Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: "Šerloks Holmss"
Kurbijkurne forums > Pasaules > Šerloks Holmss > Beikerstrīta 221B
Hēbe
Hmm...man neizdevās atrast pavedienu,kas būtu veltīts tikai šim populārajam grāmatu varonim sad.gif . Šaubos vai kāds nav dzirdējis par šo gudro un vērīgo detektīvu,kura frāze :"Elementāri dārgo,Vatson!" jau ir kļuvusi pasaulslvena happy.gif . Tad nu šeit varat dalīties pārdomās par A.K. Doila radīto varoni (interesanti,ka ir cilvēki,kas tic,ka detektīvs nav tikai izdomāts tēls).
Mis_Stress
pareizāk būtu : ''elementāri, dārgo Vatson'' (lai kan esmu dzirdējusi arī bez ''dārgo'')

lai nu kā. man dikti patīk Doila darbi, protams, Šerloks Holmss vislabāk. ^^
esmu izlasījusi daudzus stāstus par Š.H. man nav mīļākā no tiem-patīk visi. autoram ir patiesi laba izdoma. esmu redzējusi arī filmu ''Bāskervilu suns'', bet grāmata patika labāk.
Purple mist
Neesmu lasījusi. Bet ļoti daudz reizes dzirdējusi. It īpaši par "elementārismu un Vatsonu" smile.gif
Tomēr esmu redzējusi, šķiet, vienu sēriju "Bāskervilu Suns". Ļoti interesanta, un varu derēt, ka grāmata būtu vēl interesantāka.
Šerlokā Holmsā patīk visas tās izmeklēšanas, mistērijas, bagāto ģimeņu noslēpumi. Aizraujoši.
maichestera
Izdomāts viņš ir.Lai arī tāda adrese Beikerstrītā existē.Tur tagad ir muzejs.
Esmu izlasijsi Šerloka Holmsa un doktora Vatsona piedzīvojumus,Baskervilu suni.
Protams slaveno filmu esmu noskatījusies vairākkārt.Nokačāju no neta un tagad tā ir manā kolekcijā..
nenuil
Esmu lasījusi kaut kādu grāmatu. Laikam "Etīdi purpura toņos". Nekādu dziļo iespaidu neatstāja, jo man briesmīgi nepatīk, ka es pati nevaru domāt līdzi. Tikai jālasa, ko tas Holmss dara un tad beigās pēkšņi paziņo vainīgo. Nekāda prieka.
NaeosPsy
Ļoti patika es tās varu lasīt 10 reizes un katru reizi kaut ko no tām iemācīties.
josephine
Nu, patiesībā, lasot grāmatas par Holmsu tiešām rodas liela vēlme noticēt, ka viņš patiešām nav izdomāts. Lai gan esmu dzirdējusi, ka prototips šim varonim reālajā dzīvē esot bijis.
Esmu izlasījusi "Etīdi purpura toņos", "Dāskervilas suni" un "Šerloka Holmsa piedzīvojumus". Visas patiešām ĻOTI patika.
Bizii van Dope
Esmu izlasījusi visas iepriekšminētās Konana Doila grāmatas un vēl "Šerloka Holmsa arhīvs".
Jau bērnībā, kad nemācēju lasīt, skatījos tādu krievu seriālu "Šerloka Holmsa piedzīvojumi". Kad iemācījos lasīt un kaut cik pāaugos tā izlasīju visas man pieejamās grāmatas par Šerloku Holmsu. Es nezinu, kas mani šajās grāmatās tik ļoti vilina. Bet man tās ļoti patīk. Apbur Šerloka Holmsa pārsteidzošais talants un sarežģītie noziegumi, kas viņam jāatrisina. Vienmēr zinu, ka tie tiks atrisināti, taču kā... Ej nu sazin.
Man ļoti patika "Etīde purpursārtos toņos" . Tajā kaut kas mazlietiņ atklājās no Holmsa sarežģītā, noslēpumainā rakstura.
Nu, visā visumā man ļoti patīk un liekas, ka lielu lomu tajā patikšanā laughing.gif nospēlēja arī tas, ka man patīk detektīvi un kriminālromāni.
Seila
Nespēju iedomāties cilvēku, kurš nebūtu lasījis Šerloku Holmsu. Priekš manis tā bija pirmā grāmata, kuru dzīvē vispār izlasīju, ja neskaita pasakas. Pirmo reiz šo grāmatu turēju rokās šķiet, ka 11 gadu vecumā. Par mīļākajiem stāstiem vispār diez ko daudz runāt av vērts tāpēc, ka katrs no tiem ir diezgan neatkārtojams gabals. Iespējams, ka no mīļākajiem ir, ja nekļūdos "Tukšais nams" un "piecas apelsīnu sēkliņas". "Baskervīlu suns" nebija manā uztverē no labākajiem. Pietiekami interesants tomēr tik bieži daudz kur izmantots, ka vienkārši vairs nespēj piesaistīt. Par "Etīdi purpura toņos" Dzirdēt ir nācies daudz mazāk- iespējams tāpēc to uzskatu par diezgan izdevušos stāstu.
Runājot par pašiem galvenajiem varoņiem, nav nekā vairāk kā tikai teikt, ka viņi ir kļuvuši par klasiku.
Mis_Chocolate
Lieliskas grāmatas!Es vispār pēdējā laikā esmu sākusi lasīt detektīvromānus, bet daļu stāstu par šo slaveno detektīvu biju izlasījusi jau sen.Fantastiski noslēpumi, mistiskas slepkavības, Holmsa lieliskā dedukcijas metode...Super! grin.gif
Elony
Grāmatas ir diezgan interisantas, tas tiesa, tikai manai gaumei par maz spriedzes. Un atrisinājumi parasti ir tādi, ka nozuedzniekus pieķer nozieguma vietā, vai viņi paši sevi atmasko, kad Holms izklāsta savu versiju. Mūsdienās vismaz puse noziedznieku, tiktu sveikā "pierādījumu trūkuma dēļ." tā'pec manā skatījumā mazliet par maz reālsima elementa.
washulis
s tieši esmu sākusi lasīt holmsus un man patīk bet man kaut kā lēni iet ar viņiem...
*Kokonatiene
Ir lasīta. happy.gif
Bāskervilu suns. Kādas reizes četras.
Ļoti laba.
Mattiass
Esmu lasījis, kādās divās vai trijās valodās, un diezgan daudzus stāstus. Likās interesanti, patiesībā patika.

