Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: AirsoftLARPs - ko mēs no tā sagaidām?
Kurbijkurne forums > Foruma spēles > Brīvdabas lomu spēles > BDLS arhīvs > Par un ap LARPiem
Miervaldis Gotiņš
Šis nav spēles anonss... drīzāk tēma viedokļa, vēlmju un kritikas paušanai.

Pēc tam, kad šogad 2x pēc kārtas līdzdarbojos airsoftLARPu organizēšanā (Utumārs Nr. 1 un Nr.2), man radās gan zināms priekšstats par šo lietu, gan arī vesela kaudze jautājumu, kuru noskaidrošana varētu atvieglot nākošo pasākumu plānošanu un organizēšanu.

Pirmkārt, es uzstāšos ar grēku nožēlu un atzīšos, ka tā kā es pats esmu airsoftists, tad arī visie tie airsoftLARPi, kuriem man ir gadījies un, ļoti cerams, ka gadīsies pielikt rociņu arī nākotnē, ir primāri airsofteriem domāti pasākumi un jā, LARPeri in general tajos sanāk vairāk vai mazāk kā krāsains fons karadarbībai (par spīti tam, ka LARPeru civilais statuss viņiem dod gan priekšrocības, gan iespējas notikumu ietekmēšanā, ko viņi, cik nu rāda mana pieredze, īsti līdz galam neizmanto).

Tā kā es saprotu, ka būt par fonu ir ne pārāk interesanti un nevienam nepatīk, ka no viņa tikpat kā nekas nav atkarīgs, man interesētu Jūsu atbildes uz sekojošiem jautājumiem:
1. Kāds setings būtu perspektīvs un pievilcīgs (te gan uzreiz ir ierobežojums: kvalificējas tikai ±reālistiskas mūsdienas vai, pievelkot aiz matiem, samērā drīza apokalipse. T.i., varam operēt ar reāliem vai iedomātiem, bet ticamiem 20/21.gs. mijas militāriem vai paramilitāriem konfliktiem)? Arābu pasauli mēs jau drusku mēģinājām, kāds pasaules nostūris vēl varētu likties gana interesants un iespējams?
2. Kādiem notikumiem/sižetam būtu jābūt paredzētam spēlē, lai LARPeriem būtu gana interesanti? Kontrabanda, virtuāla vai WYSIWYG tipa ekonomika (ar cīņu par resursiem jebkurā gadījumā), vēlēšanas, valdību apvērsumi vai vienkārša sadzīve?
3. Cik lielā mērā LARPeri būtu gatavi atspēlēt `politisko vadību` potenciālā airsoftLARPā? Izmantojot to, ka viņu rīcībā būs reāla, nevis iedomāta armija smile.gif kura ir gatava saņemt uzdevumu un pati izlemt par to, KĀ to izpildīt.
_W_
Just DM man, just DM.
Miervaldis Gotiņš
DM = ?

Manc šādu abreviatūru nezināt.
_W_
Deathmatch smile.gif Da ```` vienmeer izdomaat kautkaadu fignju vajag ? Vnk vajag lielaaku laukumu , piem panjem karti iedali 2 sektorus... Atieciigs laiks piem 24 h, survivors uzvar vai kkaa taa. Par to ka 4:30 no riita pielien aizmigusham un ar nazi "tjipa sarkano markjieri" pargriez glotku bonuspunkti grin.gif
Miervaldis Gotiņš
Tas, ko Tu piedāvā, ir nevis LARPs, bet normāls 24h+ aitrsofts wink.gif
Kamazs
CITĀTS
1. Kāds setings būtu perspektīvs un pievilcīgs


Neesmu īsti manījis Latvijā nevienu LARPu, kurā būtu vienkārši "poliči un bandīši". Ņemot vērā, ka tādu filmu, seriālu ir ļoti daudz, man šķiet, ka faniem vajadzētu būt gana. Kinda Latvia Vice, The drāts, Nesasisto lukturu ielas, Zibenspunkts etc. vairāk gan fokusējoties uz kaut kādu konkrētu notikumu, scenāriju, kas jāatrisina - narkotiku dīls, pārtveršana, konkrēta bandīta sagūstīšana, bandu razborkas, ķīlnieku krīze etc.

