Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Kur tu dzīvotu?
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris
Lapas: 1, 2
Elderons10
Es pac gribētu dzīvot Romā.
maichestera
Senajā Grieķijā filozofijas un matemātikas uzplaukuma laikā.
kikjo
Feodālajā Japānā, kaut gan, ko citu varēja no manis gaidīt? Esmu iepriekšparedzama laughing.gif
Hermione_1
Romā, jo cik nu no vēstures saprotu tur bija vislabāk.Vēl dzīvot varētu Ēģiptē. sorcerer.gif
Susuris
Skatoties dažādas vēsturiskas filmas, man radies priekšstats, ka visās tajās zemēs, ižņemot Grieķiju, cilvēkus nemitīgi kropļoja, viņi dzīvoja šausmīgā netīrībā. Tāpēc es izvēlējos seno Grieķiju...
versache
Nez Ēģipte, jo man patik tās vēsture...Un patik piramidas, un stasti pa tām .....
Hēbe
CITĀTS(kikjo @ 19.02.2007 19:36) [snapback]1106457[/snapback]
Feodālajā Japānā, kaut gan, ko citu varēja no manis gaidīt? Esmu iepriekšparedzama laughing.gif

He,kikjo izņēma man vārdus no mutes ārā. wink.gif

Dumidors1995
Es dzīvotu senajā Romā,jo skatoties dažādās vēstures grāmatās likās ka tur varētu būt ļoti interesanti.
Hikari
Ja izvēlētos no šiem tad noteikti un bez domāšanas Ēģipte, bet vispār gribētu padzīvot Japānā, es gan zinu, ka man tur būtu grūti dzīvot kā sievietei, tādēļ gribētu varbūt pat būs vīrietis. smile.gif
Purple mist
Es svārstījos starp Ēģipti un Romu. Nobalsoju par Romu. Ēģipte man liekas pārāk barbariska ar visu savu mumificēšanu un to laiku likumiem, kārtību.

Roma jau arī šajā ziņā neatpaliek. Tomēr man vienmēr ir saistījusi tās mitoloģija un vēsture. Kā arī ļoti patīk tās celtnes un ainavas.
Elfija
Dievinu Romu wub.gif ....un ļoooti tur gribētu dzīvot.... smile.gif
negative
man patīk Ēģiptes vēsture, jā, bet dzīvot es tur negribētu.
laikam jau Grieķijā rolleyes_a.gif
bet kā jau iepriekšminēja, interesanti būtu arī Japānā.
Fijusska
Ēģiptē. Bet atzīšos, ka neesmu pārāk izglītota par šīm valstīm senatnē. Vismaz par to dzīves veidu, un šobrīd es nespēju atcerēties, kas un kā katrā. Mani vnk vienmēr vascinējusi Ēģipte. Tāpat kā visas pārējās biggrin.gif

Un man nojausma, ka man ir Kleopatras milzu deguns biggrin.gif
karmucis
No šiem variantiem es izvēlējos Grieķiju. Bet arī Ēģiptei, manuprāt, nebūtu ne vainas.

Bet ja jau sākām šo tēmu, tad tajā laikā es noteikti ceļotu un apskatītu pilnīgi visas šīs valstis. whistling.gif
evija
divupē jeb mezopotāmijā
Paplavskis3
Es laikam dzīvotu Grieķijā, jo tur cilveki vareja būt ļoti ievērojami.
photozõõm
Ja man būtu dots izvēlēties - Ēģitē. Kaut kur ar Tutenhamonu staigātu pa piramīdām un pārvietotos uz kamieļa. happy.gif
novemberunge
kā vīrietis noteikti Skandināvijā, ap 700. - 1000. gadu mūsu ērā, jā. vikings būtu.
Arbūzgalva
Persijā. 940-990 g. p.m.ē. varētu piedzīvot karu starp Persiju un Grieķiju grin.gif
Orhideja...
Es svārstījos starp ''Senajā Grieķijā'' un ''Cits variants''

Nobalsoju par ''Senajā Grieķijā''. Sens paradums. Mans senais sapnis par dzīvošanu starp filozofiem, Atēnās, kļūšanu par neparasti ietekmīgu sievieti, gluži kā Aspaziju laikam vēl kaut kur sirdī gruzd..

