Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Senlatvieši III
Kurbijkurne forums > Foruma spēles > Brīvdabas lomu spēles > BDLS arhīvs > Senlatviešu spēles
Lapas: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Sindra
CITĀTS(Kedriks @ 11.02.2004 14:43)
Nu ta sor, kāda man jēga kaut ko vispār taisīt?

Kada jeega man paliidzeet Tev kaut ko taisiit???
Kedriks
Tauta, tauta! Nu kā ta paliek ar šo sestdienu?
Northwatch
Tāpat tač bī tas tuss paredzēts vakarā, tad nu no rīta izglītība unvakarā izklaide whistling.gif
Lia'angia
Par apģērbiem. Iesaku paprasīt mātei vai pašiem paņemt vienu palagu, no tā ikurāt krekls iznāk. Piegrieztne ir redzama augstāk. par biksēm - linaudums maksā aptuveni 3-5 Ls metrā, vajag 1 bikšu garumu (nomēriet no jostas vietas līdz zemei, pieskaitiet vēl 5 cm vīlēm un tik arī jāpērk). Piegrieztne - paņemiet kādus šortus un nokopējiet no tiem. Tērps gatavs - puisim! Meitai uz krekla būtu vēlams virsū brunci - derēs kāda dīvana sega vai varbūt humpalā atbilstošas krāsas aizkars. Ņemam aptuveni 2 m garu audumu, sakrokojam, sadiedzam (ar roku) vajadzīgajā garumā (vidukļa apkārtmērs + 20 cm pārlikai), piešujam klāt šnorīti, ar ko aizsiet, un bruncis gatavs. Vēl derētu apmetnis vai villaine - derēs vecmāmiņas lielais, rūtainais lakats vai JYSKā pirkts tumši zils flīsa pleds. Saspraužam ar saktu, un - urā! -esam ietērpti! Paliek jautājums par pastalām un vilnas zeķēm. Pastalas varot nopirkt par Ls 10 Saktā. Ja sākat gādāt tērpu jau tagad, nemaz tik dārgi nesanāks, jo pirksiet pa daļām. Sīkāk var prasīt man vai Rovielai.
Es būšu putras vārītāja, Roviela, tu tak it kā audēja mūsu komandā taisījies būt!
Par sestdienu - njā, man laikam garām, meita slima. huh.gif No cikiem muzejs vaļā?
Sindra
Bet vilna gan ir daarga.
Padsmit lati metraa...

No domas par vilnas apmetnjiem atteicaamies.
Lia'angia
CITĀTS(Amidala @ 11.02.2004 15:42)
Bet vilna gan ir daarga.
Padsmit lati metraa...

No domas par vilnas apmetnjiem atteicaamies.

Es atvainojos, ka atkārtošos, bet tiešām iesaku parakņāties pa vecmāmiņas skapi, kur var būt kāda sega vilnas paglābusies. Vai aizkars kāds.
Es patlaban pirātiem šuju blūzi no humpalā par 3,50 pirkta segas pārvalka... Būšu spīdīga, ka bail! tongue.gif
Urdrunir
CITĀTS
Gribi teikt, ka man vajadzētu arī krekla un bikšu piegrieztnes uzzīmēt?


Par ko ne? Esi, nu, mīļa sabiedrības labā! smile.gif

Kedrikam nacionālās pašapziņas aktivitātes uzplūdi uznākuši! rolleyes_a.gif Nekas! Varbūt sarodās vairāk spēlētāji. Būs lielāks jūklis. huh.gif

Slepenas komandas? Nu, ja daži cilvēki atbrauc ar visiem reizē, bet tad pēkšņi nedzīvo turpat, kur pārējie, tad jau lielai daļai sagribās pārrakt tuvāko mežiņu, lai tos dīvaiņus atrastu. :ninja: Vēlreiz gribu mudināt nejaukt spēles un ārpusspēles informāciju!
Sindra
Man jau nav vecmaaminju skapis smile.gif
Un maates ar ir diezgan patukshs...

Ta jau LFFB februaara pasaakumaa briest jauno teerpu atraade.
Super! Super! Gaidu ar nepacietiibu!!!!
Lia'angia
CITĀTS(Amidala @ 11.02.2004 16:01)
Man jau nav vecmaaminju skapis smile.gif
Un maates ar ir diezgan patukshs...

Ta jau LFFB februaara pasaakumaa briest jauno teerpu atraade.
Super! Super! Gaidu ar nepacietiibu!!!!

Jap@ ja melnu kaķu strīpa 9ar manu Pikuci preikšgalā) pār ceļu nepārskries, būs vairāki jauni un cmuki tērpi, piek uru tapšanas arī es esmu roku pielikusi!
Roviela
CITĀTS(Amidala @ 11.02.2004 15:42)
Bet vilna gan ir daarga.
Padsmit lati metraa...

No domas par vilnas apmetnjiem atteicaamies.

Ai, nē! Gluži labus gandrīz 100% vilnas audumus var nopirkt sākot no 3,5 Ls metrā, ja labāks audums, tad par 5,6; 6,5 un 7,5 lati metrā. Tās cenas ir Centrāltirgus audumu bodē, kas pašā dziļākajā stūrīti vistuvāk ZA Augstceltnei atrodas. Es tikai ceru, ka tā bode nesenajā ugunsgrēkā nav nodegusi! To neesmu pārbaudījusi.
Vēl ir vērts "Elstē" iegriezties. Pirms Ziemassvētkiem tur bija uz pusi nocenoti vilnas audumu atgriezumi, tieši tik lieli, cik apmetnim vajag, par 6,5 Ls.