Liels potenciāls aizraujošam un līdz šim LV larpos nebijušam geimplejam.
Dinaer
problēma ar austrumu setingu ir tāda, ka meitenēm tur īsti nav ko iesākt. Tb, džeki skraida apkārt, darbojās, šaudās, bet mums nav ko iesākt, ja nebaidamies tikt pie pāris zilumiem (personīgi es mazliet baidos).
respektīvi laikam būtu vajadzīgs kas eiropeiskāks.
Otrām kārtām, šaubos, vai ir iespējams tā forši apvienot LARP ar airsoft, ja vien paši airsoftisti to nevēlas. Tb - nav baigā jēga no pasākuma, kur mēs tikai "maisāmies pa kājām". Un cik arī dzirdēju atsauces no pēdējā Utumāra, tad no tā, ka Larperi ieliek par galveno, nekas daudz nemainās, jo, protams, ka nevienam negribas klausīties komandās, ko dod kāds "jampampiņš, ko neviens nepazīst" (cilvēcīgi saprotams).

zinu, ka arī drakonistu spēlēs ir piedalījušās komandas, kas pārsvarā braukā uz airsoft, bet tur tas kaut kā jauki iekļaujas un viens otram netraucē.
_W_
+1
Pietam, sievietes un ierochi ? -___- da kautvai airsoft ... Es jau seivieteem nedotu rokaas pat mushupletni xD.gif Pietam kad ar taadu uzrauj ir diezgan saapiigi ;}
Miervaldis Gotiņš
CITĀTS
Neesmu īsti manījis Latvijā nevienu LARPu, kurā būtu vienkārši "poliči un bandīši". Ņemot vērā, ka tādu filmu, seriālu ir ļoti daudz, man šķiet, ka faniem vajadzētu būt gana. Kinda Latvia Vice, The drāts, Nesasisto lukturu ielas, Zibenspunkts etc. vairāk gan fokusējoties uz kaut kādu konkrētu notikumu, scenāriju, kas jāatrisina - narkotiku dīls, pārtveršana, konkrēta bandīta sagūstīšana, bandu razborkas, ķīlnieku krīze etc.

Liels potenciāls aizraujošam un līdz šim LV larpos nebijušam geimplejam.

Nu, pa lielām šaibām, te ir 2 problēmas.
1. Attiecībā uz piedāvātajiem scenārijiem - narkotiku dīls, VIPa arests un eskorts, ķīlnieku krīze, airsofts ir pašpietiekams, t.i., lai tīri no action viedokļa izspēlētu šādus scenārijus, LARPeri principā nav vajadzīgi (sorr ja izklausās skarbi). Attiecīgi, ja LARPerus tomēr iesaistīt - tad viņu lielākais potenciāls kā reiz ir nekombatantu atspēle (jo kombatantu ar uzviju pietiek no airsofteru vidus).
2. Airsofteri lielākoties performē konkrētā prikidā, kas nojauc `policija vs. bandīti` setingu; respektīvi, ja ar bandītiem sevišķu problēmu nav (pieliekot zināmas organizatoriskas pūles un burkāna-pātagas motivāciju, var sakoļīt bezkomandniekus un liberālās komandas sakoļīt nospēlēt par bandītiem), tad `poličiem` ir grūtāk, jo komandu, kas javno spēlē par policijas vienībām, ir maz (šobrīd nav pat nevienas aktīvas komandas). Savukārt jūras kājnieki vai kalnu kājnieki pret bandītiem - tas jau izskatās mazliet neticami tīri no loģikas viedokļa...
CITĀTS
problēma ar austrumu setingu ir tāda, ka meitenēm tur īsti nav ko iesākt. Tb, džeki skraida apkārt, darbojās, šaudās, bet mums nav ko iesākt, ja nebaidamies tikt pie pāris zilumiem (personīgi es mazliet baidos).

Man jau liekas, ka pēdējā Utumārā izteikti civilā meitene tīri labi atspēlēja, cik zinu - iztiekot bez zilumiem un šaušanas (jeb arī? Apstiprinājums vai noliegums welcomējas). Kas attiecas uz DJ - tad viņu uz mošejas jumta nošāva tāpēc, ka viņš kā VIPs bija operācijas tārgets... grin.gif

Bet par to ka nav ko darīt - nez. 1. Utumārs varbūt arī šajā ziņā nebija veiksmīgākais piemērs, savukārt 2. jau nu civilajiem bija kur izpausties - kaut vai netraucēti izlūkot oponentu pozīcijas (kas manuprāt praktiski nenotika), tad līdzdarboties kontrabandā (ko arī veiksmīgi darīja). Uz spēles noslēguma pusi bija laikam neveiksmīgs mēģinājums uzpirkt oponentus ar ceptām desām grin.gif
CITĀTS
Otrām kārtām, šaubos, vai ir iespējams tā forši apvienot LARP ar airsoft, ja vien paši airsoftisti to nevēlas. Tb - nav baigā jēga no pasākuma, kur mēs tikai "maisāmies pa kājām".

