Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: ko tev nozīmē piedot?
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris > Neizskaidroti fenomeni
sesila
ko tev nozimē šis vārds? vai vieglā ir piedot svešiniekam vai sev mīļam un tuvam cilvēkam? mani interesē jūsu domas..
Mauvaise Mademoiselle Blanc
Interesants jautājums. Es viegli piedodu - tiem, kas man ko nozīmē. Tiklīdz cilvēks manās acīs ir kaut kādā vērtē, es pieņemu atbildību - par viņu rūpēties, un reizē arī daudz šiem cilvēkiem atļauju, un daudz piedodu.
Bet tie ir pieci - septiņi cilvēki no visiem.
Pret pārējiem esmu atklāta.
kaiva
neviens man nav neko tādu nodarījis ka būtu kkas jāpiedod
Nadīna
Piedošana ir svarīga priekš manis pašas. Nevaru pateikt kam iedodu vieglāk-sev mīļiem vai svešiem cilvēkiem-tas atkarīgs no situācijas. Dusmas un aizvainojums saēd, iznīcina tādēļ piedot ir svarīgi, lai pats dzīvotu un justos labi.
Rovers

REDIĢĒTS!


Bēēeet, personīgi es varu piedot jebko, par blovdžābu, protoms. Un nav svarīgi pazīstamam vai svešam, galvenais lai zobi tiek tīrīti.
DarkJedi
Piedošana lielākā daļā gadījumu ir speciāla ‘’cermonija’’ sociāla konflikta diplomātiskai risināšanai, kuru izraisa nepieciešamība divām vai vairāk iesaistītām pusēm vēlme turpināt vai atsākt sadarbību, vai arī vienkārši celt reputāciju kādas sociālas grupas apziņā.
Salomeja
Piedot vai nepiedot manuprāt atkarīgs no tā, kas ir nodarīts, un cik ļoti tas sāpējis kādam.

Diemžēl, bet es parasti esmu tā, kas lūdz piedošanu.
arī tad, ja ne man to vajadzētu...
Torquemada
Piedot nozīmē mehāniski atbrīvot cilvēku no atbildības. IMHO, es neesmu tiesīgs tādas lietas darīt, tādēļ es cilvēkiem nepiedodu - viņi to lieliski spēj izdarīt paši. Es gluži vienkārši aizmirstu, saprotu, un dzīvoju tālāk. smile.gif
kaiva
lūk-
aizmirstu saprotu un dzīvoju tālāk

to es biju domājusi ar vārdiem- neviens man neko nav nodarījis. pat ja ir neņemu to galvā. dzīva un vesela jauvel esmu grin.gif

dažiem cilv ļoti patīk noņemties ar savām sāpēm aizvainojumiem vai nu pamatoti vai nē.
daži pat speciāli uzprasās lai būtu par ko justies paštaisniem un tml

nav ko iespringt

neviens jums patiesībā neko nav nodarījis. pat ja liekas ka ir
BlueberryAnima
nu piedot jau var visu, pasaki-es tev piedodu-un tā lieta darīta. bet aizmirst-tas, lūk, nav tik viegli izdarāms. es vienmēr piedodu, bet nekad neaizmirstu
Elony
Kopuma parasti ir tā:
Vīrieši nepiedot, bet aizmirst.
Sievieties piedot, bet neaizmirst.

Protams, ir izņēmumi, bet vairumam attieksme ir tieši šāda.
Un man šķiet, ka labāk ir ja aizmirst, jo cilvēks tad izturas ta it kā nekas nav bijis, bet pat ja piedot... Meitenes mēdz teikt, ka viņas piedot, bet viņu izturēšanās pret tevi mainās, parasti negatvi un bieži vien uz visiem laikiem.
Intersanta piedošana. silent.gif
zibgaismiņa
man liekas ka aizmiršana n samierināšanās jau ir tā piedošana.un es pievienojos Kaivas un GL teiktajam
Hobbits
mana doma - piedot noziimee, nepiemineet vairs to ko piedod, itkaa samierinaaties vai attaisnot

vaardniica saka:

piedot
Sinonīmu vārdnīca
I  darb.v.


