Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Lasāmkārumi
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots
Lapas: 1, 2, 3, 4
echo3

Elizabete Eglīte. Tikšanās laikā
Zvaigzne ABC, 2015
350 lpp.

Anotācija: Romāna nosaukums ir zīmīgs - tieši tikšanās laikā (un te nav runa par randiņa kavēšanu) ir sākums divu jauniešu mīlasstāstam.
echo3

Marks Lorenss. Muļķu princis (Mark Lawrence. Prince of fools)
Prometejs, 2015
368 lpp., tulkojusi Evita Bekmane

Sērijas "Sarkanās karalienes karš" ("Red queen's war") 1.grāmata

Anotācija: Džalens Kendets, varenās Sarkanās karalienes mazdēls, kurš nav ne īpaši godīgs, ne drosmīgs (un, jāsaka, mainīties "uz labo pusi" arī nemaz nevēlas), pret savu gribu tiek, ja tā var izteikties, "saburts kopā" ar Snorri ver Snagasonu. Milzīgā auguma ziemeļniekam ir mērķis - nonākt Melnajā cietoksnī, cīnīties un atriebties. Kas nebūt nav Džalena mērķis. Tikai šoreiz prinča apsvērumus neviens neuzklausa, un viņiem abiem priekšā stāv grūtību un briesmu pilns ceļojums cauri visai Sašķeltajai impērijai.
echo3

Hjū Hovijs. Putekļi (Hugh Howey. Dust)
Prometejs, 2015
390 lpp., tulkojusi Santa Andersone

"Elevatora" sāgas 3.grāmata.

Anotācija: Katram sākumam pienāk beigas. Revolūcija 18. elevatorā atstāj tā iemītniekus izvēles priekšā - pieņemt jauno kārtību, vai baidīties no tās. Arī cīņa par elevatoru turpinās. Līdz uzvarai. Drošība un brīvība? Beidzot! Bet tas vēl nav gals, tikai izvēle nu ir mainījusies - drošība vai brīvība?

Silo Series: #1 Wool; #2 Shift; #3 Dust
echo3

Filipa Gregorija. Muļķu zelts (Philippa Gregory. Fools' gold)
Zvaigzne ABC, 2015
320 lpp., ilustrācijas, tulkojusi Daina Grūbe

Romānu sērijas "Tumsas ordenis" ("The Order of Darkness") 3.grāmata.

Anotācija: Trešais ceļojums slepenā Tumsas ordeņa izmeklētāju Luku kopā ar Izoldi, Išraku, Freizi un brāli Pēteri caur Ravennu aizved uz slaveno uz bagāto Venēciju. Jo Venēcijā ir zelts. Daudz zelta, un kaut kas ar to nav kārtībā.

"The Order of Darkness" sērija: #1 Changeling; #2 Stormbringers; #3 Fools' gold.
echo3

Laura Vilka. Dana un Atmiņu ēnas
A&A Vision, 2015
213 lpp., autores ilustrācijas

"Apakšzemes leģendu" 3. grāmata.

Anotācija: "... Pēdējais, ko Dana atcerējās, bija pilnīgi fantastisks un neticams notikums - kāds savāds, zaļš neradījums viņu ar varu velk ezerā! Kas no notikušā ir īsts un kas - sapnis?" Laikam ritot Dana saprot, ka necik daudz no sapņa viņas atmiņās vis nav. Piedzīvojumi turpinās. Pa īstam.

Apakšzemes leģendas: #1 Dana un Medaljons; #2 Dana un Otrā pasaule; #3 Dana un Atmiņu ēnas; [#4 Dana un Apakšzemes karš]
echo3

Didzis Sedlenieks. X Ralphi Indrae
Zvaigzne ABC, 2015
204 lpp.

Anotācija: Vēlēšanās strādāt tēva antropoloģiskajā ekspedīcijā Āfrikā Ralfam nav nekādas. Prasmes, jāsaka, arī. Visām ķibelēm vēl pievienojas pilsētnieka dzīvei piemēroto kedu izjukšana karsta, akmeņaina lauka vidū, kam seko Ralfa kritiens, nejaušs spēriens un... patālu aizlidināts fosils galvaskauss. It kā ar to vēl nepietiktu, galvaskauss trāpa tieši pa pieri blakus sektorā strādājošajai Indrai. Jauniešu iepazīšanās slimnīcas teltī (pārsistām galvām un ar smadzeņu satricinājumu) sākumā nešķiet daudzsološa. Bet pēc dažām dienām sākas piedzīvojumi, kuros ne mazo lomu spēlē fosilais galvaskauss (un citādi kauli), kā arī laika mašīna (neparasti, bet fakts).
echo3

Ernests Klains. Spēle sākas (Ernest Cline. Ready player one)
The White Book, 2015
444 lpp., tulkojusi Agija Krasta

Anotācija: Ir 2044. gads, un lielākā daļa cilvēces savu dzīvi pavada simulācijas spēlē OĀZE. Veids Vatss ir viens no daudziem miljoniem OĀZES spēlētāju un, kā izrādās, pats neatlaidīgākais OĀZES programmētāja Halideja spēlē noslēptās OLAS meklējumos. Halideja publiski izziņotais testaments OLAS atradēju pasludina par daudzmiljardu bagātības mantinieku (reālajā pasaulē) un OĀZES visu varošu valdnieku (spēlē). Tomēr OLU atrast cenšas ne tikai Veids, un viņa sāncenši nesmādē cīņu ne simulācijā, ne īstenībā. Kurš paveiks Halideja uzdevumu?
echo3

Maritana Dimsone. Rozā kvarca brālība. 2. grāmata, Zelta maska
Dienas Grāmata, 2015
396 lpp.