Taisni otrādi, LARP cilvēku klātbūtne piedod pasākumam krāsainību, ticamību un atmosfēru...
CITĀTS
Un cik arī dzirdēju atsauces no pēdējā Utumāra, tad no tā, ka Larperi ieliek par galveno, nekas daudz nemainās, jo, protams, ka nevienam negribas klausīties komandās, ko dod kāds "jampampiņš, ko neviens nepazīst" (cilvēcīgi saprotams).

Nu šitā fiška uz pilnu jaudu strādās tad, ja galvenais LARPeris būs gribošs un varošs stratēģis. Nedomāju, ka starp LARP aktīvistiem tādu trūkst.
CITĀTS
zinu, ka arī drakonistu spēlēs ir piedalījušās komandas, kas pārsvarā braukā uz airsoft, bet tur tas kaut kā jauki iekļaujas un viens otram netraucē.

Iespējams, bet tad ir jautājums, kas tās ir bijušas par spēlēm? Ja klasiskie LARPi, tad tas īsti nederēs par piemēru, jo šīs tēmas objekts ir hibrīds starp klasisku airsoftu un klasisku LARPu, pie kam mēģinot sajaukt lietas tā, lai visi šādas hibrīdspēles ietvaros turpinātu darīt to, kas patīk un padodas - airsofteri spēlēt airsoftu un LARPeri - LARPu... smile.gif
CITĀTS
Pietam, sievietes un ierochi ?

Neviens LARPerus, pasarg dievs, nespiež kļūt par airsofteriem smile.gif Gluži otrādi, LARPeri ir welcomēti izmantot to potenciālu, ko šādās spēlēs dod civilpersonas statuss (Tevi nedrīkst tāpat vien nošaut utml.).
CITĀTS
respektīvi laikam būtu vajadzīgs kas eiropeiskāks.

Tipa, kur meitenes var darboties arī patstāvīgi, nevis tikai kā piedevas vīriem/brāļiem/tēviem?

Vēlreiz atgādināšu, ka tēmu pacēlu, lai noskaidrotu 2 pamatjautājumus:
1. Vai hibrīdvirziens airsoftā/LARPā, kurš šobrīd vairāk vai mazāk ir eksperimentāls, ir perspektīvs?
2. Ja ir perspektīvs, tad kāds setings tīri larperiem būtu ejošāks?
Kamazs
Man šķiet, ka tur ir fundamentāla problēma. Viens no galvenajiem visu man zināmo LARPU selling-pointiem ir tas, ka tu, ja gribi, vari būt dajebkas - pirāts, bruņinieks, traks večuks etc. Un ka tu vari darīt dajebko kas ienāk prātā un tas izsauks kādas sekas/reakciju. Protams, var strīdēties par to, cik veiksmīgi katra spēle to ir realizējusi līdz šim, tomēr šādi pamatprincipi ir vairāk vai mazāk visiem larpiem.

Mēģinot sakausēt airsoftu un larpu tādā veidā, ka ir strikti nodalīti "rūdītie" airsoftisti un "dedzīgie" larperi, kuriem katram it kā ir sava spēle, agri vai vēlu nonāk pie tā, ka tu nevari būt dajebkas un nevari darīt dajebko. Pat vairāk - ir cilvēki, kuri spēlē pēc vieniem principiem un cilvēki, kas pret citiem, pat atšķirīgi tehniskie noteikumi un spēles pamatproblēma. Vienvārdsakot - šķelšanās. Bet LARPa galvenā vērtība ir tā, ka visi tajā ir samesti kopā vienā vidē un vienos noteikumos, vienā stāvoklī un katrs sasniedz to, ko spēles laikā spēj, t.i., LARPs apvieno kaut kādu grupu cilvēku dāvājot tiem kopēju, līdzīgu piedzīvojumu, pieredzi.

Varbūt vajag taisīt tādu airsoft LARPu, kurā nav paredzētas divas atšķirīgas grupas - airsoftisti un larperi, bet ir viena grupa - LARPa dalībnieki, kas paši individuāli var izvēlēties - vairāk šaut vai larpot. Un visiem vieni spēles principi, noteikumi, uzdevumi.