Labi, Urdrunir, uzzīmēšu! Kaut kad nākošnedēļ būs, tagad man nav laika smile.gif

Lia'angia! Kas Tev liek domāt, ka es joprojām nebūšu audēja? ohmy.gif Nu, ne kuršu, varbūt, bet zemgaļu, ja reiz tur tāda komanda paredzēta. Un noteikti palīdzēšu Tev putru vārīt smile.gif Es jau receptes meklēju grin.gif Tādas, lai būtu senatnīgi, bet mūsdienu cilvēki arī nespļaudītos wink.gif
Kedriks
Un vēlreiz paldies tiem, kas uzņēmušies kaut daļu smagās gatavošanās nastas noņemt nost no maniem kuslajiem pleciņiem! grin.gif
Roviela
CITĀTS(Kedriks @ 11.02.2004 18:06)
Un vēlreiz paldies tiem, kas uzņēmušies kaut daļu smagās gatavošanās nastas noņemt nost no maniem kuslajiem pleciņiem! grin.gif

Nu, nu! Izliecies vien! grin.gif Lai jau tiek rolleyes_a.gif

Te būs gluži parastu un prastu bikšu piegrieztne. Nejauši vakar uzzīmējās smile.gif Ar pareizām proporcijām gan ir kā ir, bet gan jau sapratīsiet cool.gif
Tievās līnijas apkārt resnajām nozīmē pielaidumu vīlēm. Platinājuma kvadrātu var piegriezt tik lielu, cik nu vajag, nav noteikti 16×16 cm. Tas var arī nebūt kvadrāts, bet rombs. Ja rombs, tad šauro leņķu stūri iešujami staru daļās.
Sieviešu variants domāts tām dāmām, kas dižos karotājus nodomājušas tēlot, citādi noteikti jāvalkā brunči tongue.gif

Kedriks
Neliels apraksts par skandināvu sieviešu apģērbu ---> http://varag.nm.ru/wvcloth.html

...un vīriešu apģērbu--> http://varag.nm.ru/mvcloth.html

Šai pat saitā ir vēl šis tas noderīgs seno slāvu un vikingu sakarā atrodams. Piemēram senslāvu vārdnīca. Ja grib'esit saprast par ko run'a no austrumu puses atbrauku'sais tirgonis, iesaku ieskatīties grin.gif ---> http://varag.nm.ru/lit_rusdict.html

wink.gif


Tāks, pēdējie jaunumi ir tādi, ka ir atrasta teju IDEĀLA norises vieta šim pasākumam! TAs ir Abavas krastā, netālu no Sabiles. Pietura saucas "Veģi'. Braukšana ar sabiedrisko transportu, biļete 1,75 Ls vienā virzienā, ceļā apmēram 2 stundas. Tad ~ 2 - 2,5 km kājām, pa normālu meža ceļu. Pastāv iespēja arī smagākās mantas turp nogādāt ar zemes īpašnieka auto, kas gan iepriekš jāpiesaka. Tā kā tas ir privātīpašums tad pastāv iespēja diezgan pamatīgi paretināt mežu no sausajiem un slimajiem kokiem, būvēt ēkas utt., un nav nepieciešams tās jaukt nost sezonas beigās, kā tas ir Lilastē Izskatās, ka vismaz daži aktīvisti plāno turp doties jau nedēļas sākumā lai paspētu iebūvēties.
Ūdens ir blakus (makškķerētāju prieciņš), malka, vecu māju drupas ik pa brīdim(akmeņu krāsnīm) utt. Lieliski vienvārdsakot.

Vēlreiz atgādinu, ka tā ir jūlija OTRĀ nedēļa 9. - 11. jūlijs. Kas tiek, brauc ātrāk un palīdz apgūt visai mežonīgo mežu mežu!!!

PS. PALDIES ETASI!!
gildors
mani pieraksti noteikti!!! varu kaut vai tagad doties un saakt rakt tranšejas tongue.gif
Romija
Lūdzu, lūdzu! Ceru, ka jums patiks un spēsiet respektēt tuvāko māju kartupeļu lauciņu!
Gribu tikai piebilst, ka vajadzētu pieteikt arī vēlmi braukt ātrāk, lai varam sarunāt transportu mantām. Tiem, kas brauc tieši uz spēli - transports mantām bezmaksas!
Farliner
Nē, nu tranšejas _pagaidām_ nevajag. Pilskalna uzbēršanas darbi jāsaskaņo ar zemes īpašnieku smile.gif Bet patiesībā krasta krauja ir gana augsta, lai "Daugmali" ieņemt gribētājiem tā velme apsīktu jau ieraugot sētu vien smile.gif
Gvarvins
superiski!

es jau rakstu papiiru lai ma natvaljinaajumu do, lai arii varu piedaliities lielajaa iekaartoshanaa.
Roviela
CITĀTS(gildors @ 05.05.2004 16:12)
mani pieraksti noteikti!!! varu kaut vai tagad doties un saakt rakt tranšejas tongue.gif

Tranšejas nevajag. Izroc, labāk, aku grin.gif

Bet izklausās tiešām jauki un pievilcīgi smile.gif
Etasi! Tu esi ZELTS! Ko tu ar kartupeļiem domāji? Ni, ni, ni! 9.gadsimtā nekādu kartupeļu nav! Ko tad virsaitis teiks, kad tauta sāks ēst nesaprotamus no zemes izraktus bumbuļus? laughing.gif
Romija
Tas par tiem kartupeļiem nav nekāds joks, jo blakus mājām tur ir lauciņš, ko arī ļoti kreatīviem un innovatīviem senlatviešiem neieteiktu apmeklēt! Kā nekā tie bumbuļi (zaļie, ko var atrast nerokot) garšo "pēc suņa"!
Kedriks
Lieliski, kaut vairāk tādu entuziastu mums būtu!!! w00t.gif
Romija
Tu ar to domāji jaukos tranšeju racējus vai kartupeļu ēdājus? tongue.gif
Kedriks
CITĀTS(Etasi @ 05.05.2004 15:23)
Tu ar to domāji jaukos tranšeju racējus vai kartupeļu ēdājus? tongue.gif