 
1) 
attaisnot; atvainot; atlaist
 
2) 
ienest; piešķirt
 
3) 
iedot; sadot



......................................................

vai tas trešais variants nav lielisks? Kāpeec jāatriebjas ja var piedot, lol? grin.gif
Ledene
Cilvēks nevar normāli dzīvot, ja krājas visādi sārņi, piemēram, nepiedotas lietas, aizvainojumi utt. tāpēc es piedodu vienmēr. jā, lūgt piedošanu ir grūtāk, taču, ja ne acīs, tad vismaz sirdī es to daru. katru vakaru domās atvainojos tiem, par kuriem esmu ko sliktu domājusi vai runājusi, apskaudusi u.tml. patiesībā piedot un atvainoties ir tik viegli, pēc tam ir patīkama miera sajūta.
Adē
Piedot=aizmirst.
Diemžēl, es atceros visu un vienmēr.
Tiesa, ir īpašo cilvēku kategorija, kuriem var piedot gandrīz visu. Bet tā jau pavisam cita lieta.
resella
QUOTE(Ēnu Leģionāre @ 11.01.2008 14:08) *
Piedot=aizmirst.
Diemžēl, es atceros visu un vienmēr.
Tiesa, ir īpašo cilvēku kategorija, kuriem var piedot gandrīz visu. Bet tā jau pavisam cita lieta.

Njā, man ir tas pats... izņemot to pēdējo- es tomēr uzskatu, ka vieglāk ir piedot svešiniekam nekā draugam- drauga darītais sāp vairāk.. Bet parasti tomēr sanāk gluži otrādi. silent.gif
Sfinksa ar uguns zobenu
CITĀTS(resella @ 11.01.2008 15:46) *
Njā, man ir tas pats... izņemot to pēdējo- es tomēr uzskatu, ka vieglāk ir piedot svešiniekam nekā draugam- drauga darītais sāp vairāk.. Bet parasti tomēr sanāk gluži otrādi. silent.gif



mhhmm. Man arī tā ir. Es neaizmirsīšu kā kāds man izdara kaut ko briesmīgu un pēc tam lūdz piedošanu./ Es to atceros un īstajā mirklī lieku lietā. Mna noteikti grūtāk ir piedot draugam. Dažreiz es pat nespēju piedot un vnk pagriežu muguru. Svešiniekam, jā es piedodu un šo incidentu mēģinu aizmirst, vai arī tas pats izkrīt no prāta.
Nephrite
Manuprāt, piedot nozīmē samierināties ar izdarīto, pieņemt sekas tādas, kādas tās ir, un dzīvot tālāk...


Es, piemēram, mēdzu piedot, bet nemēdzu aizmirst, ja kāds man ir ko nodarījis...


(esmu ļauns, ļauns sarkastisks, atriebīgs skorpions..)
mezha lauminja
Piedot (peec buutiibas) noziimee samierinaaties ar notikusho, pienjemt to kaa dabisku un, iespeejams, pat kaa taadu, kas var atkaartoties. Es nezinu, vai piedot vispaar ir iespeejams.

Jo, ja tu kaadam piedod, tad tas noziimee, ka tu vinju pienjem taadu, kaads vinjsh ir, un vairaak neko nepaarmet un negrauzies par to - ne pret vinju, ne pie sevis.
euphoria
Manuprāt piedot var divejādi
1. ar prātu, bet sirdī palieg rūgtums. Nevar aizmirst un visu laiku būs raustīšanās par to, vai tik atkal...
2. ar sirdi. Tad viss ir ok, bet šis gdījums notiek ,man vismaz, ļoti reti smile.gif

Es personīgi visu atceros. Vissāpīgākā manuprāt ir vilšanās otrā. To sajūtu nevar aizmirst. nekad.
Alabama
Piedošana ir saprast kāpēc un aizmirst pēc tam...

