Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: 10 jautājumi par vēsturi
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris > Noslēpumaini fakti
Sol Invictus
Pastāstiet kādi 10 jautājumi (nu labi var arī mazāk) par vēsturi jums liekas neskaidri ? happy.gif Lai padarītu procesu izaicinošāku piemetināšu, ka nekādi nespēju izdomāt savus 10.
Roviela
10 es negudrošu, bet uz sitiena ienkrita prātā viens - Kur atrodas vieta ar nosaukumu Saule, pie kuras notika Saules kauja?
Ā! Papildinājums - vai tas vispār ir vietas nosaukums?
Hēbe
Khe...nesaprotu jēgu šim pavedienam, bet man patīk uzdot retoriskus jautājumus. 1. Kurta Kobeina nāves apstākļi 2. vai Šekspīrs patiešām uzrakstija savas lugas vai zem viņa vārda rakstija kāds cits? 3. kur gan pazuda Anastāsija? 4.neskaidrības par Stounhedžu 5. vai Sapho bija lesbiete vai tas ir tikai mīts (dzimusi Lesbas salā)? 6. vai Kleopatra patiešām mira no čūskas kodiena? 7. vai vēl nav pavisam oficiālas versijas kā izmira dinozauri? 8. kādā krāsā bija dinozauri? 9. kur gan palikušas Mocarta mirstīgās atliekas (vēl līdz šodienai nav atrastas)? 10. kurā gadā dzima Dēmokrīts?
Sol Invictus
Ā neviens neko neteica par retoriskiem jautājumiem var arī prasīt pavisam parastas lietas, ko skolā mācīja bet tev nedaleca. Roviela, starp citu hronikās stāstīts, ka tas noticis dūkstī pie upes ap saules zemi (circa terram sauleorum, tādejādi sanāk it kā tiešām vieta, nevis nez, teiksim datums vai dievība ( lai gan man ienāca prātā, ka varbūt tas ir kāds saulei veltīts novads, tāpat kā Latgale ir Māras zeme)
Roviela
Aha, aha. Zinu, kas grāmatā rakstīts smile.gif
Tikai, kur tā dūksts atrodas? Nē, es nedomāju dievību vai datumu, un, jā, tā var būt saulei veltīta zeme. Tikai ir vēl tāds teiciens "zem saules", kas var nozīmēt vienkārši - "tagad, te, šajā vietā, šai pasaulē". Bet, šķiet, uz šo gadījumu tāds skaidrojums nav attiecināms.
Beppo
1. Kāda nozīme bija senlatviešu rakstiem? Vai tie kalpoja kā informācijas nesējs?
2. Kā tika uzceltas piramīdas?

Paturpināšu, kad iešausies vēl kas prātā.
atbildee taajs
CITĀTS
2. Kā tika uzceltas piramīdas?


citeejot manu klasesbiedru, kas, gatavojoties uz 12. kl eksaamenu veesturee, atbildeeja shaadi - Mazie zaljie cilveecinji.
Protams tas joks rolleyes_a.gif
Protams, ja mees neesam shaadu un citu neticamu teoriju piekriteeji, tad piramiidas ceela eegiptieshi ar matemaatikas un speeka paliidziibu.

Mani intereseetu vairaak Amerikas indiaanju buuves, piemeeram Tiavanako. Kas un kaa taas uzceela.
Hēbe
CITĀTS(Sol Invictus @ 23.05.2007 15:29) [snapback]1145051[/snapback]
Ā neviens neko neteica par retoriskiem jautājumiem var arī prasīt pavisam parastas lietas, ko skolā mācīja bet tev nedaleca.

