Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Kraukļanaga izaicinājums IV
Kurbijkurne forums > Foruma spēles > Spēles
Lapas: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Beppo
Kraukļanagi ir nolēmuši reizi par visām reizēm pierādīt, ka viņi ir visgudrākie, un metuši izaicinājumu pārējiem torņiem, piedāvājot sacensties prāta spēlē.

Spēles noteikumi ir šādi:
 • spēle tiek vadīta;*
 • spēlētājiem ir jāpiesakās pirms sākt spēlēt, tas jādara šādi:
  uzrakstiet kuru torni** pārstāvat (pēc tam torni mainīt vairs nevar) un kāpēc tieši to torni, var apvienot pieteikšanos uz torni ar atbildi uz kārtējo jautājumu.
Spēles gaita.
 • Spēles vadītājs vai to darīt tiesīgs spēlētājs uzdod jautājumu, uz kuru ir jāatbild 12 stundu laikā. Pēc ~9 stundām vēlams dot hintu (to dara jautājuma uzdevējs).
 • Ja pēc 12 stundām pareizas atbildes nav, spēles vadītājs iesūta pareizo atbildi un nākamo jautājumu.
 • Spēles vadītājs pēc saviem uzskatiem var piešķirt punktu uzdevēja tornim, ja uzskata, ka uz jautājumu bija iespējams vienkārši atrast atbildi, vai atņemt punktu uzdevēja tornim un dot iespēju uzdevēja torņa dalībniekiem sniegt pareizo atbildi līdz aiznākamā jautājuma uzdošanas laikam, ja jautājums šķiet neatbilstoši sarežģīts/sīkumains.
 • Nakts (20.00-08.00) un brīvdienu laiks netiek ieskaitīts kopējā laikā.
 • Par pareizu tiks uzskatīta pirmā pareizā atbilde. Ja raksts ir rediģēts, tad par atbildes iesūtīšanas laiku tiks uzskatīts raksta rediģēšanas laiks. Ja rediģēšanas laiks ir vienāds ar citu nerediģētu atbildi, tiek ieskaitīta nerediģētā atbilde.***
 • To, kurš atbildējis pareizi, paziņo spēles vadītājs vai jautājuma uzdevējs.
 • Pareizās atbildes autoram ir tiesības trīs stundu laikā uzdot nākamo jautājumu.
 • Neloģiski, muļķīgi jautājumi, kā arī jautājumi bez atbildes tiks ignorēti.
 • Ja pareizās atbildes autors savas tiesības neizmanto 3 stundu laikā, nākamo jautājumu uzdod spēles vadītājs (ja spēles vadītājs ir aizņemts, var uzdot kamēr vien spēles vadītājs nav uzdevis).
 • Spēlētājam, kurš iesūta jautājumu, reizē ar tā iesūtīšanu forumā ir jānosūta spēles vadītājam pareizā atbilde.
 • Par katru pareizu atbildi spēlētāja tornis saņem punktu. Reizi noteiktā (pēc spēles vadītāja patikas) laika periodā torņu rezultāti tiks apkopoti un publicēti.
 • Spēles vadītājs pēc saviem uzskatiem var piešķirt puspunktu citam tornim nekā pareizās atbildes tornim, par precizējošu/papildinošu/daļēji pareizu atbildi.
---
*Mūžīgu slavu idejas autoram — cepti āboli ar vaniļu. Spēles vadītājs šobrīd ir Beppo.
**Ja kāds neatceras ir četri torņi: Grifidors, Kraukļanags, Slīdenis, Elšpūtis.
***Lai nerastos situācija, ka spēlētājs, kurš atbildējis nepareizi pirms pareizi atbildējušā spēlētāja, uzzinājis pareizo atbildi izrediģē savu rakstu un sāk strīdēties, ka viņš bijis pirmais.

Papildinājumi noteikumos.
 1. Spēli spēlē līdz visiem torņiem kopā ir 100 punkti. Ja (100-TS)<(T1-T2), kur T1 — lielākais viena torņa punktu skaits, T2 — otrais lielākais viena torņa puntku skaits, TS - visu torņu punktu kopsumma, spēli pārtrauc šī nosacījuma izpildes brīdī un paziņo rezultātus. Paskaidrojums ne-matemātiķiem — situācija, kas otrajam tornim principā nav iespējams uzvarēt nepārkāpjot nosacījumu par kopejā punktu skaita ierobežošanu. Spēli pārtrauc priekšlaicīgi arī tad, ja manāms vispārējs panīkums un neaktivitāte, gaidāms ilgāks pārtraukums un citos gadījumos (subjektīvs spēles vadītāja lēmums) kā arī, ja mainās spēles vadītājs. Uzvar tornis ar lielāko punktu skaitu.
Tātad, pirmais jautājums.

