Palīdzība - Meklēt - Biedri - Kalendārs
Pilnā versija: Vai ir iespējam izdzēst atmiņas...
Kurbijkurne forums > Citi temati > Noslēpumu kambaris
Mesje Paulig
Vai ir iespējam kā jums šķiet vecot kādu procedūru, peldoties vai skalojot uasis ar zālēm kaut kadām iejaucoties fiziski bojājot smadzenes bet nenodarot fiziski sev ļaunumu...

Man liekas ka ir iespējams ja aju ķīnieši izgudroja to neredzamības tērpu (ka spīd cauri) tad arī atmiņu dzēšamasi apras arī jabūt...ko sakat?
Sol Invictus
CITĀTS(Mesje Paulig @ 23.01.2007 02:15) [snapback]1094663[/snapback]

iejaucoties fiziski bojājot smadzenes bet nenodarot fiziski sev ļaunumu...

Ja smadzeņu bojāšana nav viens no lielākajiem fiziskajiem ļaunumiem, ko sev var nodarīt, tad jā un ts nav nekas jauns, ka tā var
resella
mmm, kā tu domā kā izpaužas atmiņas zudums? silent.gif
Aiva
Jā, ir iespējams, un to jau sen zināja, tiesa tas neiet bez sekām.

Etanols noārda smadzeņu šūnas, ergo - dzer daudz un bieži, un aizmirsīsi ne tikai to ko vēlies, bet pat savu paša māti vai bērnu...

Tizli, protams...
Kaķurēgs
Tādos veidos, kā jau pieminēja (dzeršana, dabūšana pa galvu, amnēzija utt.) un ļoti iespējams, ka ir tehnika, kā apzināti var izdzēst konkrētas atmiņas. Neesmu gan par to interesējusies.
berserks
Varbūt kāda tehnika līdzīga akupunktūrai. Tobiš uzspiežot uz attiecīgiem nervu galiem vai kā ...
Roviela
Konkrētas atmiņas izdzēst nevar.
Var pasliktināt atmiņu vispār un kopumā.

Lai konkrētas atmiņas padarītu ne tik "sāpīgas", lieto psiholoģiskas, nevis ķirurģiskas metodes.
kikjo
Izdzēst, nu ne gluži, bet ir iespējams tās nobloķēt. Nu, konkrētas lietas kuras tu negribētu atcerēties, tiesa, tās vienalga uzpeld un vienu jauku brīdi atkal būs jāsadzīvo ar tām, turklāt kaut ko apslēpjot tu jūties pagalam dranķīgi un nepazināti mēģini to atkal atcerēties. Pats cilvēka prāts reizēm tā rīkojas, liekot cilvēkam aizmirst(vai vismaz uz laiku aizmirst) kaut ko tādu kas varētu ietekmēt cilvēka psihi un pašsajūta.
Pastāv teorija, ka reizēm tas notiek miegā. Ja tu nosapņo kaut ko tādu, kas ir pret taviem apziņas principiem, nu man pilnīgi vienalga ko, to, ka nogalini savu vecmāmiņu vai iespējams krīti asinsgēkā vai vēl kaut kas, kas nu katram liekas nepieņemams, pastāv ļoti liela varbūtība, ka tu to neatcerēsies.
alise brīnumzemē
ar hipnozi?
kikjo
Es par to visu neesmu parāk daudz interesējusies, bet iespējams. Nenāktu par ļaunu kādreiz arī kaut ko sīkāk uzzināt. Bet ir dzirdēts, ka daži cilvēki mēdz šādi apslāpēt dažus notikumus, lai uz laiku no tiem tiktu vaļā un varētu sakārtot citas lietas, pēctam it kā noraut plāksteri un ļaut brūcei sadzīt. Tiesa, viņi neiesaka to darīt, tas ne vienmēr izdodas un tas ir nepatīkamāk nekā uzreiz tik galā ar problēmu vai vismaz mēģināt tikt ar to galā.
maichestera
Ja kādas atmiņas par pārdzīvoto izraisa pārmērīgu stresu un garīgas ciešanas,tad tās tiek izmestas no mūsu atmiņas.
kikjo
Jā, lielākajā vairākumā gadījumu, bet ne vienmēr, būtu labi, ja procents būtu nekļūdīgāks, bet diemžēl ne vienmēr mūsu prāts darbojas mūsu labā un patiešām tās stulbās atmiņas izmet un ne vienmēr tās atkal pēc kāda laika neuzpeld, bet man šķiet, ka es atkārtojos.
laughing.gif
Roviela
CITĀTS(maichestera @ 24.01.2007 21:07) [snapback]1095352[/snapback]

Ja kādas atmiņas par pārdzīvoto izraisa pārmērīgu stresu un garīgas ciešanas,tad tās tiek izmestas no mūsu atmiņas.

