!
closs...
Visi shie laasti...jaa tie noteikti var kaa iespaidot! Un ne tikai laasti, arii vienkaarshi pateikti vaardi, pat ja tu nedomaa neko ljaunu tiishaam var piepildiities gan uz tevi pashu, gan citiem!
Nimue
Lai cik skeptiski es neizturētos pret visām šāda tipa parādībām, lāsti laikam ir viena no lietām, kam nākas ticēt.
Vai nejauši tikai pasakot ko sliktu - diez vai, ja nu vienīgi nolādētais to zin, tam kaut vai daļēji tic un pats sevi noskaņo uz neveiksmēm.

Bet attiecībā uz apzinātu nolādēšanu - tas jau ir nopietns gadījums... Neieslīgstot detaļās - ir atsevišķi gadījumi, kas liek domāt, ka tas ir visnotaļ arī iespējams.
poga
grin.gif mani wienreiz nokaitinaaja wiens kalna iipashniex siguldaa un es taa sadusmojos,ka winjam sapliisa bugelis un nestraadaaja liidz naakamajm riitam!;)ha-taa winjam wajadzeeja!
Dinaer
jautaajums patieshaam ir taads vcai tu tici?
ja tici tad jebkuram paskot kaadu sliktu vaardu (laadeejoties) tu cilveeks jau saac drebeet aiz baileem.
shaadai pashiedvesmai ir milziigs speeks, bet cilveeka vaardam un domaam taads ir veel lielaaks.
nolaadeeshnai (es tevi nolaadu par ..... lai tev veel divas kaajas izaugtu vai kaut tu kaaju salauztu) es no sirds neticu un negribu ticeet. pietiek jau pasaulee launuma. man vairaak nevajag...

esmu asiiju ka ja kaads domaa ko sliktu par otru, shis otrs cilveeks to juut, kautvai kaa galvas saapes. cilveeks peec dabas nav nekads engeliitis un tas ir fakts. un veeljonepatiikamaaka ir apzina ka esot launs tu ietekmee citus un manpatieshaam negribeetoslai shis taa teikt launais speeks muusos buutu tik speeciigs - laasta liimenii.

viens vaards speej buut stipraaks un ir stipraaks par armiju. ar to var panaakt daudzko un es ceru ka laasts nebuus tas ko tu gribi ar sho vaardu iesaakt.

ar to visu gribeeju pateikt, ka ir jaadomaa ko saka un runaa. domaaju ka tas ir laasts ka biezi vien tas ko sakaam meedz arii piepildiities un nejau tas jaukaakais... domaajiet ko sakaat.
Pūkainīte
jā, es tam pilnīgi noteikti ticu!!!
Man ir stāstīts, pati es esmu dabūjusi uz savas ādas.... un vēl ziniet......šie lāsti iznāk tikai tiem cilvēkiem, kuriem šāda veida spējas ir pašsaprotama lieta, arī tiem, kuriem ir īpaši "sapuvusi" sirds ( ļauna, nodevīga, skaudīga), arī īpaši labiem un sirdī skaidriem cilvēkiem, kuriem par visu vairāk gribas, lai pasaulē iznīkst ļaunums...... Tādas tās lietiņas.... reizēm tas pat nav jāizsaka vārdos, jo tas nāk no tik dziļas sirds vietas, ka ir tā vai tā gana pēcīgs........................
harry
Jā cilvēku nolādēt var, bet es esmu lādējis nevis cilvēku, bet vecu dārza būdiņu, pie meža.mace.gif
Tad mēs ar draugiem aizgājām uz štābiņu ar nosaukumu Dankas būda, (tādu nosaukumu tā dabūjusi no tā, ka viņa kādreiz piederēja meitenei, kura dzīvo manā mājā Dankai)
<Raksts cenzēts>

Tā mēs šo štābiņu lādējām kādas 10 minūtes. unsure.gif

Un kas notika, mēs nākamajā dienā atnācām uz turieni un štābiņš bija nodedzis, w00t.gif un mežā tieši pie štābiņa bija neparasti tumšs, apkārt klejoja kautkādi tipi melnā, ar kapucēm, līdzīgi atpātotājiem vai nāvēžiem un dienas laikā tur ūjināja pūce. mellow.gif
NovemberNövelet
Heh.. Interesants temats. Varu piekrist citiem- esi uzmanīgs ar to, ko tu vēlies.. Tas var piepildīties.. Internetā kādreiz atradu, ko par lāstiem uzskatījuši senie latvieši- to pierakstījis Teodors Zeiferts.