Taču mirklīti apdomājot es saprotu ka pašreizējai nostājai vairāk atbilstu ''Cits variants''- Viduslaiku Parīze, 15 gadsimta vidus, kāda gana ietekmīga dzimta.. Ja man būtu tāda iespēja- es būtu laimīga... Gan gotiskā arhitektūra, gan okultisma un mistikas uzplaukums... Problēmas gan sagādātu mans dzimums, taču.. vai tā būtu es kas neizdarītu visu deļ sava sapņa?

Ja tagad es balsotu- pele nekavējoties nokļūtu uz ''Cits variants''
Melleņu kamenēns
Man gribētos dzīvot Senajā Ēģiptē, bet pirms tur viss aizgāja pa burbuli. Ēģiptes ziedu laikos. happy.gif

Bet labprāt apceļotu un kādu laiku padzīvotu visās nosauktajās zemēs, lai salīdzinātu, kur dzīves apstākļi ir bijuši labāki.
Kā nekā vēstures mācību grāmatās ne vienmēr aprakstīts viss. Un visu pierakstīt jau nemaz nevar.

Marelle
Griekijā - Roma pārāk netīra, bet Ēģiptē pārāk karsts.
Griekija turklāt vienmēr ir likusies valdzinoša - man garšo olīvas.
Filfot Rubious
gribētos jau Ēģiptē, jo tur ir piramīdas!!! smile.gif

kaut gan Romai ar nav ne vainas! wink.gif
Mattiass
Atēnās, senās demokrātijas (republikas) laikā.
washulis
kad es uz 5 dienām biju aizbraukusi uz romu... cik tur bija ārprātīgi skaisti. katrā laukumā ir kāda kolonna ar zīmējumiem, strūklakas, mazas piramīdiņas ielu malās, tempļi, drupas... noteikti roma (visi ceļi ved uz romu)
Angelic
Man gribētos visur pabūt...tas būtu forši...bet kur dzīvotu...nu nez...kur vairāk iepatiktos... silent.gif
silence
es grieķijā.
negribētu ēģiptē- tuksneši un jāmokās ar piramīdu celšanu..
warbūt persijā- widusjūras krastos. un būtu izdewīgi nodarboties ar tirdzniecību.
romā- pārāk sarežģiti ar tām waldībām u.t. turklāt gladiatoru nežēlīgās cīņas ar kkā ne īpaši..
Poesie*
Vairs neatceros, par ko nobalsoju. Bet tagadeejam dveeseles staavoklis izveeleetos Griekiju. Filozofija. innocent.gif
Darka
Es tai laikā savu kāju pat nespertu. Piedodiet, bet sievietēm, tai laikā nebija tiesību, un tiklīdz Tevi noķertu [neraugoties uz dzimumu] padarītu par vergu. Nez kāpēc, bet mani tas nevilina.
karralá
es gribeetu Romas impeerijaa [ziedu laikos, though]. nabagajiem, tiesa, tur viegli neietu, bet pilseeta kraashnja, ar senu veesturi, utt.
JusticeKid
Japānā vai Tibētā gribētos padzīvot
Mnēmosine
Nu ir daudzas vietas, kur es vēlētos dzīvot.

Vēlētos piedzīvot Lielo Franču revolūciju un arī dzīvot Austrālijā, būt vienam no cietumniekiem, kurš tiek turp ievests...taču no piedāvātajiem nobalsoju par Ēgipti.