Hmmmm...viens kārtīgs grāvis jau netraucētu pils priekšā.... lai redz kur sākas _pils_ kur mitinās boss un _priekšpils_ kur visi pārējie... whistling.gif
Farliner
NU, par grāvjiem jāvienojas ar zemes īpašnieku. Aka - tur blakus ir Abava, un vārīt ūdeni jau tāpat nāksies.

par kartupeļiem.. nu, ja notiks kas tāds, tad meistari garantē jums mēri, labāk respektēsim vietējos iedzīvotājus.
Romija
Grāvjus gan labāk atlieciet uz citu reizi, savādāk jūsu prieks var beigties jau 11. jūlijā vai pat ātrāk. Par grāvjiem vispār jārunā ne tikai ar mums, bet arī ar vietējo mežkungu, jo tā tomēr ir senleja, jas uzliek nelielus ierobežojumus!
Farliner
Tieši tā, labāk iztiksim ar to, ko drīkst, un grāvi var ar piedomāt smile.gif

BTW, tiem, kas vēlas tēlot karotājus - padomājiet par savu "imidžu" - ja taisaties būt bruņoti ar zobenu, tad vai nu bruņukrekls, vai ķivere ir nepieciešami, par vairogu nemaz nerunājot, jo zobens skaitījās elitārs ierocis, ja nevarat atļauties bruņas/ķiveres/vairogus, tad labāk iztiekiet ar šķēpu (durošā daļa no mīksta materiāla), var arī cirvi (cērtamā daļa no biezas gumijas). Tiem, kas nav virsaiša karaadraudzē divasmens zobeni vispār nepienākas, ja nu vien netēlojat superbagātu saimnieku - atkārtoju vēlreiz, zobeni tajā laikā bija ĻOTI dārgi. Vienasmens zobens vai kaujas nazis, cirvis, šķēps - tas jā, bet tie skaidtie divasmeņu zobeni gan tikai nopietniem karotājiem pienākas.
Gvarvins
bet savukaart vieta virsaisha karadraudzee arii nepienaakas katram, kam ir zobens! tas viss nemaz nav tik vienkaarshi un vispaabaa es gribeetu kaut kaadu "koamndas" sapulci vaj vismaz zinjas par to kas tad iisti plaanojas buut ciemataa un kaapeec vinji tur plaanojas.
Urdrunir
Ak, tu redz' kā!? Vai tai vietai ir kalni, koki, krūmi? Cik tā liela? Vai kāda bilde nav?

Gvarvin? Es kā viens no tev ne gluži padotajiem, bet ciemoties gribošajiem arī labprāt pieteiktos uz sarunu. Mēs plānojam Daugmalē nedaudz patirgoties, nedaudz sentēvu gudrībā padalīties, kādu sadarbības (vai laulības) līgumu noslēgt. Vai tev būs infa par vietējiem tirgoņiem, amatniekiem, nodevām, bagātām mātesmeitām, teritorijas plašumu un sardzes vīru pazīmēm, lai zin kas ir kas?
Farliner
Urdrunir: bildes nava... bet krūmu un mežu tur netrūkst. Ir vēl ~ 1 km attālumā vēl viena vieta kur var uzturēties un ~2 km no turienes ir rikt`igs pilskalns ar visu valni u.c. ekstrām, bet tur neko īpašu darīt nedrīkst (teritorija citiem cilvēkiem pieder).

Gvarvin - LFFB pasākumā būs runāšana arī par "Senlatviešiem III", tad arī apspriedīsimies. Bez tam, kā jau teicu, tiem, kas nav "pa spēlei" atbilstoši turīgi vai arī karadraudzes locekļi, par zobeniem drīkst jau aizmirst.
Romija
Ja dikti interesē, te ir neliels kartes gabaliņš, gan ne pārāk labā kvalitātē.
Nometne, cik noprotu, būs mazākajā gabalā, kas ir ~ 7 ha liels: http://img54.photobucket.com/albums/v164/d.../Copy_of_J2.jpg
Lielākajā ir iezīmēts pilskalns (aplītis). Tas ir ~31 ha liels.
Un te viena plašākam skatu punktam. Jāmeklē sarkanās iezīmes!
http://img54.photobucket.com/albums/v164/dachux/karte1.jpg
Labākas kartes mazliet jāpagaida!
Gvarvins
CITĀTS
Gvarvin? Es kā viens no tev ne gluži padotajiem, bet ciemoties gribošajiem arī labprāt pieteiktos uz sarunu. Mēs plānojam Daugmalē nedaudz patirgoties, nedaudz sentēvu gudrībā padalīties, kādu sadarbības (vai laulības) līgumu noslēgt. Vai tev būs infa par vietējiem tirgoņiem, amatniekiem, nodevām, bagātām mātesmeitām, teritorijas plašumu un sardzes vīru pazīmēm, lai zin kas ir kas?


vuot tieshi shito infu es arii gribu. un kad buus arii ar tevi padaliishos (vai driizaak ganjau tu arii asisteesi shajaa informaacijas ieguushanas procesaa), jo ar dieva cilveekiem tomeer jaasatiek labi, jo ja nu kaada vajadziiba gadaas.

a kad iisti ir mineetais LFFB pasaakums??
Roviela
CITĀTS(Farliner @ 05.05.2004 16:42)
.. Aka - tur blakus ir Abava, un vārīt ūdeni jau tāpat nāksies ..