Būtu jau labi, ja tā notiktu! Bet nē, tā nav vis. Atmiņas "norokot" dziļumā, tās sāk ietekmēt zemapziņu, tās laužas laukā, un rezultātā var būt tā saucamā psihosomatiskā saslimšana. Parasti tas pats, kas pie ilgstoša stresa - kuņģa čūla, piemēram.
Tur līdz tikai un vienīgi regulāra atcerēšanās un ikreizēja pārdzīvošana. Uzsvars uz regulāra. Tad sāpe notrulinas, un beidzot vari atcerēties bez īpašām izjūtām. Un pēc tam var arī aizmirst. It īpaši ar nepelnītu aizvainojumu šis padoms strādā ļoti labi.
kikjo
laughing.gif man šķiet, ka es to mēģināju jau visos savos postos pateikt, bet rādās, ka neveiksmīgi.
Nekas nekad nekur nepazūd, tas var tikai "aizmirsties."
Lai cik šausmīgas atmiņas tās arī nebūtu, tev zināmā veidā to tomēr trūkst. Daudzi mēdz teikt, ka būtu labi to vai to aizmirst, bet nebūtu viss labi, būtu slikti, cilvēks nav tā ierīkots, lai spētu kaut ko ilglaicīgi norakt un justies labi. Tas pastāvīgi traucē dzīvot, pat ja tu to neatceries, var jau ievainojumu pārsegt ar audumu un sadzerties zāles, lai to vairs nejustu, bet tev vienalga būs ievainojums, pat ja tas būs apklāts un neredzams. Brūces tāpat nedzīst un cilvēks tāpat neko nedarot un neko nemēģinot atrisināt neko neizmainīs.
Par notrulināšanos, nezinu vai īsti piekrītu, ir dažas lietas kuras tu mierīgi spēsi uzņemt tikai pavisam salausts un pie zemes notriekts, tāpat ir ar dažām atmiņām, to intensitāte ir viļņveidīga, dažbrīd tās tevi plosa gabalos, dažbrīd šķiet, ka nupat jau spēsi ar tām sadzīvot.
Roviela
Jā, es to zinu gan. smile.gif
Tāpēc jau runāju par regulāru atcerēšanos. Tas ir vienīgais veids, ko ir atklājuši, lai "nokautu" jūtas. Vienalga, kādas, starp citu. Nevis tad, kad pašam uznāk, bet tīšām, katru dienu, vislabāk pēc pulksteņa tikos un tikos.
Es to neizdomāju. Par šo metodi ir rakstīts jebkurā psiholoģijas grāmatā, kur vien būs runa par psihosomatiku. Tas ir jau sen zināms paņēmiens, kā ārstē, piemēram, pārliecīgi un bez pamata greizsirdīgus cilvēkus. smile.gif