Anotācija: Rozā kvarca brālības piedzīvojumi turpinās, jo Zemzemē radušās nopietnas problēmas - slepenpolicijas priekšnieks gājis bojā mīklainos apstākļos, savukārt kāds sīks bērnelis spēlējas ar melno maģiju, izraisot pamatīgas nepatikšanas.
echo3

Linda Nemiera. Kaķa lāsts
Zvaigzne ABC, 2015 (pirmais izdevums iznāca 2012. gadā)
302 lpp.

Anotācija: Leonīda Fēliksa (saukta par Leo) uz savas ādas pārliecinās, ka parunai "kaķa lāsti debesīs nekāpj" ir taisnība. Tikai agrāk viņa nekad nebūtu iedomājusies to apcerēt no kaķa puses...

Romānam izdots turpinājums "Kaķis maisā" (Zvaigzne ABC, 2015).
echo3

Linda Nemiera. Kaķis maisā
Zvaigzne ABC, 2015
320 lpp.

Turpinājums romānam "Kaķa lāsts" (2012)

Anotācija: Divdabe Leonīda Fēliksa (saukta par Leo) iekuļas nepatikšanās. Īstenībā nepatikšanas sameklē viņu - Leo tiek vainota nopietnos noziegumos pret vilkačiem, un visi redzamie pierādījumi ir pret viņu. Kurš Leonīdu ir padarījis par grēkāzi? (Tas ir pat apvainojoši, jo Leo divdabes otra forma nav āzis...)
echo3

Laura Dreiže. Deja ar nāvi
Zvaigzne ABC, 2015
320 lpp.

Triloģijas "Danse macabre" 1. grāmata

Anotācija: Viktorija Roze Elingtona dodas uz Augšlondonu, lai studētu Karaliskajā Maģijas akadēmijā. Tā ir viņas vienīgā iespēja uzzināt patiesību par tēva, Lielbritānijas arhimaga, nāvi. Akadēmijā meitene tiek ierauta sazvērestību un noslēpumu virpulī.
echo3

Mišela Peivere. Dievi un karotāji (Michelle Paver. Gods and Warriors)
Zvaigzne ABC, 2015
288 lpp., tulkojusi Ieva Elsberga

Sērijas "Dievi un karotāji" 1. grāmata. Romāns atkārtoti izdots ar citu nosaukumu: "The Outlanders" ("Ārpusnieki")

Anotācija: Piedzīvojumiem pilns vēstījums par notikumiem senajā Vidusjūras piekrastē - Krētā un Ēģiptē. Divpadsmitgadīgais kazu gans, ārpusnieks un zaglis Hīlass un virspriesterienes meita Pirra ar sava dzīvnieku pasaules sabiedrotā delfīna atbalstu cenšas izdzīvot skarbajā Dievietes salā. Hīlasu vajā melnā tērpti karotāji - Vārnas, kas, domājams, nolaupījuši arī zēna māsu Izi. Vajā tieši tāpēc, ka bērni ir ārpusnieki - tie, kas nav piedzimuši ciemā.

"Gods and Warriors" sērija: #1 Gods and Warriors/The Outsiders (Dievi un karotāji) ; #2 The Burning Shadow ; #3 Eye Of The Falcon ; #4 The Crocodile Tomb ; #5 ...
echo3

Maikls Grānts. Bads (Michael Grant. Hunger)
Zvaigzne ABC, 2015
510 lpp., tulkojusi Ina Strautniece

Sešu romānu sērijas "Prom" ("Gone") 2.grāmata.

Anotācija: Perdidobīčas pasaule mainās, un ne jau uz labo pusi. Sāk trūkt pārtikas, drīz beigsies elektroenerģija. Bērni neprot un nevēlas sadzīvot - tie, kuriem nav superspēju, nostājas pret tiem, kuriem tādas ir. Haosa apstākļos bads ir neizbēgams. Lai vēl pasliktinātu situāciju, Tumsa - kalnos mītošā būtne - vilina pie sevis un pakļauj savām vēlmēm spējīgākos. Vienīgais, kas ir satbils, tā ir siena, kas šķir Perdidobīču no ārpasaules.

Gone: #1 Gone (Prom) ; #2 Hunger (Bads) ; #3 Lies ; #4 Plague ; #5 Fear ; #6 Light
echo3

Laura Dreiže. Zem mākslīgām zvaigznēm
Zvaigzne ABC, 2015
284 lpp.

Triloģijas "Danse macabre" 2. grāmata

Anotācija: Iestājoties Karaliskajā maģijas akadēmijā, Viktorija Roze Elingtona tikai gribēja uzzināt patiesību par tēva nāvi. Viņa atklāj zemisku sazvērestību, kas apdraud visus Londonas iedzīvotājus un viņu pašu. Stemfordas grāfs Taniels Glāss paglābj Viktorijas dvēseli, taču viņiem ir jādodas prom no Augšlondonas. Bēgļi Lejaslondonā atrod palīgus. Palīgi viņiem ir vajadzīgi vairāk nekā jebkad, jo gan Viktorijai, gan Londonai laika ir pavisam maz...
echo3

Stīvens Kings. Doktors Miegs (Stephen King. Doctor Sleep)
Zvaigzne ABC, 2015
510 lpp., tulkojusi Ina Strautniece

Romāna "Mirdzums" turpinājums.