Savdabīgi, ka Arturs Konans Doils pieder pie autoriem, kam nācās augšāmcelt savu slavenāko varoni. Kā A. K. Doils pats izteicās: No Holmsa es vaļā netikšu.
smile.gif
Anabellpaula
Man pilnīgi visi Šerloka Holmsa darbi šķiet aizraujoši.Īpaši''Bāskervilu suns''! wink.gif
Šo grāmatu esmu pārlasījusi piecas reizes(izskaitīju),un vienmēr šķiet aizraujoša,
A.K.Doils ir Brīnišķīgs autors!!
Sfinksa ar uguns zobenu
Man ļoti patika. Pirms ilgāka laika izlasīju" Etīde Purpura toņo".
Sākumā likās nāvīgi garlaicīgi, taču man neizrādījās taisnība.
Man patika visas no0daļas. Viņš tik vēsi ar visiem uzdevumiem tika galā. Un mani ļoti šokēja, tas kā viņš pateica katra profesiju pēc rokām, gaitas, valodas. Vienkārši aizraujoši. Viņš ir ģēnijs.
Nephrite
gandrīz vai dievinu Holmsu
esmu izlasījusi visas grāmatas, kas man pieejamas.....pat vairākkārt...

apbrīnoju Holmsu un Doilu..
Liesma narnia HP
Esmu rēdzējusi filmu (pa TV5) varākas sērijas. Bet grāmatu/as neesmu lasījusi unsure_a.gif
Roviela
Man ir mājās visi apkopotie stāsti vienā grāmatā ar Šerloka piedalīšanos angļu valodā.
Sāku lasīt, protams, latviski, tad atradu netulkotus stāstus krieviski, un, jā, man patīk šie stāsti. Tas nekas, ka dedukcija ir sajaukta ar indukciju, tas nav būtiski. Jāatceras arī, ka tolaik kriminālistika bija bērna autiņos, fotogrāfiju kartotēku nebija, pirkstu nospiedumu arī nē, par ķīmiskajām analīzēm nemaz nerunājot. Tad ir saprotams, ka gan noziedznieki, gan detektīvi varēja dzīvot samērā mierīgi, jo naidnieki nemaz nezināja, kā viņi izskatās.

