Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Svešovsku neizskaidrojamā esamība
Kurbijkurne forums > Pasaules > Harijs Poters > HP grāmatu pasaule > Personāžu lietas
Beebiic
''uguns biķerī'' voldemorts skaidri un gaiši pateica, ka bellatrise un viņas vīrs ir miruši (svešovski laikam tā bija...), taču ''fēniksa ordenī'' viņi jau ir dzīvi.


dīvaini, ne?
_BijušaisPareģis
Nezinu, neesmu ieprieksh pieveersis tam lielu uzmaniibu... rolleyes_a.gif
Bet ja tu saki- laikam ir kluuda.... whistling.gif
bet vai Roulinga vareetu kluudiities? huh.gif
Galadriēla
Es arī to biju pamanījusi, bet Voldis teica, ka viņi ir aprakti Azkabanā. Tas "aprakti" moš nozīmēja "ieslodzīti"?
Beebiic
man liekas aprakti nozīmē aprakti, zem zemes un viss, beigti. moš kļūdas mūsu tulkotāji nevis roulinga, bet varbūt arī viņa pati.
Ļipa
Tas tac vienkaarshi taads teelainais apziimeeejums! nevaig tac visu uztvert tik burtiski!!!!! smile.gif
Siri
Njā,bet man tomēr liekas,ka "aprakti" nozīmē "ieslodzīti uz ilgu laiku,un cerības tikt atpakaļ viņiem vairs nav " (njā,kā tad getlost.gif )
Jo diezvai Roulinga pieļautu tādu kļūdu...Bet varbūt viņai vienkārši aptrūkās ļauno varoņu ? rolleyes_a.gif
Overlord
Iespējams ka kāds no nāvēžiem Voldemortam būs sniedzis kļūdainu informāciju un Voldemorts noticējis īsti labi nezinot ieslodzīto nāvēžu likteni
Canadian
Es domāju, ka visu to Roulinga izdarīja speciāli, bet atbildi uzzināsim tālākajās grāmatās. cool.gif
Victor Krum
bet nu Voldemorts nav teicis ka vinji ir mirushi... buusi nepareizi sapratis...
crazy angel
Jā un katram ir tiesības teikt to ko domā....
es ar tam nebiju pievērsusi uzmanību, bet varbūt tur kļūdījās tulkotāji...
Mēnestiņš
CITĀTS(orx @ 16.05.2004 11:21)
Es domāju, ka visu to Roulinga izdarīja speciāli, bet atbildi uzzināsim tālākajās grāmatās. cool.gif

Tā arī būs! whistling.gif Visticamāk, viņi arī inscenējuši savu nāvi tāpat, kā Zemvaldis juniors. cool.gif
Dvēselīte
varbuut ka tas... visticamak ir vardu spele ar "aprakti"... tas tiesam ir telains makslinieciskaas izteiksmes lidzeklis kas butu jasaprot kaa "ieslodziti"...
Maardzhastante
TAk protams - saka tach aprakts cietumee, ne? nee nu skan jau diivaini, bet es domaaju, ka taa tas bija domaats: tongue.gif
Victor Krum
NU BAAC! visi tik staasta tulkotaaji kljuudiijaas tulkotaaji kljuudijaas - da juus moshka izlasat tekstu. Protams buutu stulbi man tagad kljuudiities bet es esmu pa 99% paarliecinaats ka Sveshovski tika uz naavi ieslodziiti Azkabanaa. doooooooooh. NEVIS nogalinaati. geezuz.
Dvēselīte
vai tad te kads runa par ko citu? vai tad te kads (nu isteniba kads jau teica gan) teica ka vinji IR nogalinati? te runa tā vien iet ap to, ka vinji ir ieslodziti Askabanā. Un ja tu neiznaji (un ja vien es nejaucu) tad Askabana nevar ieslodzit islaicigi. ja tur tiek ieslodziti tad tas IR uz NAVI...
crazy200
Bet Voldemorts tak Teica ka viņi ir aprakti azkabanā un viņus godinās mūžam cik atceros tā kā viņiem vajadzēja būt mirušiem.
birdman
ar ''aprakti'' viņš domāja ieslodzīti jo tur jau ir kā būt apraktam tik drūmi pie tim atprātotājiem
Vīslis
es buutu prieciigs ja vinji buutu mirushi! TAd siriuss buutu dziivs
unsure.gif
alise brīnumzemē
nu noteikti varettu buut dazhaadi varianti, kapeec taada nesakritiiba. mosh pac voldemorc kaut ko saputroja vai sameloja grin.gif hehe nu maybe atkal roulinga kljuudijaas
grapefruit
Es nezinu, neesmu iipashi pieveersusi uzmaniibu, varbuut kaads paarpratums grin.gif
maksligais_intelekts*
Vot kādas mēs te Roulingas neuzmnibaz kkļūdas atrodam
noteikti,ka vina nebija tam pievērsusi ipashu nozimi,jo bija aizravusies par galvenajiem gramatas varoņiem
da_basketbums
es nesaprotu... rolinga un kluuda :blink: tu gadiijuma patc nekluubies?
Lussy
Nu, nezinu es kautkā to neatceros...Bet ja tā arī bija manuprāt, viņi kautkā maskējās vai drīzāk izlikās miruši, lai tiktu ārā no Azkabanas. Es zinu, ka tas izklausās stulbi, bet tas r viens no iespējamajiem izskaidrojumiem. Bet ir pilnīgi iespējams, ka tā ir arī Rolingas kļūda. huh.gif
Idril
Nē Roulinga nekļūdījās kad es no sākuma izlasīju šī pavediena virsrakstu man arī tā likās bet tā nav! "Uguns biķerī" Voldemorts teica to ka "Šeit vajadzētu būt Svešovskiem!" Bet tas jau nenozīmē ka viņi ir miruši! Tas nozīmēja to ka viņi tad nebija klāt! Jo viņi taču tad bija Azkabanā un no tās taču ir visai pagrūti izbēgt!
Veronika
CITĀTS(chikita @ 23.06.2004 11:50)
nu noteikti varettu buut dazhaadi varianti, kapeec taada nesakritiiba. mosh pac voldemorc kaut ko saputroja vai sameloja  grin.gif hehe nu maybe atkal roulinga kljuudijaas
*