Anotācija: Dens Toranss, nu jau pusmūža vīrietis, sastop kādu ļoti īpašu divpadsmitgadīgu meiteni Ābru, kura viņam jāizglābj no asinskāru paranormālu būtņu tīkojumiem.
echo3

Laura Dreiže. Debesu lauskas
Zvaigzne ABC, 2015
318 lpp.

Triloģijas "Danse macabre" 3. grāmata

Anotācija: Viktorija Roze Elingtona, pārvarot neskaitāmus šķēršļus, ir izdzīvojusi un atguvusi savu ķermeni, taču par ļoti augstu cenu. Taniels nokļūst visbriesmīgāko moku un visļaunāko murgu citadelē - ellē. Meitene vēl arvien atrodas pirātu gūstā, un tie vēlas, lai viņas ceļš vestu augšup, nevis lejup. Viktorija ilgojas Tanielu glābt.

"Danse macabre": #1 Deja ar nāvi; #2 Zem mākslīgām zvaigznēm; #3 Debesu lauskas
echo3

Sallija Grīna. Mežonīgā puse (Sally Green. Half wild)
Zvaigzne ABC, 2015
398 lpp., tulkojusi Ieva Elsberga

Triloģijas "Tumšā puse" (Half bad) 2. grāmata

Anotācija: Neitans ir kļuvis par pilntiesīgu burvi, saņemot savas trīs Dāvanas, bet pasaule, kuru plosa cīņa starp baltasiņu un melnasiņu burvjiem, Neitanu nepieņem. Pusaudzi vajā mednieki, un arī Neitana burvja talanti viņam nedod mierinājumu - to izpausmes ir mežonīgas, baltās un melnās asinis Neitana dzīslās nesaplūst mierīgā pelēkumā.

Half bad: #1 Half bad (Tumšā puse) ; #2 Half wild (Mežonīgā puse) ; #3 Half lost
Ir iznākuši arī divi stāsti, kuru darbība risinās pirms pirmā romāna: #0.5 Half lies ; #0.6 Half truths
echo3

Endijs Vīrs. Marsietis (Andy Weir. The martian)
Zvaigzne ABC, 2015
400 lpp., tulkojusi Māra Poļakova

Anotācija: Marsa ekspedīcijas steidzama evakuācija vētras dēļ izvēršas par nejaušību virkni, kuras rezultātā biologs Marks Votnijs paliek uz tālās planētas. Visi domā, ka viņš ir miris, tātad palīdzību nesūtīs un... bezizeja? Tas būs tieši Marks, kurš apliecinās pretējo, spēs rīkoties, izdzīvot un tikt izglābts. Gandrīz ne brīdi nezaudējot lielisko humora izjūtu.
echo3

Andrjus Tapins. Vilka stunda (Andrius Tapinas. Vilko valanda)
Jumava, 2015
525 lpp., tulkojusi Indra Brūvere-Daruliene, Egles Ziomas ilustrācijas

Anotācija: Stīmpanks! Citāda pagātne 1905. gada Viļņā - ar tvaiku darbināmas lidmašīnas, mehāniķu darbnīcas, un visa centrā - alķīmiķis un izgudrotājs, kas cenšas izveidot mākslīgo intelektu.
echo3

Mišela Peivere. Uguns sala (Michelle Paver. Burning shadow)
Zvaigzne ABC, 2015
286 lpp., tulkojusi Ieva Elsberga

Sērijas "Dievi un karotāji" 2. grāmata.

Anotācija: Šķiet, visi dievi pretojas Hīlasa nodomam atrast māsu Izi - zēns tiek sagūstīts un kļūst par vergu vara raktuvēs salā, kuras vienīgais kalns ir vulkāns. Brīvību atgūt ļauj raktuvju nogruvums, ko izraisa aizvainotie gari, tomēr tikt prom no salas kļūst iespējams vien tad, kad mostas vulkāns.

"Gods and Warriors" sērija: #1 Gods and Warriors/The Outsiders (Dievi un karotāji) ; #2 The Burning Shadow (Uguns sala) ; #3 Eye Of The Falcon ; #4 The Crocodile Tomb ; #5 ...
echo3

Ieva Melgalve. Mēness teātris
Zvaigzne ABC, 2015
320 lpp.

Anotācija: Visi uz bezgala daudzām skatuvēm esošie ļaudis tēlo lomas. Pēc scenārijiem, kurus izdala uz kārtīgi izdrukātām lapām, līdzko iepriekšējo lapu norādes beigušās. Tikai tā - lomas tēlojot un scenārijus izspēlējot, - aktieri iegūst vārdus un dzīvi. Kas viņi ir ārpus skatuves? Kas ir tie, kas sēž skatītāju zālē? Un, pats būtiskākais, - kas vispār atrodas ārpus teātra?
echo3

H. F. Lavkrafts. Kthulhu aicinājums (Howard Phillips Lovecraft. The call of Cthulhu)
Jumava, 2016
63 lpp., tulkojusi Dace Andžāne

Anotācija: Šausmu stāstu klasiķa Lavkrafta pirmais tulkojums latviešu valodā, un, ja sākt, - tad no paša sākuma. Nelaiķa Frānsisa Veilenda Tērstona dokumentos atrasti pieraksti ar piezīmi: "Gadījumā, ja neizdzīvošu, es lūdzos, lai mana testamenta izpildītāji izturas pret šo manuskriptu ar visdziļāko piesardzību un gādā, lai to neierauga neviens pats cilvēks." Pieraksti aiznes lasītāju uz nomaļām pasaules vietām, kurās gadu tūkstošiem turpina pastāvēt slepenais, šaušalīgais Kthulhu kults.
echo3

Matss Strandbergs, Sāra B. Elfgrēna. Atslēga (Mats Strandberg, Sara Bergmark Elfgren. Nyckeln)
Zvaigzne ABC, 2016
784 lpp., tulkojusi Mudīte Treimane

Engelsforsas triloģijas 3. grāmata.