Lāstu un lamu vārdi izaug no naida jūtām pret otru. Tos izsaka dusmās, uztraukumā, lietojot šāda brīža izjūtai piemērotus teicienus, kas mēdz būt norauti, nereti saīsināti par vienu pašu vārdu. Katrai tautai šādi teicieni, no kuriem daži ļoti veci.
Lāstu vārdi dibinās uz ticību, ka tie piepildīsies, ka ir varas, kas gādās par viņu piepildīšanos, ko tad lādot vai nu piedomā, vai tieši piesauc. Lāsti ir, pēc tautas domām, ļoti vārīga un asa lieta, no kā pēc iespējas jāatturas. Ja tos izsaka bez pietiekoša iemesla, tad tie krīt atpakaļ uz pašu lādētāju. Var dusmās arī izsacīt lāstus, kuru piepildīšanās pēcāk jānožēlo. Kādā pasakā tēvs sadusmojas uz saviem septiņiem dēliem, kurus viņš nevar sagaidīt pārnākam no avota ar veselības ūdeni, un izsaka: Kaut tādi nižģekļi par kraukļiem paliktu! Tūdaļ septiņi kraukļi laižas pār istabas jumtu. Tēvs nomana, ko izdarījis, bet nu par vēlu.

Par ļauna novēlējuma i z p i l d ī t ā j u allaž uzlūko Velnu, Jodu, Jupi. Piķi. Parasti lāstu vārdi tad ir: Ka tevi Velns (Jods, Jupis, Piķis) parautu! Daudzkārt piesauc arī Pērkonu: Ka tevi Pērkons (deviņi, trejdeviņi Pērkoni) saspertu! Spēcīgākais lāsta piepildītājs tomēr ir Dievs, lai gan ne tieši. Viņu uzskata un piesauc par lēmēju, kas var visu jauno dot; par tādu viņš paliek arī tanīs gadījumos, kad jaunumu tieši atnes pirmāk minētās būtes. Parasti ievada tad arī atzīmētos lāstu vārdus: Dievs dod! (Ka tevi Velns parautu! Ka tevi Pērkons saspertu!) Par tiešiem ļaunuma nesējiem min arī vilku, suņus: Ka tevi vilks (deviņi vilki) apēstu! Ka tevi suni sarietu! Daudzkārt bez parastā ievada (Dievs dod) nepiesauc nekāda lāsta izpildītāju. Tādi lāstu vārdi ir: Ka tu pakārtos! Ka tu stulbs paliktu! Ka tu nodurtos! Ka tu kaklu nolauztu! Ka tu aizritos! Ka tu izputētu! Ka tu auksts paliktu! Vēl ir daži lāstu vārdi, kurus izsaka arī bez minētā ievada: Rij, ka tu pārplīstu! Brauc ellē!

Vēl še minama nodievošanās: Dieva zemīte lai mani nenes! Tas ir pret pašu izsacītāju virzīts lāsts, kurš lai piepildītos, ja viņš neturētu savu solījumu.

Attīstībai uz priekšu ejot, sāk lāstu vārdus arvienu vairāk sajust par tādiem, kas nesaskan ar pieaugošiem tikumības prasījumiem un ar sirds daiļumu. Tie arvienu vairāk zaudē savu asumu un noraujas nereti pus teikumā. Velns vai Jods tiek par vilku, suni, līdz arī to vietā stājas kāds gluži nevainīgs vārds, piem, kociņš, zaķis. Nosaka tad zināmā gadījumā puslīdz pa jokam: Rauj tevi kociņš! Ka tevi zaķis nobadītu! Vai arī izsaka tikai pirmos nenozīmīgos lāsta vārdus: Ka tevi!