P.S.
Es šeit runāju tīri hipotētiski, neatsaucoties ne uz vienu konkrētu piemēru. Neesmu piedalījies nevienā LARPā, rakstu tikai pēc tā, ko esmu dzirdējis vai iedomājies.
Miervaldis Gotiņš
CITĀTS
Varbūt vajag taisīt tādu airsoft LARPu, kurā nav paredzētas divas atšķirīgas grupas - airsoftisti un larperi, bet ir viena grupa - LARPa dalībnieki, kas paši individuāli var izvēlēties - vairāk šaut vai larpot. Un visiem vieni spēles principi, noteikumi, uzdevumi.

Es principā saprotu Tavus iebildumus un problēmas identifikāciju, tomēr baidos, ka tur nekā nevar darīt, sekojošu apsvērumu dēļ:
1. Ja LARPeris vēlas pilnvērtīgi izšaudīties, viņš ir welcomēts apmeklēt klasiskās airsofta spēles. Aikis ir ļoti labs un izdevies piemērs smile.gif
2. 90% airsofteru praktiski neinteresē LARPs kā tāds, un viņi labākajā gadījumā var piespēlēt LARPa setingam. Respektīvi, airsofteri principā var pierunāt saģērbties talibu prikidā, pabļaustīties `Allah akbar` un varbūt pat noteiktā brīdī veikt namazu, tomēr airsofteris organiski praktiski NEKĀ neiekļausies LARPa setingā `talibu kaujinieka ģimene un radinieku varza`...
3. AirsoftLARPā, kur piedalās gan airsofteri, gan LARPeri, pēdējie NEKAD neturēs līdz pirmajiem pēc kaujasspējām, tāpēc ka airsofteri ir kind of profesionāļi savā jomā, gan attiecībā uz tīri taktisko sagatavotību (vidējais statistiskais airsofteris spēlē ne mazāk kā 1-2 reizi mēnesī, a hārdkorīgās komandas trenējas un/vai spēlē līdz pat 3x nedēļā), gan attiecībā uz `ieroča` tehniskajām iespējām un `uguns jaudu`. Tā nu ir aksioma, ar kuru nāksies sadzīvot.
4. Airsofteri ir bara dzīvnieki un lielākoties darbojas komandās ar vairāk vai mazāk izteiktu militāru hierarhiju; komanda - tas ir veids, kā darboties efektīvāk, bet tas savukārt uzliek zināmu ierobežojumu setingam, piesaistot setingu izteikti militāram vai vismaz paramilitāram stāstam.

Īsāk sakot, airsofts ir airsofts un LARPs ir LARPs - tās ir visai atšķirīgas lietas un, atsevišķi ņemot katru no tām, viss ir gana vienkārši un skaidri. Saliekot tās kopā, protams ka rodas integrācijas problēmas - tādas, kā Tevis jau pieminētā LARPeru piespiedu ierobežošana. Jā, tas nav labi, bet no šīs situjovinas izeju, saglabājot setingu `airsofta-LARPa hibrīds` es īsti neredzu.

Un, kā jau teicu, tad iemesls, kāpēc LARPeri vispār interesē airsoftam, ir tas, ka viņi ir SAVĀDĀKI. Atšķirībā no kārtējā cilvēka ar šaujamo, kurš ir tikai viens no [mērķiem] grin.gif

Kas attiecas uz noteikumiem - tad vietās, kur viņi pārklājas starp airsofteriem un LARPeriem, viņiem skaidra lieta ka jābūt vienotiem. Bet attiecībā uz uzdevumiem - manā skatījumā ir tā, ka tiek dots kāds ģenerāls uzdevums visai pusei kā tādai, bet kā viņu realizēt (ar spēka, diplomātijas vai kādiem citiem līdzekļiem) - tas jau ir pašu spēlētāju kompetences jautājums.
Mattiass
Pateoretizēšu arī es.

CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 11.11.2009 11:28) *
Es principā saprotu Tavus iebildumus un problēmas identifikāciju, tomēr baidos, ka tur nekā nevar darīt, sekojošu apsvērumu dēļ

Nu kāpēc uzreiz tik negatīvi, visu var, ja labi grib.

CITĀTS
2. 90% airsofteru praktiski neinteresē LARPs kā tāds, un viņi labākajā gadījumā var piespēlēt LARPa setingam. Respektīvi, airsofteri principā var pierunāt saģērbties talibu prikidā, pabļaustīties `Allah akbar` un varbūt pat noteiktā brīdī veikt namazu, tomēr airsofteris organiski praktiski NEKĀ neiekļausies LARPa setingā `talibu kaujinieka ģimene un radinieku varza`...

Lūk, kļūda numur viens: nevajag uzreiz uzlikt airsoftistam inherentus ierobežojumus. Iespējams, kāds tomēr labprāt pamēģinātu paspēlēt no LARPa viedokļa, taču dalīšana viņiem nemaz nedod šādu iespēju (viņš tiek iesviests spēlē airsoftista statusā — veidojas tāda kā kastu sistēma, kas ir nevēlama).

