Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Palīdziet atcerēties
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots
Chirix
Sagribējās pārlasīt bērnībā lasītos sci-fi stāstus, bet esmu aizmirsis autorus un nosaukumus. Visticamāk ka tie iznāca padomju laiku sērijā "Fantastikas pasaulē" vai "Piedzīvojumi fantastika ceļojumi". Domāju aiziet uz bibliotēku un izvandīt attiecīgos plauktus, bet varbūt kāds man var atvieglot to meklēšanas procesu, atgādinot autorus un nosaukumus.

1) "naudas koks"- vienīgais stāsts, kuram atceros nosaukumu, bet tas laikam bija kādā stāstu krājumā, kura nosaukumu autoru neatceros...

2) Stāsts par kautkādiem maziem cilvēciņiem, kas dzīvo leļļu mājās un saviem saimniekiem (normāla izmēra parastajiem cilvēkiem) nes veiksmi. Neatceros ne autoru, ne nosaukumu.

3) Stāsts par miermīlīgiem, labsirdīgiem citplanētiešiem, pie kuriem dodas kāds baznīcas misionārs. Iepazinušies ar bībeli, viņi pašu misionāru un citus ciemiņus no Zemes sāk sist krustos, nomētāt ar akmeņiem, dedzināt uz sārta utt. Arī neatceros ne autoru ne nosaukumu.

4) Stāsts vai romāns par zinātnieku grupu, kam izdodas aprīkot suni ar runāšanas aparātu. Iespējams izdots atsevišķā grāmatā.

5) Stāsts par pasauli apokalipses priekšvakarā. Pēdējās cilvēku cilts vadonis, saprotot, ka ziemu neviens vairs nepārcietīs noslēpj kalnos svēto relikviju. Pēc daudziem gadiem to atrod citplanētiešu rase un mēģina atšifrēt un izvirza dažādas teorijas. Taču tā relikvija, ko viņi šifrē, izrādās kautkāda Disneja multene.

6) Antiutopija par nākotnes puisi, kurš mēģina atrast, kur beidzas pilsēta un sākas lauki. Viņš iet ārā no pilsētas, bet tur uzreiz sākas nākamā pilsēta un visa planēta ir viena vienīga pilsēta. Viņam paveicas atrast tādu kā dabas parku vai rezervātu, bet beigās izrādās, ka visi augi ir mākslīgi. Un pašā izskaņā izrādās, ka arī visi pārējie cilvēki ir mākslīgi (roboti) un viņš ir viens no pēdējiem dzīvajiem. \

7) Stāsts par izgudrotāju, kurš izdomā ierīci (tipe AI), kas visus darbus var paveikt cilvēka vietā. Kas tur tālāk notika - neatceros, jo lasīju bērnībā un mani tā filosofiski sociālā cilvēku nodarbinātības problēma neintersēja. Bet tagad gan gribētu izlasīt.

Jau iepriekš paldies par jebkādu info, kas man palīdzētu sameklēt šos darbus.
Roviela
Izklausās visi lasīti smile.gif Tikai no galvas gan neatceros nosaukumus un autorus, bet sižetus gan varētu papildināt. Dažus atradu.

1) Naudas koks : zinātniski fantastisku stāstu krājums / Klifords Saimaks ; [sast. I. Livšics ; V. Dmitrevska pēcv. ; no krievu val. tulk. S. Cepurniece ; māksl. A. Lipins].

2) Iedomīgais robots : [stāsti] / Henrijs Katners ; [no angļu val. tulk. V. Grunte ; J. Kagarļicka priekšv.]. Rīga : Zinātne, 1970. 303 lpp. ; 16 cm. Saturs: Vai arī -- Absalons -- Jezga ar profesoru -- Lērums nepatikšanu -- Iedomīgais robots -- Slēpšanās -- Uz redzīti -- Dzīvokļu problēma.

3) Šo, laikam, esmu lasījusi tikai krieviski, pat ilustrācijas atceros, un beigās bija frāze - "jūs bijāt bez grēkiem un tagad jūs esat..." "... slepkavas". Vai līdzīgi. bet autoru, diemžēl, neatceros.

Citi man jāmeklē grāmatplauktā, neatceros nekādas norādes, kas tos palīdzētu atrast bibliotēku kopkatalogā.
vargr
3) Harijs Harisons, "Svešinieka nāve", ja pareizi atceros – izlase "Ekspedīcija uz Zemi".

4) Šo es mēģinātu "Dēmonu dzīrēs" atrast. Tajā izlasē, cik atceros, bija priekš tā laika "viszinātniskākie" no nepadomju stāstiem.

5) Arturs Klārks, izlase "Ekspedīcija uz Zemi", izlasīt var arī te.

7) Edvards Fosters, "Mašīna apstājas", izlase "Ciemos Fantāzijas zemē", izlasīt var arī te.
Roviela
6) Arī ir no grāmatas "Ekspedīcija uz Zemi". L Hardings, "Meklējot".

3) Tomēr saucās savādāk - H.Harisons, "Atbraucēja ciešanas". Krājums "Ekspedīcija uz Zemi".

Vārdu sakot - lielākā daļa meklēto stāstu ir no krājuma "Ekspedīcija uz Zemi". smile.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!