Anotācija: Maģiskā cīņa Engelsforsā pāraug parastās, nemaģiskās, pasaules bojāejas sākumā. Izvēle vairs palikusi tikai viena - pasauli pārvaldīs dēmoni, vai arī pasaule iemācīsies sevi aizstāvēt. Kļūstot maģiska.

Engelsforstrilogin: #1 Cirkeln (Aplis); #2 Eld (Uguns); #3 Nyckeln (Atslēga)
echo3

Holija Bleka, Kasandra Klēra. Dzelzs pārbaudījums (Holly Black, Cassandra Clare. The Iron Trial)
Egmont, 2016
295 lpp., Skota Fišera ilustrācijas, tulkojusi Dace Andžāne

Maģistrija, 1. grāmata

Anotācija: Kolums Hants nevēlas mācīties Maģistrijā, jo viss, ko tēvs par burvju skolu zēnam ir stāstījis, ir - "Tevi tur nogalinās". Viņš no visa spēka cenšas izgāzties skolas iestājeksāmenā - Dzelzs pārbaudījumā, un tiešām paliek sarakstā pats pēdējais, tikai... tas nelīdz. Meistars Rūfuss izvēlas Kolumu par savu mācekli. Krietni vēlāk Kolums saprot, ka tēva noliedzošajai attieksmei pret maģiju ir vēl cits iemesls, izņemot to, ka maģija un magi ir bīstami. Šis iemesls ir Kolums pats.

The Magisterium Series: #1 The Iron Trial (Dzelzs pārbaudījums) (2014); #2 The Copper Gauntlet (2015); #3 The Bronze Key (August 30, 2016); #4 The Golden Boy; #5 The Enemy of Death
echo3

Andžejs Sapkovskis. Pēdējā vēlēšanās (Andrzej Sapkowski. Ostatnie zyczenie)
Zvaigzne ABC, 2016
334 lpp., tulkojis Māris Salējs

Anotācija: Nebaidieties no nosaukuma! Pirmkārt, tas nav pēdējais stāsts grāmatā. Otrkārt, džins izpildīja arī šo, trešo, Geralta vēlēšanos. Treškārt, Sapkovska "ragaņu stāsti" ir kaut kas tāds, ko īstam fantastikas un fantāzijas fanam ir jāspēj citēt nakts vidū no gultas izrautam.
Episkums un humors, briesmas, mīlestība un pienākums, un neticami daudz it kā pazīstamu sižetu, kuri nebeidzas tā, kā ierasts.
echo3

Rensoms Rigss. Pilsēta bez dvēseles (Ransom Riggs. Hollow city)
Zvaigzne ABC, 2016
400 lpp., tulkojusi Ligita Lukstraupe

Turpinājums romānam "Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem" (jau 2016.gada septembrī uz ekrāniem iznāks filma!)

Anotācija: Džeikobam kopā ar mis Peregrīnes audzēkņiem izdodas tikt prom no sabombardētās salas. Īpatņi - tā viņi sevi sauc - dodas uz 1940.gada Londonu cerībā izglābt par putnu kļuvušo mis Peregrīni. Ceļojums ved cauri daudzām laika cilpām, bet nebūtnes un tukšpauri nebeidz bērnus vajāt. Un Londona - vai tā attaisnos cerības?

Sērija, kuru varētu nosaukt par "Miss Peregrine's peculiar children", jo oficiāla nosaukuma nav: #1 Miss Peregrine's home for peculiar children; #2 Hollow City.
Fotoalbums ar attēliem, kas devuši iedvesmu stāstiem: "Talking Pictures : images and messages rescued from the past".
echo3

Džeikobs Grejs. Zvērači. Kraukļu vārdotājs (Jacob Grey. Ferals (The Crow Talker))
Zvaigzne ABC, 2016
252 lpp., tulkojusi Laura Dreiže

Anotācija: Pirms astoņiem gadiem Blekstounu piemeklēja Tumšā vasara. Ne tāpēc tumša, ka saules nebūtu bijis, bet tāpēc, ka pilsētu pārņēma nāves šausmas, aiznesdamas daudzas dzīvības. Vairums ļaužu nemaz nezināja, ka tā bijusi zvēraču - dzīvnieku vārdotāju - cīņa pret Audējvīru un ļaunā zirnekļu vārdotāja sekotājiem. Ļaunums tika apturēts, Audējvīrs nokļuva Mirušo valstībā, bet... nav miris. Tagad viņš meklē iespēju atgriezties, un to var nodošināt tikai kraukļu vārdotājs, jo kraukļi, kā zināms, var šķērsot dzīvo un mirušo pasauļu robežu. Krā, Tumšajā vasarā par bāreni kļuvušais zēns, ir tas, kuru cenšas atrast Audējvīra atlikušie piekritēji.

