Firma Mattel, kas kļuvusi slavena ar savām Bārbijlellēm, cenšoties panākt, lai viņu lelles cilvēkiem tik ļoti nesaistītos ar vieglprātīgām personām, Opras Vinfrijas un Vācijas kancleres Angelas Merkeles plastmasas miniatūrām nu ir pievienojusi arī Zviedrijas kroņprincesi Viktoriju, tenisisti Kimu Kleistersu un… rakstnieci Dž. K. Roulingu, ziņo Sky News.

"Viņas ir īstas paraugsievietes meitenēm jebkurā vecumā, iemiesojot sevī Bārbijas vērtības un būtību," apgalvo Barbie International viceprezidente Roza Zīgersa. "Mums visiem — gan četru, gan septiņdesmit gadu vecumā — dzīvē ir vajadzīgs kāds paraugs, pēc kā tiekties."

Kima Kleistersa, kas ir atsākusi spēlēt pēc meitas piedzimšanas un pagājušogad jau uzvarēja ASV Atklātajā čempionātā tenisā, saka, ka redzēt savu 30 cm garu plastmasas versiju esot neticami. "Man ir pagodinājums būt par paraugu — tas gan nenozīmē, ka esmu perfekta sieviete!"

Tenisistes lelle ir uzvilkusi sporta tērpu, kāds Kimai bija čempionāta finālspēlē; viņai ir arī rakete, trofeja un pat maziņa meitas Jadas miniatūra.

Savukārt Roulingas lelle ir apvienojusi rozā topu ar melnas vilnas uzvalku, ko rakstniece bija izvēlējusies 2009. gada Monsters and Critics balvu banketam.

Šīs trīs lelles ir izgatavotas vienā eksemplārā un nebūs pieejamas veikalos. Bet pasaules lielākajā rotaļlietu gadatirgū Nirnbergā Vācijā tās varēs apskatīt Mattel firmas izstādes zālē.