Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Par Sarumanu
Kurbijkurne forums > Pasaules > Viduszeme > Diskusijas par Tolkīnu > Jautājumi Rivendellai
ricis
Es nesen noskatījos otro Gredzena pavēlnieka filmu un man radās jautājums. Saurumans palika iesprostots tornī un Gendalfs teica lai viņš tur paliek viņa spēki ir izsīkuši (vai kautkā tamlīdzīgi) bet kad Saurumana spēki pazuda?
Jau iepriekš paldies
Elony
Vispirms Sarumans, nevis Saurumans.

Pēc grāmatas Sarumans savu maģisko spēku pazaudēja tad, kad sarunājās ar Gendalfu pēc Sarumana sakāves pie Izengardas.
Pēc Gendalfa pavēles Sarumana zizlis tika lauzts un tas simbolizēja Sarumana varas beigas. Tad arī viņa spēki pazuda.
Tiesa, arī pirms tam viņa spējas bija kļuvušas vājākas kā agrāk, jo Sarumans bija pārgājis ļaunuma pusē un atteicies no savas blatās krāsas.
ricis
Skaidrs paldies smile.gif
Dark_Latvian
CITĀTS(elesarels @ 28.07.2007 09:59) *
atteicies no savas blatās krāsas.

kad viņš tur satika Gendalfu viņa tērps(vai apmetnis,īsti neatceros) bija visādās krāsās, tā viņš gribēja simbolizēt savu varu!
Elony
CITĀTS(Dark_Latvian @ 10.08.2007 14:27) *
kad viņš tur satika Gendalfu viņa tērps(vai apmetnis,īsti neatceros) bija visādās krāsās, tā viņš gribēja simbolizēt savu varu!

Jā viņš tā gribēja simbolizēt savu varu, bet nevis kā Baltā spadomes vadonis un Saurumans Baltais, istars, kas sūtīts apturēt Sauronu, bet gan kā valdnieks un karavadonis Sarumans. Būtībā tas, ka viņš atteicās no baltās krāsas, simbolizēja viņa atteikšnos no labo nometnes. Taču kā liecina GP sarakstītais, kopš tas notika, Sarumana burvju vara sāka iet mazumā.
Dark_Latvian
jā, žēl gan, ka viņš pārgāja Tumsas pusē! tagad atkal iedomājos variantu, kas būtu, ja sarumans paliktu labais?
nu noteikti, daudz kas mainītos! piemēram Gendalfs varbūt pat nebūtu kļuvis par Balto, jo tieši Sarumana dēļ Brālībai vajadzēja iet caur Moriju, kur arī notika cīņa ar Balrogu, nevis caur kalnu pāreju. un notiktu daudz kas cits!
NaeosPsy
Jā,taisnība.Sarumana ļaunums bija svarīgs grāmatā.
Dark_Latvian
CITĀTS(ricis @ 27.07.2007 19:29) *
Es nesen noskatijos otro Gredzena pavelnieka filmu un man radas jautajums. Saurumans palika iesprostots torni un Gendalfs teica lai vins tur paliek vina speki ir izsikusi (vai kautka tamlidzigi) bet kad Saurumana speki pazuda?

vēl var piebilst, ka pēc Saurona sakāves un savu spēku pazaudēšanas Sarumans apvārdoja Fangornu un aizbēga no Aizengardas līdzi paķerot Grimu(jeb Cērmi), kurš arī beigās pats pebeidza savu saimnieku ar nazi! wink.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.