Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Stjuarts Kreigs: Strupa nāve ir izcila
Kurbijkurne forums > Sveicināts(a) mūsu forumā > Dienas Pareģis > Harija Potera ziņas > Nāves dāvesti
eyedam


The Telegraph ir publicējusi rakstu par Poterfilmu māksliniecisko direktoru Sjuartu Kreigu, kurā viņš stāsta par savu karjeru, par darbu Potera filmu sērijā, par īpašo uzmanību, kāda veltīta filmās redzamajiem priekšmetiem, kā Zelta zibsnim un Vīzliju pulkstenim.

"Mans uzdevums ir uzraudzīt būvniecības procesus, pārskatīt dažādas lietas, sekot līdzi budžetam, veikt meklējumus, atrast vietas un tā tālāk. Dienas laikā neatliek īpaši daudz laika nodarboties ar zīmēšanu un dizainu, tāpēc man parasti sanāk to darīt vakaros un nedēļas nogalēs. Es domāju, gadiem cilvēki ir bijuši pārliecināti, ka zīmē mana sieva, kad es no rīta ierodos darbā ar jaunu zīmējumu."

Rakstā ir ievietots arī zīmējums, kas ir pirmais dokuments, kas radies pirms desmit gadiem pašā pirmajā rakstnieces un filmas veidotāju kopā sanākšanas reizē. "Es satiku Džo Roulingu un producentus Dorčesteras viesnīcā, kur viņa, ne mirkli neminstinoties, uzzīmēja šo Cūkkārpas karti, lai parādītu, kā viss darbojas. Tajā ir redzams viss: skola pie ezera, Cūkmiestiņš, kalambola laukums, Vālējošais vītols. Zīmējums ir ļoti pilnīgs, un kopš tā laika to vienmēr esam izmantojuši kā atsauci."

Pievēršoties konkrētām butaforijām, dizaineris stāsta: "Nāves enģeļa statuja (redzama raksta attēlā) no kapsētas cetrutajā filmā, kur nogalina Sedriku Digoriju, ir varen smalka skulptūra. Vispirms sagatavota māla formā, tad izlieta stiklplastā, visbeidzot nokrāsota bronzas krāsā." Bet zibsnis ir izveidots no vara elektrometālapstrādes procesā un pārklāts ar zeltu.

"Vīzliju pulkstenis ir labs piemērs tam, ka daudzus sīkumus, pie kuriem visiem filmā tiek strādāts, lielākā daļa skatītāju nemaz nepamana. Katram Vīzliju ģimenes loceklim uz pulksteņa ir savs rādītājs, kas norādā, kur viņi ir, piemēram, skolā, mājās, apmaldījušies, nāves briesmās. Pulkstenis ir tik ļoti rūpīgi, izsmalcināti veidots, tomēr kamera to tuvplānā tā arī neparāda. Pirmoreiz tas parādās Noslēpumu kambarī, un pēc tam tā ir fona dekorācija visās Midzeņu ainās. Vienubrīd tas parādās aiz kāda auss, un tad var sajust tā krāšņumu."

Nesen esot uzņemta Alana Rikmena attēlotā Strupa nāve. "Skatoties iepriekšējā dienā uzfilmēto, vēl neapstrādāto materiālu, raudāt nav viegli, bet viņš ir īpašs aktieris un viņa nāve ir izcila. Man jāsaka, ka skaļi es neraudu, bet vaigs kļuva mikls." Starp citu, 21. februārī Alanam Rikmenam bija dzimšanas diena, viņam palika 64 gadi. Apsveicam šo lielisko aktieri ar viņa kārtējo, lieliski nospēlēto lomu!

Visu rakstu lasi MuggleNet ieskenētajā The Telegraph rakstā. Paldies ilam par norādi!
~Vanesa~
Interesanti! Varbūt tomēr kādreiz paskatīšos filmas, jo, šķiet, esmu redzējusi divas vai trīs tikai. Un, jā, par Rikmena spējām nešaubos, spriežot pēc citām filmām - LIELISKAS.
Kindergārdēns
Rikmenam jau 64 gadi?
nebiju pamanījusi.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.