Aha, aha! Par putru jāvāra, protams, tas tāpat skaidrs, arī traukus varēs nomazgāt, bet DZERT gan nevarēs. Vārīt ūdeni dzeršanai ir nu, tā... stipri laikietilpīgi, jo viņš tiešām ir jāvāra un pailgi sad.gif Ko tad visi - alu vai dzersiet, vai kolu? Un tie, kas alu un kolu nedzer, dzers karstu vai remdenu ūdeni? Es pret!
Secinājums: ja uz vietas nekur tuvumā dzeramo ūdeni (aka vai avots) dabūt nevar, atkal būs jāstiepj līdzi no veikala. sad.gif
Jeb kāds nodomāja, ka es gribu, lai izrok aku? grin.gif grin.gif grin.gif
Sindra
CITĀTS(Farliner @ 05.05.2004 15:54)
BTW, tiem, kas vēlas tēlot karotājus - padomājiet par savu "imidžu" - ja taisaties būt bruņoti ar zobenu, tad vai nu bruņukrekls, vai ķivere ir nepieciešami, par vairogu nemaz nerunājot, jo zobens skaitījās elitārs ierocis, ja nevarat atļauties bruņas/ķiveres/vairogus, tad labāk iztiekiet ar šķēpu (durošā daļa no mīksta materiāla), var arī cirvi (cērtamā daļa no biezas gumijas). Tiem, kas nav virsaiša karaadraudzē divasmens zobeni vispār nepienākas, ja nu vien netēlojat superbagātu saimnieku - atkārtoju vēlreiz, zobeni tajā laikā bija ĻOTI dārgi. Vienasmens zobens vai kaujas nazis, cirvis, šķēps - tas jā, bet tie skaidtie divasmeņu zobeni gan tikai nopietniem karotājiem pienākas.

Tā... sākās...

Tas nozīmē, ka savu shortswordu es varu atstāt mājās, ja?
Kedriks
Kas te par paniku?! :blink:

Ja nometnē tusē 25 purni slabo katlu pieskatīt? :blink:

Kas sākas?! :blink: Amidala, nezaudē paniku!! Vari savu shortsworu ņemti, tikai tas nozīmē, ka uz Tevi visi skatīsies ar neslēptām aizdomām, ja izdomāsi ar to publiski apkārt vazāties un nedo dies, kādam mēģināt iezvetēt! Tas, protams, nenozīmē, ka briesmu brīdī to nevarēs likt lietā devil.gif
Sindra
Es nemaz ar nezaudēju paniku!

Vienkārši no Arta teiktā es tā sapratu, ka tie Raivja pagājušā gada zobeni ir nederīgi, jo mēs vairs neatbilstam statusam, lai tos nēsātu.

Es ne tik daudz par sevi kā par puikām. Visām rūpēm par bruņām un drēbītēm vel pieplusot klāt "obligātos" vairogus un šķēpus, jo pagājuša gada zobeni vairs neder..

Nav bail, ka cilvēki atmetīs ar roku, ja tiks uzstādītas pārāk daudz prasības?
Romija
Neviens jau neliek dzert ūdenu no Abavas! Tur ir tādi nelieli strautiņi, kas gan sausākā vasarā varētu izsīkt! Ja ir nepieciešams, dzeršanai ūdeni varu atvest no mājas akas (kannās)! No panic, visu var sarunāt! grin.gif
Elernass
CITĀTS(Kedriks @ 06.05.2004 08:25)
Kas sākas?! :blink: Amidala, nezaudē paniku!! Vari savu shortsworu ņemti, tikai tas nozīmē, ka uz Tevi visi skatīsies ar neslēptām aizdomām, ja izdomāsi ar to publiski apkārt vazāties un nedo dies, kādam mēģināt iezvetēt! Tas, protams,  nenozīmē, ka briesmu brīdī to nevarēs likt lietā devil.gif

Dazas manas paardomas....

Vispirms - paldies meistariem, kas ir veltiijusi savu laiku un, spriezot peec komentaariem, ir atradusi diezgan labu vietu speeles norisei, kur var normaali piekljuut un nevazzajas apkaart nepiederosas personas.

Taalaak - es, protams, saprotu speeles vadiitaaju veelmi, lai viss buutu peec iespeejas autentiskaaks, tacu ietektu reekjinaaties ar reaalo situaaciju. Un, manupraat reaalaa situaacija ir taada, ka lielaakaa dalja no speeleetaajiem (un, starpcitu, arii eventuaalajiem speeleetaajiem) nevar sev sagaadaat tik augsta liimenja ekipeejumu, lai reekjinaatos ar dazaadaam veesturiskajaam finesseem.

Taa kaa es veelos speeleet karotaaju un pieejamaakais ierocis man ir zobens, tad es arii gribeetu njemt zobenu. Man nav ne laika (lai uztaisiitu), ne pietiekami daudz naudas (lai kaadam samaksaatu) par skjeepa taisiishanu - turklaat es nemaaku ar taadu apieties. Preciizi tas pats un veel lielaakaa meeraa attiecas uz vairogu un brunjucepuri (ja godiigi, tad no sev paziistamiem cilveekiem, kas taisaas piedaliitites SLS III, es varu iedomaaties tikai kaadus cetrus (Kedriks, Farliners, Gvarvins un Pets) kas VARBUUT vareetu skraidiit apkaart ar vairogu). Iespeejams, ka man buus brunjas, tacu atkal - taas buus taadas, lai dereetu ne tikai SLS III, bet arii citaam speeleem (ieskaitot fantasy) - taatad "ne paaraak" autentiskas.

