Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Debašu komandu organizēšana
Kurbijkurne forums > Foruma spēles > Debašu apspriežu telpas
Elony
Šajā pavedienā tiks apskatīti jautājumi par to, kā tad dalībnieki organizēsies.
Iepriekšējās debatēs bija plānots, ka debašu dalībnieki dalīsies divās komandās ar kapteini priekšgalā un debatēs pēc vecajos noteikumos aprakstītās kārtības.

Man tāds variants ir pieņemams (mazāk jāpārveido noteikumi tongue.gif ), tomēr varbūt ir vēlamas izmaiņas?

Varbūt labāk ir debatēt viens pret vienu, bez komandām? Vai arī komandām būt, bez nelielām, bez kapteiņiem?

Tāpēc balsojam un izsakām savu viedokli.

Piebilde.
Es paļaujos uz to, ka tie, kam gar debatēm nav daļas, nebalsos,tomēr balsojums ir tikai lai uzzinātu viedokli, nevis noteiks galīgo lēmumu.
eyedam
Varbūt kāds varētu arī minēt labumus un sliktumus katram gadījumam, nevis tikai balsot? Jo sevišķi vērtīgi argumenti būtu no tādiem, kuriem ir debašu pieredze.

Viens pret vienu varētu pašlaik pat būt jēdzīgākais, redzot, cik pagaidām maza ieinteresētība par šo projektu.

Jānis
Mattiass
Pieredzes man nav, bet še arguments: jebkādas komandas ir labākas par viens pret viens variantu. Kāpēc? Tādēļ, ka daudziem nav debatēšanas pieredzes, nav arī sapratnes, kā to darīt. Tiem, kam ir pieredze, ir labāki apstākļi, būtībā tā ir cita svara kategorija. Komandu variantā varētu komandā būt vismaz pa vienam veterānam. Turklāt debates vienmēr ir asociējušās ar organizētu komandu diskusiju — viens pret viens var arī strīdēties un debatēt ārpus šī foruma, tam nekādu īpašu organizāciju un birokrātiju nevajag.

Ja kāds izsakās par zemu ieinteresētību un mazo dalībnieku skaitu — nu dā, pietiek izveidot divas komandas (tik daudz vajadzētu pietikt dalībniekiem), un tām jau varēs sarīkot debates. Galu galā, šis nav turnīrs, kur no daudziem indivīdiem jāizvēlas viens vienīgais. Debatēs spēks ir komandā.
eyedam
CITĀTS(Mattiass @ 04.04.2009 10:20) *
Ja kāds izsakās par zemu ieinteresētību un mazo dalībnieku skaitu — nu dā, pietiek izveidot divas komandas (tik daudz vajadzētu pietikt dalībniekiem), un tām jau varēs sarīkot debates.

Un kur tad ir šie pietiekošie dalībnieki? Piemēram, debatējamā tēma ir vienaldzīga? Gaida tikai, kad kāds visus savāks kopā un varēs debatēt vienalga, par ko?

Un vai ir kādi komentāri par komandām ar un bez kapteiņa? Ko kapteinis vispār dara?

Jānis
Elony
Kapteinim būtu jāorganizē pārējos, un jāraksta noslēdzošais raksts.

Bet no tiem, kas iepriekš izrādīja interesi par debatēm, laikam nebija ar lielu pieredzi, tāpēc arī kandidātu nav.
Mattiass
Nu jā. Kas attiecas uz debašu tematiem, tos apspriež šeit, un, to pavedienu lasot, man bija radies iespaids, ka cilvēki gan izsaka savas domas. Tas ir visvairāk komentētais pavediens Debašu apakšsadaļā.

Par kapteini — tāds būtu vēlams (vislabāk — pieredzējis debatēs), bet tas ir samērā nopietns darbs un var arī neatrasties tie, kas ar to nodarbotos. Tādā gadījumā jādebatē bez kapteiņa.
Seratna
Kapteiņu nav. Debates notiek bez kapteiņiem. w00t.gif

Vajag tagad tikai pavedienu, kur varētu pieteikties komandā A un komandā B. silent.gif Man gribas padiskutētdebatēt. happy.gif

Rediģēts: Es atradu pavedienu, kur to var izdarīt ohmy.gif
Dženeta
Man ir jautājums-vai tādas debates vēl notiks(skatos ka pēdējias raksts ir 2009. gadā)?
Mattiass
Forums kļuvis neaktīvs, tādēļ šobrīd ko tādu noorganizēt nav pārāk reāli.
Aiva
Pie šobrīdējā nelielā dalīnbieku skaita, debates 'katrs ar katru' ir vienīgais reālais variants.

Vai ir padomā kāds temats, par ko būtu vērts debatēt?
Dženeta
CITĀTS(Aiva @ 20.07.2012 15:56) *
Pie šobrīdējā nelielā dalīnbieku skaita, debates 'katrs ar katru' ir vienīgais reālais variants.

Vai ir padomā kāds temats, par ko būtu vērts debatēt?

Esmu domājusi bet nekas jēdzīgs prātā nenāk! silent.gif
Kalevale
Tad, kad iznāks Hobits, tad būs droši vien materiāls debatēšanai, ja par foruma tematiku (bet nu HP jau vienmēr var atrast par ko padebatēt - ir vai nav Roulingas kļūda, piemēram, Lūcija Malfoja vecums u.tml. Šerlokam man dotajā brīdī gan nenāk piemērs prātā, droši vien būtu arī LOTR, bet, man šķiet, ka pašlaik mums te nav tik spēcīgi LOTRieši kā kādreiz un tad kvalitāte nebūtu tik forša).

Es gan vairāk atbalstītu to, ka debates būtu par kādu aktuālu pasaules vai Latvijas problēmu (pat ja 1:1). (Kaut vai tas nabaga Vanšu tilts - Vanšu tilta uzbūve ir/nav jāmaina. Nevajag gāzt uzreiz ar cirvjiem pa pieri, es tikai izmetu pirmo, kas ienāca prātā nevis rūpīgi formulēju rezolūciju.) Tikai vajag atrast tematu un no tā izspiest rezolūciju, par kuru attiecīgi var atrast faktoloģisku materiālu, pierādījumus, izdabūt ārā normālus (nevis no zila gaisa uzpūstus) argumentus, turklāt visam pa virsu - tēmai vajag būt interesantai tiem, kas grib debatēt.

Tāpat arī nenāktu par ļaunu neliels izglītojiens debatēšanā tiem, kam nav bijusi tā laime izmēģināt šo jauko sporta veidu.

Taču, ņemot vērā to, kā mirst visi konkursi, kas sākotnēji tiek atbalstīti, vai visādas idejas, manī mitinās šaubas, vai tie, kuri grib debatēt tagad, gribēs to darīt arī pēc tam. Jo debates ir ļoti interesants, bet laikietilpīgs un nogudrinošs process.

Bet, ja tomēr atrodas drosmīgie, kuri gribētu izmēģināt debatēt, tad es visnotaļ atbalstītu tādu norisi, jo tas ir tik forši. happy.gif


Upd: Es arī labprāt ierosinātu, ka, ja nolemj debatēt 1:1, par pamatu paņemt Popera debati, kurā vienkārši katram no dalībniekiem ir jāizpilda visu trīs runātāju pienākumi, attiecīgi, viens posts katra runa, bet jautājumu daļas, ierobežotas, piemēram, 4-5 jautājumi katram.
Grendžera
Man pagājšgad sanāca gūt nelielu pieredzi debatēs, tātad es ar varētu pamēģināt.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2023 Invision Power Services, Inc.