Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Tengwar
Kurbijkurne forums > Pasaules > Viduszeme > Diskusijas par Tolkīnu > Jautājumi Rivendellai
Liesma narnia HP
Es zinu, ka tas ir kaut kāds elfu rakstības veids. Es meklēju, kā var pārveidot/ pārtulkot rakstu no šīs valodas uz angļu vai latviešu valodu.

Man te ir tāds tekstiņš (jātulko uz angļu valodu): http://img.geocaching.com/cache/ff7c343f-1...ef9151bde48.jpg

Kāds var palīdzēt? (liku šajā forumā, jo tas ir saistīts ar elfiem)
Mattiass
Teksts ir gana īss, lai tu pati pie tā pastrādātu, ja ir svarīgi. Tātad:

1) Ņemam palīgā elfu alfabētu (LOTRa grāmatu pielikumos, beigās, bet noteikti ir arī inetā, pameklē, ja nav grāmatas), un pārliekam uz latīņu burtiem.
2) Atveram attiecīgo vārdnīcu (iespējams, teksts ir Sindarinā, tā vārdnīcu ir gana, piemēram, Hisweloke, bet teksts var būt arī kādā citā Tolkīna valodā, ko vari pameklēt pati), un tulkojam.
Liesma narnia HP
CITĀTS(Mattiass @ 09.01.2012 14:19) *
1) Ņemam palīgā elfu alfabētu (LOTRa grāmatu pielikumos, beigās

Tu domā grāmatās angļu vai latviešu valodā?

P.S.- Piebilde manam iepriekšējam tekstiņam: internetā visas "vārdnīcas" bija pārāk sarežģītas, lai tāds cilvēks kā es saprastu.
Mattiass
CITĀTS(Liesma narnia HP @ 09.01.2012 18:28) *
Tu domā grāmatās angļu vai latviešu valodā?

P.S.- Piebilde manam iepriekšējam tekstiņam: internetā visas "vārdnīcas" bija pārāk sarežģītas, lai tāds cilvēks kā es saprastu.

Kāda nаfig starpība? Transliterācijas tabulas ir beigu pielikumā, kas ir gandrīz visiem izdevumiem (par LV izdevumu gan neesmu tik pārliecināts, ņemot vērā, ka kāds sūdzējās, ka pielikumi visi nav iztulkoti, un pats latviešu valodā neesmu lasījis), un tās apzīmē izrunu, nevis rakstību tādā vai citā valodā.

Tāds cilvēks kā tu nozīmētu — sliņķis? huh.gif Atkārtoju — pārliec elfu simbolus latviešu vai angļu (tas pats latīņu alfabēts vien ir). Tālāk tev ir vārdi. Ja tos nesaproti, ieej ineta vārdnīcā un atrodi tulkojumu. Esi kādreiz turējusi rokās vārdnīcu? Parasto, papīra? Inetā būs līdzīgi, tikai tev ir tā privilēģija izmantot Ctrl + F un ierakstīt meklējamo vārdu, tas būs ātrāk, nekā šķirtīt.
echo3
Tas ir angļu teksts Tengwar rakstībā smile.gif Ņemam adresi www.omniglot.com un pārrakstām:

"north fifty sikws degwrees fifty nine dot two hundred thirty eygwht minutes
east twenty three degwrees fifty one dot sikws hundred fourty one minutes"

Tekstā ir gramatiskas kļūdas, tā arī atstāju. smile.gif
Liesma narnia HP
CITĀTS(echo3 @ 09.01.2012 20:37) *
Tas ir angļu teksts Tengwar rakstībā smile.gif Ņemam adresi www.omniglot.com un pārrakstām:

"north fifty sikws degwrees fifty nine dot two hundred thirty eygwht minutes
east twenty three degwrees fifty one dot sikws hundred fourty one minutes"

Tekstā ir gramatiskas kļūdas, tā arī atstāju. smile.gif

Liels, liels Tev paldies!!!!! grin.gif
Mattiass
Super, nebija pat jātulko. xD.gif Tik vienkārši.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!