Interesanti, ka uz beigām Doilam ir pietrūkusi iedvesma, un vairāku jaunāku stāstu ievaddaļa ir prasti nokopēta no kāda iepriekšējā stāsta. Pirmie stāsti arī ir labāki, vēlākie švakāki.

Holmsam ir reāls prototips, par to bija rakstīts vienā no nesenām "Leģendām". Ja vien es nejaucu žurnālus. smile.gif
Mattiass
CITĀTS(Roviela @ 18.07.2012 09:16) *
Interesanti, ka uz beigām Doilam ir pietrūkusi iedvesma, un vairāku jaunāku stāstu ievaddaļa ir prasti nokopēta no kāda iepriekšējā stāsta. Pirmie stāsti arī ir labāki, vēlākie švakāki.

Tā sanāk, ja raksta to, kam īsti iedvesmas vairs nav. Doils nopietni bija mēģinājis no Holmsa tikt vaļā, viņu nogriežot… un nožēlojami izgāzās (ko iepriekšējā savā šī pavediena rakstā pieminēju), mūsdienu vārdiem izsakoties, fanu spiediena dēļ.
Andromeda
Šobrīd tiek pārlasīts viss Holmss. Ir ļoti interesanti paskatīties, kas viss tik nav radīts balstoties uz šiem fantastiskajiem stāstiem un pētīt dažādās filmu interpretācijas, kas tajās ir pamainīts un kas pielikts klāt.

Absolūti lieliski. ^^

Roviela
Tieši kā vakar pilno vienas grāmatas Pingvīna mīksto vāku izdevumu iedevu izlasīt draudzenei. Un nākošais gribētājs jau stāv rindā.
Miervaldis Gotiņš
CITĀTS
Jāatceras arī, ka tolaik kriminālistika bija bērna autiņos, fotogrāfiju kartotēku nebija, pirkstu nospiedumu arī nē, par ķīmiskajām analīzēm nemaz nerunājot. Tad ir saprotams, ka gan noziedznieki, gan detektīvi varēja dzīvot samērā mierīgi, jo naidnieki nemaz nezināja, kā viņi izskatās.

Es tomēr precizēšu - jā, kriminālistika patiešām bija bērnu autiņos, bet zinātniskās metodes (to pašu daktiloskopiju ieskaitot) jau bija parādījušās un viņas sāka ieviesties praksē. Kartotēkas nebija tikai tāpēc, ka nebija vēl izveidotas, kaut gan tehniskās iespējas principā bija.
Roviela
Kartotēkas, vispār jau, bija. smile.gif Bet aprakstošās, bez pirkstu nospiedumiem, asins paraugiem, fotogrāfijām, utt.
Skaidrs, ka kaut kas no tā jau bija, citādi sers Artūrs to nebūtu varējis aprakstīt. Viņš, zināms, rakstīja arī fantastikas romānus, bet gluži ar tehnisko paredzējumu aprakstīšanu nenodarbojās.
Andromeda
Interesanti, ka, piemēram, filmās (dažās) jau tiek attēlots, ka ir arī pirkstu nospiedumi. Tiesa drošvien, tas tāpēc, lai padarītu visu nedaudz reālistiskāku vai mūsu laika cilvēkam pieņemamāku.

Roviela
Tā tika darīts arī ar citiem faktiem, kas Holmsa grāmatās ir kļūdaini.
"Raibā lente", piemēram, kur stāstā čusku sauc atpakaļ ar svilpienu. Vecajā krievu filmā šis fakts jau bija papildināts ar to, ka svilpa un klauvēja. Arī paskaidrojumu bija pielikuši - čuskas neko nedzird, ko sers Artūrs nemaz nezināja, jo tobrīd to vēl nebija konstatējuši.
Miervaldis Gotiņš
CITĀTS
Interesanti, ka, piemēram, filmās (dažās) jau tiek attēlots, ka ir arī pirkstu nospiedumi.