Kāpēc vielas deg un kā notiek degšanas process, zinātniekiem (un cilvēkiem) ilgu laiku bija grūti izprast. Vēl 18. gadsimtā uzskatīja, ka tas notiek, pateicoties kādai īpašai vielai. Kā sauc šo vielu??
Massacre
Piederība tornim: Slīdenis ♥


Atbilde: Flogistons (Phlogiston)
Beppo
Punkts Slīdenim!

Massacre domā nākamo jautājumu.
Tiger
Piederība tornim: Elšpūtis happy.gif
Math
Piederība tornim: Kraukļanags lasa_a.gif
Hermaine
Piederība tornim: Kraukļanags lasa_a.gif
Massacre
Jautājums: Kas kopīgs ir gan Antarktīdai, gan Grenlandei, gan Īslandei un Īrijai?
Tiger
Atbilde: Visas pieminētās vietas ir salas smile.gif
Roviela
Tornis: Kraukļanags.

Būtu teikusi - okeāns, bet, diemžēl, Antarktīdai is savs personīgasi okeāns, tāpēc Atlantijas okeāns neder.
Vēl - tie visi ir salveidīgi veidojumi (Antarktīda gan ir kontinents).
Massacre
Neviena no dotajām atbildēm nav īstā (un Antarktīda ir kontinents, nevis sala, tieši tā).

Varu dot mājienu: runa ir par kaut ko kas atrodas, drīzāk neatrodas, uz šīm zemēm, salīdzinājumā ar pārējo pasauli.
Overlord
Hmm.. lai iet Grifidors


Visām šīm platībām ir kopīgais tas,ka tur nedzīvo čūskas.
Massacre
Punkts Grifidoram!

Overlord domā nākamo jautājumu.
Beppo
Apsveicu Grifidoru ar pirmo punktu! Gaidām nākamo jautājumu!

Atcerieties: atbildes šajā pavedienā (Sarunās neskaitās, PZ neskaitās), kad uzdod jaunu jautājumu, atbildi man uz PZ.
Overlord
Kas saista Romas pilsētas mītisko dibinātāju un pirmo valdnieku, pirmo oficiālo Romas imperatoru un pēdējo Rietumromas/Senās Romas imperatoru?( Tas ka viņi valda pār Romu neskaitās)
Mattiass
Tas, ka viņus sauca vienādi. Romas pilsētas mītisko dibinātāju un pirmo valdnieku sauca par Romulu, bet pirmo oficiālo Romas imperatoru un pēdējo Rietumromas / Senās Romas imperatoru — par Augustu.
Overlord
atbilde ok! Punkts tam,lai kur arī nebūtu Matt!
Mattiass
Tornis: Grifidors.

No kā atkarīgs, cik karsts vai auksts liksies priekšmets, tam pieskaroties?
Massacre
Siltuma vadīšanas koeficients/pats siltuma vadīšanas process.
Roviela
Karstums un aukstums ir subjektīvas lietas (ja nelieto mērinstrumentus, bet pārbauda ar roku), pieskaroties mēs salīdzinām ar savas ādas temperatūru, bet vienā temperatūrā esoši koka gabals vai metāls liksies dažādā siltumā priekšmeta materiāla siltuma vadītspējas dēļ. Pārbaudot ar otru roku šķitīs vēl savādāk.
Mattiass
Punkts Slīdenim. (Un, iespējams, puspunkts Kraukļanagam, ja spēles vadītājai būs šādi ieskati.)

Subjektīva sajūta, cik virsma liekas karsta vai auksta, ir tieši atkarīga no tā, cik ātri ķermeņa daļa, ar kuru esam pieskārušies, atdziest vai sakarst pateicoties virsmai, pie kuras pieskaramies. Tā kā priekšmeta vai vides siltumvadītspēja ir galvenais faktors.
Massacre
Jautājums: Ar ko ražošanas procesā atšķiras zeķes ar vīli (tā vīle, kas iet no zeķes malas uz leju līdz papēdim) pēc II Pasaules kara no mūsdienām?
Mattiass
Ar to, ka senākos laikos vīle bija vajadzīga ražošanā (zeķi uzadīja kā plakanu auduma gabalu sašuva kopā, radot vīli), bet mūsdienu tehnoloģijas (cirkulārās adāmmašīnas) ļauj ražot zeķes bez vīlēm, tādēļ vīles visbiežāk ir dekoratīvas (tiek piešūtas klāt, bez praktiskas nepieciešamības pēc tām).

