Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: "Poters" kaitē pūcēm
Kurbijkurne forums > Sveicināts(a) mūsu forumā > Dienas Pareģis > Harija Potera ziņas
ils
Lielbritānijas dzīvnieku draugi ir noraizējušies par Harija Potera grāmatu un filmu izraisīto pūču popularitātes pieaugumu, jo daudzi cilvēki sākuši turēt pūces kā mājdzīvniekus, neapzinoties, ka šis putns nav piemērots turēšanai nebrīvē. Tagad arvien biežāk tiek ziņots par pūču pamešanu likteņa varā vai nodošanu patversmē. Dzīvnieku draugi to dēvē par "Harija Potera efektu", raksta laikraksts Diena; arī Evening Leader un BBC News.

Pūcēm ir būtiska loma Dž. K. Roulingas grāmatās un filmās par mazo burvi Hariju Poteru, kurš ir sniega pūces Hedvigas saimnieks. Pēc grāmatas izlasīšanas vai filmas noskatīšanās bērni nereti lūguši vecākiem, lai viņiem iegādājas pūci kā mājdzīvnieku. Speciālisti brīdina, ka tā nav laba doma, jo pūces uzturēšana un rūpes par putna labklājību ir sarežģīts uzdevums. "Ļaudis vēlas uzdāvināt pūci maziem bērniem, bet pūces nav piemērotas maziem bērniem, it sevišķi tik lielas pūces kā Hedviga filmā par Hariju Poteru," secina Velsas mādzīvnieku patversmes vadītāja Džoja Pīrsa-Džounsa. Viņas patversme pašlaik aprūpē 36 pūces, no kurām vismaz puse kļuvusi par "Harija Potera efekta" upurēm. Saimnieki tās pameta, kad saprata, ka nemāk pienācīgi parūpēties par lielo putnu.

Speciālisti uzsver, ka pūcēm, kuru spārnu plētums var sasniegt pat divus metrus, vajag daudz vietas, un tās nav ieteicams turēt šaurā būrī. Pūcēm arī vajadzīga īpaši sagatavota barība. Naktīs tās mēdz būt trokšņainas un traucēt cilvēkiem miegu. Pūces ļoti sargā savus mazuļus, tām ir ass knābis un nagi, ar ko tās var ievainot saimnieku.

Dž. Pīrsa-Džounsa vēsta, ka regulāri saņem zvanus no cilvēkiem, kas vēlas iegādāties pūci. Kāds vīrietis piedāvājis pat 1000 sterliņu mārciņu (877 latus) par sniega pūci, kas ir apdraudēta suga.

Dzīvnieku aizstāvji ievērojuši, ka populārām filmām ir liela ietekme uz cilvēku vēlmi iegādāties noteiktas sugas mājdzīvnieku. Piemēram, filma 101 dalmācietis, veicināja šīs suņu šķirnes popularitāti, savukārt pēc animācijas filmas Gardēdis strauji pieauga žurku popularitāte.
Nazgul
Atkal tikai atliek teikt: Stūlbie idioti.
Nu nav gala stulbumam, nav gala... mellow.gif
Nākamais gājiens būs zirga un ērgļa dns krustošana laboratorijās, lai kāds savam izlutinātajam bērnelim varētu uzdāvināt īstu zirgērgli.
Mattiass
Tā tik vēl trūka.

Nu bet sīko domai ir lidojums, ne? Mammu, es gribu! Un piecirst ar kāju. Un mātēm nav mugurkaula. Bezsmadzeņu radījumi.

Bet mani mazāk pārsteidz tas, ka ir pieprasījums, nekā tas, ka ir piedāvājums. Ko tādu vajadzētu aizliegt ar likumu (ar atsevišķiem izņēmumiem varbūt, bet tik un tā, dāvināt ko tādu nepilngadīgai personai vajadzētu aizliegt).
Elony
Mani vairāk pārsteidz, ka kas tāds jau nav aizliegts ar likumu. Piemēram, Latvijā kā mājdzīvniekus nevar turēt daudzus savvaļas dzīvniekus. Liekas, ka pat stirnas nevarēja.

Rādās, ka Lielbritānijā, kur mežu praktiski nav un līdz ar to pūču arī ir maz, nav likuma, kas to aizliegtu - ļoti saprātīgi, tik tiešām. Dabas aizsargiem nevajadzētu būt noraizējušiem - viņiem vajadzētu trakot.
Tur tā problēma. Implantēt vecākiem mugurkaulus nevar, bet var taču aizliegt turēt pūces mājās. silent.gif
ils
Tā jau ir. Bet vai tad mazajam iestāstīsi?
Reiz, braucot tramvajā, redzēju uz ielas tādu skatu. Kāda māte burtiski izvelk no rotaļlietu vekala uz ielas brēcošu mazuli, kas kliedz pilnā kaklā un krīt gar zemi.
Skaidrs, ka viņam noteikti bija vajadzīga kāda konkrēta rotaļlieta. Un, protams, tāda, kuru mamma nevar atļauties.
Taču, ja atļauties var - tad tikai pērk, lai miers mājās. Tāpēc pērk arī pūces, nemaz nepadomājot, ka tās ir savvaļas nakts plēsējputni. Tātad, tās pa dienu guļ un, otrkārt, ir bīstamas. Pieraduši, ka suņi un kaķi - arī plēsēji - pārsvarā nav bīstami, bet tie taču ir mājdzīvnieki. Taču pūces - nē - un cik tām pūcēm smadzeņu? Kā dzīvnieku treneri mocījās, HP filmas uzņemot? Mēs taču zinām.
Mattiass
Izlutināti sīči? Ar likumiem sīkajam maz ko var iestāstīt, jo redz, viņš grib.