Ko nozīmē-atkal kļūdijās?? Roulinga nekļūdās,vismaz tā viens otrs saka... Līdz šim viņa ir attaisnojusi visas nepilnības... Vai varbūt beidzot Roulinga tiešām ir kļūdījusies??Tas gan būtu dīvaini,tomēr arī viņa ir tikai cilvēks,tātad-var kļūdīties... grin.gif
Dinii
Tam droshi vien ir logjisks izskaidrojums. bet kas zin! voldemorts melo.(nebuutu jau nekaads briinums)
morticia
es par tiem svešovskiem vispaar neko nesaprotu.. gan jau ka roulinga akal pieljaavusi kljuudinju smile.gif bet varbuut mums par vinjiem veel naaxies dzirdeet - kaa vinji tikushi apakalj no mirushajiem shifty_a.gif nju njez...
saulove
Es piekrītu Galadriēlai. Noteikti tas bija saprotams divdomīgi.
.: ARTANIS :.
CITĀTS(Galadriēla @ 14.05.2004 20:05)
Es arī to biju pamanījusi, bet Voldis teica, ka viņi ir aprakti Azkabanā. Tas "aprakti" moš nozīmēja "ieslodzīti"?
*

Visdrīzāk, es domāju, ka tā...
Nu diez vai Roulinga būtu pieļāvusi šādu neuzmanības kļūdu, bet varbūt ar... whistling.gif
Rusell the carrotstork
Es nezinu vai tā bija vai nē, bet Voldemortam notiekti patīk melot. Es domāju :ja tā bija) , ka viņš samekoja visiem.
Sharlotish
CITĀTS(Beebiic @ 14.05.2004 19:59)
''uguns biķerī'' voldemorts skaidri un gaiši pateica, ka bellatrise un viņas vīrs ir miruši (svešovski laikam tā bija...), taču ''fēniksa ordenī'' viņi jau ir dzīvi.
dīvaini, ne?
*



Es citeeju (UB, 583. lpp.)
"Viņi saglabāja man uzticību. Viņi labprātāk devās uz Azkabanu nekā mani noliedza... Kad azkabana tiks sagrauta, viņi tiks godināti tā, kā viņiem pat ne sapņos nav rādījies."

