Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Antīkā literatūra?
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots
Daryan
Sveiki, esmu jauniņais forumā, ceru ka mans jautājums nav bijis nesen iztirzāts.
Cik redzēju pēdējās diskusijās, lielākā daļa no Jums lasa mūsdienu literatūru. Vārdu sakot 20.gs lit.
Bet vai kāds no jums lasa antīko literatūru? Sengrieķu filosofu darbus,pirmās pasaules drāmas? Piemēram Platonu,Aristoteli vai seno romiešu autoru darbus? Seneka,Cēzars,Plutarhu? smile.gif
Demigod.
nav mēģināts lasīt kaut ko TIK senu. es patreiz lasu reālu darbu no 15. gadsimta, un esmu lasījusi sīkākus atstāstus par 11. vai 12. gadsimtu (tā nav vēstures grāmata xD.gif), taču ne vairāk. atmiņā nenāk.

tur jau citādi tādas filozofējamās grāmatas, tās antīkās. īsti nav, ko lasīt. man jau liekas, ka tas varētu būt vienkārši garlaicīgi.
nosauc ko labi lasāmu.
Roviela
CITĀTS(Demigod. @ 09.12.2007 01:20) *
..nosauc ko labi lasāmu.

Apuleja (ap 125. - 180.) "Metamorfozes" jeb "Zelta ēzelis" tongue.gif
Gan jau vēl kaut kas ir.
Elony
Šeit ir pavediens par Homēra "Iliādu" un "Odiseju"
Abi šie darbi ir lasāmi, ja spēj izturēt ritmisko dzeju.
Iesaku arī Titu Līviju. Tiesa, tā nav daiļliteratūra, bet gan vēstures atstāsts, tomēr pietiekami sastoši.
Plūtarhs arī nav slikts.
Daryans
Nu ir ļoti daudz labu darbu.
Piemēram, Līvijs,kuru tikko pieminēja, latviešu valodā ir viņa grāmata ,,Hannibals pret Romu,, Ļoti interesanta, viegli lasāma, bez ,,smagiem teikumiem,,
Kam patīk vēsture,tie noteikti zinās cik izsmeļošas ir Plutarha biogrāfijas sākot ar seno grieķu politiķu aprakstiem līdz romiešiem.
Par ,,Iliādu,, un ,,Odiseju,, manuprāt pat nav jāsaka, ka tie ir Eiropas literatūras pamati.
Nu un protams Platons,Aristotelis,Seneka, grūti lasīt, bet tomēr Seneku derētu izlasīt, stoicisms tomēr ir ūzmanības vērts,kaut vai iemācīs rakstura stingrību un pašdispilīnu.
grin.gif šasuams cik daudz darbus nosaucu grin.gif pats tik pār pusei esmu izlasījis no šiem darbiem grin.gif
Elony
CITĀTS(Daryans @ 09.12.2007 12:24) *
Nu ir ļoti daudz labu darbu.
Piemēram, Līvijs,kuru tikko pieminēja, latviešu valodā ir viņa grāmata ,,Hannibals pret Romu,, Ļoti interesanta, viegli lasāma, bez ,,smagiem teikumiem,,
Kam patīk vēsture,tie noteikti zinās cik izsmeļošas ir Plutarha biogrāfijas sākot ar seno grieķu politiķu aprakstiem līdz romiešiem.
Par ,,Iliādu,, un ,,Odiseju,, manuprāt pat nav jāsaka, ka tie ir Eiropas literatūras pamati.
Nu un protams Platons,Aristotelis,Seneka, grūti lasīt, bet tomēr Seneku derētu izlasīt, stoicisms tomēr ir ūzmanības vērts,kaut vai iemācīs rakstura stingrību un pašdispilīnu.
grin.gif šasuams cik daudz darbus nosaucu grin.gif pats tik pār pusei esmu izlasījis no šiem darbiem grin.gif


Seneka māca tikai vienu disciplīnu - "Neiazmiedž lasot šo nolādēto grāmatu! Ja aizmigsi - būsu ņuņņa, ja izturēsi un paliksi nomodā - īsts vīrs!"
Es aizmigu, bet nu un?
Rakstura stingrības pārvarēšanai ir viena zinība - grūtību pārvarēšana ir pašdisciplīnas un rakstura veidošana. Lai to saprastu, Seneka man nebija vajadzīgs.

Satarp citu, vai Daryan nac Daryans dubultkonts? huh.gif
Paraksti arī sakrīt.
Daryans
Tas,ka Seneka pārsvarā runā par pašdisciplīnu, nav nekas neparasts, jo stoiķu filosofiju tieši uz to balstās, bet tas,ka tu saprati to jau sen, nenozīmē absolūti neko, es arī varbūt sen zinu, ka vajaga sevi discilinēt,tikai ci kdaudzi no musm to dara? Lasot viņa darbus tieši var uzzināt ar ko sākt, kādus pamatojumus šai pašdisciplīnai filosofi deva, nevis pateikt, ka es to jau sen zinu un atmest malā.
tas pats viens konts esmu,tiai ar pirmo problēmas sanāca.
Demigod.
laikam jāpaskatās, kas tas par "Zelta ēzeli". grin.gif

he, manā literatūras grāmatā ir sadaļa "Antīkā literatūra". un grāmatā atrodams šis tas no Horācija, Seneka, Aristoteļa rakstītā, tik tas ir ļoti maz. domājams, es pameklēšu kaut ko no Horācija.
visp. man ir arī Gilgamešs - tik tas vairs nav pie antīkās literatūras.

Iliādu un Odiseju reiz gandrīz saņēmos izlasīt, taču tā tas arī palika. ermm.gif
whitegirl
Vienreiz nopirku antiiku graamatu jo graamatas vaaki bij ljoti smuki, ko vareeju lietot kaadaa maakslas projektaa. Noleemu palasiit kas tai pashaa graamataa ir ieksha. Taa bija dzejolju graamata - man LJOTI patika. Kopsh taa laika esmu iegaadaajusies ne vienu vien atiiku/ vai vecu graamatu. Tas arii sanaak leetaak...wink.gif
Elony
CITĀTS(Demigod. @ 09.12.2007 19:02) *
visp. man ir arī Gilgamešs - tik tas vairs nav pie antīkās literatūras.

[/color]


Ja pie antīkās literatūras piesakita tikai grieķu un romiešu darbus, tad Gilgamešs ir senā literatūra. Es to varēju lasīt tikai pamatīgi mūsdienizētā valodā. Bija grāmata, kur centās Gilgamešsu attēlot līdzīgi kā bija orginālā... pē!
Demigod.
CITĀTS(Elony @ 10.12.2007 10:57) *
Ja pie antīkās literatūras piesakita tikai grieķu un romiešu darbus, tad Gilgamešs ir senā literatūra. Es to varēju lasīt tikai pamatīgi mūsdienizētā valodā. Bija grāmata, kur centās Gilgamešsu attēlot līdzīgi kā bija orginālā... pē!

nu, Gilgamešu ļotiļotiļoti saīsinātā versijā dzirdēju no savas kultūras vēstures skolotājas. ja gribās labu pasaciņu, tad Gilgamešs der. oriģinālu lasījusi neesmu - zinu to, ka mazliet garākos vilcienos tas ir ielikts manā literatūras grāmatā. ja nav ļoti garš (mani diezgan garlaikoja arī eposs par Lāčplēsi), tad es labprāt izlasītu arī oriģinālu, tik tas būtu jāizrok kaut kur. ermm.gif
Agate
Ak, lasu lasu... Platons, Aristotelis, Seneka, Konfūcijs u.c... Bez tiem jau nevar! smile.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.