Šī vallsts slēpj daudz skaistumu un noslēpumu...šī kultūra mani fascinē un saista. Kurš gan negribētu dzīvot faraonu laikā, uzskatīt kaķi par svēto dzīvnieku, redzēt kā būvē piramīdas, ticēt dievībām un daudz kam citam. Šī valsts ir fenomenāla ar savu politiku, kultūru un daudz ko citu. Aleksandrijas bāka ir vēl viens brīnums, kuru vēlētos redzēt unpiedzīvot tā būvēšanu...
hriita
ROMA! ak šī diženā skaistuma glabātāja...
LeE
taa kaa es esmu visai "perversa" [mani draugi taa apgalvo] es laikam izveeleetos romu ... cik atceros taa senaak bijusi orgjiju pilseeta dance_a.gif...bet varbuut ko jaucu...varbuut taa bija Griekjija...nu labi bet tomeer Roma huh.gif....
Roviela
Jebkurā no tām sievietēm bija jātup mājās smile.gif
Protams, ja viņas nebija brīvās sievietes (hetēras, kurtizānes, geišas, katrā kultūrā viņas sauc savādāk).
Man nepatiktu tikai tās trīs sievietei atļautās lietas - iet uz baznīcu, izšūt un dzemdēt bērnus. Viss! NEKAS vairāk nav atļauts, pat uzņemt ciemos draudzenes, iet ciemos un, vispār, uz ielas. Vecākus apciemot nedrīkst bez vīra pavadības. Nu nē! Paldies! Negribu. Tas gan attiecas jau uz kristietības sākumlaiku. Pirms tam tik stingri nebija, lai gan uz ielas iet bez pavadoņa tāpat nebija atļauts. Ja sieviete bija uz ielas, tad viņa bija vai nu verdzene vai brīvā sieviete.
maichestera
CITĀTS(LeE @ 11.06.2007 03:47) [snapback]1152064[/snapback]
taa kaa es esmu visai "perversa" [mani draugi taa apgalvo] es laikam izveeleetos romu ... cik atceros taa senaak bijusi orgjiju pilseeta dance_a.gif...bet varbuut ko jaucu...varbuut taa bija Griekjija...nu labi bet tomeer Roma huh.gif....

Tā bija Roma impērijas norieta laikā.
Un Roviela - bija gana daudz seno civilizāciju kur sievietes bauda gana lielu brīvību.Mikēnas,Troja,Amazone..
Devil Boy
pats es nebalsoju bet izvēlētos es domāju Grieķiju un kā otru es izvētos Romu. Ēģiptē es esmu bijis un tur nav forši cilvēki tur ir kā cūkas. mad.gif
Roviela
CITĀTS(maichestera @ 11.06.2007 22:41) [snapback]1152502[/snapback]
Tā bija Roma impērijas norieta laikā.
Un Roviela - bija gana daudz seno civilizāciju kur sievietes bauda gana lielu brīvību.Mikēnas,Troja,Amazone..

smile.gif Kāda Amazone? Ir tikai leģenda par amazonēm, bet tādas kultūras nav. Mikēnās un Trojā bija tāpat kā sengrieķu kultūrā. Godīgas sievietes tupēja mājās, protams, ne tik ļoti stingri ierobežotas kā kristietisma laikā, tikai vairāk mēdza nodarboties ar aušanu (Odiseja sieva kā piemērs). Tas tāpat nav salīdzināms ar to "daru, ko gribu" brīvību, kas ir tagad. Ne tuvu!
Cecilia
no šiem variantiem - Ēģiptē. esmu lasījusie salīdzinoši daudz par tās vēsturi, dzīvesveidiem. un tāpēc vien, ka daudziem senā Ēģiptes paražas ir svešas, tās nav jāuzskata par barbariskām.
protams, ja nu sanāktu tur padzīvot, noteikti negribētu būt zemas kārtas cilvēks, tad jau galīgi nebūtu interesanti. galmi visur ir pārāk sviestaina padarīšana, par karalisko ģimeni pat nerunājot.
būtu labi būt priesterienei (priesterim neveiksmes gadījumā) vidēji cienījamā templī.
maichestera
CITĀTS(Roviela @ 12.06.2007 09:48) [snapback]1152571[/snapback]
Mikēnās un Trojā bija tāpat kā sengrieķu kultūrā. Godīgas sievietes tupēja mājās, protams, ne tik ļoti stingri ierobežotas kā kristietisma laikā, tikai vairāk mēdza nodarboties ar aušanu (Odiseja sieva kā piemērs).