Taa kaa vinji nebija mirushi 4. graamataa...
Švilpaste
Tieši tā. Roulingai ir neraksturīgi kļūdīties - tāpēc vajag rūpīgāk lasīt.
skatitajs_no_malas
Nu ne, aparaksti Azkaban, latviesu valoda nebut nenozime tikai to, ka vini ir aprakti kapa Azkabanas teritorija. Tas nozime, ka cilveks ir norakts cietuma- bez izredzem uz atbirvosanos un ir domats vinam/ai pavadit savu dzivi tikai tur. Protams, ja nenem vera Voldemorta izgajienus, atbrivojot Svesosvskus:) (Mana gan labak pati orgiginalais uzvards Lestranzi)
Riame
Es no sākuma to pat nepiefiksēju, taču tā patiesi ir...varbūt Svešovski bija vienkārši vairāki...tur jau nebija minēti vārdi... whistling.gif
Hikari
CITĀTS(The angel of darknes @ 06.04.2005 11:16)
Es no sākuma to pat nepiefiksēju, taču tā patiesi ir...varbūt Svešovski bija vienkārši vairāki...tur jau nebija minēti vārdi... whistling.gif
*

Zini, es Tev pilnīgi piekrītu, varbūt tā arī bija... wink.gif
Bet tā tikpat labi var būt milzu kļūda... whistling.gif
Fijusska
Sito es jau sen man skeit ieveroju, un tas mani visu laiku kaitinaja, jo eas ari domaju kape, bet taga man liekas, ka ta
u belatrise nebija dez ko vexca, ta ka tie varbutas bija vinjas vecaaki, nevis vinja ar savu viru. tongue.gif un tas par aprakxsanu , tiasniba... (beigti) ....
CITĀTS(Sharlotish @ 02.04.2005 21:56)
Es citeeju (UB, 583. lpp.)
"Viņi saglabāja man uzticību. Viņi labprātāk devās uz Azkabanu nekā mani noliedza... Kad azkabana tiks sagrauta, viņi tiks godināti tā, kā viņiem pat ne sapņos nav rādījies."

Taa kaa vinji nebija mirushi 4. graamataa...
*


bija gan, jo tie bija vecaaki, un kape gan vinjus vajadzetu godinat, aj vinji vel butu dziivi!!! huh.gif
CITĀTS(cilvekberna dveselite @ 15.06.2004 00:34)
vai tad te kads runa par ko citu? vai tad te kads (nu isteniba kads jau teica gan) teica ka vinji IR nogalinati? te runa tā vien iet ap to, ka vinji ir ieslodziti Askabanā. Un ja tu neiznaji (un ja vien es nejaucu) tad Askabana nevar ieslodzit islaicigi. ja tur tiek ieslodziti tad tas IR uz NAVI...
*


nju var jau ari but 3 menesu ieslodzijums, un pagaidu, ta kaa hagridam, un vel daziem citiem, tak tu tur jau dazas dienas nojuudzies, taa kaa, pec tam leila jega ara vairs nav! unsure.gif
lithium [ kariii ]
es to pirmstam nemaz nebiju ieveerojusi...

CITĀTS(ancfiend @ 13.07.2004 00:14)
Vot kādas mēs te Roulingas neuzmnibaz kkļūdas atrodam
noteikti,ka vina nebija tam pievērsusi ipashu nozimi,jo bija aizravusies par galvenajiem gramatas varoņiem
*


bet es shaubos , ka taa bija Roulingas kjuuda. driizaak jau tulkotaaju.waj arii kaa teica Siriuss - taa doma , ka winji ir cietumaa.jo man neliekas ka Roulingai buutu taada kljuuda. bet warbuut tomeer....
Fijusska
CITĀTS(Ēr-mjo-nī-ne @ 10.04.2005 19:13)
es to pirmstam nemaz nebiju ieveerojusi...
bet es shaubos , ka taa bija Roulingas kjuuda. driizaak jau tulkotaaju.waj arii kaa teica Siriuss  - taa doma , ka winji ir cietumaa.jo man neliekas ka Roulingai buutu taada kljuuda. bet warbuut tomeer....
*


varbut vinja kludijas jau raxtot un domajuot, vinja izdomaja, ka ta belatrise svesovska, nju kas "it ka" nomira, ir siriusa masica, un ka vinja nebus stasta vajadziga, tak beigas ka jau bija uzraxtijusi UB, ta izdomaja, ka vinja bus vajadziga, un ka izradijas, mums par nozelu, ta vajadziba bija parak slikta... unsure.gif