Liidz ar to - es nedomaaju, ka man vajadzeetu "ar aizdomaam" skatiities uz Amidalu, kurai ir zobens, vai uz Uldi, kam buus loks, vai whatever uz kaadu kuram ir laikmetam ne visai atbilstosh ekipeejuma gabals.
Un es arii "pieveersu acis" uz shaadaam lietaam. Protams, ja tapsu pielaists speelei.

Peace,
Elernass
Kedriks
Saproti - pastāv tāds jēdziens kā ATTĪSTĪBA! rolleyes_a.gif Nu un mūsu mērķis ir palielināt reālistiskumu spēlēs!

Kāda jēga gadu no gada mīņāties uz vietas?

Un prasību palielināšana ir viens no veidiem kā to panākt! Ja nepatīk vēsturiskums, var droši iet pie drakonistiem - tur fantazy ir vienā laidā. Vienīgā nelaime, ka KATRAI pasaulei ir savas īpatnības un tāpatās prasības būs arī tur.... Bāāāc...nu izlasiet tač kaut vienu no grāmatām par vikingu laikmetu!!! Tad nebūs šādu bezjēdzīgu pārrunu!


http://www.lffb.org/index.php?menu=04&submenu=33700112

Šogad klāt nāk vēl tikai G.Zemīša grāmatiņa "Pirms 1000 gadiem Daugmalē" -R., 1993

Vai TU jau to izlasīji? rolleyes_a.gif
Sindra
Tai grāmatai es apskatīju bildītes un izlasīju sadaļu par bērēm tongue.gif

Un nevajag jau bikiņ pārspīlēt ar to attīstību. Galu galā ļaudīm ir arī daudz kas cits jādara, ne tikai jātaisa mantas spēlēm. Bez tam ja cilvēks nekad nav tādu vairogu taisījis, viņš to nemaz nevar uztaisīst. var uzšūt drēbes, ja tas nekad nav darīts, tur vismaz kāda cerība, ka kaut kas sanāks, ne jau taisīt vairogus. Un kas tad notiks? Meklēs vairogu taisītājus. Vai Farliners uzņemsies, par samaksu, protams, taisīt visiem vairogus? Domāju, ka fiziski tas nav iespējams...

Vai Tu zini, cik cilvēki vispār jau šaubās par braukšanu uz SLS?
Vai Tu nojaut, ka ar katru šādu OBLIGĀTO paziņojumu viņu vēlme samazinās vēl vairāk..

Man likās, ka mēs to visu daram prieka pēc, sāk likties, ka tas ir pienākums.
Roviela
CITĀTS(Etasi @ 06.05.2004 09:52)
Neviens jau neliek dzert ūdenu no Abavas! Tur ir tādi nelieli strautiņi, kas gan sausākā vasarā varētu izsīkt! Ja ir nepieciešams, dzeršanai ūdeni varu atvest no mājas akas (kannās)! No panic, visu var sarunāt! grin.gif

Vau! OK, viss ir kārtībā smile.gif Kāda piena kanna ar ūdeni aiz telts stūra saimniecēm lieti noderētu.

Ne jau par katla pieskatīšanu runa, Kedrik! Tikai, ja to dara 25 purni, tad vai nu katls drīz ir sauss, vai iznāk tāda tēja, kādu Gvarvins pagājušogad pamēģināja wink.gif
Tāpat jau būs pie tā katla daudz jātup, negribas gluži visu laiku tam veltīt... Un vēl ir tāda lieta kā atbildība smile.gif Es tomēr gribu būt droša par to, ko vāru un ko citiem dodu. Farlinera piesolītais mēris (kādas citas infekcijas slimības veidā) realitātē nemaz nav nepieciešams. Tas arī viss.

CITĀTS(Amidala)
Vai Tu zini, cik cilvēki vispār jau šaubās par braukšanu uz SLS?
Vai Tu nojaut, ka ar katru šādu OBLIGĀTO paziņojumu viņu vēlme samazinās vēl vairāk..

Pievienojos! Nevajag tik kategoriski.
Varbūt, lai meistari uzraksta tādu aptuvenu mantu sarakstu, pareizāk sakot, to, kam būtu vēlams būt, un to, kas noteikti nedrīkst būt, ko ar ko var aizstāt, pa lomām, atkarībā no statusa? Tad tauta zinātu - jā, ir man šķēps, ir krekls, es varētu būt tas un šitas. Gribu būt kas vairāk - vajag, nu, štrunts, tur vienu detaļu klāt, to var sagādāt. Bet, ja jāgādā 3, 5 un 7 mantas, tad šaubas par piedalīšanos kļūst ļoti lielas.
Gvarvins
par ierochiem runaajot gribeejaas piebilst, ka izveele: shkjeeps - zobens, zinaamaa meeraa ir svariiga ne tikai no finansiaalaas rociibas,bet arii tiiri praktiski, jo ja man piemeeram nav vairoga, tad es pilniigi noteikti par savu ieroci izveelos shkjeepu, jo tikai ar vienu pilu zobenu, pret pretinieku, kas brunjots ar shkjeepu ciiniities ir stipri gruuti, jo shkjeeps dod lielisku iespeeju nelaist nevienu sev tuvumaa, un sho iespeeju apiet ir ljoti gruuti, ja tev nav kaada vairoga vai kaa tamliidziiga, ar kaa paliidziibu nesakartam tikt klaat zobena cirtienas attalumaa. liidz ar ko shkjeeps izraadaas krietni parktiskaaks ierocis par zobenu, un uztaisaams arii nav nemaz tik ljoti sarezhgjiiti.