Ferals triloģija: #1 Ferals (The Crow Talker) (Zvērači. Kraukļu vārdotājs) ; #2 The Swarm Descends
echo3

Samanta Šenona. Sapņu staigātāja (Samantha Shannon. The bone season)
Zvaigzne ABC, 2016
510 lpp., tulkojusi Ieva Elsberga

Pirmā grāmata septiņu romānu sērijā.

Anotācija: Ir 2059. gads jeb 127. S.ē. pēc Saionas kalendāra. Deviņpadsmit gadus vecā Peidža Mahounija strādā Saionas Londonas noziedzīgajā sindikātā, jo visi reģi - zīlnieki, mediji, sensori, pravieši, sargi, fūrijas vai lēcēji - jau tāpēc vien, ka eksistē, ir noziedznieki. Peidža ir gaišreģe - sapņu staigātāja, un tas ir kas īpašs pat Saionas pasaulē vajāto reģu vidū. Tomēr, lai arī cik labi iemācījusies izdzīvot, meitene pat nenojauš, ka īstenībā Saionu (un varbūt visu pasauli) kontrolē refaīti. Ne-cilvēki.

The bone season sērija: #1 The bone season (Sapņu staigātāja) ; #2 The mime order ; #3 The song rising ...
echo3

Levs Grosmans. Burvji (Lev Grossman. The magicians)
Prometejs, 2016
439 lpp., tulkojis Vilis Kasims

Anotācija: Dodoties uz Prinstonas Universitātes iestāšanās interviju, Kventinam nekādi nevar ienākt prātā, ka īstenībā viņš nokļūs uz iestājeksāmenu burvju skolā. Kuru, sev par pārsteigumu, izturēs. Septiņpadsmitgadīgais pusaudzis vienmēr ir ticējis, ka maģija pastāv, un meklējis iespēju nokļūt Filorijā - Kristofera Plovera romānos aprakstītā maģiskā paradīzē. Tādi bērnu sapņi aiz īstenības robežas. Bet tagad Kventins uzzina, ka maģija patiesi pastāv, ka tā cītīgi jāmācās, un ka... Filorija arī ir īsta. Tomēr šis "īsta" un romāna "īsta" nesakrīt, par ko uz savas ādas nākas pārliecināties Kventinam un viņa biedriem.
echo3

Pīrss Brauns. Sarkanā sacelšanās (Pierce Brown. Red rising)
Prometejs, 2016
407 lpp., tulkojusi Santa Andersone

Sarkanās sacelšanās triloģijas (Red Rising trilogy) 1. grāmata

Anotācija: Derovs ir Marsa kalnracis un sarkanais, zemākās kastas loceklis krāsās klasificētajā nākotnes sabiedrībā. Lai arī Derovs nekad nav redzējis sauli un debesis, viņš tic, ka kalnraču smagais darbs reiz izvedīs cilvēci uz planētas virsmas, dodot tai labāku nākotni. Taču sarkanos (un citas krāsas arī) pie varas esošie zelti krāpj - cilvēce jau vairākus gadsimtus dzīvo virszemē. Sarkanie ir vergi, un viņiem gan nekādas labākas nākotnes nav... Uzzinājis patiesību, Derovs pievienojas pretošanās kustībai un ir gatavs iet pat tik tālu, lai pats kļūtu par zeltu un sagrautu netaisnīgo iekārtu no iekšienes.

Red Rising trilogy: #1 Red Rising (Sarkanā sacelšanās) ; #2 Golden Son (Zelta dēls) ; #3 Morning Star (Rīta zvaigzne)
echo3

Pīrss Brauns. Zelta dēls (Pierce Brown. Golden son)
Prometejs, 2016
477 lpp., tulkojusi Santa Andersone

Sarkanās sacelšanās triloģijas (Red Rising trilogy) 2. grāmata

Anotācija: Derovam izdodas iekļūt varas elitē un kļūt par zeltu. Tomēr cīņa par taisnīgu sabiedrību viņam kļūst tikai grūtāka - nu ir ne tikai jāizdzīvo starp vilkiem, bet arī nemitīgi jāpārvar savas paša alkas pēc atriebības. Viņam ir jāsāk revolūcija, bet ne kā vardarbīga sacelšanās. Derova un viņa domubiedru revolūcijai jāved uz cerību pilnu sabiedrības atdzimšanu. Tās vadmotīvam jābūt mīlestībai un taisnīgumam.

Red Rising trilogy: #1 Red Rising (Sarkanā sacelšanās) ; #2 Golden Son (Zelta dēls) ; #3 Morning Star (Rīta zvaigzne)
echo3

Vita Štelmahere. Albīns
Lauku Avīze, 2016
206 lpp.

Triloģijas "Nežēlīgās gadsimtnieku spēles" 2. grāmata

Anotācija: Māsu Tifānijas un Margaretas derības arvien ir spēkā, jo neviena no meitenēm joprojām nav guvusi virsroku pār otru. Noslēpumainā gadsimtnieku brālība tiek ierauta jaunās intrigās un strīdos. Cīņā netiek taupīti nekādi līdzekļi, jo uzvarētāja balva būs ne mazāk un ne vairāk kā mūžīgās dzīvības noslēpums.

Nežēlīgās gadsimtnieku spēles: #1 Annemarija ; #2 Albīns ; #3 ...
echo3

Kasandra Klēra. Kritušo eņģeļu pilsēta (Cassandra Clare. City of fallen angels)
Zvaigzne ABC, 2016
397, [2] lpp. lpp., tulkojusi Laura Dreiže

Ēnu Mednieku pasaule (Shadowhunters World). "The Mortal instruments" 4. grāmata.