tapatas gan vel domaju, ka tas ir divas dazadas personas, proti vecaki...
krings
a kuru bridi vins ta ta teica manuprat vins teica ka vini ir askabana vai ta ne laikam busu palaidis garam
puregreenday
nu varbuut vinsh domaaja ka vinji ir aprakti bet isteniibaa vinji nebija aprakti. varbuut voldijam kaut kas sagaajis sviestaa. bet vispaar shii ir loti laba teema. varbuut roulinga kautko salaidusi griistee wink.gif
lithium [ kariii ]
selduīn tiek runāts par citu brīdi...un cd - Azkabanā var ieslodzīt īslaicīgi, piemēram to pašu Hagridu, 2 grāmatā - teica , ka viņu vedīs uz Azkabanu un viņš tur būs tik ilgi, kamēr atradīs vainīgo vai k-kā tā...un vispār manas domas ir maainījušās...es domāju, ka vai nu tas bija tāk, kā izteiciens,vai arī rakstot UB Roulinga domāja svešovskus tikai pieminēt, bet tad FO izdomāja, ka tie atgriežas, tikai bija aizmirsusi , ka UB viņu uzrakstīja tādu frāzi, kā aprakti Azkabanā, katram jau var gadīties...man liekas muļķīgi domāt tā kā piem, - "Nevar būt!!!!!vai patiesi Roulinga ir kļūdījusies!!šausmas!!". nu un tad?kļūdīties ir cilvēciski un viņā nav nekāds brīnumcilvēks, kurš nekad nekļūdas... silent.gif
p.s sanāca diezgan murgaini, bet ceru, ka domu sapratāt... grin.gif
iMiS™
Man šķiet, ka bija vairāki Svešovski, jo UB tak netika pieminēti vārdi, un 5. grāmatā Bellatrise bija dzīva...bet varbūt pārējie nomira, un tikai Bellatrise palika dzīva...jo netika teikts, ka VISI Svešovski ir miruši...!
monster
Njaa...

Rolinga biezi ir kluudiijusies! Esot registreejies sinii forumaa un lasot daudzus topikus par viskautkaadaam neskaidriibaam HP es to esmu sapratis! Vinjs kluudaas biezi!
šausmiņa
CITĀTS
''uguns biķerī'' voldemorts skaidri un gaiši pateica, ka bellatrise un viņas vīrs ir miruši (svešovski laikam tā bija...), taču ''fēniksa ordenī'' viņi jau ir dzīvi.


nevis miruši, bet gan "dzīvi aprakti" pārnestā nozīmē. "uzticamie nāvēži smok azkabanā" bija arī tāds citāts.

viņi visu laiku bija dzīvi.
Aiva
vēl der pašķirstīt oriģinālus, jo latviešu tulkojumā šur tur tulkojums izdarīts savādāk.
washulis
droši vien roulinga nebija izveidojusi bleku koka skici un kaut ko rakstīja, bet varbūt... vollijs nevēlējās, lai kāds domā par belatrisi (kā jau zināms, savu mīlu) un pateica ka vinā ir mirusi...?
anna bindere 12
vai tad viņš tā teica? ohmy.gif
Medus Mošķis
Citāts orģinālvalodā (Harry Potter and the Goblet of Fire, UK adult edition, page 705/Harijs Poters un Uguns Biķeris, Lielbritānijas pieaugušo izdevums, 705 lpp.):
„The Lestranges should stand here”, said Voldemort quietly. „But they are entombed in Azkaban. They were faithful. They went to Azkaban rather than renounce me... when Azkaban is broken open, the Lestranges will be honoured beyond their dreams. The Dementors will join us... (..) I shall have all my devoted servants returned to me, and an army of creatures whom all fear... „

Tiem, kam angļu valoda nav stiprā puse, mans amatieriskais tulkojums (nezinu, kā ir latviski tulkotajā grāmatā, jo esmu lasījusi tikai angļu val. izdotās):
„Svešovskiem vajadzētu stāvēt šeit”, klusi sacīja Voldemorts. „Bet viņi ir aprakti Azkabanā. Viņi bija uzticīgi. Viņi labāk devās uz Azkabanu nekā noliedza mani... Kad Azkabana tiks atvērta, Svešovski tiks apbalvoti ārpus savu iedomu robežas. Atprātotāji mums pievienosies... (..) Visi mani uzticamie kalpi atgriezīsies pie manis un daudzums radījumu, kuri visiem iedveš bailes...”

Un mans paskaidrojums, ka Dž. K. R. nav kļūdījusies:
- tātad, visu prātu sajauc „strīdīgais” vārds entombed = burtiski tulkojot, aprakts, apbedīts, taču tiek lietots arī tādā nozīmē kā he is so entombed with his work – viņš ir tik ļoti pārņemts ar savu darbu utt.
- apbalvošana – vai tiešām Paši Zināt Kas domāja pēcnāves apbalvošanu? Ordenis, piemineklis... smile.gif
- un visbeidzot – uzticamajiem nāvēžiem būtu diezgan grūti atgriezties pie viņa, esot jau mirušiem. Nē, cietums tiks atvērts, un kopā ar dezertējušajiem sargiem sveiki un veseli apsargājamie pievienosies Paši Zināt Kam.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.