Ja ir stingri zināms, 90% airsoftistu LARP aktivitātes neinteresē, tad nevajag pievilkt aiz ausīm un vajag sākumā nokoncentrēties uz 10%, kuri grib. Ar šiem jau varētu konstruktīvāk iestrādāt kaut kādu darbības virzienu. Pārējie, kuri paskatītos un kuriem iepatiktos, pievienotos. Ja kādam nepatiktu — nu ko, LARPi nav priekš visiem, nevajag par varītēm vilkt iekšā to, kurš nevēlas LARPot kaut kādā mērā.

CITĀTS
3. AirsoftLARPā, kur piedalās gan airsofteri, gan LARPeri, pēdējie NEKAD neturēs līdz pirmajiem pēc kaujasspējām, tāpēc ka airsofteri ir kind of profesionāļi savā jomā, gan attiecībā uz tīri taktisko sagatavotību (vidējais statistiskais airsofteris spēlē ne mazāk kā 1-2 reizi mēnesī, a hārdkorīgās komandas trenējas un/vai spēlē līdz pat 3x nedēļā), gan attiecībā uz `ieroča` tehniskajām iespējām un `uguns jaudu`. Tā nu ir aksioma, ar kuru nāksies sadzīvot.

Šādas atšķirības ir arī LARPeru pašu vidū. Daži labāk vicina zobenu, citi labāk tēlo sociālos tēlus. Šī nav problēma, ko GM jārisina centralizēti. Ja kāds grib būt karotājs, tad pats gādā zobenu un bruņas un mācās cīnīties (šai gadījumā — apgādātos ar cienīgu stroķi un patrenētos ar airsoftistiem, kā tas pats Aikis, kuru tu te piemini kā veiksmīgu piemēru). Ja kāds negrib, arī tā ir viņa darīšana. Ja kāds grib, bet nav atbilstošu prasmju / aprīkojuma — arī kaut ko izdomās, galu galā, tas nav nekas jauns. Izpausties var visādi. Lai veiksmīgi relizēt airsoft LARPu, airsofteri vajadzētu nodefinēt vienkārši kā spēlētāju, kuram ir labs sākumaprīkojums un kaujas prasmes. Un nekā citādi.

CITĀTS
4. Airsofteri ir bara dzīvnieki un lielākoties darbojas komandās ar vairāk vai mazāk izteiktu militāru hierarhiju; komanda - tas ir veids, kā darboties efektīvāk, bet tas savukārt uzliek zināmu ierobežojumu setingam, piesaistot setingu izteikti militāram vai vismaz paramilitāram stāstam.

Šo lietu vajadzētu pārskatīt. Galu galā, LARPā tiek pieņemtas dažādas lomas, un airsoftistiem nekaitētu dažkārt izrauties no ierastās vides. Turklāt šī īpatnība reizēm ir arī pluss — ja airsoftistiem ir gatavas komandas, tas dažkārt atvieglo dzīvi (LARPeri komandas parasti novāc uz spēli, airsoftistiem izpaliek tāda jebļa).

Cita lieta, ka airsoftistiem vajadzētu pierast, ka nebūs viņi vienmēr LARPā NAVY SEALi vai tamlīdzīgas organizācijas. Tikpat labi, ja pieteiksies, var sanākt kaut kādus laupītājus, bandītus, vai citus zvērus spēlēt. Jo īpaši, ja nav konkrēta karaspēka. Tāpat jābūt gataviem, ka ja pēc stāsta konkrētai kara vienībai ir kāds konkrēts ģērbšanās, uzvedības veids (parasti viegli organizējams), tad vajadzēs to arī ievērot.

CITĀTS
Īsāk sakot, airsofts ir airsofts un LARPs ir LARPs - tās ir visai atšķirīgas lietas un, atsevišķi ņemot katru no tām, viss ir gana vienkārši un skaidri. Saliekot tās kopā, protams ka rodas integrācijas problēmas - tādas, kā Tevis jau pieminētā LARPeru piespiedu ierobežošana.

Nekā. Vienkārši nevajag dalīt. Pret LARPeri tādas pašas prasības, kā pret airsoftistu — kā jau minēju, airsoftists ir spēlētājs ar labu stroķi un kaujasprasmi (taču šobrīd minimālu LARPu pieredzi), LARPeris ir spēlētājs ar, iespējams, sliktāku aprīkojumu, toties labāku sociālo prasmi. Ja gudri salikt komandās kā vienus, tā otrus, tā, lai viņiem būtu jāmijiedarbojas, tad beigu beigās viens otram šo to iemācīs.