Ļauna novēlējumi dažreiz ietveras arī tautas dziesmās, ar to no nesavaldāmu dusmu norautas izteiksmes tikdami par dzeju, kurā naida jūtas dabūjušas zināmu noskaņojumu. Savam pēlējam izsaka nopeltais šādu novēlējumu:

Dievs dod manam pēlējam
Zelta zobus, vara mēli,
Piecus grašus kabatā,
Maizes kuli mugurā.
profesoreMaksūra
Reiki, tiešām bija ļoti interesanti izlasīt tavu atbildi!
Es zināmā mērā ticu nolādēšanai, jo tomēr gadās dzirdēt ticamus gadījumus... cool.gif
alise brīnumzemē
shaubos, bet man liekas, ka tiehsaam var jau buut. man drausmiigi ir bail no chigaaniem, kas tev piesienas, prasa naudu vai ko tml. un tev taa nav, vai negribi dot, vinji tevi nolaadee, visaadi tur daraas.
Roviela
Par to esmu jau dažos citos pavedienos izteikusies, bet īsumā: lāsts nostrādā tikai un vienīgi tad, ja tas, kuru nolād, tam notic. Vārdi vieni paši par sevi ir tikai un vienīgi vārdi. Gatavojoties spēlei "Senlatvieši" es nupat izlasīju grāmatu "Latviešu tautas paražas", "Latviešu tautas ticējumi" un "Latviešu buramie vārdi" visus padsmit sējumus. Nav tā, ka arī ticot lāsta spēkam, pret to nevar aizsargāties! 2 piemēri: 1) ja tevi lād, tad spļauj pār kreiso plecu un saki "kā pīlei ūdens!" - un nekas ar Tevi nenotiks; 2) ja gribi, lai lāsts atiet devējam atpakaļ, saki "ko pa muti izlaidi, to pa nāsi ierauj!" Viss - Tev neko vairs nevar sliktu padarīt, lai saka, ko sacīdami.
Der visos šaubīgos gadījumos wink.gif
Lia'angia
Papildinot iepriekš teikto, varu citēt, manuprāt, brīnišķīgu teicienu, kas stājies droši vien agrākā lāsta vietā:
"Lai Dievs nogrābstās", vai "Lai Dievs no pasaules nogrābā!" Otrā ir senāka forma un tāda bargāka, agrāk droši vien vēl ļaunāk skanēja. Bet jaunākā forma... grin.gif grin.gif laughing.gif Pirmo reizi to dzirdot es tā smējos... grin.gif
Bet ar lāstu padarīānām diezgan bieži sastopas mana vīramāte. Viņas kolēģe pilnā nopietnībā bārsta sāli, dedzina svecēs fotogrāfijas un tamlīdzīgi izdarās, un vīramāte drīz jau sāks tāpat pretī darīt, sērmūkšļa zariņus jau pa kabinetu ir izspraudījusi. :blink:
No malas šķiet visai smieklīgi, bet ja tas vairo cilvēka pašapziņu un ticību saviem spēkiem, lai jau sprauž, kur patīkās... rolleyes_a.gif
Grēkmeistars
Droši vien tā var nolādēt cilvēku, tāpēc labāk nelādēties velti... grin.gif
Miya
Es atbildeju Ja jo es to tiesam zinu meginajusi neesmu bet zinu smile.gif
Sirradze
Vispaar esmu dzirdeejusi visdazhaadaakos nostaastus par shiem laastiem. Un ir tachu arii cilveeki, kuri tos laastus nonjem. Vispaar iisti nezinu vai taa ir taisniiba, bet domaaju, ka ir atsevishkji cilveeki, kuriem uz to ir liela vara un vinji to izmanto.... huh.gif
Elepele
ar vārdiem nē, vajadzīgi vēl papildlīdzekļi- Gunchas mammai maajaas ir noburts saals, kursh jaauzber tam cilveekam kuram veelies uzlikt laastu un jaaskaita kaut kaaadi vaardi. Protams nebuus "Puff!" un cilveeks nepazudīs, bet vinjsh piem. aizbrauks dzīvot uz citu valsti u.tml. un vairs tevi netraucees! Nju, to var saukt par sava veida laastu
Hermione
var, patiešām var... Stiprākā gan ir cilvēka enerģija, bet ar vārdiem arī nav slikti.. Palasiet "Mūsdienu psihiloģiskā aizsardzība" ļoti interesanta...
Gerts
Jā, vienreiz uz ielas notika tracis un mans draugam "uzbrauca" neparko!!! Viņu veca bābiete nolādēja tā:" Tu ...... ........ ( necenzēti vārdi ) visi pret tevi izturēsies naidīgia" un visos veikalos, kur mees gājām, visi izturējās slikti!!!
grapefruit
Ja tu tici tam, ka esi noladēts, tad tam, kas gribēja tevi noladēt tas ir izdevies.
Roberts
es nobalsoju nē jo vnk manuprāt ar vardiem vien nepietiek....
Nestors Grems
Protams, ka ticu, vai ta nav zināms, ka senie Ēģiptieši šo lietu tā pa īstam pieprata. grin.gif
Simple Girl
es ticu jo viena tantina no sirds ienist manu vecmammu un davina vinai looti divainas lietas, liiku spieki, vecu halaatu, pustukshu ievarijuma burcinu u.c.
ja kads tev davina kaut ko divainu, saadedzini to (nevis izmest) tad ejot ara vinam uz muguras ar saali japarmet krusts!
visi zin kaa taa tantina ir mazliet divaina, jo vina 80 gadu vecuma var no iet 2 km, tas varbuut nav nekas brinumains, bet tomeer......
Crash
Jaa, tas ir iespeejams, nekaadu probl. Tik vajadziiga bik prasme un labs upuris wink.gif
Riame
jaa, es tichu, ka ar domaam un vaardiem var nolaadeet un saapinaat chilveeku!Chil;veeka meele ir kaa chuuska! unsure.gif
vejgraabsle
Ar dazjaadaam simboliskaam darbiibaam un vaardiem, kaartiigu veelmi un to, ka nolaadeejamais par to zina var panaakt daudz.Pashai man gan nav iipashas veeleeshanaas to dariit
FiKi
mm, es gan gribu sevi uzskatīt par racionāli domājošu cilvēku un lāstiem neticu.