zobens savukaart lieliski darbojas kombinaacijaa tieshi ar vairogu. divroku zobeni veesturee nav tomeer sevishkji populaari, cik zinu, un ortu roku arii vaig iesaistiit kautinjaa, un taapeec tajaa vislabaak ielikt vairogu, jo ar zobenu vienaa, bet bez vairoga otraa tu neesi nekas!
Farliner
CITĀTS(Amidala @ 06.05.2004 09:13)
Tai grāmatai es apskatīju bildītes un izlasīju sadaļu par bērēm tongue.gif

Un nevajag jau bikiņ pārspīlēt ar to attīstību. Galu galā ļaudīm ir arī daudz kas cits jādara, ne tikai jātaisa mantas spēlēm. Bez tam ja cilvēks nekad nav tādu vairogu taisījis, viņš to nemaz nevar uztaisīst. var uzšūt drēbes, ja tas nekad nav darīts, tur vismaz kāda cerība, ka kaut kas sanāks, ne jau taisīt vairogus. Un kas tad notiks? Meklēs vairogu taisītājus. Vai Farliners uzņemsies, par samaksu, protams, taisīt visiem vairogus? Domāju, ka fiziski tas nav iespējams...

Vai Tu zini, cik cilvēki vispār jau šaubās par braukšanu uz SLS?
Vai Tu nojaut, ka ar katru šādu OBLIGĀTO paziņojumu viņu vēlme samazinās vēl vairāk..

Man likās, ka mēs to visu daram prieka pēc, sāk likties, ka tas ir pienākums.

Kas attiecas uz karotgribētājiem - jā, par samaksu varu vairogus sataisīt, tas nemaz nav tik sarežģīti, un, ja bez "navorotiem" (ādas pārviluma un metāla apkalumiem, tikai ar umbonu) tad, IMO, latos 15-20 var iekļauties (umbons mašā 5 Ls, ja kāds var piedāvāt lētāk, tad - arī lētāk maksās), vēl kādus latus 5 izmaksā attiecīga izmēra finieris+krāsa, kniedes utt., nekādi īpaši ienākumi no tād darba man nesanāk, bet principā to var.

Elernass - tās bruņas derēs, vismaz IMO, jo ādas bruņas tajā laikā noteikti bija pats masveidīgākais aizsargekipējums uzreiz aiz vairoga. Loks - kādas tur problēmas??? Bez tam, viņam jau ar skramasakss ir, ja pretinieks par tuvu pienāk...

Problēma jau ir tajā, ka pagājušajā gada viena krietna daļa tautas skraidīja tikai r divasmesns zobeniem, bet tas:
a) neatbilst attēlojamajam laikmetam
cool.gif sevi neattaisno. Varam uzrīkot eksperimentu - es ņemu divasmeņu zobenu un vairgu, un kādus 3-4 zobeniem vien bruņotus pretiniekus vari droši sūtīt man pretī... nedomāju, ka saņemšu vairāk par vienu trāpījumu, savukārt viņiem katram pietiek ar vienu manu trāpījumu. Varu pat piedāvāt variantu, kur man ir tikai šķēps, arī tad domāju, ka ar diviem tikšu galā bez lielām problēmām, lai gan šķēps noteikti nav mans mīļākais ierocis.
c) Atcerēsimies pagājušo gadu. Viking bija vairākumā, un kas notika? Ja nemaldos, kritušo skaitā no kuršiem bija tikai 2 - abi ne karotāju un bez vairogiem (toties ar zobeniem.)

Amidalai, par šortsvordu - tev arī loks ir, tas jau ir normāli, ja lokšāvējs nenēsā līdzi vairogu, un, cik atceros, tad tavs personāžs taču sanāk pietiekoši turīgs, lai tam zobens piederētu.

Un par atbilstību prasībām.. nu es tomēr gribētu cerēt, ka šoreiz "vikungu" kuri nezina, kas ir Valhalla un Tings nebūs... nu nav jau tik traģiski lai nevarētu atļauties izlasīt vismaz to pašu "Daugmali pirms...". Bērnišķīgi? Jā. Zīmējumi, IMO, kropli? Jā. Bet pamatinformāciju tur var dabūt.
Urdrunir
CITĀTS
Bāāāc...nu izlasiet tač kaut vienu no grāmatām par vikingu laikmetu!!! Tad nebūs šādu bezjēdzīgu pārrunu!


Izlasīju Zemīša grāmatu. Bērnišķīga. Spēlei maz noderīga. Tā sadaļa par bērēm gan samulsināja. Ja virsaitis nevarēs aizstāvēt kādu no tām bagātajām mātesmeitām, tad visas rotas jārok zem zemes un tad ciemā tikai tādas pusbāra meitas vien būs. Ka tik nav jāiet šim palīgā pret vikingu sireniekiem?

Vikingu grāmatas,- tā ir pavisam cita lieta! Nacionālais romantisms pa visām vīlēm ārā sprūk. Vīri kailām rokām un plikiem vēderiem cīnās ar lāčiem, velniem un kuršiem. laughing.gif

Bez tam. Ja man zobens rokā, tad lai tikai kāds pamēģina uz mani šķībi skatīties. Vienalga, vai man ir bruņas vai vairogs. Apmelošu, sazāļošu, noriešu, sievas samusināšu, bāliņus uzrīdīšu. innocent.gif
mazaa feja
man nepatiik zobeni vispaar... :ninja:
pie kaa var pieteikties
Sindra
Nē, nē... šoreiz uz vikingiem mēs neesam orientēti smile.gif

Ai da labi... izrunāties vajag vai nu Savannā, vai arī sliktākajā gadījumā maija pasākumā.