Tavas aptaujas izklāsts vēsta, ka man ir tikai jāuzdod jautājumi,nekas nav teikts, ka man būtu jāgaida atbildes uz saviem jautājumiem,tāpēc loģiski sanāk, ka es uzdodu retoriskus jautājumus (nav teikts,ka tādus nedrīkst uzdot). Interesantāk ir uzdod jautājumus uz kuriem nav zināma skaidra atbilde un par kuriem var pasapņot. Man nav nepieciešams uzdot jautājumus uz kuriem atbildes var sameklēt grāmatās vai i-netā.
Sol Invictus
CITĀTS(Hēbe @ 23.05.2007 19:31) [snapback]1145169[/snapback]
Tavas aptaujas izklāsts vēsta, ka man ir tikai jāuzdod jautājumi,nekas nav teikts, ka man būtu jāgaida atbildes uz saviem jautājumiem,tāpēc loģiski sanāk, ka es uzdodu retoriskus jautājumus (nav teikts,ka tādus nedrīkst uzdot). Interesantāk ir uzdod jautājumus uz kuriem nav zināma skaidra atbilde un par kuriem var pasapņot. Man nav nepieciešams uzdot jautājumus uz kuriem atbildes var sameklēt grāmatās vai i-netā.

Ak, jel - vienkārši interesanti paskatīties ko uz šādu jautājumu (t.i. jautājumu, kādi 10 jautājumi... ?) citi cilvēki atbild. Anyway neatkarīgi no jautājumu atbildamības pakāpes neredzu kāpēc, lai pavediens būtu bezjēdzīgs, manuprāt ļoti normāls pavediens vēstures sadaļai - tiek uzdoti gana interesanti un orģināli jautājumi (vismaz pagaidām) par sadaļas tēmu, kas (cerams) liek aizdomāties par to kādas ir atbildes un neviens jau nesitīs, ja kāds mēģinās atbildēt. Ne jau katrs jautājums ir pavediena vai meklēšanas grāmatās un internetā vērts. Teiksim šodien vēstures grāmatā pamanīju atbildi uz jautājumu, kas man līdz šim nebija īsti skaidrs, bet arī ne tik svarīgs, lai meklētu - kāpēc sākās lielā tautu staigāšana. Galu galā kāds jautājums tāda atbilde - ja cilvēks uzdod jautājumus, zinot, ka uz tiem nav atbildes, tad viņš nevar gaidīt, ka uz viņa jautājumiem atbildēs. (Starp citu tavs 7. jautājums - šķiet diezgan plaši pieņemts ir variants, ka nokrita meteors, radot putekļus, kas aizsedza sauli, tādejādi radot uz zemes neierastu aukstumu. Bez tam labai daļai pārējo tavu jautājumu ir oficiālās atbildes, bet ja tu jautā nez vai tās tevi apmierina)
Eriette
mans jautājums: kā tika uzcelts slavenais stonehange?
Beppo
Turpinājums. Sīkums, bet gribās zināt.
3. Kāpēc PSRS 1944. nomainīja oficiālo valsts himnu? Kāpēc viņiem vairs nepatika Internacionāle?
versache
Nu nez nez...Tas to4 10 jautajumus es ar negudrošu...
Bet 1. To4 ir Ka radas vai kas uzbūvēja Stonhegu.....
2. Ka senie ēģiptieši ar tik lielu precizitāti uzbūbēja piramīdas...
3. grin.gif kapēc izmira dinozauri grin.gif grin.gif grin.gif grin.gif grin.gif (lab tas jox)
Kōnstantīns
Nu nes nezinu bet vien gan man ir.

1]Kapē aburigēni bija stulbi radījumi?

(Zinu stulbs jautājums ,bet ko lai dara nekāds cits jautājums prātā nebija.)
Erasmus
Kāpēc vēsture atkārtojas un cilvēki nemācas no savām kļūdām, m?

Bet tā jautājums ir tikai kā ellē ratā dabūja gatavas visas krutās senās celtnes (Stounhedžas, piramīdas and the like)? Jā, es zinu visādas teorijas, bet gribētos zināt to īsto un arī zināt kāpēc.
echo3
CITĀTS(Erasmus @ 03.07.2007 12:59) *
Kāpēc vēsture atkārtojas un cilvēki nemācas no savām kļūdām, m?

