Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Strupa patiesā lojalitāte
Kurbijkurne forums > Pasaules > Harijs Poters > HP grāmatu pasaule > Personāžu lietas
arturchix
Pēc tam, kad Strups nodeva Harija vecākus un devās pie Dumidora izlūgties piedošanu, acīmredzot Dumidoram tas nebūs licies pārāk ticami (nu tik naivs Dumidors nav), un Strups bija spiests dot Nelaužamo zvērestu. Tas varētu būt labs iemesls, kāpēc turpmāk Dumidors viņam tik dzelžaini uzticējās, neskatoties ne uz kādiem iebildumiem, pat Harija izmisīgajiem protestiem - galu galā šādu zvērestu lauzt nav iespējams. Turklāt Strups šo zvērestu būs devis brīdī, kad bija pilnīgi pārliecināts, ka Voldemorts ir pagalam, un viņš acīmredzot bija spiests meklēt patvērumu, lai nekļūtu par vajātu nāvēdi. Tagad, kad Voldemorts ir atgriezies, šī zvēresta dēļ viņš Hariju nevar nogalināt, lai arī cik viņš viņam ļoti riebtos. Tāpēc viņš Hariju nemēģināja nogalināt ne reizi, kad viņam bija tāda iespēja, un labāku iespēju par notikumiem Jauktasiņu Prinča grāmatas nobeigumā nevarēja vēlēties.

Varam tikai paminēt - par ko īsti bija šis zvērests? Varbūt zvērestā ir minēts, ka Strupam slepus ir jāsargā Harijs? Izklausās pietiekami ticams zvērests, lai Dumidors Strupam piedotu viņa nodarīto un tādējādi ļautu izpirkt grēkus. Turklāt reizi jau Strups Hariju ir aizsargājis - pirmajā grāmatā kalambola mača laikā.

Iespēja, ka Dumidors Strupam uzticējās tikai tāpēc, ka viņš vienkārši nožēloja savus grēkus, man liekas smieklīga. Ja Dumidors Strupam būtu tik ļoti uzticējies, tad būtu ļāvis viņam ieņemt kāroto pasniedzēja amatu jau no paša sākuma. Ja reiz Dumidors bija tik ļoti pārliecināts par Strupa lojalitāti, tam vienkārši ir jābūt Nelaužajamam zvērestam, taču gan jau Strups to būs interpretējis pēc saviem ieskatiem, un tas viņam netraucēja nogalināt Dumidoru un pār Hariju izgāzt visādas nekrietnelības.

Mani tagad interesē - kas notiks brīdī, kad Voldemorts būs gatavs nogalināt Hariju un Strups būs viņam līdzās? Vai tikai nesanāk tā, ka Nelaužamais zvērests Strupam liks iznīcināt Voldemortu, lai arī viņš pats pēc būtības ir caur un caur nāvēdis? Harijs ar saviem spēkiem Voldemortu diez vai ir spējīgs nogalināt (Avada Kedavra vai?), turpretī Strups...

Iespējams, ka Dumidors šādu notikuma pavērsienu paredzēja jau no paša sākuma.
~SweetIrony~
Nelaušamais zvērests? mjā tad jau snāk, ka Strupam nācās dot veselus divus, jo arī Narcisai viņš tādu deva sakarā ar Malfoju un Voldemortu. Patiesībā jocīga doma, bet iespējams...

Tomēr man kaut kā liekas, ka Strups labāk pats mirs nekā palīdzēs Poteram nogalināt Voldemortu, bet... varbūt.

Bet par Dumidoru, es arī nedomāju, ka viņš tā vienkārši spēja uzticēties Stupam, kaut gan iekš JP viņš bija gari un plašī klāstījis kā Strups nodarīto nožēlo un kā viņš viņam tic un piedod.

