Raksts no žurnāla "Bravo" krievu izdevuma šī gada 31. numura.

Katrs no mums kaut reizi ir noskatījies "Hariju Poteru"! "Bravo" tikās ar aktieri Denielu Redklifu, lai uzzinātu vairāk par viņa īsto dzīvi un par to, ko viņš domā par savu lomu.

Tikšanās vieta bija izvēlēta mistiska: veca "County Hall" ēka Londonā. Šeit izskatās gandrīz tieši tāpat kā slavenajā burvju skolā Cūkkārpā: daudz koka, smagas durvis, pie sienām senlaicīgas gleznas. Tieši šeit mēs sarunājām tikšanos ar Danielu Redklifu - vienu no pasaules bagātākajiem tīņiem. Mēs gaidām istabā, kur sarunāta intervija, jau desmit minūtes. Tad durvis atveras un istabā ienāk priecīgais Dens. Dzīvē viņš nav tik garš, kā liekas uz ekrāna. Rokā viņš tur "Cola Light" bundžu, taču, kad ierauga uz galda vēl trīs bundžas, samulst: "Šīs es pagaidām novākšu." Viņš atvainojas un aiznes tās uz istabas kaktu. Laikam, lai neiekārdinātu sevi. Un tūlīt pat iesmejas: "Labs gan būtu virsraksts jūsu rakstam! "Daniels Redklifs aizrāvies ar kolu!""

Nu lūk, saruna ir aizsākusies pati no sevis, bez saspringuma. Un tad Daniels ķeras tieši pie lietas: "Es patiešām nekad neesmu domājis par to, ka atsakos no Harija Potera lomas," viņš runā pārliecinoši un piebilst, "es dievinu filmēties!" Kad Dens runā par kino, viņa acis mirdz. Tomēr aktiera darbā ir momenti, kas prasa saspringtību - piemēram, kad jādod intervija: "Viena kauja ar Voldemortu nav nekas, salīdzinot ar vienu dienu, runājot ar žurnālistiem," Daniels smejas.

Lai cik viņš nebūtu pateicīgs šai lomai par popularitāti, viņš cenšas tikt vaļā no Harija Potera imidža. Piemēram, viņa pēdējais izgājiens, kas izsauca daudzus pretējus viedokļus - loma lugā "Equus" (no lat. val. "Zirgs"), kad viņam vajadzēja iznākt uz skatuves pilnīgi kailam. Angļu prese tūlīt metās viņam virsū, taču tas viņu nemaz neizbiedēja: "Tā bija laba ideja - spēlēt tajā izrādē. Es pilnīgi neko nenožēloju! Es ļoti lepojos ar "Hariju Poteru" kā filmu, taču gribu, lai mani vispirms atceras kā aktieri Danielu Redklifu, nevis kā to puisi, kas tēloja Hariju Poteru."

Tas nav pats vieglākais ceļš - Danielam visu laiku ir jālauž stereotipi: "Kad es atnāku pirmajā dienā uz jaunas filmas uzņemšanu, tad visi domā, ka esmu pilnīgs āmurs. Tā bija, kad Austrālijā sākām darbu pie filmas "Decembra zēni" ("December Boys"). Pirmajā dienā ar jauniem cilvēkiem tu jau tāpat uztraucies un, kad pamani, ka cilvēki ir noskaņoti skeptiski, vai tas Harijs Poters patiesi var notēlot vēl kaut ko, sāc trakot," atzīstas Dens. Lai nekļūtu par vieglu ēsmu kritiķiem, viņš ir izdomājis jaunu triku: "Es arvien biežāk valkāju lietišķu uzvalku un kaklasaiti - tā es jūtos pārliecinātāks par sevi." Un, kaut arī kaklasaite viņam ir sasieta pilnīgi nepareizi, tas viņu neuztrauc.

Viņu satrauc pavisam kas cits - pašreiz tas ir jauns angļu televīzijas projekts, kura uzņemšana sāksies pavisam drīz. "Filmas "Mans zēns Džeks" ("My Boy Jack") scenārijs bija pats foršākais, ko esmu saņēmis. Kad es pirmo reizi to izlasīju, tad man jau bija skaidrs, ka es tajā piedalos." Filmā Deniels tēlo 17 gadus vecu karavīru Džeku Kiplingu, kas pazūd bez vēsts Pirmajā pasaules karā. Tā ir pirmā viņa loma TV kopš debijas filmā "Deivids Koperfīlds" 1999. gadā. "Es ar nepacietību gaidu to brīdi, kad varēšu atkal atgriezties pie aktiera darba!" Daniels jūsmo.

Nu un beigās saruna pievēršas viņa kolēģiem no filmas "Harijs Poters" - Rupertam Grintam un Emmai Vatsonei. Daniels aizrautīgi stāsta par Ruperta pirmo personīgo mašīnu: "Iedomājieties, viņš nopirka sev vecu furgonu, kurā agrāk tika pārdots saldējums! Tas ir tik forši!" Un kā ar Emmu? Klīst baumas, ka viņa nefilmēšoties "Harija Potera" divās pēdējās daļās. "Tā būtu katastrofa, ja Emma vairāk nefilmētos Hermiones lomā. Par laimi, viņa tomēr izlēma piedalīties!" tā komentē Daniels.

Trauksme nudien ir atcelta: Daniels, Emma un Ruperts tēlos arī pēdējās divās filmās, ne tikai "Harijā Poterā un Fēniksa ordenī", kas jau kādu laiku ir uz ekrāniem un kļuvusi par vienu no šī gada veiksmīgākajām filmām.