Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Kraukļanaga izaicinājums III
Kurbijkurne forums > Foruma spēles > Spēles
Lapas: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
Laululintu
Varbūt Wystan Hugh Auden?
Aiva
Jautājuma uzdevējs apgalvo, ka tas gan bijis cits vīrs. Bet jāprecizē.

Nākamais jautājums.

Kā tika izgudrots tējas maisiņš?

dreamer
Tējas maisiņš tika izgudrots pavisam nejauši. 1908. gada jūnijā tējas tirgotājs Tomass Salivans (Thomas Sullivan) sūtīja tējas paraugus saviem potenciālajiem klientiem. Lai samazinātu izdevumus, viņš dažas šķipsniņas tējas lapu ielika mazos zīda auduma maisiņos. Tējas paraugus saņēmušie klienti, nezinot, kā īsti tagad būtu jārīkojas, saņemtos tējas maisiņus aplējuši ar karstu ūdeni, tādējādi iegūstot tēju (līdz tam visas tējas lapiņas no dzēriena tika izlasītas). Vēlāk T. Salivans zīda maisiņus nomainīja pret marles maisiņiem, jo klienti sūdzējās, ka maisiņa materiāls ir pārāk blīvs.
1930.gadā Bostonā dzīvojošais Viljams Hermansons izgudroja pirmo papīra tējas maisiņu un to patentēja.

http://en.wikipedia.org/wiki/Tea_bag
Aiva
Pareizi! Tīrās nejaušības dēļ, izrādās.

+1 Kraukļanagam.
dreamer
Šī trīsdimensionālā, ģeometriskā figūra grieķiem simbolizēja ūdeni. Tās virsmu veido 20 vienādmalu trīsstūri. Kā sauc šo daudzskaldni?
Elony
Atbilde ir Ikosaedrs, kas ir trīsdimensionāla ģeometriska figūra, kurai ir 20 skaldnes, 30 šķautnes un 12 virsotnes. Katra skaldne ir regulārs trijstūris, visas šķautnes ir vienāda garuma. Un jā, figūra grieķiem simbolizēja ūdeni, iespējams, tādēļ, ka viņi pamanīja, ka ikosaedrs viegli veļas, līdzīgi kā plūstošs ūdens.
Ikosaedrs ir viens no pieciem Platona daudzskaldņiem.
Tā duālais daudzskaldnis ir dodekaedrs.

Aiva
Elonu pareizi! +1 viņas tornim!Elonu pareizi! +1 viņas tornim!
Elony
Kāds zieds ir Japānas imperatoru simbols?
Mūsdienās tas ir Japānas imperatora galma ģerbonī.
evija
sakura.vai krizantēma.
Aiva
Sakura un krizantēma nav viens un tas pats.
Torquemada
Sakura ir ķirsis.

Lame ass newbs.
evija
krizantēma.un, btw, ķiršu koks. kokiem ir ziedi.
Aiva
+1 par atbildi nopelna Evija.

Krizantēma ir pareizā atbilde.

Ps. nezin kā citās Latvijas pusēs, bet mana vecmāmiņa ķiršu koks vietā parasti teica vnk ķirsis. Gan kokam, gan ogai.
evija
jebkurā gadījumā - šim kokam ir ziedi.

"Pat ja Sateolīda dotie skaitļi īstenībā neeksistē un ir dzimuši manā slimajā iztēlē, tie nesaskanēs ar otru rindu - ar aprēķinātajiem datiem. Manas smadzenes var būt neveselas, bet nekādos apstākļos tās nav spējīgas veikt aprēķinus, ko izdara Stacijas lielā skaitļošanas mašīna, jo tas prasītu daudzus mēnešus laika. Tātad, ja cipari sakritīs, tad Stacija lielā skaitļošanas mašīna tiešām pastāv un es to izmantoju īstenībā, nevis murgos."
Kādu grāmatu es citēju? Un autoru, lūdzu, arīdzan.
Beppo
Solaris. Staņislavs Lems.
evija
desmitniekā.
Aiva
Antaresam pareizi. +1
Beppo
Kad šogad sākas astronomiskā vasara?
Sol Invictus
21. jūnijā 2:59
Aiva
Sol Invictus pareizi ! +1 viņa tornim!
Sol Invictus
Cik Latvijas ezeru tādā vai citādā veidā nokristīti par stulbiem ?
cepums
Vai nu es esmu stulba, vai nu es vienkārši nesaprotu kā ezers var tikt nokristīts par stulbu?
dreamer
6
http://lv.wikipedia.org/wiki/Stulbais_ezers
** ** ** **
CITĀTS(cepums @ 17.06.2008 20:01) *
Vai nu es esmu stulba, vai nu es vienkārši nesaprotu kā ezers var tikt nokristīts par stulbu?
http://lv.wikipedia.org/wiki/Diskusija:Stulbais_ezers
Aiva
+1 Kraukļanagam smile.gif
dreamer
Cik Salas pagastu ir Latvijā?
Roviela
Divi. Rīgas rajonā un Jēkabpils rajonā.
Aiva
+1 Kraukļanagam
Roviela
Kas ir konsuments?
Kalevale
konsuments, patērētājs (consumer) - organisms (dzīvnieki, lielākā daļa mikroorganismu, daļēji kukaiņēdāji augi), kurš pārtiek no organiskajām vielām
?
Aiva
Atbilde ieskaitīta. Tāds kas patērē.