Bet vēl grāmatā bija teikts arī aptuveni, ka parasti tieši tie gudrākie vīri pieļauj smagākām kļudas vai kaut kā līdzīgi un tas tomēr liek domāt, ka iespējams Dumidors būs smagi kļūdījies.
arturchix
Kā interesantu papildinājumu savai teorijai es internetā atradu sekojošo - ielikam starp Nelaužamo zvērestu arī Liliju Poteri. Strups dod zvērestu Lilijai, kamēr Dumidors ir vienotājs. Jāsaka, ka tas izklausās vēl ticamāk, turklāt varbūt tas būs tas lielais jaunums par Liliju septītajā grāmatā.
eyedam
CITĀTS(arturchix @ 11.02.2007 17:59) [snapback]1102868[/snapback]
Turklāt Strups šo zvērestu būs devis brīdī, kad bija pilnīgi pārliecināts, ka Voldemorts ir pagalam, un viņš acīmredzot bija spiests meklēt patvērumu, lai nekļūtu par vajātu nāvēdi.

Cik nu grāmatā tas tiek pieminēts, Dumidors uzsver, ka Strups pārgāja FO pusē vēl pirms krita Voldemorts. Un, manuprāt, pirms negadījuma ar Hariju, Strupam nebija nekāda pamata būt pilnīgi pārliecinātam, ka Voldemorts drīz būs pagalam.

CITĀTS
Tāpēc viņš Hariju nemēģināja nogalināt ne reizi, kad viņam bija tāda iespēja, un labāku iespēju par notikumiem Jauktasiņu Prinča grāmatas nobeigumā nevarēja vēlēties.

Jā, JP nobeigumā Strupam bija vēl viena iespēja nogalināt Hariju, bet viņš to neizdarīja. Tas gan nav nekāds dzelžainais pamatojums Nelaužamajam zvērestam, tas vienkārši norāda uz to, ka kaut kāds iemesls Strupam ir. Turklāt, ja Nelaužamais zvērests viņam liedz nogalināt Hariju, tad kāpēc viņš to nepaņēma līdzi, lai nogalina Voldemorts?

CITĀTS
Izklausās pietiekami ticams zvērests, lai Dumidors Strupam piedotu viņa nodarīto un tādējādi ļautu izpirkt grēkus.

Un kas gan būtu Dumidors, lai ļautu vai neļautu Strupam izpirkt grēkus? Manuprāt, Strups nožēlo savu nodarījumu un vēlas to kaut kādā veidā izlīdzināt, bet kādā gan sakarā te būtu Dumidors? Strupa ceļš uz žēlastības saņemšanu ved vienīgi pie Harija.

CITĀTS
Ja Dumidors Strupam būtu tik ļoti uzticējies, tad būtu ļāvis viņam ieņemt kāroto pasniedzēja amatu jau no paša sākuma.

Iespējams, ka septītajā grāmatā par šo atklāsies vēl papildinformācija, bet pašreiz, lūdzu, ņem vērā, ka, ja Strups būtu dabūjis APTZ amatu, tad ilgāk par gadu viņš skolā nebūtu nostrādājis.

CITĀTS
Mani tagad interesē - kas notiks brīdī, kad Voldemorts būs gatavs nogalināt Hariju un Strups būs viņam līdzās? Vai tikai nesanāk tā, ka Nelaužamais zvērests Strupam liks iznīcināt Voldemortu, lai arī viņš pats pēc būtības ir caur un caur nāvēdis?

Ja Strups pēc būtības būtu Voldemortam uzticīgs caur un caur nāvēdis, tad šādā situācijā viņš vienkārši nobeigtos Nelaužamā zvēresta iespaidā, vai arī izdarītu pašnāvību.