Man diez ko labi ar piedošanu neiet, jo rūgtums tomēr paliek. Es nevēlos mocīties jautājumos, kāpēc piedevu, ja to dažreiz nemaz nevēlējos...
washulis
Man piedot nozīmē tikai virspusēji aizmirst izdarīto, jo man reti kad tas nesāp. Es jau nerunāju par kaut kādiem ikdienas niekiem, bet ko nopietnu.

Es varu izlikties, ka nekas tāds nav bijis, to nepieminēt, bet tas nenozīmē, ka es to neatcerēšos un piedošu līdz galam.
Klusētājs.
Piedošana ir otra cilvēka nožēlas pieņemšana un aizmiršana par nodarīto.
Piedot vieglāk ir svešiniekam. Tu viņu nepazīsti, viņš nepazīst tevi. Ar to arī var izskaidrot kādēļ viņš spējis tevi aizvainot - nezināja, cik ļoti otram nozīmē viņa pateiktais. Vari pat aizmirst un nelikties ne zinis, bet tuvam cilvēkam ir grūtāk, jo viņi ievaino sāpīgāk un skaidri apzinoties tavas vājības. Arī tā stiprā pieķeršanās, tas, ka uzticies un domā, ka ar šo cilvēku esi drošs no vilšanās. Pasargāts no tādām jūtām un tad, kad notiek sliktais, tas sagrauj šo iedomu pili ar lielu eksploziju sirds rajonā.
Es arī varu pateikt, ka piedodu, bet rētas jau vienmēr paliek pat pēc seklākā dzēliena.
Vilks
Man piedot nozīmē iekšēji izlīgt ar otru. Izlīgt tā, ka spēju vairs nedusmoties, bet vēlēt otram labu neatkarīgi no tā, ko viņš/a man ir nodarījis vai ko dara. Viss pārējais man nešķiet īsta piedošana. Man šķiet, ka ikviens pāridarījums it kā garīgi savažo cilvēkus kopā, un tā viņi paliek saistīti līdz brīdim, kad notiek piedošana. Piedošana tādējādi ir 'palaišana vaļā'.

Tiesa, manis sacītais nenozīmē, ka vienmēr to spēju. Ar svešiniekiem tiešām ir vienkāršāk. Bet, jo tuvāks ir cilvēks vai jo dziļāk cilvēkam izdevies ievainot, jo grūtāk un reizēm pat neiespējamāk ir piedot. Tomēr, ja ir ticība Dievam, tad piedot ir vieglāk. Tad es neesmu viena ar savu mēģināšanu piedot, man ir atbalsts un arī paraugs - jo arī man ir bezgalīgi daudz piedots. Principā, jo mazākas ir manas ambīcijas un ilūzijas par tiesībām netikt sāpinātai, jo dabiskāk un vieglāk ir arī piedot citiem.
Violettā Lelle
Piedot nozīmē spēt šim cilvēkam, kam piedod, būt tuvumā un nejust nekādas negatīvas emocijas.
Protams, ka piedot svešiniekam ir vieglāk, jo tuvs cilvēks vienmēr spēs aizskart vairāk nekā kāds, ko knapi pazīstu.
Andromeda
Man piedot nozīmē pieņemt un izprast kāda rīcību, kas iespējams kaut kādā mērā mani vai viņu ir aizvainojis. Es bieži nemēdzu strīdēties, apvainoties, bet ja tā notiek, tad man pašai nav miera un es vēlos izrunāt visu ar konkrēto personu, saprast kāpēc viss bijis tā kā bijis. To gan iesaku darīt, tad, kad esi nomierinājies un gatavs uzklausīt otru cilvēku.
Piedot ir miers gan vienam, gan otram cilvēkam.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.