Iespējams, šim nolūkam sākumā vajadzētu tieši izvairīties no airsoftistu ierastajām komandām, bet gan apskatīt spēlētājus pa vienam. Ierastā komanda veido kaujas profu mikroklimatu, kura nav uzņēmības pret jauno un arī nav vēlmes uztvert savas puses LARPeri par pilnībā savējo, no tā jāizvairās.

Vēl būtu jāizvairās no strikti militārās ievirzes, jo tas militāristus airsoftistus noliek pārākumā, un LARPeris kļūst it kā lieks. Ir daudzas citas situācijas, kur visiem būtu interesanti, un kur vajag bruņotu apsardzi (kurai būs ko darīt).
Miervaldis Gotiņš
CITĀTS
Iespējams, kāds tomēr labprāt pamēģinātu paspēlēt no LARPa viedokļa, taču dalīšana viņiem nemaz nedod šādu iespēju (viņš tiek iesviests spēlē airsoftista statusā — veidojas tāda kā kastu sistēma, kas ir nevēlama).

Nu, šādi cilvēki visdrīzāk ir labi ja uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmi, un manuprāt, ja viņi vēlētos LARPot, tad principiālus šķēršļus es tam īsti neredzu, un iespringt uz ne-airsofta LARPiem īsti nav mans mērķis...
CITĀTS
Šo lietu vajadzētu pārskatīt. Galu galā, LARPā tiek pieņemtas dažādas lomas, un airsoftistiem nekaitētu dažkārt izrauties no ierastās vides.

Nav pamata domāt, ka ir daudz ļaužu, kas to vēlas. Atkal, varam labākajā gadījumā runāt varbūt par pāris indivīdiem.
CITĀTS
Cita lieta, ka airsoftistiem vajadzētu pierast, ka nebūs viņi vienmēr LARPā NAVY SEALi vai tamlīdzīgas organizācijas. Tikpat labi, ja pieteiksies, var sanākt kaut kādus laupītājus, bandītus, vai citus zvērus spēlēt. Jo īpaši, ja nav konkrēta karaspēka. Tāpat jābūt gataviem, ka ja pēc stāsta konkrētai kara vienībai ir kāds konkrēts ģērbšanās, uzvedības veids (parasti viegli organizējams), tad vajadzēs to arī ievērot.

Ja spēles sižetu raksta militāri/paramilitāri bāzētu, tad airsoftistu `leģendas` vairumā gadījumu tur puslīdz var iepīt iekšā. Vismaz attiecībā uz 1 konkrētu pusi smile.gif
CITĀTS
Pret LARPeri tādas pašas prasības, kā pret airsoftistu — kā jau minēju, airsoftists ir spēlētājs ar labu stroķi un kaujasprasmi (taču šobrīd minimālu LARPu pieredzi), LARPeris ir spēlētājs ar, iespējams, sliktāku aprīkojumu, toties labāku sociālo prasmi. Ja gudri salikt komandās kā vienus, tā otrus, tā, lai viņiem būtu jāmijiedarbojas, tad beigu beigās viens otram šo to iemācīs.

Par to, ka puse (nevis komanda), var efektīvi izmantot kā spēku (airsofteri), tā diplomātiju un viltību (LARPeri), es principā piekrītu. Bet - tas ir advancētas vadības (lasi stratēģijas) jautājums, kuru mēs šīs tēmas ietvaros varam apskatīt vai neapskatīt.

Vispār man ir viedoklis, ka šādam stratēģim kā reiz ir lielākas potences rasties tieši no LARPeru vidus, kaut vai tāpēc, ka airsofteri ļoti nelabprāt uzņemas `ģenerāļu` lomas - lielākoties tā iemesla dēļ, ka airsoftera mentalitāte liek viņam skriet un šaut, nevis sēdēt pie rācijas un kartes, vai kā integratoram staigāt un sarunāt lietas.
CITĀTS
Iespējams, šim nolūkam sākumā vajadzētu tieši izvairīties no airsoftistu ierastajām komandām, bet gan apskatīt spēlētājus pa vienam. Ierastā komanda veido kaujas profu mikroklimatu, kura nav uzņēmības pret jauno un arī nav vēlmes uztvert savas puses LARPeri par pilnībā savējo, no tā jāizvairās.