Jānis
Mauvaise Mademoiselle Blanc
Varbūt , Dumidors uzticējās Strupam (runājot par Hariju) , jo tas bija Potera tēvam parādā dzīvību (atcerieties, kā Severuss viņu glāba pirmajā gadā?) . Citu iemeslu nezinu. Nesalaužamais zvērests neder nekādā ziņā.
(sun)
Ljoti iespeejams...
Bet taa pat arii winjsh to wareeja dariit lai atdotu paraadu dzheimsam.
Par dumiju-graamata paraada ka arii winjsh meedza kljuudiities...
washulis
dumijs ir,bija gudrs burvis un sakaraa arstrupu vinjam noteikti ir plaans.man liekas ka strups beigaas buus labais,bet nez vai paliks ziivs:(
šausmiņa
CITĀTS
Jā, JP nobeigumā Strupam bija vēl viena iespēja nogalināt Hariju, bet viņš to neizdarīja. Tas gan nav nekāds dzelžainais pamatojums Nelaužamajam zvērestam, tas vienkārši norāda uz to, ka kaut kāds iemesls Strupam ir. Turklāt, ja Nelaužamais zvērests viņam liedz nogalināt Hariju, tad kāpēc viņš to nepaņēma līdzi, lai nogalina Voldemorts?



tiešām šaubos vai Strups ir taisījis nesalaužamo zvērestu ar dumidoru, un kā jau tika minēts, tie gudrākie, pieļauj vissmagākās kļūdas.... stupam ir diezgan pamatots iemesls nenogalināt hariju... man liekas ka strups tik tiešām ir devis nesalaužamo zvērestu Lillijai....
Silhouette
CITĀTS(eyedam @ 27.02.2007 00:03) [snapback]1109866[/snapback]

Cik nu grāmatā tas tiek pieminēts, Dumidors uzsver, ka Strups pārgāja FO pusē vēl pirms krita Voldemorts. Un, manuprāt, pirms negadījuma ar Hariju, Strupam nebija nekāda pamata būt pilnīgi pārliecinātam, ka Voldemorts drīz būs pagalam.

Jānis


Strups vienkārši ir labais! laughing.gif Kamon, viss runā par labu teorijai, ka Strups ir Ordeņa pusē. Vai tad jūs tik viegli ir apmuļķot ar plānu virskārtiņu, kas liek viņam izskatīties ļaunam? Ja Strups būtu ļaunais, būtu pārāk daudz pretrunu Jauktasiņu princī.
šausmiņa
CITĀTS(Silhouette @ 02.04.2007 17:41) [snapback]1126581[/snapback]

Strups vienkārši ir labais! laughing.gif Kamon, viss runā par labu teorijai, ka Strups ir Ordeņa pusē. Vai tad jūs tik viegli ir apmuļķot ar plānu virskārtiņu, kas liek viņam izskatīties ļaunam? Ja Strups būtu ļaunais, būtu pārāk daudz pretrunu Jauktasiņu princī.


pilnīgi piekrītu un atbalstu!!! visa strupa darbība ir parāk aizdomīga lai viņš būtu ļauns....

- zini kas tev ir jādara - teica Dumidors strupam 4 grāmatas beigās

turklāt Strups neļāva nāvēžiem nogalināt Hariju 6 grāmatas beigās.
versache
Dumidoram vienmer bija savs viedoklis, lai ko teiktu citi pa strupu.
Un galu gala tieši Strups pirmaja gada kalambol mačā neļāva Hariju slotas katu noladēt, profesoram Drebelim. Un tieši strups pazinoja DA biedriem par to ka Harijs un citi, ir aizgajusi uz ministriju, it ka glābt Siriusu.
Bet Dumidoru vins nogalinaja tikai tapec ka Drako matei bija devis nelaužamo zverestu. Ja vins to butu lauzis vins pats ar butu miris( ik nopratu.)....
ievuks
Iespējams Dumidors bija nojautis, ka Voldemorts atgriezīsies. Es neticu, ka viņam nebija cita plāna. Iespējams viņš ko slēpa, arī no Strupa, bet, ja viņš deva Nelaužamo zvērestu, vai Strups uzreiz jau nebūtu miris, vai Strups tiešām būtu uzdrošinājies zvērestu laust?
mezha lauminja
Man pazīstams cilvēks ierosināja šādu versiju:

Dumidors zināja vai domāja, ka Malfojam uzdots viņu nogalināt, un ka viņam pašam ir jāmirst. Tajā pašā laikā iekš JP vairākkārt tiek norādīts, ka slepkavība ir ārkārtīgi smags noziegums arī pēc burvju pasaules standartiem, un tā sašķeļ dvēseli (pie stāsta par horkrustiem). Varbūt Dumidrs vēlējās pasargāt Malfoju? Vai liegt viņam iespēju veidot horkrustu? Turklāt šeit Malfojs parādās kā šaubīgs un pagļēvs radījums. Varbūt Dumidors pieļāva iespēju, ka, ja Malfojs izdarīs slepkavību, tas mainīs viņa raksturu un padarīs vēl cietsirdīgāku un nežēlīgāku, un viņš noteikti paliks kā nopietns Voldemorta atbalstītājs, bet, ja nē, tad to neuzdrošināsies nogalināt arī citu reizi un varbūt pat pāries FO pusē?
Strups bija piemērots bandinieks, jo Dumidors varētu paredzēt gan Narcisas mātišķās rūpes, gan Bellatrisas neuzticību. Un kā jau iepriekš ir parādījies, Strups māk provocēt cilvēkus.
šausmiņa
CITĀTS(mezha lauminja @ 20.04.2007 00:55) [snapback]1133475[/snapback]

Strups bija piemērots bandinieks,


kopškura laika strups ir bandinieks??? viņš ir pietiekami svarīga figūra visā poteru sērijā..

CITĀTS(mezha lauminja @ 20.04.2007 00:55) [snapback]1133475[/snapback]

Un kā jau iepriekš ir parādījies, Strups māk provocēt cilvēkus.


māk ... labi māk. tas viņam vienmēr ir labi izdevies. tam visam iemesls ir tīri savtīgs.
Tenma
CITĀTS(mezha lauminja @ 20.04.2007 00:55) [snapback]1133475[/snapback]

Man pazīstams cilvēks ierosināja šādu versiju:

Dumidors zināja vai domāja, ka Malfojam uzdots viņu nogalināt, un ka viņam pašam ir jāmirst. Tajā pašā laikā iekš JP vairākkārt tiek norādīts, ka slepkavība ir ārkārtīgi smags noziegums arī pēc burvju pasaules standartiem, un tā sašķeļ dvēseli (pie stāsta par horkrustiem). Varbūt Dumidrs vēlējās pasargāt Malfoju? Vai liegt viņam iespēju veidot horkrustu? Turklāt šeit Malfojs parādās kā šaubīgs un pagļēvs radījums. Varbūt Dumidors pieļāva iespēju, ka, ja Malfojs izdarīs slepkavību, tas mainīs viņa raksturu un padarīs vēl cietsirdīgāku un nežēlīgāku, un viņš noteikti paliks kā nopietns Voldemorta atbalstītājs, bet, ja nē, tad to neuzdrošināsies nogalināt arī citu reizi un varbūt pat pāries FO pusē?
Strups bija piemērots bandinieks, jo Dumidors varētu paredzēt gan Narcisas mātišķās rūpes, gan Bellatrisas neuzticību. Un kā jau iepriekš ir parādījies, Strups māk provocēt cilvēkus.