Tu tach šovakar būsi?
Varēs dabūt bildes no Palpatina pasākuma.
mazaa feja
hello vai mani neviens neredz sad.gif
pie kaa var pieteikties
Roviela
CITĀTS(mazaa feja @ 06.05.2004 11:10)
hello vai mani neviens neredz  sad.gif
pie kaa var pieteikties

Kuš, kuš! Redz Tevi.
Pieteikties var pa PZ pie Kedrika vai Farlinera. Vislabāk pie abiem smile.gif Tad jau viņi Tev visu nostāstīs, kas un kā.
Palasīties par iepriekšējām spēlēm un arī par topošo var LFFB mājas lapā.
mazaa feja
paldies tu esi jauka smile.gif
Farliner
mazaa feja - pirmkārt, es ieteiktu izlasīt Rovielas norāditajā lapā un sepat forumā informāciju par to pasākumu, un pēc tam sazināties ar Kedriku vai mani.

Ps. hints - varbūt to paraksta bildīti liec mazāku? Tik milzīgi attēli traucē lasīt ziņas sad.gif
mazaa feja
blush.gif man patiik bildiites (llaunais eyedam jau nonneema getlost.gif getlost.gif getlost.gif )
un es gribu piedaliities es jau aptuveni esmu visu sapratusi...
Kedriks
Visiem kam īsa atmiņa

Izlasiet vēlreiz šiten to te

------> http://www.lffb.org/index.php?menu=04&submenu=33700112

Zemīša grāmatu, kaut arī tā ir domāta bērniem, bet galvenās lietas par laikmetu tur ir un varbūt vēl Paidera "Arābu laikus Latvijā". Ja kādam vajag, varu palienēt.

Nudien negribas, lai būtu versijas "a kas tas tings par zvēru, ko viņš ziemā ēd"...sad.gif Visu var sarunāt, kamdēļ skaļi bļaut forumā!?

Vienīgais leģendām izmaiņa laik''a un telpā - laiks - neilgi pēc 900. gada, norises vieta - Daugmale, leģendārā zemgaļu osta. Leģendās vajag norādīt ko cilvēks (cenzored) tur dara....

Te būs vēlreiz....tiem kam slinkums pašiem meklēt...

VĒSTURISKA IZZIŅA

Zemgale - zemgaļu apdzīvotā teritorija, kas, saskaņā ar 13.gs. dokumentiem, dalās septiņās zemēs. Krustnešiem saskare vispirms bija ar zemgaļiem, kas dzīvoja Zemgales austrumu daļā - Upmalē (terram, que Openele dicitur - LVA II, Nr.389), ar centru Mežotnes pilī. Upmale ieņēmusi teritoriju starp Lielupes un Daugavas lejtecēm (turpat). Nav skaidrības jautājumā par to, kur Zemgales osta atradusies (Ērglis 1938, 4). Parasti pieņem, ka ar Zemgales ostu jāsaprot Lielupes grīva, jo portus dabiskas ostas nozīmē lieto arī hronists (VIII, 2; XIX 1, 2; Arbusow, Bauer 1955, 15), bet Lielupe bijusi zemgaļu galvenais ūdensceļš. Citi uzskata, ka šī osta varējusi būt Jelgavā vai pat Mežotnē (Brīvkalne 1960, 64). Abām hipotēzēm trūkst arheoloģiska pamatojuma, jo nav tādu atradumu, kas Lielupes grīvu (kas tolaik atradās citā vietā) vai Jelgavu pirms 13.gs. paradītu kā tirdzniecības centrus, bet Mežotnei bija savs nosaukums (XXIII, 3 u.c.). Tāpēc ticamāka šķiet F.Baloža hipotēze (sk. Dukurs 1939,12-30), ka Zemgales osta atradusies pie Daugmales pilskalna (Rīgas raj. pilskalns pie Tīčiem). Izrakumi pirms kara (1933., 1935.-1937.g.), kā arī pēckara gados (1966.-1970.g.; 1986.-1992.g.) parādījuši, ka Daugmales pilskalns 10.-12.gs. bijis ievērojamākais tranzīttirdzniecības centrs Rīgas līča tuvumā (30 km no jūras). Arī citi ievērojamākie Baltijas jūras tirdzniecības centri (Birka, Sigtuna, Hēdebija u.c.) šai laikā neatradās tieši pie jūras. Pie Daugmales pilskalna, kur uzieta šī laika visbagātākā importa priekšmetu kolekcija Austrumbaltijā (Мугуревич 1965, 103), bijusi divus hektārus liela senpilsēta ar vārtiem un ceļu, kurš veda uz ostu Daugavas krastā. Izrakumi liecina, ka ar 10.gs. šai senajā zemgaļu centrā iedzīvotāju sastāvs ir etniski jaukts (lībieši, latgaļi, arī krievi un skandināvi). Par Zemgales ostu šī vieta acīmredzot nosaukta tāpēc, ka atradās svarīgā no ievērojamā Zemgales centra Mežotnes nākošā sauszemes ceļa galā pretī Salaspilij (XXIII, 4, 8). Pieņemot, ka Zemgales osta bijusi pie Daugavas, kļūst skaidrs, kāpēc zemgaļus sauc par Ikšķiles kaimiņiem (I, 6); kļūst arī saprotams zemgaļu naids, ar kādu tie cenšas iznīcināt krustnešu pilis Ikšķilē un Salaspilī (I, 6; VI, 5). Atradumi liecina par tirdznieciskajiem kontaktiem ar vāciešiem 12.gs. otrajā pusē (piemēram, kāds apaļš kaula piekariņš ar briedīša attēlu - līdzīgs iegūts izrakumos Magdeburgā). Zīmīgi ir arī tas, ka Daugmale savu eksistenci pārtrauc tieši 12.gs. beigās (Urtāns 1969, 96).

