Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Dienas jautājums nr. 279
Kurbijkurne forums > Sveicināts(a) mūsu forumā > Kurbijkurne konkursi un akcijas > Kamelotas turnīrs
Andromeda
Nesen runājoties ar cilvēkiem sākām diskutēt par to, ka mūsdienās cilvēki arvien vairāk raksta uz saviem klēpjdatoriem utt., un ka rakstīšanas process (domājot)iespējams atšķiras vai tas tiek veikts ar roku vai uz datora. Vai saredzi atšķirību un vai rakstīšana ar roku, Tavuprāt, ietekmē domāšanas procesu? Varbūt ar roku rakstīšana kaut kādā ziņā attīsta prātu vairāk?

Jauku rakstīšanu,


Andromeda
Hermaine
Nevaru pārliecinoši atbildēt ne ar jā, ne ar nē, jo no manas pieredzes, rakstīdams ar roku principā daudz gudrāks nekļūsi - kāds ir tas tavs IQ, tāds tas arī ir. Taču rakstīšana ar roku pilnīgi noteikti uzlabo zināšanu bāzi, jo nenovērtējami trenē mehānisko atmiņu. Ja ko raksta ar roku, to ir daudzkārt vieglāk (katrā ziņā man noteikti) atcerēties, nekā tad, ja to vienkārši izlasu vai kaut kur rakstu datorrakstā. Šo lietu vienmēr izmantoju pims eksāmeniem - visus konspektus vienmēr rakstu ar roku.

Protams, atmiņa savā veidā ietekmē domāšanu, taču tas drīzāk ir sekundārs efekts. Nu, vienīgi, risinot matemātikas uzdevumus, ar roku rakstīt ir daudz pateicīgāk, jo ir ērtāk sarakstīt formulas, bet citādi, risinot uzdevumus rokrakstā vai pa tiešo uz datora, domāšana īpaši būtiski neatšķiras.
Mattiass
Nobalsoju par , paskaidrošu, kādēļ. Es nedomāju, ka tas, kā tu raksti, pārlieku paliekoši kaut ko ietekmētu. Toties tas ietekmē to, ko tu uzrakstīsi, jo rakstīšana ar roku ir laba iedvesmas izlikšanai uz papīra, bet rakstīšana uz datora ir laba jau kaut kā puslīdz gatava sakārtošanai. Pie datora var viegli aizmirst būtiskus sīkumus.
Miervaldis Gotiņš
Rakstīšana ar roku ietekmē domāšanu, bet man ir ļoti nelabas aizdomas, ka tas vairāk attiecas uz bērniem. Pieaugušajam tur vairs nekādas razņicas nav.
washulis
Ietekmē, jo sava nozīme, manuprāt, ir ātrumam. Uz datora drukāšana notiek ātrāk, ar roku lēnāk, ir daudz ticamāk, ka rakstītais vairākkārt tiks pārdomāts, pārveidots, kā arī varbūt tikai individuāla iezīme, bet rakstot uz papīra švīkāju daudz vairāk, nekā dzēšu uzrakstīto datorā. Ar roku rakstītais kļūst par vienmēr mainīgu melnrakstu.
Mattiass
Nu ja — un tur ir tā burvība, kas ļauj noslīpēt detaļas, un, iespējams, smelties iedvesmu tālākajam.
Miervaldis Gotiņš
CITĀTS
rakstot uz papīra švīkāju daudz vairāk, nekā dzēšu uzrakstīto datorā. Ar roku rakstītais kļūst par vienmēr mainīgu melnrakstu.

Vot tas ir tas, kas mani kaitina, rakstot uz papīra - ir ļoti ierobežotas iespējas sakarīgi izlabot un parediģēt uzrakstīto.

Bet jautājums jau nemaz nebija par tekstu sastādīšanu, manuprāt wink.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.