bet "never say never"... whistling.gif
raira
ja ticu jo vienreiz dusmas noteicu lai masa paklup
un pec dazam sekundem vina paklupa aiz koka saknes cool.gif
spitzbube
ticu&esmu arii saskaarusies silent.gif
lasiiju kkur ka wajag rokas&kaaajas sakrustot&sataisiit"figu" &tad kursh tewi nolaadee taja briidi saak wai nu klepot wai dariit kko citu..
Fijusska
var jau buut ka laasti ir. man dazreiz liekas ka man ir kaad laasts dazaas lietaas(tikai dazreiz) bet iisteniibaa mana otra puse saka , ka laastu nav! smile.gif
shary
Jā! noteikti var. varbūt šī situācija ka stāstīšu būs ne tieši tāda, bet tad nu lasat.
es tā visu pilnīgi neatceros, bet uz to pusi jau būs

Mana draudzene kad bija maziņa izdarīja baigās palaidnības un tad mamma uz viņu kliedza. istabā ienāca vecmāmiņa un teica lai nekliedz jo savādāk bērns var sākt raustīt valodu. un tā arī bija mana draudzene kādu gadu raustīja valodu, bet tad tas pārgāja. grin.gif
zero
jaaaa noteikti var nolaadeet. man pat maajaas meetaajas kaut kaadi speciaali vaardi ar kuriem var laastu uzlikt. un tas tieshaam iedarbojas.
Alfirin
Kāpēc vispār ar to būtu jānodarbojas? Kāpēc būtu kādam citam jādara tas, ko pats negribētu piedzīvot?