Anotācija: Eņģeļa karš ir noslēdzies, starp Pazemiešiem un Ēnu Medniekiem beidzot valda miers. Tomēr tik vienkārši nekas nemēdz beigties. Drīz Klerijai nākas saprast, ka pati nevilšus aizsākusi graujošu ķēdes reakciju, kuras rezultātā viņa var zaudēt visu, ko mīl. Arī Džeiku.

"The Mortal instruments" triloģijas grāmatas: #1 City of bones ("Kaulu pilsēta", Zvaigzne ABC, 2011); #2 City of ashes ("Pelnu pilsēta", Zvaigzne ABC, 2012); #3 City of glass ("Stikla pilsēta", Zvaigzne ABS, 2013)
Papildinājumi: #4 City of fallen angels ("Kritušo eņģeļu pilsēta"); #5 City of lost souls; #6 City of heavenly fire
echo3

Ērina Hantere. Brīvībā (Erin Hunter. Into the wild)
Zvaigzne ABC, 2016
320 lpp., tulkojusi Ieva Elsberga

Sērijas "Klanu kaķi" ("Warrior cats") 1. grāmata.
Erin Hunter ir sešu autoru kopīgais pseidonīms: Kate Cary, Cherith Baldry, Gillian Philip, Inbali Iserles, Quincey Schwab un Tui T. Sutherland.

Anotācija: Rūsiņš, ruds mājas minka, nolemj neturēties pretī sapņos daudzkārt justajam aicinājumam un dodas izpētīt mežu, par kuru visi citi māju kaķi stāsta briesmu lietas. Visādu briesmu tur tiešām netrūkst, bet drosmīgais un gudrais Rūsiņš, iepazinis brīvo kaķu klanu un kļuvis par mācekli Ugunsķepu, pēc daudziem piedzīvojumiem, bet pavisam īsā laikā kļūst par Pērkona klana karotāju Ugunssirdi. Tādu vārdu vis neiegūst daudzi.

"Warriors" sērijas grāmatas: #1 Into the wild (Brīvībā) ; #2 Fire and ice (Uguns un ledus); #3 Forest of secrets; #4 Rising storm; #5 A dangerous path; #6 The darkest hour
Prīkvels: Warriors: Dawn of the clans (6 grāmatas). Sīkveli: Warriors: The new prophecy (6 grāmatas), Warriors: Power of three (6 grāmatas), Warriors: Omen of the stars (6 grāmatas), Warriors: A vision of shadows (2 grāmatas).
echo3

Kriss Ridels. Ada un stindzinošā skate (Chris Riddell. Goth Girl and the wuthering fright)
Zvaigzne ABC, 2016
220 lpp., tulkojusi Lauma T. Lapa, ilustrējis Kriss Ridels

Anotācija: Slavenākie pasaules rakstnieki ierodas izrādīt savus lutinātos suņus Drūmasu pils literārajā suņu skatē. Bet pilī notiek kas dīvains — noslēpumaini pēdu nospiedumi, kaucieni naktī un dažas aizdomīgi apgrauztas kurpes. Vai Ada spēs noskaidrot, kas notiek, pirms iestājies nākamais pilnmēness?
echo3

Roberts Džordans. Pasaules acs (Robert Jordan. The eye of the world)
Zvaigzne ABC, 2016
800 lpp., tulkojuši Ingus Josts un Vanda Tomaševiča

"Laika Rata" ("Wheel of time") sērijas 1. grāmata.

Anotācija: Laika Rats griežas, un Laikmeti nāk un grimst aizmirstībā, tomēr atkal un atkal atkārtodamies. Ratam nav ne sākuma, ne beigu, tomēr tad, kad Miglas kalnos sāka pūst vējš, tas atnesa sākumu stāstam, plašam un dziļam kā jūra. Par astoņiem ceļiniekiem, kas seko katrs savam likteņa pavedienam, un tomēr iet vienu ceļu Gaismas un Tumsas cīņā.
echo3

Deivids Hofmeirs. Stounraiders : nāvīgās sacīkstes (David Hofmeyr. Stone Rider)
Jumava, 2016
330 lpp., tulkojusi Sabīne Jegi

Romānu sērijas "Nāvīgās sacīkstes" 1. grāmata.

Anotācija: Nākotnes Zeme - noplicināts, gandrīz neapdzīvojams tuksnesis. Elle, no kurienes izrauties ir tikai viena cerība - jāuzvar sacīkstēs, kurās piedalās braucēji uz vodenīta motocikliem. Motocikls no braucēja gūst dzīvības enerģiju. Braucējs no motocikla iegūst spēku un mehānisma garu. Ar to nepietiek, lai uzvarētu, ar to nepietiek pat, lai izdzīvotu ceļā uz finišu...
echo3

Stenlijs Veinbaums. Marsa odiseja (Stanley Grauman Weinbaum. A Martian odissey)
Jumava, 2016
62 lpp., tulkojis Ivars Priede

Sērija "Zinātniskās fantastikas klasika".

Anotācija: Astronauts Diks Džarviss pēc lidaparāta avārijas uz Marsa sastop citplanētieti Tvīlu, ar kuru kopā dodas atpakaļ pie saviem biedriem. Šī ceļojuma piedzīvojumu apraksts ir pirmais tāda veida stāsts fantastikas vēsturē (publicēts 1934. gadā), no kura iedvesmojušies un kuru mēģinājuši atdarināt daudzi zinātniskās fantastikas darbu autori.
echo3

Dereks Lendijs. Kaulainais detektīvs Blēžagabals Jaukums (Derek Landy. Skulduggery Pleasant)
Zvaigzne ABC, 2016
302 lpp., tulkojusi Ieva Zālīte

Sērijas "Blēžagabals Jaukums" (Skulduggery Pleasant series) 1. grāmata.