Es sākumā gribēju oponēt, bet Tu man slepenajā diskusijā pamanījies ilustrēt ar piemēru, kā Tu to iedomājies. Tad nu es sāku štukot, ka prasītos kompromiss (piemēram, airsofterus nevis dalīt pa vienam, bet pa 2-3: tā viņi būtu pietiekoši sīki sadalīti, lai būtu spiesti iejusties LARPa setingā, un tai pat laikā pietiekoši organizēti, vai vajadzības gadījumā strauji saplūstu atpakaļ komandā.

Ar šo prasītos paeksperimentēt un paskatīties, kas sanāk.

Te gan ir viena cita problēma, tīri sižetiska. Proti, LARPeriska, puscivila vide (puse) mums parasti kā reiz ir tā, kur iet bezkomandnieki (kas vairumā gadījumu ir iesācēji/mazpieredzējuši), vai arī liberāli-sportiskās komandas (kas ir VISSLIKTĀKAIS substrāts sadarbībai ar LARPeriem, tieši tā iemesla dēļ, ka viņus nereti neinteresē pat sižets (`vai nav vienalga, ko šaut nost` © grin.gif). Kā reiz par LARPa elementiem fanojošais segments vairumā gadījumu ir disciplinēts, ar izteiktu militāro ievirzi un komandas garu.
CITĀTS
Vēl būtu jāizvairās no strikti militārās ievirzes, jo tas militāristus airsoftistus noliek pārākumā, un LARPeris kļūst it kā lieks. Ir daudzas citas situācijas, kur visiem būtu interesanti, un kur vajag bruņotu apsardzi (kurai būs ko darīt).

Es uzskatu, ka principā ir iespējams scenārijs, kas ir vienlīdz interesants un pievilcīgs visiem.

Te nu es atkal atsaukšos uz praksi.

1. Utumārā mums bija padaudz LARPeru, tomēr viņu iespējas in general iespaidot sižetu bija niecīgas. Lai arī tika sagatavoti kvesti, ar kuru palīdzību LARPeri varēja būtiski izmainīt notikumu gaitu, tomēr dažādu apstākļu dēļ tos īsti izspēlēt neizdevās. Vēl te ir jāatzīmē neformālā integrācija un socializācija, kas gan notika faktiski OOC apstākļos, un tas, ka sākoties spēles pamatetapam, apstākļi neļāva LARPeriem izvērsties, par ko vēlāk arī tika saņemtas sūdzības.

2. Utumārā mēs iepriekšējās lažas centāmies ņemt vērā un rakstīt sižetu tā, lai LARPeriem potenciāli būtu iespējas iespaidot sižetu ne mazāk, kā airsoftistiem. Šis potenciāls realizējās daļēji (LARPeri, cik nu manā rīcībā ir informācija, lielā mērā pielika rociņu pie tā, ka talibu puse sekmīgi izpildīja kontrabandas kvestu, tomēr kvestā `dabon medikamentus`, cik zinu, LARPeri praktiski netika iesaistīti, kaut gan gudrs stratēģis tieši to būtu darījis - stādījis LARPeriem vismaz izlūkošanas kvestus). Cita lieta, ka arī pašu LARPeru bija skaitliski mazāk.
fubar
spēli veido spēlētāji!
(tautas vārdi un meldiņš)

tiko bija viena airsoft spēle, kur neviens i pat netaisijās deklarēt kaut kādu LARP klātbūtni.
bet tāda UHH kā bija! un pateicoties kam? vienai LARPerei (Evy), kas uzņēmās spēlēt spiega lomu. sanāca spēcīgi smile.gif
ne tikai no LARP viedokļa spēcīgi- lai gan noteikti arī tā.

ne vairāk, ne mazāk- viņa nospēlēja galveno lomu visā spēles stāstā- pavērpa, pavērpa drusku intrigas, tad vienkārši apšāva visus "sliktos" grin.gif viena pati deviņus airsofterus, no kuriem vismaz pusi nekā savādāk kā par pieredzējušiem nenosauksi smile.gif

kamēr jūs te plānojat (ko protams vajag darīt), viss jau notiek smile.gif
Miervaldis Gotiņš
CITĀTS
kamēr jūs te plānojat (ko protams vajag darīt), viss jau notiek

Skaidra lieta, ka notiek. Bet - tas ir viens atsevišķs gadījums, a mēs te principā mēģinam sashēmot principus lielākam geimam, kas būtu atvērta maksimāli plašai auditorejai...
Mattiass
Atsevišķi gadījumi veido kopainu.

