Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: latviešu autoru grāmatas jauniešiem
Kurbijkurne forums > Citi temati > Flarišs un Blots
Ļipa
Sēdēju ar dažiem cilvēkiem un aizdomājos. Zenta Ērgle, piemēram, ir rakstījusi jaukas grāmatas jauniešiem. Padomāju vēl un iedomājos, ka varbūt ir kaut kas mūsdienīgāks, bet te nu neko nevarēju izdomāt un tad nolēmu atnākt līdz šai sadaļai un palasīties. Neko neatradu.
Vai tā varētu būt, ka mūsdienu latviešu autori neviens neko labu nav sarakstījis tieši jauniešiem? Es domāju ne bērniem, ne pieaugušajiem, bet jauniešiem. Nu, piemēram, kā tā pati Zenta Ērgle vai arī Silvija Rannamā sarakstītā Kadrija (zinu, zinu, ka Igaunija nav Latvija, bet Baltijas valsts gan tongue.gif). Tie gan ir seni laiki, bet...

Ko varat ieteikt no mūsdienu autoriem jauniešu jomā?
Shadowstalker
Nu te gan ir jautājums - kas kuram jaunietim patīk...
Demigod.
u, Kadrija ir lasīta.

ā, un es ticu, ka tie domāti kā romāni jauniešiem. vai kaut kas uz to pusi.
es vēl joprojām palieku pie tā, ka Gundegas Repšes darbs "Alvas kliedziens" (abas daļas) ir labs, ja nu tādi darbi domāti.
Roviela
No jaunajiem autoriem nezinu neko vienkārši tāpēc, ka neesmu lasījusi, bet Laimonim Vāczemniekam bija vairāki gabali bērniem domāti. Nemaz ne slikti.

Shadowstalker, te jau runa par to, kam grāmatas domātas, nevis, kam tās patīk. wink.gif
Ļipa
Nu, ja, kaut kas tāds kā Kadrija tikai mūsdienīgāks. Varbūt kaut kas tā kā Harijs Poters, kas uz beigām ir izaudzis par jauniešu ne vairs bērnu grāmatu. Nu kaut kas tāds, bet izskatās, ka latviešu autoriem tas ir neapgūts lauciņš.

Vai tam par iemeslu varētu būt tas, ka bērnus un pieaugušos ir vieglāk izprast un vieglāk izsekot līdzi viņu interesēm...
Lianjuks
Man patika Andras Neiburgas grāmata "Stāsts par Tilli un Suņu vīru"
http://bibliogid.lcb.lv/index.php?rub=1&cat=2&id=77
Nav gluži jauna, bet nedaudz skumja un interesanta.. Nezinu kā citiem, bet man patika..
Shadowstalker
CITĀTS(Roviela @ 26.07.2007 19:15) *
Shadowstalker, te jau runa par to, kam grāmatas domātas, nevis, kam tās patīk. wink.gif
Biju domājis, kāda stila gabalus labāk patīk lasīt.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.