Anotācija: Esiet pazīstami: kaulainais (burtiski) detektīvs Blēžagabals Jaukums - detektīvs, burvis un karotājs. Ak jā - viņš taču ir arī miris. Lai arī kā nosauktu divpadsmigadīgās Stefānijas un lieliski zobgalīgā Blēžagabala piedzīvojumus - fantastisks detektīvs vai kriminālfantāzija? - tie aizrauj ar nosaukumam atbilstošu dubultu spēku. Sižets gan ir vienkāršs. [Spam on] Kā jau parasti - tikai pasaules glābšana. [Spam off]

Romānu sērijā publicēti 9 romāni: #1 Skulduggery Pleasant (Kaulainais detektīvs Blēžagabals Jaukums) ; #2 Playing With Fire ; #3 The Faceless Ones ; #4 Dark Days ; #5 Mortal Coil ; #6 Death Bringer ; #7 Kingdom Of The Wicked ; #8 Last Stand of Dead Men ; #9 The Dying of the Light
2017. gada vidū tiks publicēts 10. romāns, kas iesāks jaunu sēriju.
echo3

Ieva Melgalve. Mājas bez durvīm
Zvaigzne ABC, 2016
318 lpp.

Romāna "Mirušie nepiedod" turpinājums.

Anotācija: Burvis ir tikai tik spēcīgs, cik stipras ir viņa emocijas. Un tādēļ burvji nevienam neatdod pat kripatiņu savu emociju. Pirmais, kas pazūd, ir smaids...
echo3

Džeikobs Grejs. Zvērači. Uzlidojums (Jacob Grey. Ferals. The swarm descends)
Zvaigzne ABC, 2016
252 lpp., tulkojusi Laura Dreiže

Zvēraču (Ferals) triloģijas 2. grāmata.

Anotācija: Audējvīrs tiek apturēts, bet miers Blekstounā neiestājas - zirnekļu pavēlnieka vietā pilsētu savā varā vēlas pārņemt Mušu Māte. Ļaunums iemieg, bet nekad nenomirst.

Ferals triloģija: #1 Ferals (The Crow Talker) (Zvērači. Kraukļu vārdotājs) ; #2 The Swarm Descends (Uzlidojums) ; #3 The White Widow’s Revenge
echo3

Latviešu šausmu stāsti / sastādījusi Bārbala Simsone
Zvaigzne ABC, 2016
428 lpp.

Anotācija: Gan klasiski spoki un raganas, zirnekļi un zārki, gan neparastāki sižeti - ko gan spēj nodarīt pelēks T-krekls? - 20 latviešu autoru stāstu izlasē.

Saturs: Augusts Saulietis. Neaizberama aka — Aleksandrs Grīns. Nameja atgriešanās. Vecāru Indriķa dzīves stāsts. Nelaimes jātnieks. Klusie ciemiņi — Jānis Ezeriņš. Joču pirts — Mirdza Bendrupe. Helēna — Vizma Belševica. Baltā sieva — Vladimirs Kaijaks. Visu rožu roze. Zirneklis. Vīzija — Dagnija Zigmonte. Gausīgais nazis — Guntis Berelis. Bērnu impērija. Tūristu sezona — Viesturs Reimers. Spogulis. Kupraino krogs — Ralfs Kokins. Engures kapsētas zilā zārka stāsts — Ieva Melgalve. Intervija ar kanibālu. Literārā akadēmija — Andris Zeibots. Kompromisu cilvēks.
echo3

Līga Ezera. Nakts sarkanā smarža
Sava grāmata, 2016
430 lpp.

Triloģijas bez nosaukuma pirmā grāmata.

Anotācija: Aleksandrs un Randa redz viens otru sapņos, kas ir īstāki par īstenību. Kad viņi satiekas, laiks apstājas burtiskā nozīmē, ievedot viņus citā pasaulē. Vampīru pasaulē.
echo3

Marija Turtšaninova. Marēsi : Sarkanā klostera hronikas (Maria Turtschaninoff. Maresi. Krönikor från Röda klostret)
Pētergailis, 2016
203 lpp., tulkojusi Mudīte Treimane

Anotācija: Mēnosas salas Sarkanais klosteris ir vieta, uz kurieni dodas jaunas meitenes cerībā iegūt drošu pajumti, pārliecību par nākotni un zināšanas. Daudzas no viņām paliek klosterī visu mūžu, kļūstot par dažādu Dieviešu māceklēm, bet ne Marēsi no Rovas. Marēsi lemtā prasme, no kuras viņa pati baidās, ir spēja atvērt vārtus Večai. Dievietei Nāvei ar visiem tās noslēpumiem.
echo3

Holija Bleka, Kasandra Klēra. Vara bruņu cimds (Holly Black, Cassandra Clare. The Copper Gountlet)
Egmont, 2016
264 lpp., Skota Fišera ilustrācijas, tulkojusi Dace Andžāne

