Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Mikropasaule
Kurbijkurne forums > Foruma spēles > Lomu spēles > Lomu spēļu arhīvs > Ārpustēla diskusiju arhīvs
Kāds
[C][PZP][GM]
Mikropasaule

Pasaule: Pasaule ir mikroskopiska, darbība norisinās netālā nākotnē (25-50 gadi). Pāri Latvijai ir braukusi lidmašīna ar radioaktīvo kodoldegvielu, tai bijusi nepieciešama avārijas nosēšanās, kas noritējusi veiksmīgi. Zinātnieki uztraucas par Latvijas dabu, tādēļ tie pārbauda netālu atrodamā dīķa ūdens saturu. Ir atbraukuši vairāki vācu zinātnieki, kas ir atsaukušies uz Latviešu zinātnieku aicinājumu piedalīties nepazīstamu šūnu pētīšanā. Tiek pielietoti dažādi līdzekļi pētot šūnas: vides maiņa, apstarošana, saskarsme ar jau pazīstamajām šūnām u.c. metodes.
Šajā pasaulē svarīgākais ir spēja izdzīvot, jo pasaules bioloģiskā daudzveidība ir sašaurinājusi šūnu dzīves telpu, tātad uzvar stiprākais.

Tēli: Tēli ir vienšūņi, tie spēj brīvi pārvietoties jebkurā vidē, tomēr tiem ir jāpielāgojas dotajiem apstākļiem lietojot evolūciju. (Šūna evolucionēs tad, kad GM to paziņos.) Šūna var būt jebkāda, jo uz to ir iedarbojies radioaktīvais starojums. Šūnas ir guvušas spējas uzbrukt, sarunāties, dejot, un citas bioloģijā neredzētas darbības. Šūnām obligāti ir jābūt spējām (orgāniem) izplatīt ģenētisko informāciju un baroties.
Šūnas tiek atrastas netālu esošajā dīķī un nogādātas uz laboratoriju, kur ar tām grasās veikt dažādus eksperimentus. Šūnu mērķis ir izlauzties, izplatīt savu ģenētisko informāciju, tām jāpārvar jebkādi šķēršļi, jāevolucionē.

Anketa:
Šūnas vārds/nosaukums:
Šūnas attēls/attēli ar paskaidrojumiem par orgāniem, to atrašanās vietu:
Raksturīgākās šūnas iezīmes (DNS iekodētā informācija):
Šūnas raksturs/uzvedība :
washulis
Man anketa šai ģeniālajai LS. grin.gif

Šūnas vārds/nosaukums: Zeltainais stafilokoks (Staphylococcus aureus) Patīk, ja viņu sauc par Stafiju.
Šūnas attēls/attēli ar paskaidrojumiem par orgāniem, to atrašanās vietu: Baktērija. Nav kodola, vicu un organīdu. Ir plazma un šūnas apvalks. un trauciņā Parasti dzīvo krēmkūkās un pie baseiniem.
Raksturīgākās šūnas iezīmes (DNS iekodētā informācija): Ar stafilokoku var saslimt dažādi. ārīgi tas izraisa dažādus ādas iekaisumus (sākot no pūtītēm, beidzot ar TSS (Toksisko saindēšanās šoku)). To iegūst neievērojot personisko higiēnu (It īpaši koptelpās, ģērbtuvēs uhn pie baseiniem un visur citur, kur stasigā plikām kājām u.tml.)
Iekšķīgi, ja netiek kārtīgi apstrādāta gaļa, zivis, arī krēma kūka (tur viņam patīk vislabāk). Tā kā šīs baktērijas saglabājas arī pēc termiskās apstrādes, tad tās nenomirst pēc cepšanas, vārīšanas u.tml.
Tas izraisa vemšanu, vēdegraizes, caureju. Bet pēc vairākām dienām var pāriet.
Pret stafilokokiem nepalīdz arī lielākā daļa antibiotiku.
Pirmie iekšķīgie simptomi parādās no vienas līdz septiņu stundu laikā. Ārīgi, vairākas dienas, maksimums nedēļa (pēc stafilokoka pārciešanas paliek pretīgas rētas un caurumi ādā, ja bojāto daļu izgriež ārā.)
Šūnas raksturs/uzvedība : Stafijam patīk pasmieties par citu nelaimēm. Mēdz būt zobgalīgs, dažbrīd nejauks un bezrūpīgs, bet samērā draudzīgs. Patīk tusēt ar citiem vienšūņiem, kuri, kā zinam, nav mazums. Sabiedrisks un mjīl labu humoru. Viņā ir arī liels cīņas gars. Ja vēlas kaut ko, tad grib to panākt par katru cenu. Dažreiz gadās, ka riskantās situācijās pazaudē galvu unsāk bezjēgās skraidīt apkārt, bļaujot : "Mēs visi mirsim!"
Moriartijs
Mikropasaule.
Šūnas vārds/nosaukums: Escherichia coli, jeb plašāk pazīstama kā E. coli, jeb Zarnu nūjiņa. Pati šūna labprātāk sauc sevi vienkārši par Z vai .
Attēli:
Viens Divi Trīs
Raksturīgākās šūnas iezīmes (DNS iekodētā informācija): izraisa pārtikas saindēšanos, visbiežāk gastroenterītu. Taču šī konkrētā šūna ar zināmu mutagēno vielu palīdzību ir spējīga saindēt pārtiku arī no attāluma.
Šūnas raksturs/uzvedība: Spēj pretoties antivielām, ja tiek dots pietiekami daudz laika. E. Coli ir ļoti populāra baktērija laboratoriju pētniecības, tādēļ var izsprukt nepamanīta. Zina daudz par laboratorijām un kā izmukt no trauciņiem. Baidās vienīgi no ledusskapja. Jo tas paralizē. Vislabāk jūtas cilvēka zarnās, taču var izdzīvot arī ārpus tām. Zē patīk smieties, ķiķināt un visādi citādi uzjautrināties par cilvēkiem un dzīvniekiem, kuros dzīvo. Viņam ir daudz stāstiņu par to. Piemēram, kā dzīvojot kādā sunī, viņš aklajā zarnā uztaisīja baļļuku. Bija tik jautri, taču lentenis ieradās un visus iztramdīja. jautrībnieks, taču spēj būt nopietns un situācijās glābt pārējās baktērjias un vienšūņus.
B.A.L.O.D.I.S
Šūnas vārds/nosaukums: Kirilum Konradium (latīniski), saīsitnāti par KiKo
Šūnas attēls/attēli ar paskaidrojumiem par orgāniem, to atrašanās vietu:

Kā jau varam redzēt, diezgan tipiskas uzbūves baktērija ar vicu un skropstiņām.
Raksturīgākās šūnas iezīmes (DNS iekodētā informācija): Pārtiek no organiskajām vielām, pārsvarā glicerīna un taukiem. Nozīmīgs faktors ir pietiekošs Fe(III) jonu koncentrācija dzīves vidē. Dzīvo ūdenstilpnēs, dzīvajos organismos (kā parazīts, biežāk sastopamais dzīves cikls: balodis -> belasis -> cilvēks) un sniegā(!). Piemērotos apstokļos Kirilium Konradium skaits divkāršojas divdesmit minūšu laikā.
Labvelīga vairošanās apstākļi: Glicerīna vai tauku un Fe jonu klātbūtne, mitrums, bezskābekļa neapgaismota vide, 15 - 40 C.
KiKo par sporām pārvēršas, ja nav nekādu barības vielu, vai izžūst un nokļūst skābekļa klātbūtnē, vai T>60C cai T<5C
Sporas iet bojā, ja tās pakļautas spēcīgam UV starojumam, temperatūrai, kas lielāka par 120C vai mazāka par -10C, nespēj pretoties antibiotikām.
Mēdz veidod pavedienveida struktūras, kuras izmanto lai pārvietotos vai imitētu holesterīnu cilvēku asinsvados.
Šūnas raksturs/uzvedība: Ļoti sabiedriski, patīk veidod organizācijas, lai sasniegtu lielāku mērķi, ar citām baktērijām nekašķējas. Bet ja rodas vajadzība, tās, izveidojot struktūru, spēj izveidot aplīti ap kādu nelaimīgu šūnu un smieties par to. KiKo starpā pastāv demokrātija un visiem garšo belašu un saldējuma saturs.

Roviela
Šūnas vārds/nosaukums: Vienšūnas aļģe no Dinoflagellate dzimtas. Patīk, ja sauc par Katenellu, saīsinot - Katī.
Šūnas attēls/attēli ar paskaidrojumiem par orgāniem, to atrašanās vietu:

Šķērsgriezumā

Raksturīgākās šūnas iezīmes (DNS iekodētā informācija): bioluminiscence (maigi rozā), ja noskaišas vai lai apreibinātu gūstītājus cilvēkus, izstrādā saksitoksīnu, kas ir 100000 reizes iedarbīgāks par kokaīnu. Mīl tīru ūdeni, mēdz apēst netīkamos sugasbrāļus un citus vienšūņus, kas sakrīt uz nerviem, labā garastāvoklī pārtiek no saules gaismas, pati izstrādājot vajadzīgās vielas. Ja nokļūst sausumā, saraujas un veido izturīgu cistu. Vairojas daloties, bet savairojoties lielā koncentrācijā (un esot īpaši koķeti rotaļīgā noskaņojumā) izstrādā un no sevis izdala divdzimuma organoīdus, kas aši un veikli sametas pa divi un uz laiciņu nogrimst ūdenstilpes dziļumā, pēc tam kopīgi izveidojot jaunas peldošas aļģes.
Ir divas vicas - viena ap "ekvatoru", otra galā - stūrēšanai. Pārvietojas itin kā veļoties uz sāniem.
Apēdot, tam, kas to izdarīja, nekas īpašs nenotiek, ja vien Katī iepriekš nav piestrādājusi pie saksitoksīna izstrādāšanas, vai arī ar to nesāk nodarboties šajā brīdī. Katī parasti nepārcenšas - ēdājs nenomirst, toties reizēm izbauda visas "lomkas" kā pienāktos kārtīgam un zvērinātam kokaīna lietotājam.
Šūnas raksturs/uzvedība: Ļoti lepojas ar savu krāšņi cakaino izskatu (plāna kaļķa čaula) un bioluminiscences spēju. Patīk dejot, kam ļoti noder vicas. Citiem var palīdzēt rādot gaismu tumšās vietās. Sapņo nokļūt atpakaļ lielā ūdenstiplnē, jo laboratorijas trauciņš viņas ambīcijām ir par mazu. Maz skatītāju un apbrīnotāju, nevar daudz savairoties, un jāiztiek ne ar sauli, bet kaut kādu muļķīgu lampas gaismu. Viena kārtīga Katī ar to nevar samierināties!
essy
Šūnas vārds/nosaukums: Infuzorija tupelīte, jebšu draugiem Paramecija (Paramaecium)
Šūnas attēls/attēli ar paskaidrojumiem par orgāniem, to atrašanās vietu: Infuzorijas ir vienšūņi – milži, dažas sugas garumā var pārsniegt divus centimetrus. Parasti gan to izmēri svārstās no 50 līdz 800 mikroniem (mikrons ir milimetra tūkstošā daļa).
Raksturīgākās šūnas iezīmes (DNS iekodētā informācija): Šūnas ķermeni klāj skropstiņas, ar kuru palīdzību Infuzorijas spēj pārvietoties jebkurā virzienā. Infuzorijas, kas mājo ūdenstilpēs, ir neaizstājami ūdens attīrītāji.
Šūnas raksturs/uzvedība : To bezkrāsainos ķermeņus klāj neskaitāmas vienāda garuma skropstiņas, kuras kustinot infuzorijas spēj pārvietoties visos virzienos. Īpaši naski tās airējas, kad jūtas izsalkušas. Infuzorijas it viegli aprij ne tikai dažādas baktērijas un ūdens vicaiņus, kuru izmēri parasti nepārsniedz dažus desmitus mikronu, bet arī bojā gājušo augu un dzīvnieku daļiņas. Tāpēc infuzorijas, kas mājo ūdenstilpēs, ir neaizstājami ūdens attīrītāji.
Garšo dažādi saldumi, našķi. Čipsus labāk nedot- nedalās. Patīk šauties uz visām pusēm, grib paspēt visur vienā laikā un būt draugos ar visiem.
~SweetIrony~
Anketa:
Šūnas vārds/nosaukums:
Amoeba radiosa/ sevi labprātāk dēvē par Riō
Šūnas attēls/attēli ar paskaidrojumiem par orgāniem, to atrašanās vietu: ir šūnapvalks, šūnas kodols, gremošnas vakuola un citas dzīvībai nepieciešamas sastāvdaļas.
Raksturīgākās šūnas iezīmes (DNS iekodētā informācija): pārvietojas ar māņkājiņu palīdzību, dzīvo ūdenī - peļķēs, dubļos, vairojas daloties uz pusēm, parazitēt nemēdz, bet pārtiek no citiem mazākiem vienšūnas organismiem un aļģēm, ja kāds cits ir viņu noskatījis par tīkamu barību, Riō spēj visai ātri pārvietoties, jo māņkājiņu ir ļoti daudz, bet principā laimīgi dzīvoja savu mazo dzīvīti, līdz radiācijas apstarojumam..
Šūnas raksturs/uzvedība : visnotaļ sabiedriska šūna, patīk patērzēt un brīžiem čupoties ar citām šūnām, tiesa gan tādām, kuras Riō nav bīstamas, tomēr pēdējā laikā (pēc radiācijas apstarojuma) viņu sāk interesēt dzīve tur laukā - tic, ka patiesība ir tur ārā, šobrīd nododas dzīves jēgas meklējumiem un kaļ lielus plānus, lai dotos kosmosā - nu tur, kur vēl neviens nav bijis, tur no kurienes neatgriežas.
Miervaldis Gotiņš
Šūnas vārds/nosaukumsp: Vibrio Cholerae, vai vienkārši Hoļa
Šūnas attēls/attēli ar paskaidrojumiem par orgāniem, to atrašanās vietu: vibriona veida baktērija ar vienu vicu, ar kuras palīdzību pārvietojas.