Nē,tādas parašas bija tikai kontinentā.Uz salām bija citi tikumi.
Vai tad kultūrvēsturē neko nestāstīja par šim atšķirībām.
Odisejs dzīvoja kontinentālajā Grieķijā nevis uz Krētas vai Mikēnu salām.
Hermiones zizlis
es dziivotu kaut kur lielbritaanijaa viduslaikos.kaut arii tad bija ljoti gruuta dziive bet tas taa kaa taa ir fascineejoshi..
Roviela
CITĀTS(maichestera @ 13.06.2007 11:11) [snapback]1153143[/snapback]
Nē,tādas parašas bija tikai kontinentā.Uz salām bija citi tikumi.
Vai tad kultūrvēsturē neko nestāstīja par šim atšķirībām.
Odisejs dzīvoja kontinentālajā Grieķijā nevis uz Krētas vai Mikēnu salām.

Odisejs bija Itakas valdnieks (pēc Homēra), kas, kā labi zināms (no tā paša avots), ir sala! grin.gif grin.gif grin.gif
Toties Mikēnas nav sala, bet pilsētas vārds, un kultūras arī.
Pārlasi, lūdzu, kultūras vēsturi.
Es nerunāju par brīvajām sievietēm un par priesterienēm arī nē, un tas, ka katrā vietā paražas atšķiras, tāpat ir skaidrs. Tikai par vienu gan esmu pārliecināta - nekādas mūsdienām līdzīgas brīvības uz sievietēm tolaik neattiecās, ne sabiedriskas, ne politiskas. Tai pašā Romā - sievetes nebija pilsones tongue.gif Pilsoņi varēja būt tikai vīrieši.
Hēbe
Man mainijās domas, kur es vēlos pabūt- es gribētu dzīvot senajās Atēnās un ļaut, lai mani izprašņā Sokrats...ahhh...filosofijas uzplaukums happy.gif
Edgars K
Es labprāt dzīvotu Romā, bet Ēģiptei arī nav ne vainas.
Kikuce
Es gribētu dzīvot Senajā Ēģiptē, laikā, kad valdīja faraoni un tika celtas piramīdas, jo man ļoti patīk tās vēsture...
Sarkanais Krūšturis.
ja man jāizvēlas stapr Grieķiju un Ēģipti, tad Grieķija vilina ar savu vēsturi, bet Ēģipte tomēr ir un vienmēr paliks mana sapņu zeme. [kāds negrib izgudrot laika mašīnu?]
bad ance
es grbeeu dziivot Griecijaa....
LaurCIs
es gribētu dzīvot Maltā smile.gif
ķirsis
CITĀTS(Susuris @ 24.02.2007 17:58) [snapback]1108893[/snapback]
Skatoties dažādas vēsturiskas filmas, man radies priekšstats, ka visās tajās zemēs, ižņemot Grieķiju, cilvēkus nemitīgi kropļoja, viņi dzīvoja šausmīgā netīrībā. Tāpēc es izvēlējos seno Grieķiju...

Es arī šī paša iemesla dēļ gribētu dzīvot senajā Grieķij;a smile.gif
tragg
hmm pārāk maza izvēle. lai gan nekas vairāk jau senajos laikos uz pasaules īsti nebija..
laikam jau dzīvotu da jebkur, ja tik būtu dižciltīga persona. tad jau viss ok cool.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.