Piebildei varu pieminēt, ka apmēram ap to pašu laiku arī sāka lietot citādākus materiālus, kuri bija elastīgāki, kas krasi palielināja zeķu pielāgošanās kājām spējas un samazināja nepieciešamo zeķu izmēru skaitu (tas gan attiecas uz visām zeķēm, ne tikai tām ar vīli).
Massacre
Punkts Grifidoram! smile.gif
Mattiass
Kuras vielas īpašību izpētīšana lielā mērā sekmēja tvaika dzinēju attīstību 18. gadsimtā (nosaukumu, lūdzu, minēt latviešu valodā)? Kurš fizikas likums šīs vielas nozīmi mazināja?
Massacre
Tātad, par pirmo jautājuma daļu: tvaiks, ūdens, vakuums un atmosfēras spiediens ir atbildīgi pie tvaika dzinēju attīstības. Nespēju izdalīt, kas tev liekas visvairāk sekmējošs. Ūdens ir svarīga tvaika dzinēju sastāvdaļa, jo no tā rodas tvaiks, kā arī vakuums (tas gan vairāk ir stāvoklis), jo tā iesaiste procesā taisa visādu shiny stuff (es neesmu tik tehniska, lai spētu to paskaidrot) un atmosfēras spiediena izpētīšana (tā gan nav viela) sekmēja idejas kā veidot labākus un efektīvākus tvaika dzinējus.
Un par otro jautājuma daļu: pirmais termodinamikas likums vai termodinamika vispārīgi, kā arī noteikti palīdzēja Volts ar savām elektriskajām dzirkstīm un Isaac de Rivaz pirmajiem dzinējiem, kas darbojās uz ūdeņraža, skābekļa bāzes un tika iedarbināti ar to pašu elektrisko dzirksti (tātad elektriskā lādiņa, elektrības fizikas likumi).

Iespējams. grin.gif
Es apmaldījos materiālos.
Mattiass
Likums: Pareizi, pirmais termodinamikas likums. Bet tā ir puse no atbildes.
Viela: Nepareizi.

Hint: Mūsdienās uz daudziem iepakojumiem ir mērvienība, kura cēlusies no šīs vielas nosaukuma angļu valodā.
Massacre
Viela: Ogle vai ogleklis (jo ogļu raktuvju dēļ izgudroja tvaika dzinēju)


Un es gribētu zināt, kā iedalīs punktu, ja kāds atbildēs pilnīgi pareizi, jo kāds var nošpikot otro atbildes daļu. Vispār, uzskatu, ka tiem jābūt diviem atsevišķiem jautājumiem.
Mattiass
Jautājums bija par to pašu. Pirmais no jautājumiem bija būtiskākais, un otrais bija uzvedinošais. Tā kā es laikam esmu izgāzies, ja tu atbildēji uz otro, bet ne uz pirmo. Un tad tas ir pie spēles vadītājas, kā viņa vērtēs, jo otrais jautājums bija tieši saistīts ar pirmo.
tongue.gif

Lai nu kā, laiks atbildēt jau vēl ir līdz rītdienas pieciem vakarā.
Massacre
Labi, pēdējais, ko es piedāvāju un attiecīgi padodos, ja nav pareizs: asinis
[The mechanical equivalence principle was first stated in its modern form by the German surgeon Julius Robert von Mayer in 1842.[4] Mayer reached his conclusion on a voyage to the Dutch East Indies, where he found that his patients' blood was a deeper red because they were consuming less oxygen, and therefore less energy, to maintain their body temperature in the hotter climate. He had discovered that heat and mechanical work were both forms of energy, and later, after improving his knowledge of physics, he calculated a quantitative relationship between them.]

Nekur citur neko saistībā ar termodinamiku un tvaika dzinējiem (jo teorētiski, lai tvaika dzinējs strādātu vajag cilvēku un cilvēkiem ir asinis) es vairs nespēju saskatīt. Varbūt vienīgi Kalorija (Calorie).
[Calorie is the heat needed to raise the temperature of 1 kg of water from 0 to 1°C"]
Beppo
Dārgie, atcerieties, ka vēlākais pieteikšanās brīdis tornim ir vienā postā ar atbildi! Izņēmuma kārtā ieskaitu Mattiasa nopelnīto punktu Grifidoram. *

Rovielai puspunkts *, Massacrei punkts. *

Mattiasam punkts. *

Jautājumus, lūdzu, uzdot pa vienam. Massacrei punkts * par abildi uz vienu no Mattiasa abiem jautājumiem. Grifidors un Slīdenis dala pirmo vietu!