Šādu pieredzi ņemt vērā būtu samērā veselīgi.
Sturmer
Imho savilkt Larpistus ar airsofteriem ļoti saistītus savā starpā var un ir vēlams, lai būtu more game fun. Līdz šim Larperus airsoftā (arī pie krievu kluba) ņēma kā vienu veselu, nedalītu daļu. Tas ir nepareizi. Vajag Larperus arī dalīt vismaz 2 pusēs. Nav taču intresanti ka RPG fanātiem nedod iespējas izpausties un izvēlēties vai būt labajiem vai sliktajiem. Uz IS spēli bija papildus scenārijs, kuru neiesaistīja, jo baidījās ka nojuks, jo pirmā spēle ko organizē. Plāns bij sadalīt larperus 2 pusēs - totalitārā režīma atbalstītājus un disidentus, kas palīdzēs krastā izcēlušiem NATO spēkiem kā atbrīvotājiem. Tikai daļa no katras larperu puses zin kuri no larperiem ir viņu pusē. Pa visu salu ir izmētāti dažādi punkti kuros ir kautkāda informācija, munīcija u.c lietas, katrai larperu pusei ir daži cilveki ar ieročiem. Ir kautkādi identifikācijas dokumenti (vai reliģiskie simboli, dažiem katras puses slepeni dokumenti) lai būtu visādi challengi, lai uzzinātu pretējo pusi un viņu nodotu savējiem - totalitārajiem vai NATOvciem. + ļaunajiem Larperiem iespējas taisīt ambushus NATO pusei, kad viņi pārbauda larperu identitāti (viņi pilnībā nezin, kādi ir orģināli dokumenti, pēc kuriem noteikt identitāti) var viltot doķus, mēģinat pārliecināt, iesūtīt spiegus, dot falšu informāciju. Tā ka iespējas uztaisīt megageimu, kas patiks abām pusēm ir pilnībā reāli, bet tur attiecīgi vajag lielāku plānošanu (laicīgu arī grin.gif )

LARPisti ievieš ļoti labu fīlingu un antruāžu spēlēs. Utumārā spriedzi uzdeva, ka vajadzēja čekot un uzmanīties un mēģināt noteikt apkārt klīstošo islāmistu nodomus, uzmanīties no viņiem un pastāvīgi vērot. Krievu sezonas noslēgumā piketējošas vietējo masas pie kontrolpunktiem arī strauji pacēla spēles kvalitāti, bij jau advancētas fīčas - islāmistu šeptētājs, kas uzcienāja kontrolposteni ar vietējās zemes sveicienu - maizi. Pēc tam uzcienātajiem tika paziņots ka viņi ir miruši, jo maize bija saindēta.

Imho daļa airsofteru piekristu iesaistīties arī Larpistu pusē, vai pielietot lielāku RPG elementu savās darbībās. (Tie paši spiegi, uzdevumi eskortēt kautkādas LARPeru daļās līdz konspirācijas mājām u viņu apsardzi, ja nu pretējā pusē ir nodevēji un uzmetēji, kas viņus ievilkuši slēpnī utt). Neba visi airsofteri tikai vālē cs, bet Stalkeru, fallout u.c lietas uz PC nav spēlējuši un nepatīk nekas no RPG grin.gif
Miervaldis Gotiņš
CITĀTS
Līdz šim Larperus airsoftā (arī pie krievu kluba) ņēma kā vienu veselu, nedalītu daļu. Tas ir nepareizi. Vajag Larperus arī dalīt vismaz 2 pusēs.

Jā, gluži manas domas, un visdrīzāk ka nākošajos kopējos projektos, ja tādi būs, tieši tā arī notiks.
CITĀTS
Krievu sezonas noslēgumā piketējošas vietējo masas pie kontrolpunktiem arī strauji pacēla spēles kvalitāti, bij jau advancētas fīčas - islāmistu šeptētājs, kas uzcienāja kontrolposteni ar vietējās zemes sveicienu - maizi.

Btw, Sezonas Slēgšanas civilie nebija LARPeri, tie bija airsofta bezkomandieki, kuri pildīja tos uzdevumus, kādus nu GM viņiem sadeva. Cik zinu, sanāca neslikti, kaut arī ir dzirdēts, ka kādi no NATO puses nebija palikuši līdz galam apmierināti.
CITĀTS
Pēc tam uzcienātajiem tika paziņots ka viņi ir miruši, jo maize bija saindēta.

LOL, es par uzzinu tikai tagad, kaut arī maizi ēdu un pēc tam godīgi uz jumta nomiru no tā, ka tapu nošauts šturma laikā (un no mūsu puses mūs no ēkas centrālās daļas izšāva pēdējos).
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.