+1 Kalevales tornim
Kalevale
1774. gada 21. jūlijā tika parakstīts kāds līgums. Kāds ir līguma nosaukums un kas bija parakstītājpuses?
nešķīstais skuķis.
Kučuk-Kainardžas līgums - parakstīts 1774. gada 21. jūlijā Kučuk-Kajnardžā (tag. Kajnardža, Bulgārija) starp Krievijas impēriju un Osmaņu impēriju pēc Krievu-turku kara.

Aiva
nešķīstajam skuķim pareiza atbilde, bet tornis?
nešķīstais skuķis.
es slīdenī.

Ar kādu terminu apzīmē cilvēkus, kuri ir pārāk jūtīgi pret elektromagnētiskajiem viļņiem?
dreamer
"elektriskais cilvēks"
CITĀTS
Par „elektriskajiem cilvēkiem” dēvē tādus ļaudis, kuriem elektromagnētiskie viļņi ir kaitīgi. Tādi cilvēki nedrīkst strādāt ar datoriem un citām līdzīgām ierīcēm, pat ar kalkulatoru ne, jo viņi cieš no elektrotraumām. Ir pat bijuši gadījumi, kad elektromagnētisko viļņu iedarbība bijusi tik spēcīga uz šādiem cilvēkiem, ka no tiem nākusi gaismas plūsma.
Aiva
Dreamer pareizi. +1 kraukļanagiem.
nešķīstais skuķis iepriekš nopelnīja +1 slīdenim smile.gif

Gaidām dreamer jautājumu
dreamer
Kā tiek iegūtas Kopi Luwak - pasaulē visdārgākās kafijas pupiņas?
Elony
Indonēzijā ir zvērs, ko sauc par Ljuak. Saucas arī palmu civetes vai kaut kā tā. Nu, te ir foto.
Nu, vietējie šo zvēru baro ar kafijas pupiņām. Bet viņa kuņģītis tās nesagremo un... izvada ārā dabīgā veidā. Un tad cilvēki rakājas, piedodiet, sūdos, kur atrod šīs pupiņas. Nu, tās apstrādā un tad iegūst šo te kafijas šķirni - Kopi Luwak

Un nu labākais - apraksts: pēc dabiskas fermentācijas , šī kafija iegūst neatkārtojamu , vieglu zemes garšu, bagātu , smagnēju smaršu, bet maigu un sīrupveidīgu piegaršu ar ilgstošu pēcgaršu.
Ko lai saka kā... xD.gif
Aiva
Pareizi būs, bet diez via man tā kafija garšotu, zinot no kā ražota...

+1 Grifidoriem
Elony
Kādā veidā mūsu ēras 1346. gadā mongoļi pielietoja baktereoloģiskos ieročus pret Dženovas koloniju Kafu (tagadējo Feodosiju Ukrainā)?
Roviela
Ak vai...
Mongoļu nometnē sākās epidēmija. Mēris, šķiet, un viņi metā pāri mūriem pilsētā līķus. Rezultats bija gauži bēdīgs visai Eiropai.
Aiva
Pareizi.

+1 Kraukļanagam
Roviela
Ko uz ielūguma nozīmē uzraksts R.S.V.P.?
Kalevale
Jāatbild un jāapstiprina sava ierašanās.
Aiva
Vispār tā arī ir. +1 grifidoriem
Kalevale
Rīgas ordeņa pils atjaunota vairākkārt. Sākumā tai piebūvēti divi torņi, taču vēlāk uzcelts vēl viens. Kā sauc šos torņus?
Big Bad Wolf
Sv.Gara, Svina un kāpņu(?)
Kalevale
viens no tiem nebūs pareizs.
Big Bad Wolf
Nu tad Sv.Gara, Svina un Triju Zvaigžņu.
Aiva
Tas jau izsklatās parezii.

+1 punkts un gaidām jautājumu
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.