hm... nez kur jau šis dzirdēts tongue.gif tikai Strups jau nu noteikti nav bandinieks, bet viena no pašām svarīgākajām figūrām! Kāpēc labāk, ka Dumidoru nogalina Strups kā Malfojs? Strups jau bija nāvēdis - slepkava, viņa dvēsele jau ir sašķelta. Dumidors ar sarunām novilka laiku, lai vestu Malfoju pie prāta, ja jau pats nebija pi tā nācis. Un vispār, jau grāmatas gaitā atklājās, ka Malfojs nav tik ļauns, kā stilo un pat diezgan emocionāls radījums aiz saltās virskārtas. Tiesa gan, neesmu gan īsti pārliecināta, vai viņš ir īsti gļēvs, bet izmisis pavisam noteikti, jo apdraudēta viņa gimene un tas viņam tomēr ļoti rūp. Starp citu, viņš arī ir labs Slēpprātis līdzīgi kā Strups... So, I hope they're good ones wink.gif happy.gif
arturchix
Starp citu, to ka Strupu labas beigas negaida, var secināt no tā, ka viņš ir izmantojis visbriesmīgāko Nepieļaujamo lāstu, turklāt ar to nogalinājis vienu no visu laiku izcilākajiem labajiem burvjiem. Jūs domājat, ka kāds viņam par to pēc tam uzsitīs uz pleca, sak, tālejošu stratēģisku mērķu vārdā tas bija pieļaujams? Jebkurā gadījumā Strupu gaida Azkabana, tāpēc ar savu dubultaģenta lomu viņš ir iekūlies tādā ķīselī, no kura nav iespējams tikt ārā. Ar patieso lojalitāti varētu būt domāts, ka viņš pavērsīsies pret nāvēžiem, taču beigās viņam vienalga būs sevi jāupurē. Varbūt, ka tieši Strups ar Avada Kedavra nogalinās Voldemortu, taču man liekas ticamāks variants, ka Voldijam dvēseli izsūks atprātotāji.

Var jau būt, ka Dumidors ar Strupu jau iepriekš bija vienojušies, ka līdzīgā situācijā Strupam ir viņš jānogalina, taču neizklausās pārāk ticami. Turklāt nekādu kritiku neiztur apgalvojums, ka Strupam nebija izvēles. Viņš varēja izmantot pārsteiguma momentu un pieveikt tos pāris nāvēžus, bet Dumidoru iespējams vēl varēja glābt. Taču turpināt tēlot Ordeņa spiega lomu, nogalinot Dumidoru?
chemical
Mjā Strups Jauktasiņu Princī neļāva Hariju nogalināt tāpēc, ka: "Viņš jāatstāj Pavēlniekam". Man arī kkā liekas ka ir kāds sakars ar nelaužamo zvērestu, un liekas ka strups palīdzēs nogalināt Voldemortu. Man nez kāpēc liekas ka Harijs nogalinās Voldemortu ar vienīgo zināmo Grifidora trofeju - zobenu, kuru Voldemorts jau sen gribēja atrast. To labi zināt nevar grin.gif
Alps Stubledurvis
6. grāmatas sākumā Strups stāsta, kādēļ viņš ir tik vērtīgs Tumas pavēlnieka acīs.
"- Es savu lomu tēloju labi, - Strups atbildēja. - Turklāt tu neņem vērā Dumidora lielāko trūkumu: viņam ir jātic labajam cilvēkos. Es viņam piedziedāju pilnas ausis par to, cik dziļi nožēloju svaas kļūdas, kad, tikko nākdams no nāvēžu nometnes, prasījos darbā pie viņa. Viņš mani saņēma atplestām rokām - kaut arī, kā jau minēju, cik nu tas bijis viņa spēkos, nelaižot mani īpaši tuvu tumšajām zintīm. Dumidors ir bijis izcils burvis - o, jā, izcils, - (jo Bellatrise tika nicīgi nošņākusies), - pat Tumsas pavēlnieks to atzīst. Tiesa, man ar gandarījumu jānorāda, ka Dumidors kļūst vecs. Pagājušā mēneša divcīņa ar Tumsas pavēlnieku večuku ir satriekusi. Viņš nopietni cietis, nav vairs senākās reakcijas. Bet visu šo gadu laikā viņš nav pārstājis uzticēties Severusam Strupam, un tieši tāpēc es esmu tik vērtīgs Tumsas pavēlnieka acīs!"
Nu, apmēram šādi. Dumidora kļūda. Cik viņš pats teica, ka arī viņš pieļaujot kļūdas. smile.gif
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.