Raksturīgākās šūnas iezīmes (DNS iekodētā informācija): Holeras vibrions vairojas cilvēku gremošanas sistēmā (zarnās), izdalot dažnedažādus toksīnus un izraisot dehidratāciju. Holeras vibrions mīl siltu, sārmainu vidi, skābā vidē tas ātri iet bojā. Izplatās caur ūdeni, parastais ceļš - "cilvēks -> kanalizācija -> ūdenstilpne -> cilvēks".

Šūnas raksturs/uzvedība: Hoļa ir visai sabiedriska šūna, kaut gan raksturs mēdz būt nejauks (nejaukā rakstura dēļ arī izdalās toksīni).
Sol Invictus
Šūnas vārds/nosaukums:Kera
Šūnas attēls/attēli ar paskaidrojumiem par orgāniem, to atrašanās vietu:

Kera ir skropstainis ar visām skropstainim raksturīgajām daļām tādām kā skriopstām, šūnas muti un gremošanas vakolu
Raksturīgākās šūnas iezīmes (DNS iekodētā informācija): pārtiek no citiem vienšūņiem, grūtos apstākļos mēdz pēkšņi un nekontrolēti ieslīgt anobiozes stāvoklī, dzīvo ūdenī, vairojas daloties, lai veicinātu ģenētisko daudzveidību mēdz papildināt savu DNS ar citu sīkbūtņu DNS
Šūnas raksturs/uzvedība :Kera dziļi sirdī ir visnotaļ jauks radījums, kuru viņu pēc pusdienām mēdz pārņemt sirdsapziņas pārmetumi, tāpēc viņa ēd reti, kas reizēm beidzas ar to ka viņa nonāk anabiozes stāvoklī no kura atmostoties viņa, protams nesaprot, kas notiek. Reizēm Kera ļaujas dabas aicinājumam un mēģina kādu apēst, tiesa viņas stratēģija ir vispirms pielabināties pusdienām
Kāds
Esmu uzsācis Lomu Spēles darbību:
http://www.kurbijkurne.lv/forums/index.php?showtopic=45188
Tagad varat brīvi pastot spēles pavedienā!
Roviela
Vai es kļūdos domājot, ka Kindergārdēns vispār šai spēlei nav pieteicies? Un, ja ir, tad kur, lūdzu, ir anketa?
silent.gif

P.S. To, vai iepatiksies, vai nē, gan nosaka tikai spēlētāja darbība, nevis apgalvojums, ka tā esot! tongue.gif
Kāds
Es šobrīd rakstu vēstuli, lai noskaidrotu apstākļus... wink.gif

pieprasīšu anketu...
Roviela
Vai arī mēs viņus apēdīsim, ko? rolleyes_a.gif
Daži no mums ēd citus vienšūņus.

Tas gadījumam, ja neuzrodas anketa!
Kāds
Regulatori izdzēsa šo nevietā ievietoto pastu. Apēst nevienu nenāksies, vismaz pagaidām. ^^

Ja atsūtīs gana klabu anketu, tad varēs piedalīties.
Roviela
No vo... bet mums gribējās ēst! tongue.gif
Malduguns
Ar GM akceptu
Šūnas vārds/nosaukums: Krī, bez īpašiem mēli mežģošiem papildnoskaumiem
Šūnas attēls/attēli ar paskaidrojumiem par orgāniem, to atrašanās vietu: Pīp
Diezgan labi attīstīts vienšūnis gaisīgā persiku krāsā.
Raksturīgākās šūnas iezīmes (DNS iekodētā informācija): Vairojas daloties, parasti patīk uzdzīvot debesmannā trauciņos un pēc tam nedaudz pabojāt cilvēka organismu. Pārvietojas ar māņkājiņu palīdzību.
Šūnas raksturs/uzvedība : Krī ir neliela šizofrēniķe. Kaut kas no iepriekšējās mātšūnas otras puses ir palicis arī viņā, tādēļ izveidojot visai īpatnēju personību ar nosliecēm un histēriskiem smiekliem un drūmu, nīgru nopietnību. Tomēr visam pa vidu, Krī nav slikta šūna, mēdz būt draudzīga un nedaudz apsēsta ar jaunām lietām.
Kāds
Es būšu ceļojumā līdz 5. maijam, tādēļ nevarēšu pastot spēles pavedienā šajā laikā. Šūņi var turpināt darboties kamēr manis nav, tomēr nevajadzētu darīt neko traku.

P.S. Es varbūt varētu sarunāt ar savu brāli, lai viņš pavirza uz priekšu sižetu, ja tas nepieciešams.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.