Visu veikalu tāpat nenopirksi. Un sīkajam jāsaprot, ka nē nozīmē nē. Tā vietā viņi plēšas, jo zina, ka beigu beigās piespiedīs vecākus izdarīt pa savam prātam. Tātad, vaina audzināšanā.

Brīžiem liekas, ka vecākiem jārīko semināri Kā pareizi audzināt bērnus, tiešām. Turklāt IMO par šo tēmu ir izdotas daudz mazāk grāmatas nekā par dzīvnieku dresēšanu. Kas nav pareizi.
Bizii van Dope

Stulbie cilvēki! Es nevaru! grin.gif
Ko viņi darīs tad , kad kāds pasaulslavens varonis sev mājās turēs ziloni? laughing.gif

Šis raksts izraisīja nicīgus smieklus. Cik gan cilvēki var būt stulbi, aprobežoti un naivi! Pūces būrī? Nē nu, IDIOTI. laughing.gif
Mattiass
Tici man, tādi ir papilnam. Ā, un ja būs trenēts zilonus, tad gan jau kāds bagātnieks sev (vai saviem bērniem) tādu iegādāsies. Jo vairāk naudas, jo bezjēdzīgāk tērē.
Roviela
Tieši tā. Tāpat kā bija ar lauvvēniem pēc filmas "Dzimusi brīvībai". Sāka turēt dzīvokļos lauvas. Ļoti saprātīgi, vai ne?
Overlord
Pērienu tiem sīkajiem pūču fanātiem un neko vairāk.
cukurvate
ok, kā vispār var tā atļaut? nu dot pūces šiem bērniem? un tie vecāki nesaprot to, ka pūces mājās netur neviens? omg. cilvēki jūk prātā. drīz arī sāks milžus turēt mājās, kā hagrids, moš.
Kristiina
Nabaga pūcītes.. Tie taču ir meža putni! Un vispār mājās pūces turēt nevajadzētu.. a
Kaķe
CITĀTS(Overlord @ 17.06.2008 23:11) *
Pērienu tiem sīkajiem pūču fanātiem un neko vairāk.



Tā, kā pūces ir mani mīļākie dzīvnieki, tad es tev pilnībā piekrītu. Tas jau kļūst tizli - turēt mājās kādu dzīvnieku, jo fimā/grāmatā tas bija "kruti".
Anabellpaula
Es piekrītu visiem,kas iepriekš rakstījuši.Tiešām nabaga pūcītes unsure_a.gif unsure_a.gif
Vecākiem taču jāsaprot Kas ir grāmata un Kas ir realitāte!! ohmy.gif
la sindy
Pūces arī grib brīvību...
Shainy Dark
Nu tas, ka pūcēm vajag brīvību ir pats par sevi saprotams, bet priekškam normālam cilvēkam mājās pūci..?
Es saprotu tu dzīvo laukos, pieradini pūci, laid viņai lidināties un tā, bet piemēram lielpilsētā, dzīvoklī būrītī pūci turēt.. Man liekas, ka vsp cilvēki ir palikuši mazliet traki.. Tik iespaidojas no visām tām filmām.. Es piemēram nesen redzēju mazu, jauku, nesamaitātu puisīti kurš gāja, pareizāk sakot skrēja pa ielu ar rētu, kas uzzīmēta uz pieres un zariņu rokā, izkliedza kkādus buramvārdus.. Nu bišķi jau tas mani šokēja, bet varbūt tas ir normāli..?
Aiva
Manā bērnībā mēs arī taisījām no vecām lupatām apmetņus un vēzējām rīkstītes.

Tiesa gan, mēs bijām musketieri.

Katrai paaudzei savi varoņi.
Shainy Dark
Nulai nu kā, bet pilsētas centrā es neko tādu nedarītu.. xD.gif
Aiva
Ne jau visiem ir izdevība dzīvot lauukos
Shainy Dark
Nu es dzīvoju pilsētā.. Kādreiz jau ar draudzenēm ar ģērbām mammu drēbes un tā, bet nekad man nebija ienācis prātā mammas aukstpapēžu kurpēs iet pa pilsētu staigāt.. Nu varbūt es esmu dīvaina, bet, lai nu ir kā ir..
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.