Tās nav asinis. *

Nākamais jautājums joprojām ir neatbildētais Mattiasa jautājums nedaudz citā formulējumā. Pirmais termodinamikas likums šo vielu padarīja par maznozīmīgu un mūsdienās tikai retais par to ir dzirdējis. Taču tās pētījumi lielā mērā sekmēja tvaika dzinēju attīstību 18. gadsimtā. Kas ir šī viela? Atbildi, lūdzu, sniegt latviešu valodā!
Beppo
CITĀTS(Mattiass @ 28.09.2012 18:09) *
Hint: Mūsdienās uz daudziem iepakojumiem ir mērvienība, kura cēlusies no šīs vielas nosaukuma angļu valodā.


Atgādinu, ka brīvdienu laiks netiek ieskaitīts kopējā laikā, nākamo jautājumu no manas puses varat sagaidīt pirmdien.
Massacre
Atbilde: Flogistons (phlogiston)
Beppo
Viela gan ir visai līdzīga flogistonam, bet nav tā. Flogistons atbildēja par degšanu, šī par siltumu.
Piligrims
Elšpūtis
Caloric - siltumradis.
Kalorijas uz tām pakām.
Mattiass
Punkts Elšpūtim!

Beidzot! grin.gif
Beppo
Apsveicu Elšpūti ar pirmo dalībnieku un pirmo punktu! Nākamo jautājumu uzdod Piligrims.
Piligrims
Kas kopīgs šiem skaitļiem?
2,8,10,16
Triviālā atbilde - pāra skaitļi nederēs, rociet dziļāk!

(OCC Tiger arī ir Elšpūtī!)
Beppo
Atvainojos Tiger par iegrāmatošanu ne tajā tornī. Kļūda izlabota!

Piligrim, ja tiks piedāvāta kopīga pazīma, kas nav pāra skaitļi un nav triviāla, man nāksies atbildi ieskaitīt. Tas attiecas uz citiem jautājumu uzdevējiem ar.
Piligrims
Būšu tikai priecīgs, ja tāda tiks atrasta un nopamatota. smile.gif
Mattiass
Uz šo skaitļu pamata ir visbiežāk IT sfērā lietotās skaitīšanas sistēmas — binārā, oktālā, decimālā, un heksadecimālā.
Piligrims
Laikam neprecīzi noformulēju ? - labāk būtu tā : Kā vienā vārdā var nosaukt šos skaitļus?
Beppo
Kaut arī neizskanēja Piligrima gribētais termins, pēc būtības atbilde ir pareiza: šie skaitļi ir dažu tradicionālu skaitīšanas sistēmu bāzes. Bāze skaitīšanas sistēmā ir kopējais dažādu simbolu skaits, kas pieļaujami šajā sistēmā.

Punkts Mattiasam, Grifidors izvirzās vadībā! Mattiass domā jautājumu.
Mattiass
Kā atšķirtos mūsdienās lietotais kalendārs, nebūtu bijis Senās Romas imperatora Oktaviāna?
Aiva
Astotais mēnesis iespējams joprojām būtu Sekstīls vai Sekstuss vai Sekstubriss, nevis Augusts . Tam būtu tikai 30 dienas, nevis 31, un februārī būtu normāli 29 un garajā gadā 30 dienas. Savukārt septembris oktobris novembris un decembris būtu ar atšķirīgu dienu skaitu (31, ja tagad 30 un otrādi)

Kraukļanags.
Beppo
Ir vēl viena atšķirība. Puspunkts Kraukļanagam.
Massacre
Kalendārs neatbilda sezonām, jo Cēzeram par godu (pēc viņa nāves) pielika vienu papildus dienu reizi trīs gados, nevis četros. Oktaviāns pamanīja, ka tas nav labi un līdz ar to ilgāku laiku kalendārā nebija papildus dienas, lai izlīdzinātu pirms tam sajaukto ritmu. Ja viņš tā nebūtu izdarījis, būtu ļoti jocīgs kalendārs. grin.gif
Mattiass
Nevarēju to pārbaudīt (neatradu apstiprinājumu), taču, ja tā ir, tad tas vēl nav viss (sanāktu, ka pretēji Beppo apgalvotajam).
Aiva
Nu, vēl Oktaviāns Augusts nostiprināja Kvintusa pārsaukšanu par Jūliju par godu Jūlijam Cēzaram, kaut arī pārsaukšanu izdarīja senāts drīz pēc Jūlija Cēzara nogalināšanas.
Mattiass
Pareizi. smile.gif Augusta Oktaviāna dēļ mums ir jūlijs un augusts, nevis kvintīlis un sekstīlis.
Beppo
Massacre, vai vari norādīt avotu? * Otru Mattiasa gribēto atšķirību norādīja Aiva, kopumā Kraukļanagam punkts.

Nākamo jautājumu uzdod Aiva: cik dalībnieku bija pirmajās organizētajās automašīnu sacensībās?
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.