Jeb - "Gribi kļūt par cilvēknīdēju? Piespied sevi katru dienu mīlēt cilvēkus."
anhela
drošvien tikai, ja ir Alchēmera slimība vai kāviņtur sauca, īsti neatceros, kkas līdzīgs jau bija. diez vai var izdzēst tā īpaši. nojūdzoties sliktas atmiņas tikai biežāk uzpeld...
kikjo
laughing.gif tehnika jau izklausas laba laughing.gif , katru dienu sev bāz kaut ko smadzenēs līdz beigās tas tev patiešām sāk riebties. Bet es nezinu cik daudzi cilvēki ir patiešām emocionāli/garīgi tik stipri, lai katru dienu varētu noteiktā laikā par kaut ko sāpīgu domāt/runāt. Bieži viņi vispār nespēj par to runāt, domājot, ka ja problēmas ignorēs - tās izzudīs.
Godīgi sakot, es arī pati nespēju sevi iedomāties lietojam šo metodi, pilīgi nopietni. Būtu dīvaini pussadzijušas brūces plēst vaļā un mēģināt kārtīgi sadziedēt.
Es īsti nezinu, bet varbūt var mēģināt atmiņas vienkārši pieņemt? Tā, lai nevajadzētu mēģināt no tām atgrīvoties. Kaut gan, pilnīgi droši, ka es atkal spriežu kaut ko šķēršām, būs viereiz jānopērk kāda gudra grāmata un jāizlasa,, nekam neder šī spriedelēšana, ja es izsaku tikkai savus no pirksta izzīstos pieņēmumus.
Mesje Paulig
ES bjju domajis izdzēst neķirurgiski teiksim konkrētu atmiņu nevis tiaki kaut kā pamaisiit smadzenes...
Roviela
CITĀTS(Mesje Paulig @ 25.01.2007 08:25) [snapback]1095501[/snapback]

ES bjju domajis izdzēst neķirurgiski teiksim konkrētu atmiņu nevis tiaki kaut kā pamaisiit smadzenes...

Tādu lietu pagaidām var tikai zinātniskās fantastikas romānos.
kikjo
laughing.gif tev neliekas, ka tas tev būtu jājautā kādam speciālistam, nevis jāizklāsta šāda vieda forumā??
nu gan, zinātniskā fantastika tiešām bojā smadzenes, bet kas gan lai to zin, var'but pēc pāris gadiem mēs to redzēsim arī dzīvē.
MEDIKS
Var. Un to manliekās vislabāk piekopj FBI.
Hikari
Izklausās jau tā doma saistoša, tomēr, es domāju, ka cilvēka zemapziņa un viss tas vēl ir pārāk mazispētīts, lai varētu tik vienkārši izdzēst atmiņu. Es domāju, ka var ar kādu paša cilvēka vai kā cita iejaukšanos liegt pieeju uz kādu laiku kādām atmiņām, bet ne pilnībā izdzēst. Domāju, ka pagaidām tas vēl nav iespējams un kādu laiciņu nebūs vēl.
_W_
Protams, ka var. Ja gribi pamēģināt uz priekšu. Paņem uzkāp uz kādu 2 -3 stāvu un no balkona ar galvu pa priekšu rauj tik zemē iekšā smile.gif Domāju iespējams būs tavs sen gaidītais efekts, tikai nepārcenties un paliec dzīvs. =]
eža kažociņš, bļin..
Mļin - tu vismaz paskaties tādu modernās kinematogrāfijas šedevru kā seriālu House M.D. (mūsu banānu republikā (lasi - Latvijā) laikam tiek tulkots kā "Doktors Hauss") - 3-ās sezonas 11-ajā epizodē ir ļoti smalki parādīts un apstāstīts kā ar augstfrekvences līdzstrāvu ir iespējams dzēst atmiņu.

P.S. arī W ieteiktais variants pavediena autorei varētu noderēt...
Hēbe
Khem...ja tev tas interesē, tad izlasi Entonija Bērdžesa "Mehānisko apelsīnu",domāju,ka jautājumi vairs nebūs wink.gif
Roviela
Cilvēks prasa, vai iespējams izdzēst kādas ļoti konkrētas atmiņas, bet jūs te runājat vispār par atmiņas pazaudēšanu.
Vispār to var dabūt gatavu visādos veidos. Konkrēti - nevar. Nevar izdalīt - "tagad aizmirsīsi, ka tev vispār eksistē brālis" un pārējo atcerēsies.
Susuris
CITĀTS(maichestera @ 24.01.2007 21:07) [snapback]1095352[/snapback]

Ja kādas atmiņas par pārdzīvoto izraisa pārmērīgu stresu un garīgas ciešanas,tad tās tiek izmestas no mūsu atmiņas.



Tā kā Āmrijai "X-cilvēkos". He
Šī ir pamatsatura "Lo-Fi" versija. Lai skatītu pilno versiju ar papildinformāciju, formatējumu un attēliem, lūdzu, klikšķini šeit.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.