Lāsti atgriežas, un ar desmitkārtīgu spēku. Pa ceļam sagrāvuši visu iespējamo.

Nemēģiniet, pat joka pēc, un it īpaši ar nodomu!
emily
lai izvairiities no laastiem ir jaaneesaa mazins krustins.... tas atsitiis laastu un aizsuutiis to nolaadeetaajam, bet ja tomeer laasts ir skaaris, tad uz galvas ir jauzliek ola, nezinu vai liidz bet taa saka.
~Vanesa~
Man liekas ka ar vārdiem var nolādēt tikai vāju cilvēku. Vienīgais ko man liekas jāpiebilst ir tas, ka bieži rodas sajūta ka cilvēki kas ir stipri īstenībā ir ļoti vāji. Dēļ tā ka liela daļa no viņiem tik ļoti baidās zaudēt vai būt vāji. Vienkārši uzskatu ka cilvēks kas apzinās, ka ir vājš ir bišķi aizsargātāks nekā tas kas baidās pat šādu domu pieļaut. Un vēl protams liela nozīme ir tam vai tas cilvēks ko nolādē tam tic un vai arī tic tas kas to dara. Lielākas iespējas man liekas būtu nolādēt enerģētiskajiem vampīriem.
Svivens
Oho. Kas tik te nav. Laasti, rituaali, energjeetiskie un termodinamiskie vampiiri. pilniigi ne forums bet latvieshu tautas briinumpasakas.
Nav iespeejams pieraadiit, ka laastu nav, taapat kaa nav iespeejams pieraadiit, ka nav ruukjiishu (Lai pieraadiitu, ka ruukjiishi eksistee, vajag vienkaaeshi atrast vienu ruukjiiti. Bet lai pieraadiitu, ka ruukjiishu nav vajag paarmekleet visu visumu un paarliecinaaties, ka ruukjiishu nekur nav, kas ir gruuti izpildaams). Bet iespeeja, ka laasti darbojaas ir nieciiga. Ja neskaita protams psihologjisko iedarbiibu, kad "nolaadeetais" cilveeks saskata laasta sekas jebkuraas nepatiksanaas , kuras piedziivo.
Cyrax2
Varbuut soreiz es sos laastus varu saliidzinaat ar lamuvaardiem. Katrs apvainojums cilveekam var izraisiit nepatiikamas emocijas, cilveeks var zaudeet savu pozitiivo pusi, zaudeet dziivi (ja sis "laasts" patiesi ir "speeciigs").
Namejs
Lāsti ar vārdiem? Muļķības. Ar domām gan. Bet jābūt stipram cilvēkam, un atpakaļ tāpāt nāks. Ja kāds kaut ko ļaunu nodarījis domās vajag raidīt bultu uz viņu. Bet jābūt stiprai pārliecībai, ar domu "varbūt sanāks" nekas nesanāks.
Hypsus...
Var, bet tieshaam ar vaardiem vien nepietiek, jo nepiecieshama stipra griba un koncentreeshanaas speeja, lai kaadu nolaadeetu..........
The Master
Protams, ka ar vaardiem var noolaadeet tikai ir jaabuut iemanjaam un vaardiem ir jaabuut iistiem un preciiziem.Agraak pati to reizeem dariiju, bet manupraat, sjos vaardus vairaak vadiija mans gribas un veelmju speeks. medieval.gif
The Master
Vienreiz viens kretiins gribeeja mani nolaadeet un zem mana durvju paklaaja palika krustu- tur kaut kaadaa veidaa uzliekot laastu.Es vinjam peec tam pamatiigi atriebos....viena vecene, lai man atriebtos kaut ko man uzlika un es durviis baigi iecirtu pirkstus, naacaas shuut....
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.