Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Toma Bombadila bērni
Kurbijkurne forums > Pasaules > Viduszeme > Diskusijas par Tolkīnu > Jautājumi Rivendellai
gratia

Labdien! ziņkāres radīti jautājumi.

Tātad-vai viņam tādi bija? jo esmu lasijusi GP un hobits. un tā kā neatceros, ka būtu pieminēti Toma un Zeltodziņas bērni. Daudzi no jums ir lasijuši citus Tolkīna darbus, varbūt tur kas ir pieminēts. un ja nav Tomam bērni, tad kāpēc?
t
Pretjautajums - kadel butu jabut berniem? Berni nekur nav piemineti, tatad visticamak neeksiste. Katra zina piemineti vini tiesam nekur nav.
maichestera
Hmmm.Bet no tiesas nekur nav pieminēts ka Bombadilam un Zeltodziņai būtu bērni..
Hēbe
Mani uzjautrināja jautājums- kāpēc viņiem nav bērnu ? Tagad mums visiem būtu jāanalizē viņu laulības iespējamās nesaskaņas vai sliktākajā gadījumā fiziskās problēmas?

Elf
Tomam Bombadilam Tolkīna pieminētu un zināmu bērnu nav.
Kāpēc? Tolkīns laikam nebija iecerējis. Tāds liktenis grāmatu tēliem. smile.gif
Erasmus
Te ir viens cits aspekts, nav pat īsti droši zināms, kas ir pats Toms.
Un Zeltodziņa ar ir interesanta būtne - itkā Upes garu meita, bet pie kā viņas gars pieskaitāms, tas ar nav zināms.
maichestera
Lasot grāmatu radās priekšstats ka viņi varētu būt kādi majari.
Vai kādi zemāki gari.Īsti neatceros kā sauca majaru nemirstīgos palīgus..
Erasmus
Valaru nemirstīgie palīgi bija Maiari. Eksistē arī citi gari, neatkarīgi no Ainuriem. Piemēram valda uzskats, ka Saurona vilkači ir tieši šādi gari, kuri ir pieņēmuši šādu fizisko formu vai iemiesojušies vilkos, un kuri kkādu (Eru knows why) iemeslu dēļ ir Ardā kopš tās rašanās, vai arī ienākuši no ārpuses.

Toms nav Maiars. Toms nav Valars. Toms nav arī Eru. Toms ir vienkārši Tolkīna lielākā Enigma.
Sol Invictus
Mirstīgajiem vajag bērnus, lai viņi pēc vecāku nāves turpinātu cilti. Kāds labums Tomam, kurš acīmredzot ir nemirstīgs no bērniem, kuri spiestu viņu un Zeltodziņu ievērot PG-13 (sorry, latviešu GP tulkojums man radīja savdabīgu iespaidu par šo pāri) ?
Erasmus
Ne tikai mirstīgajiem vajadzēja/bija bērni.

Elwe un Meliana teiksim. Kam Melianai bērnu? Nu vot, vajadzēja.

Manwe un Vardai sākotnējos konceptos ar bija bērni - Ilmarē un Eonvē. Tāpat Morgotam ar kkādu ogri bija bērns - Gothmogs. Bet tas tā, sākotnējos konceptos.
kuzlina
nu nebija beernu un viss...ko tur diskuteet.
Tolkiins var buut laimiigs, ka nedziivoja laikaa kad ir taadi ku-kuu fani kaa tagad piem. poteram!
vins laikam guleet nevareetu iet kameer nebuutu atraadijis vismaz 10 lpp no kaadas jaunas graamatas ko pa dienu rakstiijis un atbildeejis kaapeec gan tomam nava beernu.

eku še - vienkaarša atbilde rokaa: Toms nav hobits kam vajadziigi beerni!
Elsārs
Toms Bombadils bija tas ko Tolkiens sauca par beztēvu/beztēvīgo. Tas nozīmē ka Toms tapa radīts kopā ar viduszemi(viņš laikam dzīvo latvijā) un ir viens no pirmsgariem. Viņš ir pat vēl vecāks par morgulu un vecāks par entiem. Zeltodziņa Ir upes [i]dieva[/i(Englis:River lord/spirit) meita un to dēvē par nimfu. Ja viņiem ir bērni tad viņi ir kādi meža gari. Vis ticamāk ka daudzi radījumi kas ir knapi pieminēti GP ir toma bērni.
Dark_Latvian
CITĀTS(Elsārs @ 17.05.2010 15:31) *
(viņš laikam dzīvo latvijā)

GP tā ir Viduszeme, bet Latvijā ir Vidzeme! Tas nav viens un tas pats.
Elsārs
CITĀTS(Dark_Latvian @ 20.05.2010 00:25) *
GP tā ir Viduszeme, bet Latvijā ir Vidzeme! Tas nav viens un tas pats.

Es zinu. Es vienkārši spēlējos ar tūlkojumu.
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.
Kurbijkurne - Foruma datu bāzes kļūda
Kurbijkurne.lv
 
Ir radušās problēmas ar Kurbijkurne.lv datu bāzi.
Vari mēģināt atsvaidzināt lapu, klikšķinot šeit.



Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!