www.historia.lv
Zemgaļi (Semigalli)

Baltu cilts, vēlāk tautība, kas apdzīvoja Zemgales līdzenumu, tag. Lietuvas Z, iespējams, ka arī atsevišķas teritorijas Vidzemē. 7.gs. zemgaļi savus mirušos apbedīja kolektīvos uzkalniņkapos (Gailīšu kapulauks), kurus nožogoja ar akmens apļiem. Sākot ar 7.gs. un vēlajā dzelzs laikmetā mirušos guldīja līdzenajos skeletkapos. Apbedīšanas tradīcijas zemgaļiem tolaik līdzīgas latgaļu un sēļu tradīcijām, atšķiras kapu piedevās līdzdoto senlietu formas (rotas, ieroči, darbarīki). No šā laika plašāk pētīts Dreņģeru - Čunkānu kapulauks Bauskā. Zemgaļu apdzīvotās teritorijas robežas dzelzs laikmetā bijušas mainīgas. 10-12.gs. zemgaļu apdzīvoto zemju DR daļā ienākuši kurši, Daugavas kreisajā krastā apmetušies lībieši (Daugmales pilskalns) un Vidzemes zemgaļi pārlībiskoti vai pārlatgaliskoti, kaut arī 15.gs. franču ceļotājs Žilbērs de Lanuā vēl piemin zemgaļus Vidzemē (arī valodnieki konstatē zemgaļu ietekmi Vidzemē). Vēlāk latgaļi ienākuši arī zemgaļu pamatteritorijā - Zemgales līdzenumā. Vēlajā dzelzs laikmetā bijušas vismaz 8 zemgaļu zemes - Tērvete, Mežotne, Dobe, Dobele, Spārnene, Silene, Rakte, Upmale. Lielākais zemgaļu apdzīvotais centrs vēlajā dzelzs laikmetā bija Mežotnes pilskalns (senpilsēta ap ~ 13 ha). Zemgaļi ilgāk nekā pārējie Latvijas teritorijas iedzīvotāji pretojās vācu krustnešu iebrukumam. Lai izbēgtu no pakļautības, daļa zemgaļu 13.gs. beigās pameta senās dzīvesvietas un aizgāja uz Lietuvu. 13-16.gs. zemgaļi kopā ar pārējām Latvijas teritorijā dzīvojošām tautībām saplūda latviešu tautā.

Daugmales pilskalns

Nocietināta dzīvesvieta Rīgas rajonā Daugavas kreisajā krastā (22 km augšpus Rīgas); apdzīvots 2.gt. beigām pr. Kr.-12.gs. beigām blakus pilskalnam atradusies ~2 ha liela senpilsēta, osta un kapulauks. Dzīvesvietas aizsardzībai bija izdevīgi apstākļi - pilskalna viena mala robežojas ar Daugavu, otra - ar nelielo Varžupīti, bet aiz senpilsētas Daugavā ietek strauts. Pilskalnu papildus aizsargāja 7 m augsts un ~80 m garš uzbērts zemes valnis ar koka aizsargbūvēm tā augšpusē. Arheoloģiskajos izrakumos (1933, 1935 - 1937, vad.V.Ģinters; 1967, vad. V.Urtāns; 1986 - 1996; vad. A.Radiņš, G.Zemītis) atsegtas dzīvojamās un saimniecības ēkas, aizsargkonstrukcijas, maltuve, podnieku cepļi, rotkaļu darbnīcas, dzelzs ieguves krāsnis, aka. Pavisam atrasts ~16000 senlietu. Daugmalē atrasts arī līdz šim lielākais zināmais sudraba monētu skaits, kā arī Latvijas teritorijā vienīgais priekšmets ar skandināvu rūnu rakstu (akmens vāles galvas puse). Starp atradumiem daudz senlietu, kuru izcelsme saistīta ar tirdzniecību Rietumeiropā, Skandināvijā un Austrumzemēs. Tā ir bagātākā ievesto priekšmetu kolekcija tag. Baltijas valstīs. Konstatēts, ka pilskalna nocietinājumi atjaunoti 14 reižu. Izrakumi liecina, ka 1.gt. pēc Kr. Daugmalē dzīvojuši zemgaļi, no 11.gs. - gk. lībieši, tomēr iedzīvotāju etniskais sastāvs bijis jaukts - tur dzīvojuši arī latgaļi, krievi un skandināvi.
Arheoloģiskie atradumi ļauj secināt, ka Daugmale bijusi augsti attīstīts, nozīmīgs tirdzniecības un amatniecības centrs, kura pārziņā līdz Rīgas izaugšanai atradies Daugavas tirdzniecības ceļš. Ar Daugmales pilskalnu pētnieki saista dāņu hronista Sakša Gramatiķa (Saxo Grammaticus) darbā "Gesta danorum" ("Dāņu darbi") minēto Daugavas pilsētu, kurā valdījis valdnieks Handvans. Daļa pētnieku Daugmali saista ar Indriķa hronikā minēto Zemgales ostu, citi uzskata ka šī osta meklējama Lielupes grīvā, Mežotnē vai Jelgavā.

http://www.letonika.lv/history
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.