Bet tā jautājums ir tikai kā ellē ratā dabūja gatavas visas krutās senās celtnes (Stounhedžas, piramīdas and the like)? Jā, es zinu visādas teorijas, bet gribētos zināt to īsto un arī zināt kāpēc.

Bija daudz laika, resursu un laba darbu organizācija (vairākumā gadījumu - piespiedu) - tas attiecas uz visām šādām būvēm. Ja runā par mērķi - tie gan visdažādākie.
Džezā tikai Meitenes
CITĀTS(Antaress @ 23.05.2007 17:09) *
2. Kā tika uzceltas piramīdas?


CITĀTS(Erasmus @ 03.07.2007 12:59) *
Bet tā jautājums ir tikai kā ellē ratā dabūja gatavas visas krutās senās celtnes (Stounhedžas, piramīdas and the like)? Jā, es zinu visādas teorijas, bet gribētos zināt to īsto un arī zināt kāpēc.


Citēts no: Kačalova T. Mākslas vēstures pamati, I daļa. Rīga: Zvaigzne ABC, 1995.

Raksturīgākais valdnieka kapeņu veids Senajā valstī bija piramīda. Pašreiz mums pazīstamas aptuveni 50 piramīdu atliekas un ap 10 samērā labi saglabājušās piramīdas Lībijas tuksneša malā. Grandiozākās no tām redzamas Gīzā, netālu no Kairas. Tās ir IV dinastijas valdnieku Heopsa, Hefrena un Mikerina piramīdas (XXVII gs. p.m.ē.). To augstums un pamatnes kvadrāta malas garums ir attiecīgi 146,6 (mūsdienās 137) un 233,77 m; 143,5 un 215,25 m; 62 un 108,4 m. Heopsa piramīda (arhitekts – virspriesteris Hemiuns) ir unikāla sava augstuma, izvietojuma un konstrukcijas meistarības ziņā. Lielās piramīdas majestātiskumu nosaka formu vienkāršība un grandiozie izmēri. Piramīdu aizpilda akmens bluķi, un tās iekštelpas sastāv tikai no nedaudziem ieslīpiem, šauriem gaiteņiem un nelielas apbedīšanas kameras (10,4 x 5,20 m). Piramīdas cēla, akmens kārtas uzkraujot citu uz citas ar zemes uzbēruma palīdzību. Celtni pabeidzot, uzbērumu noraka. Tāda apjoma darbi varēja tikt veikti tāpēc, ka valdniekam bija iespējams nodarbināt lielu skaitu vergu un brīvo zemnieku. Piramīdas skaldnes sedza balta kaļķakmens plātnes. To līdz spīdumam noslīpētās virsmas atspoguļoja mūžīgi mainīgo atmosfēru, tādējādi lieliski iekļaujot celtni apkārtējā vidē. Arī tagad, kad slīpētais segums vairs neeksistē, piramīda tomēr daļēji atspoguļo debesu gaismas efektus.

Nju tā tas arī ir. Man mājās ir grāmata kā ceļ tās piramīdas un tur apmēram viss tas pac...

Mans jautājums - Vai tiešām pastāvēja Ādams un Ieva?
Ernestine
Kurs tad isti radija zemi? Dievs?
Kapec Krievija un Amerika otraja pasaules kara nebija vienotas? vinas tak bija lielvalstis un vinam tacu vajadzeja sadarboties!
Mauvaise Mademoiselle Blanc
CITĀTS
kur gan palikušas Mocarta mirstīgās atliekas (vēl līdz šodienai nav atrastas)?


Mocarts, kas mūža beigās zaudēja popularitāti , cieta trūkumu. Viņš mira nabadzībā, un tika apbedīts vienā no kopējiem kapiem , sakarā ar savu zemo stāvokli sabiedrības hierarhijā. Sakarā ar to - Mocarts nav atrasts. Un nav pat īsti meklēts.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.