Maģistrija, 2. grāmata

Pirmajā mācību gadā Maģistrijā Kolums Hants uzzina to, ko neviens par sevi nevēlētos uzzināt - ka viņā ir pārdzimis Konstantīns Medens, Nāves Ienaidnieks, haosa burvis, kurš ir izraisījis karu burvju pasaulē. Kolums tāds nejūtas. Zēns it neko neatceras un arī nejūt, ka būtu ļauns, bet tagad ikkatru brīdi pats sev jautā - vai es rīkojos kā Ļaunuma Pavēlnieks? Savu noslēpumu zēns glabā cieši, neko nepaskaidrojot pat saviem vistuvākajiem draugiem. Vienīgais, kurš zina, ir Koluma tēvs, kurš, kā Kolumam šķiet, cenšas zēnu nogalināt. Bet vai tā ir? Šis tas no patiesības atklājas, kad tiek nozagts Alkahests - vara bruņu cimds, kas var atņemt spējas Radenim, burvim, kas pārvalda haosa spēkus. Katrā burvju paaudzē dzimst tikai viens Radenis, un šobrīd tas ir Ārons, Koluma mācību biedrs un draugs.

The Magisterium Series: #1 The Iron Trial (Dzelzs pārbaudījums) (2014); #2 The Copper Gauntlet (Vara bruņu cimds) (2015); #3 The Bronze Key (August 30, 2016); #4 The Golden Boy; #5 The Enemy of Death
echo3

Sallija Grīna. Zaudētā puse (Sally Green. Half lost)
Zvaigzne ABC, 2016
336 lpp., tulkojusi Ieva Elsberga

Triloģijas "Tumšā puse" (Half bad) 3. grāmata

Karš starp baltasiņu un melnasiņu burvjiem turpinās, līdzi aizraujot daudzas dzīvības, tajā skaitā arī Neitana tēvu. Baltasiņu Burvju Padomes mednieki vajā Brīvo burvju aliansi, savukārt Neitanu ir pārņēmusi apsēstība atrast un nogalināt tēva slepkavu. Aliansei Neitans ir pārāk vērtīgs, lai ļautu puisim vienam klejot apkārt, nogalinot medniekus, un tā Neitans ir iespiests starp savām vēlmēm un pienākumu. Ir lietas, kas nebeidzas labi...

Half bad: #1 Half bad (Tumšā puse) ; #2 Half wild (Mežonīgā puse) ; #3 Half lost (Zaudētā puse)
Ir iznākuši arī divi stāsti, kuru darbība risinās pirms pirmā romāna: #0.5 Half lies ; #0.6 Half truths
echo3

Aivars Bērtulis. Mēness ēnu noslēpums
Jumava, 2016
140 lpp., Diānas Jarmakovas ilustrācijas

Turpinājums grāmatai "Vecās baznīcas noslēpums".

Anotācija: Grāmatā apkopoti trīs stāsti: "Mēness ēnu noslēpums", "Kad zvaigznes dziest", "Ekspedīcija uz Zemi. 2339. gads". Tie cauri dīvainiem un bīstamiem piedzīvojumiem ved opapu, omammu, viņu mazbērnus Beatrisi (Betiju) un Bernhardu (Benu), kā arī avarējuša lidojošā šķīvīša pilotu androīdu Hrumhrumu. No drauga glābšanas uz Mēness līdz Zemes bojāejai.
echo3

Roberts Džeksons Benets. Kāpņu pilsēta (Robert Jackson Bennett. City of stairs)
Prometejs, 2016
470 lpp., tulkojis Vilis Kasims

Triloģijas "The Divine Cities" 1. grāmata.

Anotācija: Slepkavības izmeklētājiem Bulikovā ir jābūt piesardzīgiem, jo šeit mainīga ir visa pasaule. Kad tās bijusī kolonija Saipūra sacēlās un nogalināja Bulikovas dievus, dažādie realitātes slāņi te saplūda kopā; tagad pilsētas kāpnes ved tukšumā, sānieliņas ir kļuvušas par neredzamiem vārtiem uz pagātni, bet noziedznieki izzūd tukšā gaisā.

The Divine Cities: #1 City of Stairs (Kāpņu pilsēta) ; #2 City of Blades ; #3 City of Miracles
echo3

Lezlija Voltone. Eivas Lavenderas savādās un skaistās skumjas (​Leslye Walton. The strange and beautiful sorrows of Ava Lavender)
Prometejs, 2016
264 lpp., tulkojusi Evita Bekmane

Anotācija: Eiva Lavendere: "Daudzi mani uzskatīja par mīta iemiesojumu, staigājošu pirmšķirīgu leģendu, par pasaku. Daži - par briesmoni. Vienreiz mani noturēja par eņģeli. Taču es zināju patiesību - dziļi sirdī es to apzinājos vienmēr. Es biju tikai meitene. Ar spārniem."
echo3

Pīrss Brauns. Rīta zvaigzne (Pierce Brown. Morning Star)
Prometejs, 2016
536 lpp., tulkojusi Santa Linkuma

Sarkanās sacelšanās triloģijas (Red Rising trilogy) 3. grāmata

Anotācija: Beidzot ir pienācis laiks uzsākt revolūciju, kas iznīcinās Zelta sabiedrību no iekšienes. Lai uzvarētu, Derovam nāksies iedvesmot tumsā apspiestos ļaudis saraut važas, pārveidot nežēlīgo valdnieku celto pasauli un kļūt noteicējiem par savu likteni.

Red Rising trilogy: #1 Red Rising (Sarkanā sacelšanās) ; #2 Golden Son (Zelta dēls) ; #3 Morning Star (Rīta zvaigzne)
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2022 Invision Power Services, Inc.