Pirkstu nospiedumu metodi publicēja kā atklājumu 1879. gadā. Attiecīgi, uz gadsimtu miju tā jau varēja būt pilnībā standarta policijas metode (cits jautājums ir par to, ka, visdrīzāk, pirkstu nospiedumus, nemācēja noņemt no praktiski dajebkurienes, kā tas ir mūsdienās, vajadzēja ĻOTI LABI redzamu un labu nospiedumu nozieguma vietā. Un diez vai ka tobrīd pirkstu nospiedumus meklēja nozieguma vietā VISUR, kā to mēdz darīt šobrīd).
Mattiass
Bija jau Latvijā arī izdevniecībai Tapals tāda Svītraino vāku sērija…

Par pirkstu nospiedumiem — nav jau arī mūsdienās tā, kā seriālā CSI. Tikai katrs desmitais nospiedums patiešām ir salasāms, un visbiežāk tie ir fragmenti, nevis viss pirksts.

Starp citu, pavediena nosaukumu derētu pārlabot uz tādu, kāds lielajai sadaļai, citādi viens s pietrūkst.
Andromeda
CITĀTS(Mattiass @ 23.07.2012 11:34) *
Starp citu, pavediena nosaukumu derētu pārlabot uz tādu, kāds lielajai sadaļai, citādi viens s pietrūkst.


Sacīts darīts wink.gif

Internetā grāmatas arī atrodamas e-book formātā. Nesen atradu arī latviešu valodā. ^^
Hermaine
O jā, Šerloks Holmss gan bērnībā ir daudz lasīts. Es gan nevarētu sūdzēties, ka bija jāseko līdzi tikai un vienīgi Šerloka Holmsa domu gaitai - bieži vien mēģināju izdomāt līdzi, kas tur varētu notikt, tikai, protams, tie notikumi ir tik neparasti, ka tādus patiešām ir grūti iedomāties un tas šos stāstus padara vēl jo interesantākus. smile.gif
Beppo
Bērnībā ļoti patika. Nesen sanāca palasīt dažus stāstus — nez, pārāk bērnišķīgi laikam. Vai arī pārāk labi atceros sižetus. Vai vienkārši detektīvi vairs nesaista.
Simple Girl
CITĀTS(Hēbe @ 28.02.2007 13:07) *
Hmm...man neizdevās atrast pavedienu,kas būtu veltīts tikai šim populārajam grāmatu varonim sad.gif . Šaubos vai kāds nav dzirdējis par šo gudro un vērīgo detektīvu,kura frāze :"Elementāri dārgo,Vatson!" jau ir kļuvusi pasaulslvena happy.gif . Tad nu šeit varat dalīties pārdomās par A.K. Doila radīto varoni (interesanti,ka ir cilvēki,kas tic,ka detektīvs nav tikai izdomāts tēls).


Gribēju piebilst, ka tieši šo frāzi Šerloks nekad nav teicis...
Man ir palikušas 300 lapas no visa sējuma ko lasu angliski. Tagad to taupu īpaši rudenīgiem vakariem. Novilcinu laiku, jo netīk domāt par to mirkli, kad dēka ar Šerloku beigsies. Šobrīd mīļākais īsstāsts ir:
The Adventure of the Yellow Face, bet vispār katrs ir īpašs un mīļš.
Helenka
Esmu izlasījusi ''Etīde purpura toņos'' un redzējusi 2 filmas, man ļoti patika. Tagad meklēju pa laukiem citas grāmatas par Holmsu. Viņš ir apbrīnojams.
mjurka
Nesen noskatījos BBC Šerloks Holms (Sherlock BBC). Biju sajūsmā - oriģinālais stāsts ļoti labi pārcelts uz 21.gs. , tieši tāds būtu Šerloks Holmss mūsdienās. Apbrīnoju seriāla ( 6 "sērijas") veidotāju izdomu un gaumes sajūtu.
Manuprāt īpaši interesanti skatīties tiem kas lasījuši Etīdi purpura toņos un bāskedvilu suni, grāmatas un seriāla atšķirības un "vienādības " ar mammu apspriedām vairākus vakarus wink.gif
P.S. Jau vairāk par gadu nebiju bijusi kurbijkurne, Šerloka Holmsa sadaļa ir ļoti patīkams jauninājums smile.gif Paldies idejas autoram
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.